Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę To co odkrywcy lubia najbardziej - Alchemia

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 08-04-08, 04:26   #1
szczaw_krolewski
Chrząszcz

szczaw_krolewski awatar

Question To co odkrywcy lubia najbardziej - Alchemia

Witam! Czy myslicie, ze alchemia zostanie bez zmian w G4. Moze macie jakies propozycje odnosnie nowych mikstur, receptur, roslin, tytoniu, i oczywiscie trunkow ? Alchemia w swiecie Gothica jest czyms bardzo waznym tak samo jak walka mieczem czy rzucanie czarow. Alchemia jest czyms magicznym zrobienie napoju z rosliny to cos wspanialego, mam na mysli napoje slabsze i te potezne jak mikstura ze smoczych jaj. Czy myslicie ze w G4 alchemia powinna zostac udoskonalona czy macie ochote stwarzac mikstury wedlug ogreslonych ksiag, starych receptur a nie tylko monotonne mikstury zycia, mana i wspolczynniki. Dla mnie to byloby cos wiecej, ilosc rodzai receptur, ksiag i tajemniczych jaskiniowych alchemikow jak Samuel...

Jakie jest twoje zdanie o alchemii w G4 ????
RPG
szczaw_krolewski jest offline  
Nieprzeczytane 08-04-08, 17:57   #2
Alibaba
Krwiopijca

Domyślnie

Cóż, system alchemii w poprzednich częściach nie był zły. Fajne było to że mozna bylo tworzyc wlasne rodzaje tytoniu, robić skręty i destylowac gorzałe
A jeśli chodzi o tworzenie mikstur to proponowałbym połączyc stary system alchemii ( receptury itp.) z czymś podobnym do systemu alchemii z The Elder Scrolls - każda roslina ma 1 lub wiecej właściwości a z połączenia kilku sztuk skladnikow majacych tą sama właściwosc powstaje eliksir o tym działaniu. Nie jestem do konca pewien czy pasowaloby to do gothica ale z pewnością dawaloby możliwość twożenia własnych, niepowtarzalnych mikstór. Czasami w Gothicu czułem taki brak możliwości improwizacji w sferze alchemii, a przydaloby sie.
RPG
Alibaba jest offline  
Nieprzeczytane 08-04-08, 18:48   #3
thend
Polna Bestia

thend awatar

Jako, że mój podląd jest taki, że dziać się to będzie,
1. za czasów panów smoków
2. powstawania zakonu paladynów
3. czasów budowniczych.

jeszcze jedno: Jako że wydaje mi się że 1 i 3 "wydarzenie" będzie podczas tego samego czasu, więc będziemy musieli potworzyć parę miksturek(embarle fisgarto...)/potworzyć kaminie ogniskujące(może nie za bardzo z tematem)/robić to tak jak to opisał gość piętro wyżej
Nieprzeczytane 31-08-08, 00:39   #4
Lexon
Polna Bestia

Lexon awatar

Domyślnie

Ja również jestem za rozwinięciem całego systemu alchemii.Poprzez storzenie dużo szerszego wachlarzu roślin ,ich odrastanie ,a także możliwość tworzenia własnych mikstur bez żadnego przepisu ,ot takmieszania roślin tak jak nam przyjdzie do głowy ,i pewnie większość takich mikstur okazałaby się zwykłym ,ochydnym sokiem z roślin ,prowadzącym często do zatrucia po spożyciu ,to mogłoby to urozmajcić rozgrywkę.A gdyby udało nam się stworzyć jakąś mksturkę z jakims w miare porządnym efektem ,to przepis zapisywał by się w dzienniku
Nieprzeczytane 31-08-08, 01:00   #5
Ksardax
Czarny Goblin

Ksardax awatar

Domyślnie

Ciekawie by się prezentowało eksperymentowanie z nowymi odmianami. Od inteligencji zależałoby rozpoznanie, a większy nacisk byłby położony na skutki uboczne. Dodatkowo przydałoby się chociaż o 5 roślin więcej do wyrobu mikstur trwałych, podnoszących współczynniki ogólne. W sumie, reszta mogłaby pozostać bez zmian.
RPG
Ksardax jest offline  
Nieprzeczytane 15-11-08, 20:18   #6
Giselher

Giselher awatar

Domyślnie

Albo np. coś w rodzaju grzybków Halucynków. tzn. jak takiego zjemy obudzimy się gdzieś nie wiedząc co robiliśmy itd. a ponosząc tego konsekwencje. I dobrze by było żeby było można się upić tak jak np. w Wiedźminie oraz jak było w g2 po zielu mieć "faze"
Nieprzeczytane 15-11-08, 20:51   #7
Mr_Donegan
Polna Bestia

Mr_Donegan awatar

Wyślij wiadomość przez Skype™ do Mr_Donegan
Domyślnie

Cytat:
I dobrze by było żeby było można się upić tak jak np. w Wiedźminie oraz jak było w g2 po zielu mieć "faze"
co do upijania sie: mozna by bylo tak zrobic, zeby sterowanie bylo odwrotne do glownego. tzn. wciskamy [w] a koles idzie do tylu. fajnie by bylo gdyby rowniez byla mozliwosc upijania ludzi, aby ich np. obrabowac.

=Brat Burratosa=Kuzyn Riodriana=
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu
RPG
Mr_Donegan jest offline  
Nieprzeczytane 26-12-08, 15:03   #8
Marcinek1737
Polna Bestia

Domyślnie

Fajnie by było tworzyć takie trucizny z np. Szczawiów królewskich i kamiennych pokrzyw , lub mikstury podwyższające atrybuty. Myślę że to byłoby fajne takie mieszanki alchemiczne
Nieprzeczytane 25-01-09, 00:07   #9
Azar Javed
Krwiopijca

Azar Javed awatar

Domyślnie

Mi się najbardziej podobał system alchemii z Gothica 3, był najprostszy w użyciu i najciekawszy(np. kilka receptur na jedną miksturę) Fajny był system w Wiedźminie, ale do Gothica mi bardziej pasuje robienie mikstur z określonych składników(bez zamienników), to po prostu nadaje więcej klimatu tej grze. Ja w Gothicu 4 bym jedynie wzbogacił system z Gothica 3 bo on był najfajniejszy(no i dodałbym skręty, gorzałę itp. tak jak w starych gothicach)
Nieprzeczytane 28-01-09, 15:21   #10
Exception
Krwiopijca

Exception awatar

Domyślnie

Ja również jestem za rozwinięciem całego systemu alchemii.Poprzez storzenie dużo szerszego wachlarzu roślin ,ich odrastanie ,a także możliwość tworzenia własnych mikstur bez żadnego przepisu ,ot tak mieszania roślin tak jak nam przyjdzie do głowy ,i pewnie większość takich mikstur okazałaby się zwykłym ,ohydnym sokiem z roślin ,prowadzącym często do zatrucia po spożyciu ,to i tak mogłoby to urozmaicić rozgrywkę.A gdyby udało nam się stworzyć jakąś miksturkę z jakimś w miarę porządnym efektem ,to przepis zapisywał by się w dzienniku
Nieprzeczytane 29-01-09, 22:44   #11
JENCOM
Polna Bestia

Domyślnie

uważam iż alhemia pozostanie bez zmian , ewentualnie jakieś nieduże zmiany mogą wejśc , ale nie jest to elementt który wymaga koniecznych zmian . Jeśli jest cos dobre nie ma co ruszać , a jak będą kombinowali to mogą przekombinować .
RPG
JENCOM jest offline  
Nieprzeczytane 19-09-09, 15:39   #12
sirdymano
Krwiopijca

sirdymano awatar

Domyślnie

Fajnie gdyby była taka opcja, że można zapłacić alchemikowi, przynieść składniki a on nam zrobi miksturkę. Nie trzeba wtedy wydawać punktów nauki, tak było w klasztorze ognia w G2 u maga w podziemiach.
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania