Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Porady i triki
Przeładuj stronę Jak można zdobyć dużo expów i pkt siły?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 02-05-06, 12:25   #1
Avertheme
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Avertheme
Thumbs down

Ech... Jest taka sprawa: Jestem bodajże w III rozdziale, jeszcze nie jestem w Jarkendarz (czy jakoś tak). Mam 64 siły i coś koło nastego poziomu. Jestem Łowcą śmoków. Jeśli ktoś wie jak zwiększyć (niekoniecznie łatwo )poziom lub pkty siły bez korzystania z bugów i cheatów to bym bardzo prosił o napisanie :P

P.s.
Korzystałem z tego tricku, że jak atakują mnie np: polne bestie to wcinam smoczy korzeń i nabijam siły ale to za łatwe i tak jakby nie fair

...:::VISCA EL BARCA:::...
RPG
Avertheme jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-05-06, 12:38   #2
Solonar
Zbanowany

Domyślnie

Proste: miażdżysz wszystkie potworki w khorinis, Jarkendarze i GD a wskoczy pare lvli A co za tym idzie punkty nauki które możesz przeznaczyć na siłe. Zawsze możesz też pouczyć się alchemii i tworzyć se miksturki siły.

Jesteś łowcą smoków i masz tylko 64 siły? Ja jestem najemnikiem mam 11 lvl przed Jarkendarem i mam 60 siły Nie wiem tylko jak wyrobie te 140 na Magiczne ostrze na smoki
RPG
Solonar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-05-06, 14:13   #3
Avertheme
Krwiopijca

Domyślnie

Właśnie jakoś słabo u mnie z tą siłą... A potwory zabijałem, ale teraz ci chędożeni poszukiwacze i cieniostwory... to nie moja waga Oko ze Słonecznego Kręgu jeszcze jakoś wezmę(6 poszukiwaczy w okolicy ) Ale jak czytałem inne posty to 30 lvl! Qrka ja mam coś koło 13 (jak nie mniej) a jestem w III rozdziale przed Jarkendarem

RPG
Avertheme jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-05-06, 14:50   #4
Antymon
Krwiopijca

Domyślnie

Naucz sie języka budowniczych i zbieraj kamienne tabliczki to bardzo dobry sposob na podwyszenie wspolczynnikow no ale cos za cos mosisz zainwestowac w to 30 punktow nauki ale to sie na pewno oplaci
RPG
Antymon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-05-06, 13:33   #5
Avertheme
Krwiopijca

Domyślnie

Dzięki Tak właśnie(teraz) staram się robić. Ale zrobiłem jeszcze coś: 5000 złota (czy coś koło tego) wydałem na ofiary w kapliczkach Innosa, oczywiście jedna ofiara dziennie i zyskałem: 10 siły, 10 zręczności i 116 pkt życia A teraz oczyszczam okolicę

RPG
Avertheme jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-06, 08:11   #6
Maciek8000
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Maciek8000
Domyślnie

Avertheme, masz 13lewel w 3 rozdziale?litości, ja jestem w drugim, nie wyszedłem jeszcze do górniczej doliny ani Jarkendaru i mam maga ognia na 20 lewelu. 60 siły ( miecz mistrzowski) 60 zręczności ( całkiem niezła kusza) , 2 krąg 50 many wale obecnie kulą ognia i wszystko przeznaczam na manę. Z bronią jedno,dwu ręczną, łukim, kusze nic nie robie, bo można do 50 spoko dopakować z tabliczekbonusów i 2 ksiąg od Lutero. Jak chcesz zdobyć doświadczenia troche ( nie masz zbyt potężnej postaci ), to rozwal wszystkich NPC w mieście ( przynajmniej po pokonaniu Cie nie zabiją). Jak to zrobiłeś, to jeszczefarma Onara,Sekoba,Bengara i Klasztor ( chyba już możesz wbić dośrodka). Albo zamień się w smoczego zębacza/cieniostwora i idź powalczyć z trupami, dużo XP! Jak oczymś zapomniałem, to niech inni napiszą.
RPG
Maciek8000 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-06, 13:12   #7
Masterblaster
Nemesis

Masterblaster awatar

Domyślnie

Przede wszystkim robiłeś błąd nie inwestując od samego początku w siłę za punkty nauki. Potem przyszło ze zjadałeśkorzenie które są bardzo przydatne dopiero w dalszej części gry kiedy możemy nauczyć się robienia eliksiru siły, no i jesli nauczysz się jeżyka budowniczych nie wykorzystuj od razu tabliczek siły bo jeśli sztucznie podniesiesz poziom sily to nauka siły u nauczycieli będzie droższa. Lepiej idź pozabijaj wszystkie stworki w okolicy, nie omijaj ich, no o ile nie dasz rady to uciekaj, ale wszelkie zębacze, wargi gobliny, wilki i reszte tałatajstwa wyślij w zaświaty.Ale dziwię się że masz tak niski poziom jak na ten etap gry, ale cóż powodzenia życzę.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-06, 13:52   #8
Iridium
Krwiopijca

Domyślnie

Ja jestem w IV rozdziale i mam 28lv i 140siły ale to i tak nie jest szczyt.Podstawa to kamienne tabliczki,mam także połączenie które daje mi plus 30 siły a dokładnieas +10,amulet +10,i dwa pierścienie mocy każdy po +5 co daje razem +30.przed nauką wszystko ściągam i ucze sie za mniej PN.Póżniej zakładam.I warto zostawić sobie smocze jaja na koniec gry bo można z nich w dworze irdoratch zrobić fajną miksturke ja sobie zostawiłem i wyszły mi 3 eliksiry każdy po +15 .Kończąc gre można mieć nawet 200siły.
RPG
Iridium jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-06, 14:24   #9
Avertheme
Krwiopijca

Domyślnie

Ech... Chyba wypadałoby zagrać od nowa... Za późno znalazłem tą (wypasioną ) stronę. Ale szkoda mi deczko zaczynać od nowa... Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś dobre rady to piszcie

Aha, czy z obecnymi statystykami lepiej zacząć od nowa grę czy kontynuować?

Aha 2, Jeśli zacząć od nowa to poradźcie jaką gildiĄ zacząć i w co pakować początkowo expa?

Z góry dziękuję i niech Adanos i Innos będą z Wami.

NA POHYBEL BELIAROWI!!!

RPG
Avertheme jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-06, 14:31   #10
Solonar
Zbanowany

Domyślnie

Jak chcesz mieć łatwo a pod koniec gry i tak byc wypasionym gosu to paladyn Łowca smoków to już troche trudniej bo wszystkie jego bronie są ciężkie. Mag ognia może w ogóle nie pakować w siłe (no może troche ) tylko w mane i pod koniec gry jest ultra super extra hero xD
RPG
Solonar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-06, 16:47   #11
Scare
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do Scare
Domyślnie

Na samym początku dawałbym w zręcznośc do 80, w broń jednoręczną i łuk do 60%(po drodze nauczył bym sie zdolności złodziejskich), następnie pakowałbym w siłe do 90, broń dwuręczną i kusze rozwinąć do 60%.Potem tylko eliksiry i tabliczki.
RPG
Scare jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-05-06, 18:23   #12
Masterblaster
Nemesis

Masterblaster awatar

Domyślnie

Cytat:
Aha 2, Jeśli zacząć od nowa to poradźcie jaką gildiĄ zacząć i w co pakować początkowo expa?
zagraj od nowa a będziesz miał mniej zmartwień. idź ścieżką palladyna i inwestuj w siłę bo nawet kusze wymagają siły a można dość łatwo znaleźć dobrą kuszę. jak się idzie do piramidy przed mostem wiszącym tam między drzewami leży mocna kusza. NK ma to do siebie że podniesiono wymagania i najlepiej zainwestować siłę a potem zobaczysz jak się to wszystko zacznie rozkładać. No i od czasu do czasu inwestuj w naukę broni dwuręcznych oraz w strzelanie z kuszy.
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania