Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Władca Pierścieni - Film

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 29-05-04, 22:54   #1
Jatup
Kąsacz

Jatup awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Jatup
Domyślnie Władca Pierścieni - Film

Nie zauważyłem jeszcze takiego tematu więc go poruszam.
Co myślicie o filmie? Dla mnie najlepszą z trzech czesci była trzecia. Troche jednak za długa. I strasznie szkoda że opuścili przed ostatni rozdział książki "Porządki w Shire". Ale film był jednak super. Napiszcie co sądzicie o wszystkich częściach filmu. :wink:

Przyłącz się do Adanosa!
RPG
Jatup jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-04, 23:01   #2
W-o-j-a-S
Kąsacz

Domyślnie

Moim zdaniem najciekawsza była część 3, potem 1, a na końcu 2 Dwie wieże były bardzo nudne za to pozostałe części ful wypas :wink:
RPG
W-o-j-a-S jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-04, 23:16   #3
uther lightbringer
Jaszczur

Domyślnie

a mis ię najbardzie podobały dwie wieże. w powrocie króla najbardziej podobało mi się Minas Morgul (było wspaniałe ). Natomiast bitwa o Minas Tirith jak dla mnie trochę nudna (co jest fascynującego w tym , że się ostrzeliwują kamieniami) nie mogę znieść katapult w minas tirith i elfów w Rogatym Grodzie (dla niekumatych0 w Helmowym Jarze )

RPG
uther lightbringer jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-05-04, 23:37   #4
noodles
Krwiopijca

Domyślnie

nie bede orginalny, najlepsze moim zdaniem była trzecia częśc potem pierwsza a najsłabsza druga. ale książka i tak była lepsza

ŚWIĘTE PRZYMIERZE
NOWICJUSZ BELIARA
RPG
noodles jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-04, 16:42   #5
ArchAngel
Czarny Goblin

Domyślnie

Oczywiście cała trylogia jest po prostu świetna i każda część zachwyca . Dlatego moja ocena poszczególnych części zależała częściowo od humoru w danym dniu, ogólnego samopoczucia, zjedzonego śniadania itd. - na pewno nie jest obiektywna.

Pierwsza część była ciekawym wprowadzeniem, po obejrzeniu pozostawał niedosyt i chęć na więcej .
Najbardziej podobała mi się chyba część druga, czyli "Dwie Wieże". Dynamiczna, lepiej połączone poszczególne wątki - sam nie wiem, dlaczego.
Powrót Króla oglądałem dawno po premierze i może dlatego miałem już dość tych wszystkich zachwytów nad tą częścią. Moim zdaniem była za długa i miałem wrażenie jakby kończyła się tysiąc razy - kiedy wydawało się, że w tym miejscu będzie już "The End" i napisy końcowe, to nagle znowu jakieś przejście do następnej sceny. Naprawdę wydawało mi się, że te zakończenia trwają co najmniej 1/3 filmu. Ja rozumiem, że to film na podstawie najlepszej na świecie książki i trzeba niektóre rzeczy dopowiedzieć do końca, ale bez przesady. Film to film - nigdy nie zekranizują dosłownie całej książki. Zakończeniem mogła być np. koronacja Aragorna - jak ktoś chce poznać dalsze losy innych to niech przeczyta książkę. Nie wyobrażam sobie, wersji rozszerzonej - ile to będzie trwać :?: . Ale ogólnie "Powrót Króla" też mi się podobał.
RPG
ArchAngel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-04, 22:41   #6
Lord_Kr@kers
Jaszczur

Domyślnie

Skoro wszyscy sie tak zachywacają tym filmem, to j awytkne pare błedow i ocenię wszystkie części.

Pierwsza częśc była spoko. Żadnych jakis rewelacyyjnych efektów, ale klimat i zawiązywanie akcji mogły być. Troszeczkę skrócony (braki w podróży hobbitów przez Shire), ale to trzeba zrozumiec, bo i tak film był długi. Ogólnie film dobry, ale momentami troche nudny.
Dwie Wieże o niebo lepsze niz poprzednia część. Mimo to błędów w bród. Nie podobały mi się 'lunety' w oczach Legolasa. to zostało przesadzone. Elfy w Rogatym Grodzie, to już była totalna porażka. Kolejnym mankamentem bitwy pod Helmowym Jarem, były 10-letnie dzieci w hełmach i z mieczami. Przypominało mi to powstanie warszawskie, albo harcerzy podczas II wojny światowej. W książce aż taki dramat, że takie małe dzieci łapały za broń, nie było (rozumiem 15-16 lat, ale to?!)
Za szybko też zakończyli film, i z Faramira zrobili bezdusznego wojaka, a on aż tak nie ugiął się mocy Pierścienia. I, ja przepraszam, czy w książce hobbici wogóle byli w Osgiliath?! Alez skad, mieli tam iśc, ale tak naprawdę, Faramir ich wypuścił. (co nie przeszkadza temu, że scena bitwy w Osgiliath była wypasiona). Jeszcze drobna dygresja - dlaczego gandalf na jednej ze scen ma adidasy?
Trzecia część, (nie będe się wyłamywał) najlepsza, ale i tu masa błędów. Film został okrutnie skrócony, i spłycony, zanikły umiejetnie splecione wątki. Przesadzili ze scenami miłosnymi Arweny i Aragorna (dlaczego w amerykańskich filmach zawsze muszą pokazywac rozbudowane wątki miłosne?! W WP czegos takiego nie powinno być!). Bitwa na Polach Pelennoru też była taka jakaś dziwna (nie wiem co, ale cos mi nie pasowało). Ogólnie dobra, ale jakaś taka inna niz w książce. Błędem filmu było też to, że nie mógł sie skończyć. Poza tym ostatnia scena powinien być odpływający statek na tle zachodzącego słońca.
I dlczego wycieli sceny z Sarumnaem :!: :?:
Podsumowując i tak cała Trylogia została dobrze przeniesiona na ekran. Brawo, przynajmniej tego nie schrzaniliście, amerykanie :!:
---------------------
Strażnik Królestwa
Oficjalny Tester GOTHIC BATTLES
---------------------
GG: 2949056
RPG
Lord_Kr@kers jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-04, 22:54   #7
uther lightbringer
Jaszczur

Domyślnie

Cytat:
Bitwa na Polach Pelennoru też była taka jakaś dziwna (nie wiem co, ale cos mi nie pasowało).
wiem, co ci nie pasowało- katapulty W ogóle bitwa o Minas Tirithbyła jakaś anemiczna

RPG
uther lightbringer jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-05-04, 23:07   #8
Lord_Kr@kers
Jaszczur

Domyślnie

Święta racja, Uther! To mi umknęło. Bitwa na polach Pelennoru mogła byc zrobiona lepiej. Aha, i jeszcze mnie zmiażdżyła bezmyślna szarża na olifanty w wykonaniu Rohańczyków oraz 'piekny' Orlando Bloom rozwalający sam jednego olifanta wraz z załogą.
---------------------
Strażnik Królestwa
Oficjalny Tester GOTHIC BATTLES
---------------------
GG: 2949056
RPG
Lord_Kr@kers jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-04, 04:54   #9
MAPI

Domyślnie

A mnie wkurzyło brak kochanej Szeloby w "Dwóch Wierzach"
RPG
MAPI jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-04, 19:24   #10
Jatup
Kąsacz

Jatup awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Jatup
Domyślnie

Cytat:
A mnie wkurzyło brak kochanej Szeloby w "Dwóch Wierzach"
Jak nie oglądałeś Powrotu Króla to sie nie martw bo tam wystąpi.
A co powiecie o tych nudach z Arweną :? ?

Przyłącz się do Adanosa!
RPG
Jatup jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-05-04, 19:27   #11
Baklazan
Kąsacz

Wyślij wiadomość przez AIM do Baklazan Wyślij wiadomość przez MSN do Baklazan
Domyślnie

Moje zdanie jest takie:
Nie powinno się oceniać każdej części filmu oddzielnie,ponieważ stanowi on jedną całość.Mówiąc,że podoba mi się druga część można wywnioskować że reszta mi się nie podoba.Film stanowi jedną całość.Bardzo podobały mi się wszystkie części ale nic nie jest w stanie oddać emocji i doznań jakie przynosi mi książka.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-06-04, 23:33   #12
Lukasz

Wyślij wiadomość przez MSN do Lukasz
Domyślnie

Ja doslownie uwielbiam trzy flimy ! Moim zdaniem najlesze filmy na swiecie ! Teraz modle sie zeby The Hobbit wyszedl jak najszybciej ! Widzialem juz trailer , WYPASIASTE !!! W trailerze pokazuja atak smoka na Shire , Bilbo bagginsa razem z Gandalfem i krasnoludami . Tylko podobno sa problemy z wydaniem filmu . Peter Jackson ma licencje na stworzenie filmu , lecz nie ma jak go wydac

Glosujcie na TOP10opowiadania -

http://www.gothic.phx.pl/forum/viewtopic.php?t=4295
RPG
Lukasz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania