Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Ancoron - Skarb Kerkora Bezzębnego

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 17-02-17, 20:32   #25
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

Szafir okazuje się być tylko z lekka porysowany, lekki szlif powinien załatwić sprawę. Wydobywasz kamień z oprawy z największą łatwością.
Skupiasz całą swoją uwagę na statkach, które skondensowanie zakotwiczone do nabrzeża bujają się lekko we wsze strony pod wpływem chłodnego wiatru. Widzisz dwa statki transportowe, jeden prom, dwa bunkierki, lugr, trawler, dwa lodołamacze i kilka jachtów, a na samym końcu plasują się okręty marynarki.
Trzy z czterech prywatnych jachtów mają nieopodal podestu tabliczkę informacyjną. Z oddali nie widać treści.

Od zabrania kopii z tablicy minęły dwie godziny. Śnieg zaczął prószyć mocniej.

Epikur 245HP spokojny
Zysk: Szafir
Sleep the journey from your eyes

Ostatnio edytowane przez Spykers : 18-02-17 o 10:06.
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 17-02-17, 20:42   #26
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

[Sorry za złośliwe zepsucie spenariusza z artefaktami i strażą morską, ale moja postać jest jaka jest ]
- Jak nic, przeziębię się, a nie ma nic bardziej żałosnego niż smarkający Gotha'ńczyk. - Mruczę pod nosem, czując jak mokre włosy uparcie lepią mi się do skóry i zwisają smętnie w puklach. Pociągam nosem, zastanawiając się nad wyborem.
Najbardziej oczywiste wydają się okręty marynarki, jestem znany i podziwiany, ba, chyba nawet trochę kiedyś z gubernatorem pogadałem, więc możliwe że udałoby mi się zaokrętować na ochotnika, lecz nie mam pewności czy będą tamtędy płynąć. Postanawiam przeczytać tabliczki informacyjne dotyczące trzech z czterech jachtów.

Somewhere over the rainbow
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 18-02-17, 11:37   #27
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

Im bliżej morza tym chłodniej. Pierwszy jacht jest duży, nieskazitelnie biały, z kogutem na dziobie. Ten nie ma tabliczki, a na tą chwilę zdaję się, że i nawet załogi (pewnikiem siedzą w pobliskiej karczmie). Zaraz obok niego znajduje się kolejny jacht, nieco mniejszy, z lekka porysowany i brudny na burcie. Na tabliczce obok widnieje:

Cytat:
Usługi transportowe
Prywatne
Wieloletni staż, doświadczenie i bezpieczeństwo przewozów tylko u nas.
Kierunek: Wyspa Archolos->Wyspa Khorinis->Wschodnie wybrzeża Varantu
Koszt: 70 sztuk złota z pełnym wyposażeniem i załogą.
Aleksiej Wiedowicz
Tabliczka wygląda na profesjonalną.

Kolejny jacht to w rzeczywistości trochę większa od innych łajba. Jest nieco podrdzewiała na dziobie i wklęsła po obu stronach. Na tabliczce wyryto:

Cytat:
Podwiozę

Wszendzie za niską oplatą z wzglendu na pogode i warónki. Ja mam załoge, ale pomoc mile widźana.
}{
Od razu rzucają ci się w oczy niezdarnie wypisane litery na ogłoszeniu. Na łajbie, przy sterze dostrzegasz starszego, wysokiego, nieco zgarbionego człowieka - zapewne kapitana, patrzącego w horyzont.

Ostatni jacht to katamarana. Utrzymany w dobrym stanie, o kolorze ciemnego błękitu. Tabliczka obok prezentuje się lepiej od poprzedniej:

Cytat:
Wynajmę

Jacht do podróżowania wokół wyspy Archolos nie dalej niż jeden dzień od wybrzeża. Szkody wyrządzone podczas podróży ponosi najemca.

Koszt: 30 sztuk złota
Koszt z pomocnikiem: 40 sztuk złota
Koszt z dwoma pomocnikami: 50 sztuk złota
Ondrej Fabian
- Fabian!
- Czego?
- Chodź no tu, bo rady dać nie mogę!
I już wiesz, że człowiek, który niedawno podpierał łokciami sterburtę to właściciel jachtu. Teraz przeszedł na drugą stronę.

- Ryby, ryby! Świeże ryby!
- Owoce morza!
- Akcesoria wędkarskie!
Handel tutaj trwa w najlepsze.

Epikur 245HP spokojny

/Nie ma problemu. Wróżbitą nie jestem dlatego mam przygotowane kilka opcji na daną sytuację.
//Przeziębienie mnie wczoraj złapało dlatego nie odpisałem już potem, a dzisiaj dopiero teraz, bo dalej się nie najlepiej czuję i na dodatek pogmatwałem się z BBCODE przy tabliczkach :x

Ostatnio edytowane przez Spykers : 18-02-17 o 13:50.
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 18-02-17, 13:41   #28
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

- No. To wreszcie zaczyna robić się ciekawie. Do wyboru, do koloru. - Podchodzę do łajby Aleksieja, starając się odczytać z kadłuba jej miano. Zaniedbany statek mistrza sztuki pisania odpada z zasady, jeszcze bym musiał wpław na wyspę zasuwać, a że pływać nie umiem, mogłoby to być dość kłopotliwe.
Bez pardonu wdzieram się na pokład, o ile trap jest opuszczony i udaję się na poszukiwanie kapitana.
Skoro do Varantu i na Khorinis dowożą, to i na pobliską wysepkę zabrać się pewnie będzie można.

RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 18-02-17, 14:21   #29
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

Przyglądasz się bardziej kadłubowi i dostrzegasz nań szary napis, którego wcześniej nie spostrzegłeś - O R K A. Wchodzisz po solidnym trepie z dębu i zauważasz czterech wioślarzy - po dwóch z każdej strony - oraz bujnie wąsatego, tęgiego mężczyznę w kwiecie wieku z czapką kapitańską na głowie. Spod czapki sztywno sterczą kruczoczarne włosy. Wszyscy patrzą na ciebie czujnie.

Epikur 245HP spokojny
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 18-02-17, 14:40   #30
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

Bez wahania podchodzę do kapitana, a przynajmniej mężczyzny, który na niego wygląda, czyli tego wyróżniającego się.
- Witaj. Wnioskuję iż można rejs zamówić? Niedaleko, ot na pobliską wysepkę. Oczywiście zapłacę normalną stawkę i jestem w stanie zastanowić się także nad jakąś premią, jeśli podróż będzie w miarę szybka.

RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 18-02-17, 15:21   #31
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

- Dobrze wnioskujesz. - odpowiada charkliwym głosem - Stawka wszędzie taka sama. Khorinis, Varant, Archolos.
Wiatr dmuchnął przeciągle. Trącił czapką kapitana, szarpnął waszymi włosami. Zauważasz brzydką bliznę na czole Aleksieja. Zbiera ci się na kichnięcie.

- No, a te?
- Te lepsze.
- Nie, jak dla mnie te.

Załoga najpewniej wróciła do swoich rozmów. Jeden z nich trzyma kilka zwitków papieru w garści i wydaje się być najgłośniejszy.

Epikur 245HP spokojny
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 18-02-17, 15:28   #32
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

A więc, skoro rozpoznaję wyspę z mapy, to bez wahania podaję koordynaty kapitanowi, w końcu nie zamierzam się ograniczać.
Przez chwilę zwracam uwagę na głośnego marynarza, tacy zawsze są najciekawsi, może być zabawnie, jeśli nie spodoba mu się moja twarz. Powtrzymuję kichnięcie, by nie wyjść na chama i prostaka.
- 70 sztuk złota z góry czy płatne dopiero na miejscu? O ile zgadzasz się, kapitanie?
Po akceptacji warunków zamierzam podejść do marynarzy, by zobaczyć co ich tak zajęło, a przynajmniej kątem oka przyjrzeć się tym papierom.

RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 18-02-17, 15:46   #33
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

Kapitan odchrząknął. - Załoga! Do wioseł! - zawołał - Mapy mi nie trzeba, mam ją tutaj. - stuknął palcem w skroń. - Khorinis czy Varant? - charknął.

Wioślarze drgnęli lekko i skupili na was wzrok. Ucichli.

Epikur 245HP spokojny
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 18-02-17, 15:53   #34
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

- Bliżej. Wyspa w pobliżu Archolos. Ta sama stawka co za podwózkę na kontynent. Chyba opłacalny interes? Właśnie po to jest ta mapa. Mogę wskazać gdzie ta wyspa się znajduje i już. Nic więcej, a przy odrobinie szczęścia uda ci się już jutro następny kurs zrobić gdziekolwiek. Pasuje czy nie?
Powoli wyciągam mieszek i przeliczam monety, by zsumować ich siedemdziesiąt.

RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 18-02-17, 15:58   #35
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

- No to mamy problem... Szef jasno określił, do których portów kursować... Nie wiem, nie wiem, jak to potem rozpisać w rachunkach... - kaszlnął ochryple.

Załoga wróciła do swoich rozmów, lecz tym razem szepcząc. Wiatr podjął znowu targać łajbą.

Epikur 245HP spokojny
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 18-02-17, 16:04   #36
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

- Kapitanie... Jest tu wiele okrętów, lecz żadna inna załoga nie jest w stanie zapewnić wystarczającego profesjonalizmu, bym poczuł się na pokładzie komfortowo. Wiem, że jest pan człowiekiem honoru, a dokładne rachunki to dla pana rzecz święta, lecz byłbym winien przysługę, gdyby raczyłby pan użyczyć mi mimo wszystko swoich usług. Nie śmiem nawet zaoferować wyższej stawki, popularnie zwanej łapówką, ponieważ pewny jestem, iż byłaby to obraza dla tak wyśmienitego kapitana. Może mimo wszystko dałoby się coś zrobić? Jestem pewien iż można dojść do konsensusu.
Rozglądam się uważnie po pokładzie, podoba mi się tutaj, tak łatwo nie odpuszczę.

RPG
Ancoron jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania