Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park
Przeładuj stronę Gothic, Władca Pierścieni, Silmarilion- 3 wielkie dzieła

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-03-07, 10:50   #1
Thégorz
Chrząszcz

Domyślnie Gothic, Władca Pierścieni, Silmarilion- 3 wielkie dzieła

Jestem, wielkim fanem Tolkiena i Gothica, szkoda, że w Gothicu nie ma tyle epickości, mam nadzieje, że w przyszłych częściach to się zmieni, co wy na to:
Ekspedycja na nieznany kontynent, wielkie bitwy, zderzenie cywilizacji?
RPG
Thégorz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-07, 10:59   #2
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Powiem tylko: Mam płonną nadzieję, że NIE będzie następnych części. Już się nawycierpiałem w III, starczy tych "lepszych" nowych rozwiązań...
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-07, 12:04   #3
Zinzangur

Zinzangur awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Zinzangur
Domyślnie

Powiem tyle-Gothic 3 jest niewypałem.
A jeśli PB zdecydowali się na wydanie gry z tymi bitwami, ekspedycją na nieznane lądy itp. nie powinna należeć do serii. Po prostu mi się to nie widzi. Za bardzo by odbiegała taka gra i fabułą, i klimatem od Gothic'ów. Choć jeśli zostałaby wydana, zagrałbym.

RPG
Zinzangur jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-07, 12:54   #4
Lord XeroX
Czarny Goblin

Lord XeroX awatar

Post Za dużo

Witam,
Moim zdaniem PB w "3" poszli o jeden krok za daleko, zbyt w kierunku TES3 i wyszło takie "coś", klimat z poprzednich części Gothic był niepowtarzalny, chętnie zagrałbym w kolejne dodatki do 1 i 2 ehhh.... te marzenia!
Pozdrawiam

!KTO CHCE POKOJU SZYKUJE SIĘ DO WOJNY!
RPG
Lord XeroX jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-07, 14:58   #5
Uzulix
Czarny Goblin

Uzulix awatar

Domyślnie

Oczywiście co do tego że Gothic czy też Władca Pierścieni są wiekimi
dziełami to nie mam wątpliwości i zgadzam się z tym ,a co do gothica
III to trochę się sprzedał, brakuje mi w nim tego niepowtarzalnego kilmatu co
był w 1 czy 2 .A co do tych podróży na nowe lądy ,wielkich bitew to
mam dosyć krytyczne zdanie .Ogółem III to moim bynajmniej zdaniem niewypał!
RPG
Uzulix jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-07, 16:24   #6
piters2005
Pan Cienia

piters2005 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do piters2005
Domyślnie

Za bardzo nie rozumiem jak można do siebie porównywać takie trzy zupełnie różne dzieła: Grę Gothic, która ma zupełnie własną fabułę, LoTRa, który jest książką i trudno porównywać ją do Gothica pod jakimkolwiek względem (chyba że mówisz tu o którejś z gier), i Silmarillion, który do wczesniejszej dwójki kompletnie nie pasuje, jako że jest książką w głównej mierze opisującą mitologię i świat Tolkiena i w której nie ma jako takiej akcji. Nie wyobrażam sobie zrobienia z Silmarillionu filmu czy gry.

Co do meritum tematu: Gothic jest erpegiem, nie należy po nim oczekiwać epickości godnej Bitwy o Śródziemie czy innych epickich RTSów na podstawie Tolkiena czy innych dzieł. Kierowanie Gothica w stronę LoTRa uważam za poroniony pomysł.

Nie grałem w trójkę, więc nie mogę się na jej temat wypowiedzieć. Wiem, że w Gothicach powinien zachwycać przede wszystkim klimat (który jest wielkim atutem jedynki), grywalność, fabuła i logiczne questy. Gra nie byłaby tym samym gdybyśmy brali zamiast tego udział w wielkich bitwach na czele setek paladynów. Zamieniłaby się w bezsensowną siekaninę (którą zresztą momentami jest :])
|Satyromaniak|Największy Fan Roberta Górskiego|
RPG
piters2005 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-07, 13:54   #7
Dracos
Krwiopijca

Dracos awatar

Domyślnie

Gothic 3 jest w swiecie komputerowym ale przeszedl ten tytul obok mnie jakos-
zagralem-klimat nie ten co w G1 i G2 czyli najmocniejsze atuty wg. mnie w tych grach ale G3 jest, jest ..... jakis no niewiem.... ciezko powiedziec ale to nie to na co oczekiwalem.... niestesty.....
Wiec jak PB zrobilo by gre faktycznie z jakims rozmachem fabularnym (bitwy z udzialem wielu bohaterow itp.) ale pod innym tytulem bo seria Gothic powinni zostawic i pogrzebac w pokoju bo jechac na jednej marce i ja niszczyc to niejest dobra idea.
GOTHICU KOCHANY!!! SPOCZYWAJ W POKOJU!!!
RPG
Dracos jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-07, 15:53   #8
Frodo
Czarny Goblin

Domyślnie

Jest nowy "dodatek" do Gothic 1! Przynajmniej ja ten mod rozumiem jako dodatek. Po prostu brak słów, to jest jak NK do G2. Ssajcie ile wlezie!

poziomkaz.go.pl

Dla mnie Gothic 3 nie należy do serii... Katastrofa! Już wolę oglądać "Modę na sukces" <kropki> bo ciekawsze.
RPG
Frodo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-07, 16:53   #9
Legolas52
Jaszczur

Legolas52 awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Legolas52 Wyślij wiadomość przez Yahoo do Legolas52
Domyślnie

Gothic i Gothic 2 poprostu mnie powaliły a gothic 3 jest dobrym RPG ale ma inny klimat niż jego poprzednicy.
RPG
Legolas52 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-07, 18:37   #10
Fremen
RPGfag

Fremen awatar

Domyślnie

Hah, porównywanie czegoś takiego jak LotR z czymś takim jak seria Gothic jest pomysłem niegodnym nagrody Nobla, wręcz oddalonym od niego o kilka dobrych lat świetlnych. Narzekasz waść założycielu tematu na brak epickości. Jeszcze nie spotkałem się w RPG'ach (a sporo ich na dysku miałem...) z wyżej wymienionym pojęciem w pełnym tego słowa znaczeniu, a nawet z brakiem tegoż. Jak kreować bowiem ową "epickość", skoro do wyboru mamy z reguły kilka kwestii w stylu "Pomóż", "Nie pomagaj", "Skręć kark"/"Użyj-pierszej-broni-która-wpadnie-ci-w-ręce"
Pozostawmy zatem epickość literaturze w pełnej krasie.
A jeśli oczekujesz po tych wielkich bitwach, które mogły by zaistnieć w kolejnych częściach (o, uchowaj Boże, aby Gothic IV, który mógłby być podobny do Gothica III, nie ujrzał światła dziennego za życia mego) możliwości generacji dziesięciotysięcznych armii, to proponuję się obudzić
Gdyż mimo wszystko stu orków kontra wielki bohater to nie epickość.
Chwała.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-03-07, 19:09   #11
Scarface
Krwiopijca

Scarface awatar

Domyślnie

Żeś chłopie strzelił porównanie. Fabuła Gothica to nawet niezły temat na książkę, ale tak czy inaczej Gothicowi daleko do LOTR i Silmarillionu.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-03-07, 14:41   #12
Luki1
Jaszczur

Luki1 awatar

Skąd: Schwerin, Woj. Lubuskie, Polska, Europa, Ziemia, Droga Mleczna
Wyślij wiadomość przez Skype™ do Luki1
Domyślnie

Było by świetnie Ja bym wziął Diega, Gorna, Lestera, Miltena - ich oczywiście Nie wiem tylko co Lester umie takiego dobrego chyba tylko jarać bagienne ziele ale i tak bym go wziął bo go polubiłem odrazu jak wszedłem w G1 do obozu na bagnieNo a dalej bym wziął Vatrasa no bo musi być jakiś stary doświadczony i mądry mag w mojej drużynie tak jak był Gandalf w Drużynie Pierścienia wziął bym jeszcze Lee, Angara i Wilka(dla zapominalskich i niekumatych tego najemnika z G1 i G2 co zrobił nam zbroję z płytek pancerzy pełzacza) jak by był a jak nie Wilka to Laresa - ZDRAJCE! bo przyłączył się do najemników orków i za to jestem na niego zły i dlatego więc zamiast niego wolałbym wziąć Wilka Ale i tak bym go wziął bo musi być dziewięciu kompanów tak jak w LOTR a Wilka nie ma w dalszych częściach był tylko w G1 i G2

I to na tyle

Przetrwają tylko nieliczni...
RPG
Luki1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania