Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Saga Wiedźmińska

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-02-12, 16:36   #97
Spandau
Skazaniec

Domyślnie

Mój błąd. W każdym razie sedno sprawy jest zachowane: Opowieść o slubie Geralta i Yennefer to po prostu zupełnie inna historia niż wydarzenia opisane w sadze. Tak tylko nadmieniłem, bo wyżej były głosy oburzenia, że jak można tworzyć inne historie o wiedźminie skoro on nie żyje.
RPG
Spandau jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-12, 16:46   #98
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Spoko, a tak wracając do dyskusji, to nie wydaje mi się aby Sapek chciał kontynuować wątek Ciri, a jeżeli zrobiłby to, to na pewno nie w Arturiańskich realiach.
Wyraźnie zaznaczył, że rzecz będzie się działa w universum znanym z sagi. Zakończenie Pani Jeziora sugeruje zaś, iż Ciri (mówiąc kolokwialnie) zatrybiła na trochę w świecie rycerzy okrągłego stołu. Wziąwszy pod uwagę obydwa fakty, drogą dedukcji można dojść do wniosku, że na innych bohaterach skupi się uwaga mistrza.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-12, 18:24   #99
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

Cytat:
Napisał Spandau Zobacz post
Mój błąd. W każdym razie sedno sprawy jest zachowane: Opowieść o slubie Geralta i Yennefer to po prostu zupełnie inna historia niż wydarzenia opisane w sadze.
Nie. Sapkowski powiedzial, ze to zadna inna historia a juz na pewno nie mozna tego traktowac jak alternatywne zakonczenie sagi, a po prostu wariacje na temat Wiedzmina. Zreszta, z samego opowiadania mozna wyczytac ze to raczej fantazja a nie wlasciwa alternatywna opowiesc. "Cos sie konczy cos sie zaczyna" bylo wg mnie proba pocieszenia czytelnikow, kto chcial mogl sobie wierzyc w takie zakonczenie, ale kazdy wiedzial jak na prawde saga sie konczy. Sapkowski konczac sage w ten sposob zostawil sobie furtke, gdyby chcial ja kontynuowac. Bez watpienia najgorszym scenariuszem, jednak, byloby gdyby Sapkowski napisal cos na podstawie gry. Ale mam nadzieje, ze do czegos takiego sie nie znizy.

@Skellen

Na koniec sagi Ciri powiedziala, ze troche narozrabiala w swoim swiecie, wiec bedzie musiala sie stamtad na jakis czas wyniesc. Nie na zawsze. Wiec rownie dobrze nowa ksiazka moze opisywac to jak narozrabiala, albo traktowac juz o powrocie Ciri. Ja bym chetnie o niej poczytal, byla jedna z moich ulubionych bohaterek.

Ostatnio edytowane przez Madderin : 22-02-12 o 18:26.
RPG
Madderin jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-12, 18:37   #100
Spandau
Skazaniec

Domyślnie

Tripps, a gdzie ja napisałem, że to jest alternatywne zakończenie? Proszę, zacytuj Wiem o tym, dlatego się wypowiadam na ten temat. Nie próbuj mi po raz wtóry wciskać głupot. Skellen jakoś zrozumiał o co chodzi.
Jest to inna historia, bo bohaterowie ci sami. Nie należy do kanonu sagi ani opowiadań i to też wiem, nie traktuj mnie jak idioty.
Nie wiem po co piszesz praktycznie to samo co ja, a mnie wmawiasz, że nie mam racji.
Oboje wiemy, czym jest "Coś się kończy...", ale offtopujemy obydwaj.

Podejrzewam, że nowy wiedźmiński twór bedzie czymś podobnym. Saga i tomy Opowiadań to zamknięta karta. Po prostu Sapkowski stworzy coś nowego z wykorzystaniem świata i bohaterów. I mam nadzieję, że nie będzie tamz a dużo Ciri, nie lubię czytac o niej za bardzo
Może jakaś historia z Regisem, Milvą? Lifu na porpzedneij stronie przytoczył info, że to nie bedzie ani sequel ani prequel, więc na dalsze dzieje Ciri bym się nie nastawiał, ani też przygody Geralta przed walką ze strzygą etc, nawiazujące do wydarzeń z Sagi.

Ostatnio edytowane przez Spandau : 22-02-12 o 18:40.
RPG
Spandau jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-12, 19:36   #101
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Captain Tripps Zobacz post
@Skellen

Na koniec sagi Ciri powiedziala, ze troche narozrabiala w swoim swiecie, wiec bedzie musiala sie stamtad na jakis czas wyniesc. Nie na zawsze.
Ano zgoda- nie na zawsze, ale i tak nie wydaje mi się, by o Ciri miało to być, choć nie mam w sumie nic przeciwko temu.

Cytat:
Wiec rownie dobrze nowa ksiazka moze opisywac to jak narozrabiala
No o tym raczej nie będzie książka, bo gdy mówiła o tym jak narozrabiała, miała na myśli to, co już znamy z sagi. A więc o rozwścieczonych, ścigających ją Czerwonych Jeźdźcach Dearg Ruadhri, czyli elfy starsze, tzw. Lud Olch- po spirali czasu i światów; z drugiej strony przechlapała sobie u czarodziejek nie wracając do Loży na czas...

Cytat:
, albo traktowac juz o powrocie Ciri. Ja bym chetnie o niej poczytal, byla jedna z moich ulubionych bohaterek.
... więc jeżeli już, to szybciej o powrocie z Arturowych wymiarów.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-12, 09:13   #102
Dragunov

Domyślnie

Cytat:
"Cos sie konczy cos sie zaczyna" bylo wg mnie proba pocieszenia czytelnikow, kto chcial mogl sobie wierzyc w takie zakonczenie, ale kazdy wiedzial jak na prawde saga sie konczy.
Nie chciałbym psuć wam zabawy w radosną nadinterpretacje, ale Sapkowski napisał to opowiadanie jeszcze zanim Ostatnie życzenie trafiło do księgarni, także trudno, żeby było pocieszeniem dla ludzi zawiedzionych zakończeniem czegoś, co wyjdzie dopiero 8 lat później.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-12, 17:55   #103
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

@Dragunov

Zle mnie zrozumiales. Chodzilo mi o to, ze "Cos sie konczy..." bylo alternatywa dla czytalnikow, ktorzy chcieli toto za alternatywe uwazac.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-02-12, 16:37   #104
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Całkowicie niewykorzystanym pomysłem jest sprawa szkół wiedźminów, miejsc, gdzie z młodych s\chłopaków robiono mordercze mutanty. O ile w w dotychczasowych książkach poznajemy tylko jedną twierdzę (zniszczoną jak się wydaje za młodych lat Geralta), to opisywany Bonhart, posiada na szyi wiedźmińskie medaliony, i to nie tylko z wilczymi głowami.
Tylko w komiksach trochę rozruszano ten wątek. A można z tego zrobić całkiem niezła powieść.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania