Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Czy Śniący Powróci?

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 16-07-09, 11:51   #1
Iluzjonista
Chrząszcz

Iluzjonista awatar

Domyślnie Czy Śniący Powróci?

Ten wątek znalazłem na jednym z forum internetowych.

Cytat:
Znalazłem ten artykuł, na jakiejś stronce, mnie się spodobało z tą wersją "dlaczego Bezimienny stał się tyranem?"

"Śniący został... wygnany". Z tego zdania możemy wywnioskować, że Śniący wciąż gdzieś tam żyje. Wystarczy znowu go przywołać, by ten wrócił do świata Gothic'a. Do tej pory mieliśmy z nim styczność jedynie w pierwszej części. Nie zagościł w każdej następnej części. Pojawiła się szansa, jest promień nadziei na jego wielki powrót.
Na wakacjach roku 2008 Spellbound wraz z JoWood i World of Gothic ogłosiło konkurs na Amulet Śniącego. Wygrana praca ma znaleźć się w grze. Już po wszystkim. Mamy najlepszy amulet.

Jednak wciąż mamy brak odpowiedzi na pytanie. Po co on ? Bo wątpię, żeby było to robione tylko i wyłącznie dla zabawy. W tym musi kryć jakaś tajemnica, może nawet główna fabuła. Jakby tego było mało w Arcania a Gothic Tale mają wystąpić jakaś tajemnicza i zła moc. Jej siła przewyższa nawet Innosa i Beliara. Czyżby mowa o Śniącym ? Wszystko jest takie zakryte i utajnione. Mamy informacje o jakiejś tajemniczej sile i amulecie śniącego. Po zebraniu tego w jedno, możemy dojść do wniosku że coś w tym jest. A nim może być powrót Śniącego. Choć jest jeszcze inna opcja. Nasz stary Bezimienny, który to zostanie opętany przez te złe moce. Znajduje amulet, nic o nim nie wie, jednak ciekawość wygrała i włożył go. Nagle jego głowę opętała pustka i w ciągu następnych kilku minut jego myśli kierują się do złego. Ogarnęła go zła moc Śniącego, która drzemała w artefakcie. Teraz Rhobar III jest posłuszny jedynie swojemu nowemu panu, a jego dusze odeszła w otchłań...

Czy główną fabułą będzie zniszczenie amuletu i uratowanie naszego starego znajomego ?

A to screen tego amuletu : http://worldofgothic.de/screenshots/detail.php?id=1483
Co o tym sądzicie?

Śmiać się można. Płakać się musi.
K. Bunch

RPG
Iluzjonista jest offline  
Nieprzeczytane 16-07-09, 13:01   #2
Biały Wojownik
Kąsacz

Biały Wojownik awatar

Domyślnie

Mam nadzieje ,że twórcy nie popełnią tego błędu (a na to się zapowiada sądząc po amulecie) i nie "przywołają" z powrotem naszego starego znajomego. Czy nikt już nie pamięta słów Xardasa z Gothica 1 - " ...by na zawsze wygnać Śniącego z naszego świata..." ? Poza tym moc Śniącego nie jest wyższa od mocy choćby Beliara gdyż to Beliar jest jego panem i stwórcą Co do tego , że to medalion zawładnął umysłem Bezia to jest to zarazem pomysł dobry i zły. Dobry gdyż tłumaczy idiotyczne zachowanie bohatera w ZB a zły jest taki , że Bezi już tyle razy wykazywał wolę silniejszą niż niejeden demon nagle zostaje opentany przez jakiś medalik... Trochę się to kupy nie tyrzyma ale... czas pokaże
Nieprzeczytane 16-07-09, 13:05   #3
Iluzjonista
Chrząszcz

Iluzjonista awatar

Domyślnie

I tu możesz się mylić. Bogowie po wydarzeniach z G3 nie są już tak potężni, jak wcześniej.

Cytat:
Napisał Biały Wojownik
Czy nikt już nie pamięta słów Xardasa z Gothica 1 - " ...by na zawsze wygnać Śniącego z naszego świata..." ?
Nikt tu nie mówi że śniący powróci na ziemie, lecz że jego moc opętała Rhobara III.

K. Bunch

RPG
Iluzjonista jest offline  
Nieprzeczytane 16-07-09, 14:23   #4
Biały Wojownik
Kąsacz

Biały Wojownik awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Iluzjonista Zobacz post
I tu możesz się mylić. Bogowie po wydarzeniach z G3 nie są już tak potężni, jak wcześniej.
A Śniący to niby jest ,tak ? Po tym jak mu skopaliśmy dupę ?

Cytat:
Napisał Iluzjonista Zobacz post
Nikt tu nie mówi że śniący powróci na ziemie, lecz że jego moc opętała Rhobara III.
Ja odpowiadam tylko na pytanie zawarte w temacie
Nieprzeczytane 16-07-09, 14:31   #5
Smok Cienia

Domyślnie

Hmm ale pozostaje pytanie kto mógł by go przyzwać?Bo może Xardasowi chodziło o to, że nikt nie ma takiej ogromnej mocy,a przecież do jego przywołania było 5 szamanów i przecież musieli użyć jakieś księgi broni czy czegoś tam.I jak ten amulet się pojawił no bo przecież z nieba by nie spadł.Jak Śniący go zrobił,bo w takiej pustce wygnania nikt tam nie ma mocy.I tu pozostajemy pod znakiem ?

Do Słońca Modlitwy Śle Kapłanki
Głos Gdy Rosa Opada Na Wrzos.

Ostatnio edytowane przez Smok Cienia : 16-07-09 o 14:36.
RPG
Smok Cienia jest offline  
Nieprzeczytane 16-07-09, 14:53   #6
Taris

Taris awatar

Domyślnie

Prawdopodobnie twórcy z braku pomysłów odgrzewają stare kotlety jak to było z barierą. nie zdziwiłbym się gdyby spotkaliśmy Kruka, Smoka Ożywieńca itd. Nie wiem do czego Spellbound się posunie, żeby tylko lepiej zchrzanić G4. Sam powrót Śniącego jest do zaakceptowania, lecz musi być on związany z ciekawą fabułą. Jeśli ktoś ponownie przyzwie tego demona to będzie to zapewne Xardas, lub inny potężny mag. Nie mam pojęcia dlaczego ci ludzie chcą przyzywać coś co dla dobra Myrtany zostało "...ostatecznie wygnane z naszego świata.". No dobra niech im będzie, ale powrót Krushaka musi być powiązany z jakimś wydarzeniem wytłumaczonym w fabule.
Taris jest offline  
Nieprzeczytane 16-07-09, 15:23   #7
Iluzjonista
Chrząszcz

Iluzjonista awatar

Domyślnie

Nie zrozumieliście, tu chodzi o amulet. W którym jest moc Śniącego, być może owa moc opętała Rhobara III.

K. Bunch

RPG
Iluzjonista jest offline  
Nieprzeczytane 16-07-09, 16:04   #8
Smok Cienia

Domyślnie

Już wiem [chyba] jak Śniący zrobił ten amulet.Kiedy ostatnim krzykiem rozpaczy wezwał swoje sługi to jeden z nich musiał się gdzieś ukryć.Po tym jak Bezimienny zabił wszystkie smoki i odpłynął to sługa mogła działać.Wzięła Urizjela i wchłonęła jego resztki mocy.Musiała mieć też ciało człowieka więc opętała jednego.Zbierała artefakty wchłaniała ich moc i te de.Moce z ciał poszukiwaczy o raz rudy.Potem zrobiła amulet ze Śniącym,ale miała jeszcze za mało mocy.Ruszyła na Myrtanę.Tam też tak wchłaniała moc.Jak miała wystarczająco dużo mocy dała ją w amulet.Dała tak żeby Bezi go wziął zabiła się żeby niczego nie podejrzewał i jak Śniący przejął jego ciało odzyskał moc ale nie mógł się wydostać z pustki.A połączenie mocy artefaktów, rudy,poszukiwaczy,Wybrańca Bogów i Śniącego to wielka potęga.Wiem,że trochę nie tege ale zdałam się przynajmniej na myślenie.

RPG
Smok Cienia jest offline  
Nieprzeczytane 16-07-09, 16:45   #9
Arim
Zębacz

Domyślnie

Nudy...

Wszystko fajnie walczymy sobie ze sniacym, ale coz to juz bylo...

I co wlozyl sobie amulecik na leb i go opetalo i my mu pod koniec gry go zdejmujemy i uwalniamy go... Niesamowita fabula nie ma co...

Czyli nasz nowy bohater musi byc super wybrankiem bogow, aby pokonac poprzedniego wybranka?

Naprawde niech wymysla cos orginalnego, a nie kolejne powtorki z rozrywki..

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Nieprzeczytane 16-07-09, 16:46   #10
Biały Wojownik
Kąsacz

Biały Wojownik awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smok Cienia Zobacz post
Już wiem...
Oho...

Cytat:
Śniący zrobił ten amulet.Kiedy ostatnim krzykiem rozpaczy wezwał swoje sługi to jeden z nich musiał się gdzieś ukryć.Po tym jak Bezimienny zabił wszystkie smoki i odpłynął to sługa mogła działać.Wzięła Urizjela i wchłonęła jego resztki mocy.Musiała mieć też ciało człowieka więc opętała jednego.Zbierała artefakty wchłaniała ich moc i te de.Moce z ciał poszukiwaczy o raz rudy.Potem zrobiła amulet ze Śniącym,ale miała jeszcze za mało mocy.Ruszyła na Myrtanę.Tam też tak wchłaniała moc.Jak miała wystarczająco dużo mocy dała ją w amulet.Dała tak żeby Bezi go wziął zabiła się żeby niczego nie podejrzewał i jak Śniący przejął jego ciało odzyskał moc ale nie mógł się wydostać z pustki.A połączenie mocy artefaktów, rudy,poszukiwaczy,Wybrańca Bogów i Śniącego to wielka potęga.
No taaak , że też wcześniej o tym nie pomyślałem . Zamiast wymyślać bajki lepiej skoncentrujmy się na faktach.

Cytat:
Wiem,że trochę nie tege ale zdałam się przynajmniej na myślenie.
No to grubo
-------------------------
No dobra a biorąc sprawę na poważnie... Moim zdaniem twórcy po prostu wykorzystują pomysły z genialnej jedynki i mają nadzieję , że może wątek ze Śniącym powtórzy swój sukces także w ich produkcji. Cóż...
Nieprzeczytane 16-07-09, 16:46   #11
Iluzjonista
Chrząszcz

Iluzjonista awatar

Domyślnie

Arim nie zakładaj nic z góry. Nie wiemy na pewno jak to będzie wyglądać.

K. Bunch

RPG
Iluzjonista jest offline  
Nieprzeczytane 16-07-09, 17:14   #12
Smok Cienia

Domyślnie

Dobra Biały Wojownik podaj swoje fakty i spróbuj to złożyć w całość.

RPG
Smok Cienia jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania