Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Władca Pierścieni - Film

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 01-01-13, 17:54   #73
Lionheart
Chrząszcz

Lionheart awatar

Domyślnie

Wszystkie trzy filmy mi się bardzo podobają, najbardziej trzecia, potem druga, a najmniej pierwsza. Sceny z części trzeciej jak bitwa pod Czarną Bramą czy pod Minas Tirith nie mają sobie równych.
RPG
Lionheart jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-01-13, 17:50   #74
Wixu
Mr. Jones

Wixu awatar

Domyślnie

A ja przewrotnie powiem, że mi się podoba najbardziej pierwsza część. Kiedy mamy drużynę, to jest coś pięknego. Później z racji fabuły to wszystko się rozwala, historia prowadzona jest wielotorowo, można przysnąć na wątku Frodo, dla mnie to nie to samo co wspólne przebijanie się przez Morię. ;-)
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-01-13, 19:01   #75
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

@up

Podobnie jest w ksiazce. Pierwsze dnie mi sie najbardziej podobaja, glownie dlatego, ze trzeba przebrnac przez te opisy jesli chce sie dojsc do glownego watku. Jesli chodzi o film, to najbardziej podoba mi sie II czesc chyba ze wzgledu na piekna scene batalistyczna (nawet pomijajac absurd, jakim byl zjazd Rohhirimow po prawie pionowym stoku).
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-01-13, 21:34   #76
Maniaks
Zębacz

Maniaks awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wixu Zobacz post
A ja przewrotnie powiem, że mi się podoba najbardziej pierwsza część. Kiedy mamy drużynę, to jest coś pięknego. Później z racji fabuły to wszystko się rozwala, historia prowadzona jest wielotorowo, można przysnąć na wątku Frodo, dla mnie to nie to samo co wspólne przebijanie się przez Morię. ;-)
Potwierdzam. Moria to jeden z najlepszych dłuższych momentów. Bo w całych bitwach podobało mi się tylko najbardziej to, jak Rohirrimowie szarżują. A w przypadku wędrówki przez Morie wszystko od początku do końca
Kiedyś właśnie to Dwie Wieże i Powrót Króla uważałem za lepsze części, ale teraz to Drużyna ma w sobie najwięcej klimatu i magii, ale pozostałe również kocham

Cytat:
Napisał Captain Tripps Zobacz post
Jesli chodzi o film, to najbardziej podoba mi sie II czesc chyba ze wzgledu na piekna scene batalistyczna (nawet pomijajac absurd, jakim byl zjazd Rohhirimow po prawie pionowym stoku).
No własnie zastanawiam się, dlaczego Jackson tak przekombinował z tym stokiem. Może ujęcie potęguje wrażenie takiego stromego zbocza?

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
RPG
Maniaks jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-01-13, 14:08   #77
Lokos
Cieniostwór

Lokos awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Maniaks Zobacz post
Potwierdzam. Moria to jeden z najlepszych dłuższych momentów. Bo w całych bitwach podobało mi się tylko najbardziej to, jak Rohirrimowie szarżują. A w przypadku wędrówki przez Morie wszystko od początku do końca
Kiedyś właśnie to Dwie Wieże i Powrót Króla uważałem za lepsze części, ale teraz to Drużyna ma w sobie najwięcej klimatu i magii, ale pozostałe również kocham
Coś w tym jest, Moria to chyba najbardziej klimatyczne miejsce w całej trylogii. No i walka z Balrogiem też robi swoje. Z kolei mi się strasznie podobało Lothlorien. Świetnie przedstawione miejsce. I ta furia Galadrieli jak zobaczyła Pierścień. Ogólnie następne dwie części bardziej koncentrują się na walkach, dlatego mają że tak powiem więcej zainteresowania. Swojo drogo, bitwa o Helmowy Jar to coś pięknego.

Poszukiwacz Podziemia
RPG
Lokos jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-01-13, 01:47   #78
Wixu
Mr. Jones

Wixu awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Maniaks Zobacz post
No własnie zastanawiam się, dlaczego Jackson tak przekombinował z tym stokiem. Może ujęcie potęguje wrażenie takiego stromego zbocza?
Z tego co pamiętam cała bitwa w Helmowym Jarze wyglądała inaczej, włącznie z przybyciem Gandalfa. W książce cała ta jatka nie była tak bardzo szczególnym momentem jak zostało to wyeksponowane w filmie. Albo niech mnie ktoś poprawi, bo pamięć może platać mi figle.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-13, 10:20   #79
Maniaks
Zębacz

Maniaks awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wixu Zobacz post
Z tego co pamiętam cała bitwa w Helmowym Jarze wyglądała inaczej, włącznie z przybyciem Gandalfa. W książce cała ta jatka nie była tak bardzo szczególnym momentem jak zostało to wyeksponowane w filmie. Albo niech mnie ktoś poprawi, bo pamięć może platać mi figle.
Było, było inaczej. Nawet bardzo znacznie, ale mnie się podobały obie wersje i naprawdę nie mam żalu do Jacksona

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
RPG
Maniaks jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-13, 15:47   #80
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Helmowy Jar, Helmowym Jarem, ale wiarołomcy na polach Pellenoru było przegięciem.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-01-13, 16:48   #81
Randal Walles
Cieniostwór

Randal Walles awatar

Domyślnie

.............................

Ostatnio edytowane przez Randal Walles : 16-09-13 o 23:07.
RPG
Randal Walles jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-01-13, 03:46   #82
Nimrodia
Chrząszcz

Nimrodia awatar

Domyślnie

Pozwolę sobie poprawić kolegę; LOTR nie jest trylogią, a jedną powieścią, można co najwyżej dodać, iż podzieloną na sześć ksiąg.

A co do ekranizacji "Hobbita" - moim zdaniem Jacksonowi udało się ponownie stworzyć ten niepowtarzalny klimat, choć nadal zauważyłam kilka mankamentów. Czy tylko mi tak bardzo wadziła aparycja krasnoludów? Szczerze powiedziawszy, zupełnie inaczej sobie ich wyobrażałam, szczególnie Thorina, Kilego i Filego. Poza tym nie spodobała mi się przekłamana scena z trollami, kiedy to Frodo, a nie Gandalf podjudzał trolle, no i ten początkowy atak wszystkich krasnoludów by odbić Bilba... Wtf? O_o Poza tym film bardzo przypadł mi go gustu; tylko czekać na kolejną część! Osobiście nawet nie zauważyłam, kiedy w kinie zleciały prawie trzy godziny. Swoją drogą, mnóstwo osób narzekało na zbyt bajkowy klimat "Hobbita" - czego zupełnie nie rozumiem, w końcu książka ta z zamysłu autora była skierowana do młodszych czytelników.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-08-19, 16:25   #83
''astermaxen
Chrząszcz

Domyślnie

Ja się trochę zawiodłem na ekranizacji, bo lektura tak mnie wciągnęła i zachwyciła, że nie pamiętam niczego co wywołałoby u mnie podobne odczucia, a film jak film - kolorowy
RPG
''astermaxen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania