Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen - Dodatek

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-10-09, 19:35   #1
Bastian28
Krwiopijca

Bastian28 awatar

Domyślnie Risen - Dodatek

Sam Risen po przejściu pozostawia pewien niesmak, ponieważ był za krótki. Co wy na to żeby powstał dodatek? Ale taki większy, odkrywający tak jakby 2 część wyspy , lub po prostu 2 wyspe ( taką ala klimat g1 może być ta część/wyspa ), dający nowy/nowe obozy, jakieś + 2 rozdziały, możliwość kupna ulepszonej zbroi ( np. ulepszona zbroja komendanta ), więcej broni itp. itd.

Moim zdaniem byłby to fantastyczny pomysł, a waszym?
Nieprzeczytane 16-10-09, 20:22   #2
Manwe
Jaszczur

Domyślnie

Hm, a co mi tam wypowiem się.

Czy ja wiem, czy gra pozostawia niesmak. Nie pomyślałeś może, że to był specialny zabieg ze strony piranii? Bo można to porównać do sytuacji w książkach choćby, gdzie pod koniec autor zostawia Ci otwartą fabułę.

Co do samego dodatku. Tutaj raczej nie. Jak już to wolałbym drugą część, jednak ostatnio coś nie coś była mowa o planach PB na przyszłość i bardziej oscyluje to wokół kolejnej gry, a nie ciągnięciu wątku nazwanego 'Risen'.

Z drugiej jednak strony. Ci co przeszli już grę. Przeczekaliście napisy końcowe? Jeśli tak to ciekawym czy macie podobne zdanie. Jak dla mnie po tym co jeszcze usłyszałem po napisach śmiem twierdzić, że mimo wszystko PB zostawiło sobie niezłe poletko do kontynuacji historii, z którego skorzysta (prędzej czy później).

Zaś Ci co nie przeszli jeszcze gry to proponuję właśnie odczekać te napisy końcowe, bo w sumie warto ;p

"We're here. We're queer. Get used to it"
RPG
Manwe jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-09, 20:28   #3
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Osobiście nie skończyłem jeszcze gry, gdyż: raz- mam mało czasu ostatnio...
Dwa- lubię się grą delektować (w tym względzie mam totalnie inne podejście niż Smutas katujący grę do skutku...), ale z tego co wiem, wyszedł komunikat, który mówi, iż PB będzie robić grę zupełnie nie związaną z Risen... Coś na kształt RPGa, lecz w zupełnie innych realiach.

Jeżeli więc liczysz na kontynuację, to może to być tylko fanowski mod, bo raczej oficjalnego ciągu dalszego nie będzie...
Nieprzeczytane 16-10-09, 20:33   #4
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Manwë Zobacz post
Ci co przeszli już grę. Przeczekaliście napisy końcowe? Jeśli tak to ciekawym czy macie podobne zdanie.
Heh, ja przeszełem, ale na napisy nie czekałem... A co am takiego napisano?

Cytat:
Napisał Skellen Zobacz post
ale z tego co wiem, wyszedł komunikat, który mówi, iż PB będzie robić grę zupełnie nie związaną z Risen...
Co innego robienie całkiem nowej gry, a co innego oatku do już istniejącej. Dla nowej trzeba wszystko wymyślać od początku, tu tylko wystarczy nowa fabuła.
Zakładam, że dodatek pewnie się pojawi i to jeszcze w przyszłym roku, bo skoro Risen spodobał się fanom, to tylko idiota by tego nie wykorzystał.
A dodatek, albo nawet Risen 2 może się ziać niby później na tej samej wyspie, powiększonej o nowe lokacje.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 16-10-09, 20:39   #5
Manwe
Jaszczur

Domyślnie

Smutas nie napisano, a powiedziano. Zastosowano podobny chwyt co w filmach "Piraci z Karaibów" tylko w wersji audio :P Jeden jest minus. Cenega oczywiście filmików nie spolszczyła, a co za tym idzie osoby nieznające angielskiego mogłyby się trochę pownerwiać xD

Spoilować nie będę, włącz po prostu credits w grze, może też będzie pod koniec.

Jeszcze co do dodatku/2 części. PB obecnie owszem ponoć planuje RPG w stylu steampunk, jak to donosi GOL (ale lepiej poczekać na bardziej oficjalne źródło). Jednak w pewnym momencie odezwie się Deep Silver, prawa rynku i te sprawy ;p

"We're here. We're queer. Get used to it"
RPG
Manwe jest offline  
Nieprzeczytane 17-10-09, 10:12   #6
ElRevan
Zębacz

ElRevan awatar

Domyślnie

Ja jedynie oglądałem na YT <spalić tego kto wstawił to zakończenie !> zakończenie na YT i powiem wam że nieco przypomina zakończenie z G1 dlaczego ? Bo tam bezimienny to wygnał śniącego ale przypłacił niemal że życiem za ten czyn a tutaj jest podobnie tyle że bohater idzie sobie gdzieś, niewiadomo gdzie i koniec. Sam spróbuje za jakiś czas grę ukończyć bo pogubiłem się z dołączeniem do Dona

Co do dodatku / drugiej części.

Ja niechcę by Risen był kolejną kopalnią pieniędzy jak to już jest z Gothiciem i Jowood, dajmy Risenowi odpocząć, wkońcu miał nielada przeprawę tzn, tworzyli ją twórcy Gothica
Nieprzeczytane 17-10-09, 12:17   #7
kamil7124

Domyślnie

Moim zdaniem zrobią dodatek, ale nie tak, który dodawał by nowy wątek po skończeniu gry (jak to było z forsaken gods), tylko coś jak noc kruka (wpleciony w podstawke).
RPG

Nieprzeczytane 17-10-09, 13:32   #8
Kacman92
Czarny Goblin

Kacman92 awatar

Domyślnie

Gdyby wyszedł dodatek, to chciałbym, aby wątek w nim dotyczył jakiejś wyspy, na której znajdował by się skarb Stalowobrodego i jakaś banda piratów-ożywieńców. Była by to taka miła oskocznia od głównego wątku .
RPG
Kacman92 jest offline  
Nieprzeczytane 17-10-09, 18:41   #9
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Jeżeli dodatek miałby być podobnie jak G2NK wpleciony w obecną fabułe, to niech pozwoli nam na nabicie minimum 15 leveli, co pozwoli na rozwinięcie trzech typów walki na maksa

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-10-09, 20:50   #10
Kacman92
Czarny Goblin

Kacman92 awatar

Domyślnie

Cytat:
Jeżeli dodatek miałby być podobnie jak G2NK wpleciony w obecną fabułe, to niech pozwoli nam na nabicie minimum 15 leveli, co pozwoli na rozwinięcie trzech typów walki na maksa
Chcesz mieć powtórkę z G3, że mogłeś być magiem chodzącym z dwoma mieczami i zabijającego jednym strzałem z łuku lodowego wilka? ;P

Według mnie, dodatek powinien wprowadzić jakieś urozmaicenie do samej fabuły, nie tylko do tego, że można zdobyć więcej lvli i stać się super koxem.

W Risen od 3 rozdziału mamy taką nudę, że czasami odechciewa się pograć. Nie ma żadnych zwrotów akcji, a dodatek mógłby trochę rozbudować główny wątek.
RPG
Kacman92 jest offline  
Nieprzeczytane 17-10-09, 22:22   #11
Bastian28
Krwiopijca

Bastian28 awatar

Domyślnie

No właśnie o to mi chodzi żeby wzbogacić w fabułę, dodać kilka intryg itp. Żeby Risen aż kipiał klimatem
Nieprzeczytane 18-10-09, 14:27   #12
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kacman92 Zobacz post
Chcesz mieć powtórkę z G3, że mogłeś być magiem chodzącym z dwoma mieczami i zabijającego jednym strzałem z łuku lodowego wilka? .
Nie, ale jako mag chciałbym mieć zaklęcia na maksa, a jako wojownik walkę dwoma broniami i jedną dystansową (lub na odwrót).
Zresztą przeciwnicy są w Risen na tyle dobrzy, że nawet jak jesteś wypasionym wojownikiem, to możesz oberwać.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania