Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka
Przeładuj stronę Harry Potter - co sądzicie?

Zobacz wyniki ankiety: Co sądzisz o Hp ?
Doskonały 19 15.83%
Wyjątkowy 43 35.83%
Przeciętny 35 29.17%
Słaby 1 0.83%
Dno 22 18.33%
Głosujących: 120. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-08-09, 16:05   #1
Thral.Misju
Polna Bestia

Domyślnie Harry Potter - co sądzicie?

Co sądzicie o Harry Potterze ?Zarówno o filmie,książce,grze jak i o samym bohaterze.Tu ogólna o tym dyskusja .

Moim zdaniem książki Kamień filozoficzny,Komnata Tajemnic,Więzień Azkabanu,Książę Półkrwi oraz Insygnia Śmierci są najlepszymi częściami ! Co do filmu podobają mi się wszystkie części,a co do gier to tylko 2 pierwsze
!.

Ulubiony bohater to Dumbledore oraz Snape

Edit//Prosił bym nie udzielać się w sondzie,jeżeli nie napisałeś posta !

Przenoszę do fantastyki - odp. Russ

Ostatnio edytowane przez Lifu : 02-09-10 o 13:43.
RPG
Thral.Misju jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-09, 16:18   #2
WybranekAdanosa
Krwiopijca

WybranekAdanosa awatar

Domyślnie

według mnie jest doskonały :
1 Ksiązki sa ciekawe , az chce sie je czytac , i nie mozna sie od nich oderwać .
2 Gry sa ładnie skąponowane , maja dobra grafike , ciekawa fabułe , dobry i łatwy interfejs , oraz chodza na kazdym komputerze (bardzo małe wymagania)
3 Jest on dość ciekawym bohaterem (ja wole Voldemorta ) ma fajne pomysły , i ciekawych kolegów .
4 cały świat jest taki magiczny i ładnie wplatany w swiat mugoli
ogolnie Potter is the Best

Jestem pokornym sługą Adanosa , zrobie wszystko by czcic jego imie .
RPG
WybranekAdanosa jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-08-09, 16:37   #3
Smuggler
Zębacz

Smuggler awatar

Domyślnie

Dobra, to jedziemy....

Książki - Przyjemne, nawet bardzo. Miłe odstresowanie. Generalnie to tworzone są one w myśl zasady 'lekkie, łatwe, przyjemne' i wywiązują się z tego bardzo pozytywnie. Z perspektywy czasu początkowe części wydają się nieco dziecinne, ale - choć nie wiem, czy był to zabieg celowy - dobrze obrazują zachowania i przemyślenia ludzi w tym wieku.

Gry - Tak naprawdę, to z przyjemnością grałem tylko w "Kamień Filozoficzny" i "Komnatę Tajemnic". Późniejsze części poprostu zabijały prostotą lub zwyczajną głupotą (nie, żeby dwie pierwsze były jakieś nader skomplikowane, ale to było już ładne kilka lat do tyłu, a i ja byłem wówczas mniej wymagający). A no i jeszcze "Quidditch World Cup" - jako człowiek, który wychował się na FIFIE, powyższa pozycja była niemal obowiązkowa.

Filmy - Tak, adaptacje książek J. Rowling w większości wołają o pomstę do nieba. Beznadziejne aktorstowo i nieprzemyślany scenariusz już na wstępie skazują te produkcje na stratę. Jedynie najnowsza odsłona przygód młodego czarodzieja, która niedawno weszła do kin, prezentuje poziom odrobinę wyższy od poprzedniczek.
Kolejnym minusem jest fakt, że niemal każdą z części reżyseruje ktoś inny, a co za tym idzie, każdy ma inną wizję filmu. Od zawsze mówiłem, że jedynym człowiekiem, który mógłby z Potterów zrobić film naprawdę wysokich lotów jest Burton i nadal się tego trzymam.
Nieprzeczytane 28-08-09, 18:15   #4
Thral.Misju
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smuggler Zobacz post
Dobra, to jedziemy....

Gry - Tak naprawdę, to z przyjemnością grałem tylko w "Kamień Filozoficzny" i "Komnatę Tajemnic". Późniejsze części poprostu zabijały prostotą lub zwyczajną głupotą (nie, żeby dwie pierwsze były jakieś nader skomplikowane, ale to było już ładne kilka lat do tyłu, a i ja byłem wówczas mniej
wymagający).
Dokładnie tak samo było ze mną,dwie pierwsze części jeszcze trzymały w takim "magicznym" klimacie a np. Czara ognia (żałuję że kupiłem) wyrywała cię z z klimatu i po prostu grałeś jak w zwykłą przeciętną ba !Słabą grę z dolnej półki .
RPG
Thral.Misju jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-09-09, 22:36   #5
WulfAB

Domyślnie

Nie przepadam za Harrym Poterem. Gdy byłem mały oglądałem filmy i grałem w gry, książek nie czytałem. Ale teraz już mnie to nie kręci, "wyrosłem" z tego...
Moja ocena: Przeciętny.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-09-09, 08:21   #6
Nordbard
Kąsacz

Domyślnie

Ot, seria książek/filmów/gier, przeznaczonych głównie dla młodszych odbiorców. Osobiście nie widziałem w tym nic specjalnego, młody czarodziej, wybrany do wielkich rzeczy, bla bla bla... Spoko, jak komuś się to podoba, ale to nie dla mnie, za grosz nie przypadło mi to do gustu.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-09-09, 09:32   #7
Arim
Zębacz

Domyślnie

Moim zdaniem ksiazki, szczegolnie dalsze czesci, byly naprawde ciekawe. Przyjemnie sie je czytalo. Fabula dosyc ciekawa, przytepny jezyk, niektore postacie troche przerysowane, ale dalo sie przezyc.

Gry, no coz, moze pierwsza czesc byla jako tako grywalna, ale dalsze sa poprostu zalosne...

Nie wiem dlaczego, ale filmy na podstawie ksiazek o HP, wydaja mi sie niezwykle nudne. Jeszcze nigdy nie udalo mi sie obejrzec ich do konca. Nie wiem dlaczego tak jest, moze dlatego, ze napoczatku przeczytalem ksiazke, a film okazal sie duzo gorszy...

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-09-09, 11:21   #8
Mr. C
hivemind content aggregator

Mr. C awatar

Domyślnie

Hm, skoro to temat o całej franczyzie HP, to moglibyśmy równie dobrze przenieść ten temat do poddziału "Fantasy", nie?

Cytat:
Napisał Smuggler Zobacz post
Od zawsze mówiłem, że jedynym człowiekiem, który mógłby z Potterów zrobić film naprawdę wysokich lotów jest Burton i nadal się tego trzymam.
An on już wyreżyserował któryś z filmów o Potterze? Czy to nie jest ten gość, który kręcił coś przy filmach o Batmanie? Czy mówisz tak tylko dlatego, że filmy Burtona ci się podobały? Bo ja nic nie powiem, ale śmiesznie by było zobaczyć któregoś Pottera wyreżyserowanego przez Kwentyna Tarantino...

No cóż, wypowiem się raczej o książkach, od których się to zaczęło. Niby przyjemne były w lekturze, ale dzisiaj są już raczej bez głębi. Ostatnio stałem się wymagający w kwestii "tych złych" - naprawdę muszą mieć mocne podłoże do robienia tego, czego robią - i myślę, że Voldemort tego nie miał. Może to wina obejrzanych przeze mnie filmów o Potterze, które spłaszczyły jego postać do brzydkiego straszaka, ale on nie ma nawet dobrej ideologii - jak Hitler. Ja przynajmniej tego nie rozumiem. Taki, upraszczając, faszyzm - Mugole (Żydzi) są źli i muszą umrzeć. Co za indoktrynacja.

No i świat stworzony przez Rowling nie jest jakiś specjalnie interesujący. Można gatunek, jakim się posługuje, nazwać urban fantasy? W końcu czasy i realia są przeważnie współczesne, jedynie istoty są fantastyczne. Jedni są za Voldemortem, inni za Dumbledore'em, niektórzy są mniej zdecydowani od innych.

Ale Hogwart był dobry. Nie ma co, szkoła w zamku była klimatyczna i nienajgorzej przedstawiono ją w filmach. Tak samo lekcje i życie uczniów.

Ostatecznie, skoro już jest ankieta, dam "przeciętnego". Btw, zabawne, że z ocen pozytywnych są tylko "wyjątkowy" i "doskonały". "Dobry" też byłoby pozytywną, ale nie przesadnie, opcją.
RPG
Mr. C jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-09-09, 12:54   #9
Smuggler
Zębacz

Smuggler awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mr. C
An on już wyreżyserował któryś z filmów o Potterze?
Nie.

Cytat:
Napisał Mr. C
Czy to nie jest ten gość, który kręcił coś przy filmach o Batmanie? Czy mówisz tak tylko dlatego, że filmy Burtona ci się podobały?
Burton to nie tylko "Batmany". Polecam zapoznać się z innymi jego dziełami, jak np. "Jeździec Bez Głowy" czy "Edward Nożycoręki", a zrozumiesz co mam na myśli. Wszystkie jego filmy mają tak niesamowity klimat, który sprawi, że stają się takie wyjątkowe. Zresztą, Bartona nie można opisywać, jego trzeba oglądać.
Nieprzeczytane 15-09-09, 13:21   #10
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nordbard Zobacz post
Ot, seria książek/filmów/gier, przeznaczonych głównie dla młodszych odbiorców.
Najpewniej oglądałeś / czytałeś tylko dwie pierwsze części, cóż... Gwarantuję ci, że chronologicznie szósta i siódma część Harry'ego Pottera z bajeczką dla dzieci nie ma nic w spólnego. na początku seria ta miała być bajkową opowieścią dla dzieci, ale J. K. Rowling zrezygnowała z tego kiepskiego pomysłu i na dobre jej to wyszło, bo książki, a w szczególności Insygnia Śmierci są bardzo ciekawe (no, może z wyjątkiem wspomnianych pierwszych dwóch tomów)

Cytat:
Napisał Arim
Gry, no coz, moze pierwsza czesc byla jako tako grywalna, ale dalsze sa poprostu zalosne...
Osobiście grałem tylko w Zakon Feniksa, grę zakupiłem dla jaj, sam nie mogę podać sensownego powodu. Dostrzegłem, że gra jest chorobliwie łatwa poza dwoma czy trzema momentami w grze, gdzie trzeba trochę pomyśleć, ale nic poza tym.

Cytat:
Nie wiem dlaczego, ale filmy na podstawie ksiazek o HP, wydaja mi sie niezwykle nudne.
Dokładnie. Może Insygnia Śmierci, które w kinach mają pojawić się w dwóch częściach, coś zmienią.
Nederland jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-09-09, 13:51   #11
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Co do książek, to uważam, że są całkiem niezłe. Szczególnie 3-4 ostatnie tomy, gdzie styl autorki robi się dojrzalszy, a narracja bardziej soczysta i zajmująca. Można powiedzieć, że to kawałek dobrej literatury popularnej zarówno dla latorośli jak również ich rodziców, jeśli tylko otwarci są na inne treści i doznania, niż tylko te "dorosłe". Zresztą co to tak naprawdę znaczy. Wszystko zależy od nasze indywidualnej wrażliwości...

Fakt, że nie jest to jakieś wybitne, czy wiekopomne dzieło wcale, w moim przekonaniu, nie deprecjonuje tych książek. I nie uważam również, aby to była kwestia "wyrastanie z czegoś".

Filmy, choć nie oddają dokładnie ducha książek, są w sumie całkiem niezłe i da się je spokojnie obejrzeć. Szczególnie na tle tego, co serwują nam w ciągu ostatnich ubogich lat wytwórnie...

Co do gier, trudno mi się wypowiadać na ten temat, gdyż w żadną nie grałem. W ogóle niespecjalnie lubię gry, na podstawie filmów, seriali, książek itp... Dla mnie to nieporozumienie. Tak samo jak robienie filmów, czy pisanie książek (o zgrozo) na podstawie gier...

Tak więc sumując Harry Potter jest w porządku.
RPG
Skellen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-09-09, 17:12   #12
CreWs

CreWs awatar

Domyślnie

Hmm... Harry Potter... Mnie te książki się bardzo spodobały, czytało się je bardzo przyjemnie. W przeciwieństwie do filmów - nie wiem jak ostatni (chyba Książe Półkrwi) bo jakoś słyszałem, że nie jest zbyt fajny. Z gier podobała mi się tylko 1 i 2 część.

Większość uważa, że HP jest dla dzieci. W większości są to osoby, które nie czytały HP w ogóle lub tylko pierwsze 3 części. Wiadomo im człowiek starszy to opowieści o małym czarodzieju raczej nie będą mu się podobały. Teraz akurat bardziej podoba mi się Wiedźmin A. Sapkowskiego, ale nie powiem, że HP był złą książką.
RPG
CreWs jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania