Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka > Play By Forum
Przeładuj stronę Barwy świata - początek

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 11-10-06, 23:39   #1
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie Barwy świata (1) - początek

"Świato znajdziesz nawet w najmroczniejszej czerni, w najjaskrawszym słońcu mrok" przypisywane pierwszym magom wody

Togashi niemal zniknęła. Z czterech meżczyzn każdy miał teraz do niej jakies pytanie, jednak za decyzją maga podzielili się. Enigmatyczna wypowiedź niewiele wyjaśniała, ale na pewno dawała do myslenia i to zarówno Łowcy jak i demonowi.

Ertix usłyszał dziś kilka przyrównań. Wpierw z ust Togashi, teraz maga. Wcześniejsze można było ignorować teraz jednak tylko impertynent by zdecydował sie na to, a przecież demon ignorantem nie był.
"ścieżka twa lustrami obita" czyżby to miała na myśli Togashi? A może coś jeszcze? Może jednak rodzaj ludzki miewał szlachetne wyjątki, tak jak i on był wyjątkiem pośród demonów.

To że spotkana dziewczyna była dziwna Alastor wiedział niemal od początku, jednak słowa którymi go pożegnała przerastały wszystko. Porozmawiać z matką... cóż, nie było to zbyt łatwym zadaniem, jednak z drugiej strony... pośród wszystkich istot które znał tylko jedna mogła mu pomóc ją odnaleźć. Demon, z którym według maga drogi były powiązane.

Powoli nadchodziła noc, kielichy wina czekały na stole tak jak je pozostawili jeden opróżniony, drugi napoczęty a trzeci stał nadal tak jak go postawiono. Togashi nawet ust nie zamoczyła. Cokolwiek miała tu zrobić, zrobiła, mimo, że pozornie nie uczyniła nic. Patrząc na gawiedź która na pół przestraszona na pół zaskoczona wpatrywała sie w niesamowity duet, można było przysiąc, że jedynie Cassio cokolwiek pojął z tej sytuacji. Ale jeśli mu wierzyć, oni tez pojmą. W swoim czasie.

Ostatnio edytowane przez Togashi : 25-06-07 o 18:24.
RPG
Togashi jest offline  
Nieprzeczytane 12-10-06, 16:38   #2
TheFlood
Cieniostwór

TheFlood awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do TheFlood
Domyślnie

Alastor spojrzał na tłum i machnął ręką.
- Spokojnie, ludzie. Jestem łowcą, a demon, jak widzicie, w mych rękach - tu uśmiechnął się do Ertixa. - Nic wam nie grozi. Możecie wrócić bez lęku do waszych zajęć. - Ściszył głos, zwracając się do towarzysza. - Musimy iść.
- Na litość boską, królowo - zachrypiał - czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!

RPG
TheFlood jest offline  
Nieprzeczytane 12-10-06, 18:14   #3
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Demon ironicznie skomentował słowa Alastora.
-A mogę teraz ja powiedzieć "Spokojnie ludzie, możecie panikować, jak widzicie łowca demonów jest w moich rękach" ? Fajna zabawa będzie...

Ertix spojrzał kątem oka na mędrca po czym spytał się łowcy demonów.
-Co z nim zrobimy ? Hmmm... i właściwie jaki mamy cel ? Przybyłem do tawerny tylko po to by zaczekać na zmierzch i chciałem wyruszyć na tereny orków by znaleźć wreszcie mi należyte beliarowskie szaty.

† Legenda Pojedynków Świętego Przymierza †
RPG
Ertix jest offline  
Nieprzeczytane 12-10-06, 18:37   #4
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

Mędrzec odszedł wraz z Cassio. Zgromadzonych ludzi słowa Alastora specjalnie nie uspokoiły, za to słowa Ertixa wywołały niemałe zdenerwowanie tłumu. Córki karczmarza utkwiły swe oczy w postac Łowcy z wyraźną nadzieją, co strachliwsi z ludzi wycofali się w dalsze części budynku zaś sam karczmarz stanął za ladą.
To poruszenie było conajmniej niezdrowe, jednak nie bylo co sie kmiotkom dziwić, w końcu chwilę temu Łowca i demon prawie sie do walki rwali, a jak nietrudno było przewidzieć, jesli by do walki teraz doszło to niewiele by zostało zarówno z kmiotków jak i z samej karczmy. A maga który mógłby to opanować już pomiedzy nimi nie było...
Nieprzeczytane 12-10-06, 20:38   #5
TheFlood
Cieniostwór

TheFlood awatar

Domyślnie

Łowca demonów mówił cicho.
- Daruj sobie ironiczne komentarze. Wiem, że ludzkie życie cię nie obchodzi, ale ja jakoś nie mam ochoty na zamieszki. Po prostu wyjdźmy stąd.
- Na litość boską, królowo - zachrypiał - czyż ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus!

RPG
TheFlood jest offline  
Nieprzeczytane 12-10-06, 20:49   #6
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Demon mówił cały czas wyraźnie i nie zmieniał tonu, przemawiał spokojnie.
-Dobra, to wyłaź i mów jaki masz cel.

Zanim wyszedł spojrzał jeszcze przelotnie na córki karczmarza krwawymi oczyma. Błysk oczu mówił sam za siebie, po prostu chciał poczuć mały przypływ energii strachem innym, a zaraz potem był już za drzwiami z łowcą demonów.

RPG
Ertix jest offline  
Nieprzeczytane 12-10-06, 21:28   #7
TheFlood
Cieniostwór

TheFlood awatar

Domyślnie

Alastor spojrzał na towarzysza.
- Cel, mówisz? To mi, hm, o czymś przypomniało... Cóż, chyba zapłata przejdzie mi koło nosa. Masz zamiar udać się na terytoria orków? Niezgorszy kierunek... O ile zdołasz zapewnić mi immunitet. Przebijanie się przez tłum zielonoskórych wojowników nie uśmiecha mi się zbytnio.

RPG
TheFlood jest offline  
Nieprzeczytane 12-10-06, 21:28   #8
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

Na zewnątrz zapadał zmierzch. Ostatnie promienie slońca żegnały dzień. Cerwień wila sie po ziemi a dlugie cienie zapowiadały nadejście Pana Nocy.
Nieprzeczytane 12-10-06, 21:39   #9
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Demon nieco zdziwiony na prośbe Alastora odrzekł.
-Immunitet ? Orkowie mają podobne pojęcia o ludziach jak demony, ludzkie ścierwo... Ale nie będzie z tym problemu. Zresztą, będziesz musiał chwilę zaczekać przed ich terytoriami. Wszyscy sługusi Beliara reagują ze strachem i podziwem na mój widok, więc zawsze muszę się z nimi jakoś dogadać.

Ertixowi przypomniał się bardzo ranny ork z wojennego obozu, który mimo straconej wielkiej łapy udawał przed nim zwartego do dalszej bitwy. Demon spojrzał w księżyc.
-Ahh... ta błoga noc...

Demon oderwał bardzo niewielki kawałek szaty maga wody i wręczył go łowcy demonów.
-Trzymaj, będzie Ci to potrzebne. Czuję że zajdzie konieczność, iż sam fakt bycie przezemnie demonem nie wystarczy Ci do wytropienia mnie. Jakbyś miał trudności to spróbuj za pomocą szaty którą noszę. Tymczasem ja za chwilę powinienem rozmawiać z orkami, powinieneś rozpoznać kiedy zaczynają sie ich ziemie. Poczekaj po prostu przed nimi, to honorowi wojownicy więc nie powinieneś zostać przez nich zaatakowany jeśli ich nie sprowokujesz, ale wejście na ich tereny raczej nie wróży dobrych efektów.

Demon nie czekał na odpowiedź, wiedział że Alastor zapamiętał każde słowo. Ertix wchodząc w cień, stał się "przezroczysty", aby nie powiedzieć "niewidzialny", bo to by była nieprawda. Podążał bardzo szybko ku orkowemu terytorium, znajdował się w swoim żywiole, czuł oddech Beliara który dodatkowo go motywował ponownym odnalezieniem swoich starych szat.

RPG
Ertix jest offline  
Nieprzeczytane 12-10-06, 21:52   #10
Togashi
Kąsacz

Togashi awatar

Domyślnie

Noc dopiero nadchodziła, jednak księżyc powoli odslaniał swe oblicze. Chwilę trwało nim zapadła pora której Ertix tak długo wyczekiwał. Wyczekiwał jej w końcu cały dzień...

Droga do Orczego obozowiska nie była długa a siła ksieżyca pomagała przebyć ją nadwyraz szybko. Zreszta czas w demonim znaczeniu ma zupełnie inną wartość. każdy demon to wie, każdy w czyich żyłach płynie przeklęta krew.

Alastor został sam. Rąbek szaty pozostał jedynym dowodem na to, ze te niezwykłe zdarzenia miały rzeczywiście miejsce. Pozostało tylko zaufac demonowi. Choć brzmiało to absurdalnie to jednak zdawało sie mieć sens. Jak zreszta wszystko co dzis sie przytrafiło.
Nieprzeczytane 12-10-06, 21:59   #11
TheFlood
Cieniostwór

TheFlood awatar

Domyślnie

Łowca Demonów spojrzał w niebo.
- Piękna noc dzisiaj. - Szepnął. Wielu ludzi bało się nocy, ale dla niego była po prostu odwrotnością dnia. Jakby mógł walczyć z mrokiem, bojąc się ciemności? Spuścił wzrok na strzępek materiału otrzymany od demona. Włożył go do kieszeni, po czym obciągnął skórzane rękawice, poprawił przelotnym gestem kapelusz i ruszył w stronę terytorium orków. Miał zamiar rozbić obóz dopiero na granicy, na wąskim, wypalonym pasie ziemi niczyjej. Nocny marsz go nie przerażał, wielokrotnie podczas łowów musiał tropić nieustannie.

RPG
TheFlood jest offline  
Nieprzeczytane 12-10-06, 22:07   #12
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Demon spojrzał przez krótką chwilę na swój ubiór i wybuchnął w biegu opętańczym śmiechem.
-Nie tym razem, później tego mogę żałować. Hmmm... jak na moje oko, to powinienem być już na miejscu.

RPG
Ertix jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania