Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II > Pomoc
Przeładuj stronę Okradanie zamku - parę pytań

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-03-06, 01:09   #1
mattyk
Chrząszcz

Domyślnie

Gram sobie teraz łowcą smoków i napotkałam parę trudności z okradaniem zamku, których nie miałam wcześniej (grając paladynem). Może to tylko jakiś zbieg okoliczności.. W każdym razie:

1. Podczas okradania komnat na pierwszym piętrze (tych z prawej strony od wejścia) "widzi" to Garond wzraz z Parcivalem oraz resztą rycerzy i natychmiast ruszają mnie powstrzymać. Z rycerzami sobie dobrze radzę, ale niestety Garond jest nieśmiertelny i nijak nie mogę go uciszyć. Nie pamiętam, bym miała ten problem, grając paladynem. Być może Garond akceptował mnie jako swojego, a może po prostu jakimś cudem mnie nie widział (co by było w sumie logiczne, bo dzieli nas sufit ) lub nie był wtedy nieśmiertelny (nie pamiętam tego).
W każdym razie - próbowałam sobie jakoś z tym poradzić i wpadłam na pomysł wywiedzenia Garonda w takie miejsce, z którego nie mógłby się wydostać. Wybrałam rów na zachodzie (rzeczka, mostek, pionowa ściana i te sprawy..). Niestety po powrocie do zamku, on siedział na tym swoim tronie jakby nigdy nic. Tak więc nie mam pojęcia, jak okradać zamek będąc łowcą smoków - bez ryzyka, że zaciuka mnie nieśmiertelny Garond.

2. Już grając paladynem pamiętam, że miałam pewne problemy ze znalezieniem kluczy do wszystkich drzwi w zamku. Bez problemu otwierałam wszystkie 4 pokoje, które przylegają bezpośrednio do korytarza na pierwszym piętrze. Otwierałam też pokój, który odchodzi od jednego z nich (ten nad tronem Garonda). Niestety dalej nie potrafiłam się przedostać (nie mogłam znaleźć klucza do kolejnych drzwi). Szkoda, bo wg tego, co widać z dziedzińca - prowadził on do wieży. Doszły mnie tez słuchy (kolega czytał gdzieś o tym kiedyś, ale nie pamięta gdzie ), że w którymś z zamkowych pokoi są szkielety i jakieś wyjątkowe skarby.
Pamiętam, że w jedym z pokoi leżał na stole klucz. Wzięłam go, ale prawdopodobnie jest to klucz do skrzyni bądź do jednego z przylegających do korytarza pokoi, bo wciąż nie mogę się dostać dalej.
Hm.. Chyba się chaotycznie wyrażam, bo sama zaczynam się gubić w tych pokojach i kluczach. Może uporządkuję je jakoś dla jasności a ktoś może powie gdzie mogę znaleźć klucze do poszczególnych drzwi.
Na pierwszym piętrze zamku jest korytarz. Odchodzą od niego 4 pokoje. Patrząc od strony lewej nazwę te pokoje 1, 2, 3 i 4. Pokoje 1, 2 i 4 to "ślepe" (nie mają żadnych dodatkowych drzwi). Natomiast w pokoju nr 3 są drzwi i właśnie tych nie mogę otworzyć. Gdzie jest klucz?

3. Jeszcze jedno pytanie a propos kluczy. A właściwie dwa Interesuje mnie, gdzie można znaleźć klucze do następujących drzwi:
a) drzwi na końcu korytarza, który przylega do kuźni Jana. Wchodzę do niego od strony kolesia rozdającego jedzenie, ale za Chiny ludowe nie mogę otworzyć drugich drzwi, które przecież prowadzą do dość dużego pomieszczenia..
drzwi, koło których stoi Tandor (prawdopodobnie prowadzą do tego samego pomieszczenia, co drzwi "a")

Uprzedzę tylko, że próbowałam kradzieży kieszonkowej już na wszystkich imiennych mieszkańcach zamku, więc jeśli któryś z nich miał klucz - na pewno go posiadam. No, chyba, że się bardzo mylę i o kimś jednak zapomniałam, w co wątpię.

Będę wdzięczna za pomoc.
RPG
mattyk jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-03-06, 12:07   #2
piters2005
Pan Cienia

piters2005 awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do piters2005
Domyślnie

Więc tak:
1. Jeśli grasz Paladynem lub Magiem Ognia możesz bezkarnie wchodzić do wszystkich komnat rycerzy, i jeśli Cię nie widzą, okradać je. Najemnikiem musisz uważać. Najlepiej zakraść się do pokojów (wtedy chyba Garond tego nie widzi) i pookradać wszystkie skrzynie. Jeśli nie poskutkuje jest jeszcze inny sposób, ale nie wiem, czy zadziała. Miałem kiedyś podobny problem (okradałem najemnikiem komnaty straży w koszarach i Andre mnie zauważył. Jeśli od razu do niego poszedłem, to się na mnie rzucał, ale ja wyszedłem z koszar, poszedłem spać, i jak wróciłem to chciał juz tylko, żebym grzywnę zapłacił).
Spróbuj też tak zrobić - czyli okraść skrzynie i następnie rzucić się z okna jakiegoś pokoju na dziedziniec zamku (raczej nie zginiesz, ale trochę życia stracisz) idź spać, i wróć rano, Garond może chcieć, żebyś zapaciła grzywnę.
2. W Gothic 1 te drzwi prowadziły do wieży, i było tam mnóstwo bardzo cennych rzeczy (między innymi ok. 20 rogów cieniostwora, 30 skór cieniostwora, ok. 12000 starych monet), pamiętam, że w Gothicu 2 też miałem problem z tymi drzwiami. Raz tam byłem, ale nie pamiętam, skąd miałem klucz. Pamiętam tylko, że juz nić bardzo ciekawego w tej wieży nie było. Wydaje mi się, że klucz miał jakiś strażnik albo Paladyn, którego trudno było okraść (może nawet Garond, Parcival albo Orik, nie pamiętam). PS: W jedynce dało się je otworzyć wytrychami... na pewno się tak nie da?
3. Oba te drzwi prowadzą do magazynu (kuźnia Stone'a w Gothicu 1), jest tam kilka skrzyń, a w nich parę cennych rzeczy, między innymi parę bryłek rudy. Tez tam byłem raz, wydaje mi się, że klucz ma Tandor albo Engor (w jego sypialni jest jakis klucz, nie wiem czy właśnie on nie otwiera magazynu albo wieży), ale też nie dam sobie głowy uciąć.
PS: Pamiętaj, że u niektórych NPC'ów możliwość kradzierzy pojawia się dopiero, kiedy masz wysoką zręczność, u wszystkich pojawiają się chyba dopiero kiedy masz 80 zręczności, a żeby okraść najtrudniejszych NPC'ów (Diego, Paladyn w sali Hagena, nie wiem, czy ktoś jeszcze) musisz mieć 110 zręczności. U tych postaci pojawia sie opcja "Kradziez będzie diabelsko trudna" albo że "będzie graniczyła z cudem" .

Pozdr.
|Satyromaniak|Największy Fan Roberta Górskiego|
RPG
piters2005 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-06, 06:54   #3
planetnik
Czarny Goblin

Domyślnie

zawsze jestem łowcą smoków klucz do magaznu koło tandora ma rycerz ,który przy nim stoi ,trzeba go zabić (tak jak zresztą wszystkich tych ochydnych paladynów klucze o które ci chodzi są 2 jeden w pokoju engora na półce -można tam się zakraść 2gi w jednym z pozostałych 3 w zamku pokoi na stole. Najpierw zabij garondowi obstawę a jak cię atakuje to po prostu daj się pobić ,nie zabierze ci złota ewentualnie mozesz poczekac az wróci na swój fotel i potraktować go niepamięcią z daleka,jeżeli masz słabą postać ,która nie może zabić paladynów(na razie) to po prostu daj im się pobić - chowaj broń wcześniej bo mogą ją chcieć ,za tymi drzwiami jest skrzynka z pierścieniem pancerza jak ją otwierasz to wyskakuje pomniejszy szkielet.a w magazynku 2 bryłki rudy i trzy skrzynie z jakimś badziewiem. pozdrawiam
RPG
planetnik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania