Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Ancoron - Skarb Kerkora Bezzębnego

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-02-17, 12:09   #13
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

Sprzedawca uśmiechnął się z lekka - To bardzo wartościowy przedmiot. Wyspa, na której Kerkor ukrył skarb jest pełna tajemnic, pułapek i przerażających istot, a ten dziennik opisuje, jak tego wszystkiego uniknąć! - wciąż zniżał głos.

Słyszysz nieopodal jakieś krzyki:

- Zostaw, ja pierwsza to znalazłam!
- To moje, precz!
- Kobiety kochane, to bardzo drogi łańcuszek!
- To niech go puści!

Wokół wytworzył się mały kordon.

- 70 sztuk złota - mówi sprzedawca.

Epikur 245HP spokojny
Zysk: 5 sztuk złota
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 16-02-17, 13:25   #14
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

- Zapomnij. Jeszcze do końca mnie nie popieprzyło, by za taką kasę kupować pamiątkę i to zapewne twojego autorstwa. Masz mnie za kretyna? - Mówię powoli i spokojnie, po czym bez zwłoki odwracam się na pięcie.
Taktyka stara jak świat, im mniejsze zainteresowanie kupujący okazuje, tym mniejszą cenę kupiec oferuje. A jeśli faktycznie ją zniży, nim zdążę odejść, zamiast iść w zaparte, to pewien mogę być iż to jest podróbka, której kupować zwyczajnie się nie opłaca. Jakby to był orginał to by zaczął zachwalać, lecz mimo wszystko ceny nie spuściłby. A przynajmniej taką mam nadzieję.
Patrzę uważnie na zbiegowisko. Być może coś z tego wyjdzie z korzyścią dla mnie. Gra na czas zawsze jest dobra.

Somewhere over the rainbow
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 16-02-17, 15:13   #15
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

- To i tak bardzo mało, zaś skarby, które znaleźć można dwukrotnie podwajają wartość! - odpowiada i wydaje się być bardzo zaskoczony twoją reakcją na podaną cenę. - Jestem wszak pewien, że za sto albo i dwieście ją ktoś kupi, kiedy tylko straż poradzi sobie z tymi przeklętymi piratami.

- Przez trzy dni będzie u pani, a przez trzy u pani...
- A przez pozostały?
- Przez pozostały u mnie!
- Ja się nie zgadzam!
- Patrzcie, walka!
- Zabiją się...

Wewnątrz zbiegowiska rozpoczęła się walka. Tłum rechocze i skanduje. Mają niezły ubaw.

- Mam jeszcze ochronne talizmany... które z pewnością, zupełną pewnością przydadzą się na wyspie. Oto łańcuszek Krhuku, chroni przed ogniem, a to medalion Irry, jego diament jaśnieje, kiedy wyczuwa istoty nieumarłe. To wszystko ma swoją cenę... ale czy życie nie jest cenniejsze?

Epikur 245HP spokojny
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 16-02-17, 16:18   #16
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

- A ja mam uwierzyć w to? Skarb Kerkora to bajka, zabawa dla maluczkich, którzy łatwowiernie wierzą, że on istnieje. A tacy kupcy jak ty sprzedają różny badziew niczym komary ssące z nieostrożnych krew. Tym razem źle trafiłeś. Ciekawe ile takich samych pamiętników i artefaktów masz przy sobie? Mnie nie nabierzasz na taki chłam 'magiczny'. - Ironizuję z zapałem. - W sumie z taką metodą nie wzbogacisz się zbyt wcześnie. Próbowałeś iść na układy i zadbać o zaplecze? Samotnie niewiele jesteś w stanie zdziałać, co najwyżej się ośmieszasz. Ile w ogóle chciałeś za to gówno?

RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 16-02-17, 19:53   #17
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

Sprzedawca zamilkł na moment, chwycił księgę i odłożył na powrót.
- Skoroś taki hardy, to możesz się wybrać na wyspę bez dziennika. Taki mądrala pewnikiem sobie poradzi. - spojrzał na ciebie z ukosa - Twoje ciało będzie kolejną przestrogą.

- Przyłóż jej! - wołali z tłumu.
- Lewy sierp!
- Ah, to musiało zaboleć.
- Ależ finezja!
- Ale panie spokojnie, bo zniszczycie!

- Siedemdziesiąt sztuk złota mówiłem - odrzekł handlarz.

Tłum powoli milkł i rozrzedzał się. Najgłośniejszy był jeden kupczyk, który z pełną agresją wykrzykiwał obelgi i swoje ubolewanie.

- Parszywce! Zapłacicie mi za to! Szkodniki!
- Ładna walka, choć krótka niebywale.
- Kmiecie! Odkupicie!
- Przestań, to tylko durna błyskotka.
- To zapłać!

Epikur 245HP spokojny
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 16-02-17, 20:02   #18
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

- Śmierć to tylko początek nowej, wielkiej przygody, a ty ze zbyt wielką pewnością mówisz że tam życie postradam. Zupełnie jakbyś zamierzał mnie tam napaść i ubić, albo kogoś na mnie nasłać. Nie radzę. - Delikatnie gładzę drzewce łuku, który mam na plecach, w kołczanie. - No cóż, bywaj.
Jeszcze do końca nie oszalałem. Pierwszy lepszy portowy kupiec miałby pamiętnik i potrzebne tam amulety? To zbyt piękne by było prawdziwe, zresztą jedyną mapę (chyba) ja posiadam i jedynie ja wiem co tam może grozić śmiałkom. On jest powiązany z wyspą, wie o wiele więcej niż może się wydawać. Być może jest czujką piratów? To by nawet pasowało, ale nieistotne...
Ruszam na poszukiwanie dowództwa portowej straży, omijając miejsce walki i wypytując przechodniów o jego umieszczenie, licząc że uda mi się tam trafić.

RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 16-02-17, 20:27   #19
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

- Dziwak - słyszysz za sobą.

Idąc dalej spotykasz dwie pobite kobiety, które otrzepują się ze śniegu. Niskiego wzrostu kupiec wrzeszczy jeszcze na nie przez chwilę, po czym zaczyna rozglądać się za strażnikami miejskimi. Gdzieś w śniegu zauważasz błyskotkę, o którą prawdopodobnie była ta cała awantura - to łańcuszek z osadzonym weń szafirem. Leży bezpański, lecz dostrzegasz, że jest uszkodzony.

Epikur 245HP spokojny
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 16-02-17, 22:50   #20
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

"Lepszy szafir w garści niż skarb na wyspie." Idę spokojnie przed siebie, zmierzając w kierunku świecidełka, by tuż przy nim uklęknąć, niby zawiązując but, by sięgnąć po łańcuszek, a następnie umieścić go w swojej kieszeni.
Po tej małej improwizacji postanawiam podejść do kupca i odezwać się prostymi słowa.
- Bądź pozdrowion. Czy wiesz, gdzie znaleźć mogę siedzibę OŻiT? Mam do nich niecierpiącą zwłoki sprawę.

RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 17-02-17, 14:09   #21
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

Szczęście ci dopisało. Niepostrzeżenie chowasz do swojej kieszeni uszkodzony łańcuszek, jednocześnie spostrzegając, że ubyło z twojej sakiewki 5 sztuk złota.

- Nic nie wiem i dajcie wy mi wszyscy święty spokój! - odpowiada kupiec.

Epikur 245HP spokojny
Zysk: Uszkodzony łańcuszek wysadzany szafirem
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 17-02-17, 14:14   #22
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

- Z takim nastawieniem nie zyskasz klientów. Powiem szczerze, że byłem też zainteresowany kupnem jakiegoś łańcuszka dla swej lubej, ale jakoś, tak nagle, przeszła mi ochota na skorzystanie z twych usług. - Mówię spokojnie i rzeczowo, uśmiechając się delikatnie uśmiechem, mogącym oznaczać zarówno 'nic się nie stało' jak i również 'pójdę za tobą do domu i zabiję cię jak psa'.
Rozglądam się uważnie wokół, jak widać gildia złodziei nie próżnuje, zwinęli mi pięć sztuk złota, które ja zwinąłem nie tak dawno. I dobrze, mają mnie teraz za gołodupca, bo przecież wiedzieć nie mogą o skrytce w ubraniu, w której trzymam swoje złoto.
Postanawiam ruszyć na molo, trzeba przyznać iż dość długo tutaj zamarudziłem, a jeszcze nie znalazłem podwózki na wyspę. Może tam mi się poszczęści?

RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 17-02-17, 16:29   #23
Spykers
Zwiadowca

Spykers awatar

Domyślnie

Stąd do portu już niedaleka droga. Sprzedawca zdaje się w ogóle nie reagować na twoje słowa i woła straż piskliwymi tonami. Idziesz ostrożnie, gdyż bruk w tej części miasta okazuje się niesamowicie śliski. Widzisz jak jedna kobieta przejeżdża na jednej nodze kilka sążni po czym ląduje na plecach.

Znajdujesz się teraz w dzielnicy portowej. Obserwując okolicę dostrzegasz kilka niezbyt zachęcających szynkowni, stragany z rybami, podesty, na których odbywają się walki oraz zakotwiczone statki - większe i mniejsze.

Epikur 245HP spokojny
Zysk: Uszkodzony łańcuszek wysadzany szafirem
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 17-02-17, 16:33   #24
 Ancoron
Jeden z wielu

Ancoron awatar

Domyślnie

Wyciągam ponownie łańcuszek i przyglądam mu się. Ciekawi mnie czy szafir jest cały, w żaden sposób nieuszkodzony. Jeśli tak, to zamierzam spróbować go wydobyć z łańcuszka.
Ruszam po tym na poszukiwania, zamierzając pytać każdego kapitana okrętu, czy nie będzie mu po drodze, by mnie zabrać na wyspę z mapy. Straż portu to ostateczność.

RPG
Ancoron jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania