Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Porady i triki
Przeładuj stronę Najmniejszy lvl

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 19-04-13, 16:35   #25
Domas
Zajebisty

Domas awatar

Domyślnie

Udało mi się ukończyć G2 z 13 poziomem. Jeśli udało się komuś jeszcze to niech się tu pochwali.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-04-13, 16:46   #26
Barneyek
Jaszczur

Barneyek awatar

Domyślnie

O kurka, szacun
Jeszcze nie próbowałam.
RPG
Barneyek jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-04-13, 16:56   #27
Domas
Zajebisty

Domas awatar

Domyślnie

To spróbuj. Praktycznie do 4 rozdziału tylko biegasz. Potem trzeba kombinować jak smoka na 6 lvl załatwić A DI był banalny wbrew pozorom.
Taki sposób na grę to fajna zabawa i zawsze coś nowego. Łatwo można się zniechęcić, ale satysfakcja po ukończeniu jest niesamowita. Chociaż drugi raz tego nie powtórzę.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-05-13, 18:35   #28
Sapientiam
Polna Bestia

Sapientiam awatar

Domyślnie Najmniejszy lvl

Mi też udało się ukończyć gre na 13 lvl ( A SIĘ NABIEGAŁEM !!! )
RPG
Sapientiam jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-05-13, 22:51   #29
Domas
Zajebisty

Domas awatar

Domyślnie

Wklej screena ze statystykami. I w jaki sposób pokonałeś Dwór Irdorath?

Tutaj zamieszczam dokładną relację z mojego 6 rozdziału. Już jakiś czas temu miałem to zrobić.

Wbrew moim oczekiwaniom, Dwór Irdorath był banalny.

A oto relacja z ostatnich minut gry:

1) Kupuję krótki łuk i 2 strzały u Diega i wychodzę ze statku, przemiana w polną bestię i podążam do komnaty orka pułkownika. Przy podejściu nr 1 zgodnie z zapowiedzią odczarowałem się i pociągnąłem za pierwszą dźwignię. Animacja jeszcze się nie skończyła, a ja już leżałem na podłodze, deptany przez pancerne buciory orków...
Podejście nr 2: Tu wpadłem na pomysł, który wydał mi się niemożliwy. I wg tego pomysłu radziłem sobie na wyspie dalej. Mianowicie, po dotarciu do komnaty pod postacią polnej bestii, stanąłem tyłem do ściany, przez którą miałem przejść i wcisnąłem klawisz ENTER. Zgodnie z moimi oczekiwaniami pojawiłem się po drugiej stronie. Pierwsza bariera pokonana.

2) Zapis gry, przemiana w warga i biegnę do Feodarona. Odczarowałem się za nim, zapisałem i uaktywniłem przyzwanie demona. Po rozmowie od razu przyzwałem bestię, która rozprawiła się ze smokiem w try miga. Zabieram serce, strzelam do wież z łuku i przechodzę na drugą stronę po wysuniętym już moście. Tutaj wykorzystałem drugą przemianę w warga i manewrując między poszukiwaczami i szkieletami, którzy chcieli mnie uśmiercić, dopadłem drzwi do komnaty z łóżkiem, toporem berserkera i recepturą na Embarla Firgasto, którego oczywiście nie mogłem zrobić z braku smoczych jaj. Zresztą i tak mi nie było potrzebne. Ale wróćmy do tego, co było dalej. Zapis gry. Uaktywnienie lodowej fali, zamrożenie wszystkich ochroniarzy Archola, w tym jego samego również, szybka przemiana w wilka i znowu trik z odczarowaniem się pod drzwiami. Następnie była komnata z 4 orkami ożywieńcami. Tutaj potrzebna mi była silniejsza bestia do przemiany. Na szczęście miałem pod ręką zwój z cieniostworem. Przemieniony w czworonoga, dopadłem wrót, które prowadzą do głównej sali Irdorath. I znowu użyłem sposobu ze staniem tyłem do drzwi i powrotem do własnej postaci.

3) Sala poszukiwaczy. Jama lwa. Tego miejsca obawiałem się najbardziej. Miałem jeszcze parę przemian, jednak potrzebowałem też kilku na powrót na statek. Wykorzystałem smoczego zębacza. I tu znowu to samo: wykonując slalom między kulami ognia, stanąłem tyłem do wrót z twarzą Beliara i wcisnąłem ENTER. Zostały mi do pokonania schody i smok. Oczywiście zapisałem i wybrałem jako aktywne czary 2 deszcze ognia, przyzwanie demona, i lodową falę. Po rozmowie nie uciekłem na schody, jak to często magiem robię. Od razu rzuciłem lodową falę, wypiłem miksturę i deszcz ognia. Następnie kolejna mikstura i kolejny deszcz ognia. Smokowi zostało około 1/3 życia. No to na dobitkę przyzwałem demona i zostało mi już obejrzeć scenkę, jak Xardas wchłania moc Smoka ożywieńca.

4) Powrót na okręt.Po tym, jak filmik się skończył, na dzień dobry, a raczej znowu znalazłem się w sali poszukiwaczy. Tu nie miałem czasu na przemianę. Kolejny slalom między kulami ognia. Przy końcu komnaty stanąłem za filarem i przemieniłem się w wilka, jedną z moich ostatnich przemian. Pojawiłem się za wrotami komnaty, z której wychodzą 4 korytarze. Tutaj jeszcze przemiana w polną bestię. Specjalnie zostawiłem ją ten moment, ponieważ ten czas przemiany będzie bardzo krótki. Unikając orków ożywieńców, dobiegłem do drzwi, do których klucz miał Archol. Ponownie wykorzystałem znany trik. Tutaj musiałem biec pod ludzką postacią aż do wysuwanego mostu, przy którym stał Lester. Wykorzystałem ostatnią z przemian, warga i ruszyłem na statek. Przed mostkiem odmieniłem się w swoją postać i ignorując Laresa walczącego z orkiem podszedłem do Jacka. Zapis gry, zrzut ekranu ze statystykami, ostatnia rozmowa, i końcowe napisy.

Reasumując. Nie taki straszny Irdorath, jak go malują. Wystarczy mieć dużo zwojów przemian i refleks w operowaniu myszką i tyle...
Będę to długo wspominał, zawsze chciałem takie coś zrobić, wreszcie mi się udało, i to w 4 godziny i 37 minut. Jestem z siebie dumny.

I na koniec screen ze statystykami:
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-06-13, 18:23   #30
Ivu
Chrząszcz

Domyślnie

Gratluacje ; D
Jam jest Bezi człowiek wolny, mogę płynąć dokąd zechcę, gna mnie wicher niepokorny i tęsknota i nic więcej. Jam jest Bezi człowiek wolny, mogę wierzyć w to co zechcę : TAK! horyzont jest okrągły, okręt kruchy i nic więcej.
RPG
Ivu jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-08-13, 23:23   #31
Donovan
Administrator

Donovan awatar

Domyślnie

Cierpliwości chyba Ci nie brak. Ciekawe...

Gratuluję oczywiście.
RPG
Donovan jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-08-13, 00:18   #32
Domas
Zajebisty

Domas awatar

Domyślnie

Dzięki Donovan

Planuję jeszcze przejść w ten sposób NK. Jednak tylko do momentu zabicia Kruka. Nie widzę sensu przechodzić dalej gry w ten sposób zwłaszcza, gdyż już to zrobiłem raz. Ciekawe, który poziom uzyskam i w jakim czasie się zmieszczę. Gdy tego dokonam, wrzucę screena.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-08-13, 01:54   #33
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Nie widzisz sensu ? to ciekawe skoro wiesz dobrze ze to nie będzie wyglądać tak jak na czystym g2 tylko z 10 razy trudniej co za tym idzie prawdopodobnie ci się to nie uda ale GL & HF
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-08-13, 07:40   #34
Domas
Zajebisty

Domas awatar

Domyślnie

Teraz nie widzę sensu, bo niedawno skończyłem grę w ten sposób. Być może zmienię zdanie i skończę całe NK. Ale potrzebuję przerwy. Bądź co bądź, jest to wyczerpujące i wymaga sporo cierpliwości.
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania