Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Modding > + > Publikacje modderów
Przeładuj stronę Gothic 2 NK: Legend of Ahssun

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 01-02-09, 22:35   #1
ElRevan
Zębacz

ElRevan awatar

Domyślnie Gothic 2 NK: Legend of Ahssun

http://pl.youtube.com/watch?v=rWxQgsvYgdU

Moim zdaniem zapowiada się jeden z najlepszych modów do G2 NK zdecydowanie wrzuciłbym tutaj mój wywiad z Ziutkiem polakiem z tego projektu ale boje się że może dojść do jakiś problemów bo pierwotnie wywiad był dla GUP
RPG
ElRevan jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-02-09, 23:41   #2
Xaris
Kąsacz

Xaris awatar

Domyślnie

Super! Mam tylko nadzieje że:
1. Mod wyjdzie.
2. Będzie ciekawa fabuła, dużo możliwości (tworzenie strzał i łuków, trucizny, rzeźbiarstwo itp.)
3. Co NAWARZNIEJSZE! Będzie po polsku lub zostanie spolszczony. (Raczej stawiam na to 2
Nieprzeczytane 02-02-09, 08:48   #3
ElRevan
Zębacz

ElRevan awatar

Domyślnie

Mod ma zostać wydany pod koniec tego roku.

Będzie bardzo dużo możliwości ale tego zdradzać nie będę

Spolszczenie będzie ale rok po premierze i nie będzie dubbingu bo Ziutek powiedział że robienie Dubbingu do tak dużego moda niema sensu

A dobra wrzucę tu wywiady jakie przeprowadziłem oto z Ziutkiem wywiad.

Cytat:
1: To więc pierwsze pytanie do AL-Ma. Skąd wziął się pomysł na Legend of Ahssun ?

Pomysł na LoA wziął się po obejrzeniu paru filmów. Niepamiętam jakie to już dokładnie były. Pomyślałem, iż warto by było zrobić coś podobnego, ale nieco zmienić fabułę. I tak narodził się pierwszy pomysł na to, jak LoA będzie wyglądać

2: To teraz pytanie do ciebie. Fani pytają się czy będą nawiązania do wyspy Khorinis, Bezimienego bohatera no i czy spotkamy jakieś znane postaci z Gothica ?

Tak w modyfikacji pojawi się parę znanych postaci, ale z tego co wiem nie będzie ich zbyt wiele. Modyfikacja nie nawiązuje do wyspy Khorinis ani do Bezimiennego bohater. Jest to zupełnie nowa historia.

3: Czy w Legend of Ahssun będą jakieś legendy, mity lub coś podobnego, np. Szpon Beliara z Nocy Kruka <tutaj podany przykład artefaktu>?

W Legend of Ahssun pojawi się masa legend, mitów, opowieści, ballad o bohaterach. Co do artefaktów pojawią się zupełnie nowe przedmioty o bardzo potężnej mocy, nowych efektach oraz działaniach.

4: Czy w modzie będą jakieś zabawne sytuacje znane nam dobrze z serii Gothic?

Tak, pojawi się parę naprawdę śmiesznych sytuacji. Tutaj bym radził zajrzeć do karczmy smile.gif.

5: Niektórzy się zastanawiają kim będzie bohater? Jak już wiemy <kawałek wyjawione na YT> przybywa on do Ahssun po wojnie z orkami. Czy można powiedzieć że brał udział w walkach?

Tak, nasz bohater był niegdyś żołnierzem. Zmęczony stałymi bitwami z orkami postanowił odwiedzić miasto Ahssun.

6: Na jednym z screenów jest gęś. I tu do głowy przychodzi pytanie - czy będą nowe potwory na nowej grafice?

Tak, pojawią się nowe zwierzęta - jelenie, sarny, kaczki, kury oraz inne zwierzęta hodowlane.

7: Czy pojawią się nowe zadania typu "Eskortuj kogoś" lub "Obrona danego obiektu przez określony czas" ?

Jak najbardziej. W LoA nawet najbardziej niepozorne zadanie może skończyć się wielkim końcem.

8: Jak duży będzie świat gry?

Świat gry będzie takiej samej wielkości jak ten z Gothic 2 z tą różnicą że będzie niezwykle dopracowany. Niedawno mieliśmy beta testy 1 rozdziału i muszę powiedzieć że żadne screeny nie ukarzą piękna tego świata.

9: No to nieźle w imieniu G Up gratulujemy udanych testów pierwszego rozdziału. Czy planowane są jakieś nowe rodzaje broni ręcznej, np. włócznie lub obuchy, gdyż w Gtohicu pojawiły się tylko topory i miecze ?

Tak, moją pracą jest tworzenie nowych modeli mieczy, łuków, a z tego co wiem moi koledzy z zespołu tworzą nowe rodzaje broni oraz uzbrojenia, o których niemożna mi zbyt wiele mówić, gdyż nie chcemy aby gracze stracili frajdę z odkrywania nowości.

10: Czy ponowna wojna z orkami to przykrywka na coś większego czy tylko zwyczajny konflikt?

Tak naprawdę to w krainie panuje konflikt pomiędzy mieszkańcami, a królem. Dla pozorów król atakuje orków by dać znać innym królestwom, że w ich krainie wszystkie sprawy stoją po staremu. Niestety, cały ten atak na orków nie okaże się dobrą rzeczą dla króla...

11: Ostatnio słyszałem o numerze jaki był odwalony przy modzie Czas Zapłaty. Sprawa dotyczyła plagiatu muzyki. Czy u was komponujecie muzykę własnoręcznie?

Tak, muzykę komponujemy własnoręcznie. Jedną z muzyk można usłyszeć na naszej stronie internetowej.

12: Orkowie... tu pojawia się ciekawe pytanie, bo w końcu są znani z podbojów i zabijania. Czy tutaj będzie tak samo czy będą raczej wyglądać na spokojną rasę?

Orkowie będą się dzielić na grupy. Jedni będą bardziej skłonni do ataku, a drudzy mniej. Głównie zależy to od przywódcy. O czym mogę powiedzieć, a czego jeszcze nikt nie powiedział to to, iż pojawią się orkowe kobiety.

13: Ooo ciekawe, orkowe kobiety... z chęcią je zobaczymy.
Czy planujecie zrobić jakieś lekkie modyfikacje co do grafiki, np. Realistyczne wodospady?

No cóż. Sam proponowałem takie zmiany, ale to co zobaczyłem w beta testach zszokowało mnie. Nie ma wprawdzie tak efektownych wodospadów jak te w Czasie Zapłaty, ale wyróżnia się innymi cechami.

14: Jeśli chodzi o legendy świata Ahssun to jest jakaś szczególnie warta uwagi?

Tak, będzie legenda o piracie i o jego wielkim skarbie który został ukryty gdzieś w pobliżach Ahssun. Więcej nie mogę zdradzić.

15: Wielu fanów zastanawia się dlaczego rok po premierze moda będzie polonizacja no oraz czy będzie dubbing, czy tylko napisy?

Dlaczego rok po premierze? Skrypty są bardzo długie i trochę mi to zajmie. Nad polonizacją pracuję jak na razie sam. Czy będzie dubbing? To dobre pytanie. Świetnie by było gdyby był ,ale wątpię, iż znajdę około 1000 osób.

16: Czy będą gildie esencje dobrze nam znane z Gothiców? Jeśli tak, to możesz zdradzić chociaż jedną z nich i co będzie trzeba zrobić by dołączyć ?

W Legend of Ahssun bardziej poszliśmy na oryginalność. Większość gildii jest zupełnie nowa. Raczej nie będzie starych, dobrych gildii z Gothicka, ale kto wie...? System dołączania będzie praktycznie taki sam. Zmieni się parę drobiazgów, np. możemy zostać na siłę wciągnięci do gildii, ale większych zmian nie będzie.

17: Czy bohater będzie mógł założyć rodzinę?

Nie. Sądzimy iż gdyby była taka możliwość, a chcemy postawić na realistykę, bohater musiałby wyżywić rodzinę, pracować za marne grosze. Nie, zakładania rodziny nie będzie.

18: Będzie możliwość walki dwoma mieczami?

Tego bym nie chciał zdradzać ,ale mogę powiedzieć, iż pojawią się nowe style walki.

19: Ostatnie pytanie. Czy bohater będzie posiadał jakichś przyjaciół lub wrogów?

W modyfikacji zawsze będzie czas by nawiązać nowe przyjaźnie i by nabyć nowych wrogów. Na początku będziemy sami jak palec, a ludzie którzy będą wydawać się mili okażą się tak naprawdę wrednymi gadami.

Ostatnio edytowane przez ElRevan : 02-02-09 o 13:04. Powód: Wywiad wrzucony.
RPG
ElRevan jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-06-09, 09:39   #4
shergar
Krwiopijca

Domyślnie

Mam pytanie. Ma ktoś kontakt do kogoś z ekipy tworzącej tego moda? Chciałbym wrzucić zapowiedź na gry.polter.pl, ale coś ciężko dorwać kogoś z ekipy - na wog.de nie odpowiadają na pw.

Info proszę podsyłać na shergar[at]polter[dot]pl albo gg 974170

Z góry dzięki za pomoc.

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...
RPG
shergar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-07-09, 19:39   #5
rol erol 43
Chrząszcz

rol erol 43 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał ElRevan Zobacz post
http://pl.youtube.com/watch?v=rWxQgsvYgdU

Moim zdaniem zapowiada się jeden z najlepszych modów do G2 NK zdecydowanie wrzuciłbym tutaj mój wywiad z Ziutkiem polakiem z tego projektu ale boje się że może dojść do jakiś problemów bo pierwotnie wywiad był dla GUP
bojisz się bo się wstydzisz

"Oj, nie umrzesz ty, chłopaczku, śmiercią naturalną" - Zawisza Czarny do Reynevana, Narrenturm

Takie posty otrzymują więcej punktów niż normalnie za spam.

Ostatnio edytowane przez Luke : 13-07-09 o 20:16.
RPG
rol erol 43 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-07-09, 10:47   #6
ElRevan
Zębacz

ElRevan awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał shergar Zobacz post
Mam pytanie. Ma ktoś kontakt do kogoś z ekipy tworzącej tego moda? Chciałbym wrzucić zapowiedź na gry.polter.pl, ale coś ciężko dorwać kogoś z ekipy - na wog.de nie odpowiadają na pw.

Info proszę podsyłać na shergar[at]polter[dot]pl albo gg 974170

Z góry dzięki za pomoc.
Jakiś kontakt z szefem projektu na YT mam ale on rzadko odpowiada na pytania na swym profilu.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-07-09, 14:51   #7
alo98
Krwiopijca

Domyślnie

Przez ten filmik o mało się nie udusiłam tak mnie zatkało ten mod powali na głowę nie jeden mod i niejedną grę taki piękny świat aż mi się zachciało tam zamieszkać.
RPG
alo98 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-07-09, 16:01   #8
gothicman2
Jaszczur

gothicman2 awatar

Domyślnie

wygląda na to że mod się zapowiada rewelacyjnie
gothicman2 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-07-09, 18:21   #9
ElRevan
Zębacz

ElRevan awatar

Domyślnie

Wiem tylko tyle że premiera modyfikacji jest przełożona na początek chyba 2010 roku i jak już wyjdzie to szef projektu chętnie pozwoli na spolszczenie LoA będę się więcej dowiadywał acha. jak już pisałem na Sb proszę o usunięcie posta Rol erol92 bo nie wnosi nic do tematu halo znowu ten dział jest zaniedbany ?!
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-09, 10:54   #10
zibi96
Krwiopijca

Domyślnie

Zapowiada się bardzo porządny i dopracowany mod. Ale mam parę pytań
1.Czy będą jakieś większe wymagania sprzętowe od Gothic 2 Noc Kurka??
2.Jeżeli nasz Bohater był wcześniej żołnierzem to czy zaczynając grę będziemy mieli jakieś większe doświadczenie walki bronią albo jakiś lepszy pancerz czy zaczniemy jak nowicjusz?
3.W jakim języku wyjdzie gra , bo widzę że powstanie spolszczenie więc orginał w jakim języku będzie?
To by było na tyle oczekuję na odpowiedzi.
RPG
zibi96 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-09, 11:56   #11
ElRevan
Zębacz

ElRevan awatar

Domyślnie

Co do wymagań, myślę że będą takie same jak G2 NK ale pewności niestety niemam.

Co do doświadczenia, też niewiem jak z tym będzie.

Modyfikacja wyjdzie w językach: Niemieckim, Angielskim i Polskim. jest potwierdzenie na to że dev team LoA będzie planował spolszczenie do modyfikacji ale dopiero po jej wydaniu.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-09, 13:18   #12
alo98
Krwiopijca

Domyślnie

Mod fajnie się zapowiada ale czy będzie dubbing?Tylko nie taki jak w zdarzeniu na morzu bo tamten był beznadziejny.
Czemu tu nikt nie pisze???

Ostatnio edytowane przez alo98 : 30-07-09 o 09:08.
RPG
alo98 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania