Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Co wam się najbardziej nie spodobało w Gothic 3

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 10-04-09, 17:18   #1
Micek1
Chrząszcz

Domyślnie Co wam się najbardziej nie spodobało w Gothic 3

Tak jak w temacie. Mi osobiście nie spodobało się to że nagle wszyscy są tacy starzy oprócz beziego, a Vatras to już umiera i to jest bez sensu
@EDIT
I jeszcze bardzo mi się to nie podoba że można łapać strzały w locie

Ostatnio edytowane przez Micek1 : 11-04-09 o 22:00.
RPG
Micek1 jest offline  
Nieprzeczytane 10-04-09, 17:34   #2
Spider
Czarny Goblin

Domyślnie

Kerth, wódz Klanu Ognia. Jako wódz najwaleczniejszego klanu powinien wzbudzać szacunek i o ile graficznie od biedy można to znieść (grubas), to głos użyczony przez Gawlińskiego robi z niego kastrata. Na polu walki Orkowie pewnie przegraliby Klanem Ognia, ponieważ zamiast walczyć, konaliby ze śmiechu słysząc wydawane przez niego komendy.
RPG
Spider jest offline  
Nieprzeczytane 10-04-09, 18:20   #3
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcami obie te rzeczy mnie też denerwują.

Mnie nie podoba się:
-brak złożoności questów i ich denne nazwy
-brak spójności między miastami,każde z nich można traktowac jak inne panstwo niezależne od pozostałych co psuje klimat.
-brak bliskiego kontaktu z Diego,Lesterem itp.
-niewykorzystany potencjał Gonców Leśnych
-odbijanie miast metodą rambo...

Mimo wszystko uważam G3 za świetną grę
RPG
Elem jest offline  
Nieprzeczytane 10-04-09, 19:43   #4
ArcyDemon
Skazaniec

Domyślnie

Nudne dialogi. Praktycznie zero jakichkolwiek żartów czy śmiesznych tekstów. Prosta i przejrzysta fabuła. Połowa z zadań są bardzo proste do wykonania i jak wyżej nudne. I co najważniejsze bug na bugu. Ale po za tym gra jest najlepsza na świecie oczywiście po GI i GII.
RPG
ArcyDemon jest offline  
Nieprzeczytane 10-04-09, 20:25   #5
Szlugi12
Czarny Goblin

Szlugi12 awatar

Domyślnie

A mi w Gothicu 3 nie spodobało się to, że miasta trzeba wyzwalać na koniec gry, bo inaczej orkowie będą na nas wrogo nastawieni, niby się to zgadza bo gdybym oswobodził Warszawę to też ludzie by byli do mnie wrogo nastawieni a tak po za tym, to jeszcze jak dla mnie, świat w G3 jest za duży, zdecydowanie za duży, Varant i Myrthana mogły by być takie jak Nordmar, co jeszcze hm....troche za dużo zadań, ale to troche, i Fabuła mogła by być bardziej urozmaicona.
Ale pomimo mojego nażekania, dla mnie Gothic 3 jest to najlepsza gra z serii Gothic i najlepszy RPG w historii.
Nieprzeczytane 10-04-09, 20:51   #6
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szlugi12 Zobacz post
A mi w Gothicu 3 nie spodobało się to, że miasta trzeba wyzwalać na koniec gry, bo inaczej orkowie będą na nas wrogo nastawieni, niby się to zgadza bo gdybym oswobodził Warszawę to też ludzie by byli do mnie wrogo nastawieni
Właśnie, wg mnie to całkiem normalne, że jak oswobadzasz miasta, to stajesz się wrogie publicznym #1 u orków.

Żeby nie było spamu, napiszę co mi się nie spodobało:
- Kerth
- nagłe starzenie się np. Magów Wody (w szczególności Myxir, on mi się wydawał najmłodszy z MW)
- zmiana wyglądu postaci (Thorus upodobnił się do Gorna (który zresztą jako jedyny jest podobny), Milten z twarzą Ace'a Ventury mnie rozwalił, jedynie Beziowi zmiana wyszła na dobre)
- zmiana głosu postaci (najbardziej irytujące: Milten, Myxir) - dobrze, że chociaż Beziowi nie zmienili
- masa bugów, ale bez bugów to nie jest już ten sam Gothic
- że można skończyć grę drogą Beliara
- wybierając drogę Adanosa moim zdaniem władza powinna być po stronie ludzi, nie orków
- fatalne uzbrojenie i postaci (Gorn powinien mieć topór o obr. minimum 170, a Diego ma łuk o obr. 45 (no comment)
- czasami zbroje postaci (skąd Angar wziął pancerz orka?!), wg mnie dla przyjaciół powinny zachować się stare zbroje, np. Zbroja Cienia dla Diega, Ciężki Pancerz Najemnika dla Gorna, Ciężki pancerz Straży Świątynnej dla Angara itp.
- za mało moim zdaniem NPC'ów z poprzednich części Gothica

Więcej w tym momencie już mi się nie przypomina.

Cytat:
Napisał Szlugi12 Zobacz post
dla mnie Gothic 3 jest to najlepsza gra z serii Gothic i najlepszy RPG w historii.
Z tym się zgadzam w 100%
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 11-04-09, 00:50   #7
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

G3 jest grą którą można nienawidzić za bardzo wiele rzeczy, a mianowicie za...
-Szpetne tekstury(w szczególności pancerzy)
-Brak fabuły
-Wygląd postaci
-Za niewymiarowe i nierzeczywiste sylwetki postaci
-Małe głowy co poniektórych npc'tów
-Ogromną ilość bugów
-Opustoszały teren, po którym stąpamy
-Źle dobrane głosy w wersji PL
-Dialogi dla 5 latków
-Wolną amerykankę
-Historie świata, w którym toczy się akcja gry
-Nieciekawe zdania
-Styl walki
-Niewykorzystany potencjał gry i fabuły
-Małą ilość kobiet
-Nienaturalny wygląd pań
-Imiona niektórych postaci(Sancho to nie zbyt ciekawe imię dla mieszkańca pustyni)
RPG
Skyrim jest offline  
Nieprzeczytane 11-04-09, 08:50   #8
Ulv

Domyślnie

cholernie mi się nie podobało, że już przy starcie gra się zawiesiła. a potem jak już odpaliłem nju gejm i wszedłem se do gry i obejrzałem intro, nie powiem, przyjemne, że nie dało się grać. mineła chwila i 3 klatki nim wyciągnałem miecz i uporałem się ze wskazówkami jak się bije moby. obrazpczywiscie klatkował jak diabli, a ja kompa mam bardzo dobrego.
potem jeszcze komp się wyłączał z powodu przegrzania (tylko przy gothicu, fajnie, nie?), a podczas wpadania w krzaki tak niemiłosiernie muliło, że żal rzyć ściska. nie wspomnę o teleportach.
albo dobra, wspomnę. myślałem, że hop siup, bede w trymiga w innej wiosze.
haha, pusto, na piechotę bym szybciej zaszedł. przy TP robiłem kanapkę. gorsze przyjdze potem.
pamietam rewolucję w kap dun.
schowałem się w jasniki na szczycie i szyłem do wszystkich z łuku i kuli ognia (to znaczy szyłbym z kuli ognia gdyby się dało).
kula leciała do wroga równe 4 minuty. ja robiłem 4 kanapki i herbate, wracałem a kula była w połowie drogi. milusio.
a inteligencja już bnyła tak dowalona, że hej.
nikt nie preszedł zwalonej kłody przed jaskinią. mogłem tam siedzieć do usranej śmierci i o dwustu strzałach wyzwolić miasto.
wenzel latał gdzieś tam jak pojebany, nikt się nim nie interesował.
przyniosłem paczki broni a podziemie buntownicze jakoś palcem nie kiwnęło tylko siedziało na dupie i obserwowało o co kaman.
moj pierwszy wilk. ach. jak cudownie, zaraz go złoję. nawet trzy!
hahahahHAhaHAhahhhaahhaHA.
no.
padłem z miliard razy przy jednym wilku. watahy z liczbą większą niz 4 omijałem szerokim lukiem dopóki nie zlowiłem halabardy.
LPM LPM LPM LPM LPM PPM
LPM LPM LPM LPM LPM PPM
dead!
combo!
wow!
ale super system walki!
normalnie sikam w majtki.
smok. ojej ojej, ale bedzie cięzko. - LPM LPM dead (smoka), co? już? no, to tych mógłbym wziąć na klatkę z pięćset zylionów.
ha. zrobie se questa. pewno jakieś fajne beda.
- idź zabij abdula przynieś mi jego majtki.
- robi sie
abdul zabity, oddaj jego majtki ahmedowi.
- prosze, oto majtki abdula
- dawaj, masz tu 1000k golda.
- i co dalej? nie odeślesz mnie po złoto do saszy? nie dasz w morde? powiesz, że ozukałeś, i ze sam musze se radzić? nie wyślesz mnie jeszcze w trzy piekielnie trudne miejsca zebym szukał ci rare itemków?
- nie, to wszystko. idź zabij smoka
- ok.
no ludzie. kto to wymyślał? retard z wodogłowiem i czyrakiem na śledzionej?
- oddaj 12 pucharów paladynom.
- ale da sie oddać tylko 11.
- no okej, maj mistejk, z ostatniego zrób se nocnik.

i może nie byłbym tak zły, gdyby się nie okazało, że nie mogę skończyć gry! bo jakiś kutas od wyzwalania miast zawiesił się w trelis a ja byłem już po stronie innosa a trelis nie zostało przez to wyzwolone.
ta.
RPG

Nieprzeczytane 11-04-09, 11:24   #9
Lolooo
Czarny Goblin

Lolooo awatar

Domyślnie

W sumie jak ma się drewniane pudło zamiast kompa to tak jest. Błędy były ale grać to się nie da w zmierzch bogów a Gothic z błędami nie był aż taki zły.
Gorsze były misje które sprowadzały się do tego samego. Żadnych misji wymagających większego ruchu między miastami czy jakiś zagadek poziom dialogów niski i nie wykorzystany potencjał fabuły nawet w 70 %. Tu fabuła jak dla mnie jest głównym mankamentem gdyż reszta mogła być i gra nie była aż tak zła. No i to co ludzie już wspomnieli czyli śmieszne głowy szczególnie Miltena :P.
RPG
Lolooo jest offline  
Nieprzeczytane 11-04-09, 11:28   #10
poetaJaskier
Krwiopijca

Domyślnie

zwaliłem sie w majtki ze śmiechu, czytając twego posta :P
ale bez spamu ludzie, trza coś od siebie dodać.
Gram w patcha 1.07, więc mniej więcej mi wszystko chodzi płynnie, a zapisywanie i wczytywanie nie wychodzi najgorzej. Ale zrobiłem wszysciutkie misje w Redock, Ardei i Cape Dum, a kiedy próbuje je wyzwalać to po 3 pierdnięciach byle orka jestem dead, a Wenzel nawet nie zapłacze nade mną. Oprócz tego, nie czuć tej magii Gothica, co była w poprzednich częściach. lata się po tych miastach, ale nie wiadomo do końca po co, reputacji się nie traci itd.
RPG
poetaJaskier jest offline  
Nieprzeczytane 11-04-09, 17:54   #11
Varc
Czarny Goblin

Varc awatar

Domyślnie

Fajny temat . Nieźle się uśmiałem czytając wasze posty.Ale do rzeczy.
Wkurzają mnie :
-Kerth i wogule cały ten nordmar i jego wojownicy
Niby nordmarczycy to niezwyciężeni wojownicy , łowcy orków . Raz testowałem , wpisałem kod na Kertha (szefa klanu ognia) i jakiegoś orka zwiadowce ... Kto wygrał ? Zwiadowca oczywiście.

-Praca w drużynie.Idę sobie lasem , mam w drużynie Coppera z Reddock , zauważyłem stado dzików ,odwracam się i patrze. A tu moje towarzysza nie ma. Zaczynam go szukać , okazało się że zaklinował się o malutką gałąź.

-Walka z wilkami. Ide sobie drogą , zauważyłem 2 wilki.Myślę sobie : "Hmm , rozwalić je to pestka ".Nie zdążyłem zadać jednego ciosu a już leżałem , bo wilk mnie pokonał swoją furią (nieskończony ciąg szybkich ciosów)

-Gońcy leśny. Natknąłem się na obóz Gońców Leśnych , ten z druidem Porganem. Gdy chciałem wejść do chatki owego druida , zaczepił mnie strażnik Arkos (czy jakoś tak) , powiedział że gdy tylko tknę druida , to będę miał z nim doczynienia. Na oczach tego "odważnego wojownika " , wyrżnąłem cały obóz i druida Porgana ,a Arkos tylko klaskał i dopingował walkę.
-Że nie można pobić dowódcy miasta , gdyż zamiast zemdleć od razu ginie.
-Głupie zadania np. " Daj Nemrokowi 50 samorodków złota" - co ja k*rwa górnik jestem ?
-Ślepi łucznicy . Nie potrafią trafić w ruchomy cel , aby uniknąć strzału wystarczy przesunąć się o krok w lewo/prawo .Strzała przeleci obok nas.
-Możliwość wbicia komuś w czoło 20 strzał , a i tak będzie żył.
====
Resztę rzeczy dopiszę potem.

RPG
Varc jest offline  
Nieprzeczytane 11-04-09, 22:43   #12
Makgajwer

Domyślnie

Cytat:
Resztę rzeczy dopiszę potem.
W Biblii jest mniej liter niż w gothicu trzy kretyńskich sytuacji, więc może przeznacz czas na coś bardziej przydatnego niż na uzupełnianie swojego posta, który jeśli będzie za długi to pewnie i tak nikt go nie przeczyta.

Ze wszystkimi się tutaj zgadzam. Z Varciem, Lolooo'em, Ulvem...wszystkimi. Dodam jeszcze, że wnerwiła mnie jeszcze inna rzecz. Idę z jakimś typem. Nie pamiętam z kim, nie pamiętam skąd, nie pamiętam dokąd. Ale nie o to chodzi. Nagle trzy wilki. Dwa zabiłem ja bez większego problemu. Jednego zostawiłem towarzyszowi. Myśle "dam mu go zabic - poczekam". No i czekam, czekam...w koncu - koleś parę ciosów zadał ale nagle wilk przejął kontrolę i mój kamrat był ciągle gryziony. Po jakimś czasie podchodzę do nich a czlowiekowi nie zabral nawet 1/4 HP ten wilk. Mnie przez ten czas juz by zabil a takiego chlopa w ubraniu farmera tłukłby i tłukł. Nie zabilby go nawet gdybym przyszedl zobaczyc ich stan po obejrzeniu 30 odcinkow Mody na sukces. No!
RPG

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania