Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic > Porady i triki
Przeładuj stronę "Pierwsze" kroki

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-07-14, 18:32   #1
FireFlies
Polna Bestia

Domyślnie "Pierwsze" kroki

Cześć, otóż w związku z tym, że magicznym sposobem po formacie, podczas którego nie zmieniłem ABSOLUTNIE NIC w moim sprzęcie Gothic 1 i 2 zaczęły mi działać, postanowiłem w końcu przejść sławną, pierwszą część. Nie powiem, wciągnąłem się. Z natury zabijam wszystkie (oczywiście w moim zasięgu) potwory jakie napotkam i zbieram wszystko co się da. Wszedłem do SO z 2 lvlem, zrobiłem podstawowe zadania i w nocy zabrałem się za kradzież wszystkiego, co dostępne w zewnętrznym pierścieniu. Po tym zabiegu i wybiciu paru zwierząt mam 3 lvl, (uczyłem się wszystkich myśliwskich rzeczy, podstawy broni jednoręcznej i 2x siły za 5 punktów) 2000 rudy i jeszcze spokojnie 500 w przedmiotach, 150 sztuk smażonego mięsa i około 50 lekkich mikstur życiowych. Do tego korzystam z niewykończonego miecza i kupiłem spodnie kopacza (te mocniejsze), tak na start. Zastanawiam się co byłoby teraz najlepsze. Poszwędać się jeszcze po okolicy szukając słabszych potworów do zabicia (chociażby wchodząc do lasu), czy iść już do jakiegoś z obozów?

Ostatnio edytowane przez FireFlies : 08-07-14 o 18:36.
RPG
FireFlies jest offline  
Nieprzeczytane 08-07-14, 20:12   #2
connor15

connor15 awatar

Domyślnie

Radziłbym ci iść do jakiegoś obozu po drodze wybijając potwory, a w obozie zabrać się za questy ewentualnie pobić kogoś. Trochę expa z tego będzie.

Za Innosa
, albo i nie
RPG
connor15 jest offline  
Nieprzeczytane 08-07-14, 20:48   #3
 Dark
Ojciec

Dark awatar

Domyślnie

Do obozu najlepiej dolaczyc na 8/9 lvl'u. A ogolnie dolaczyc i tak mozna majac 5 lvl.
Nieprzeczytane 08-07-14, 22:11   #4
FireFlies
Polna Bestia

Domyślnie

Jest sens zapuszczać się do lasu na tym etapie rozgrywki?
RPG
FireFlies jest offline  
Nieprzeczytane 23-07-14, 12:04   #5
Sashiku
Polna Bestia

Sashiku awatar

Domyślnie

Hmmm ja 5 poziom wbiłem na zadaniach Na samym początku gry wybrałem ścieżkę śniącego z racji tego że łatwiej było do nich dołączyć i wejść potem do zamku Idź na Bagna oni mają łatwe zadania i ogólnie ich obóz jest super I fajny soundtrack leci :P
Nieprzeczytane 29-07-14, 21:26   #6
Esteka
Polna Bestia

Domyślnie

A ja proponuje spróbować samemu różnych rozwiązań i samemu decydować o tym jak zagrasz, wtedy wszystko smakuje lepiej
RPG
Esteka jest offline  
Nieprzeczytane 02-02-15, 17:26   #7
Jamalo
Chrząszcz

Jamalo awatar

Domyślnie

W SO przy ognisku koło Fiska znajduje się nowicjusz palący ziele. Idź z nim do Bractwa, a on po drodze zabije potworki za które dostaniesz exp. Tak samo możesz iść z Mordragiem do NO. Jeżeli to nie wystarczy to udaj się do lasu, który znajduje się przed mostem prowadzącym do Starego Obozu.
RPG
Jamalo jest offline  
Nieprzeczytane 02-02-15, 17:46   #8
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

Nie będę za Ciebie decydować, ale ja zrobiłbym tak:

•Pogadał z Thorusem o zadaniu z Mordragiem.
•Poszedłbym z Mordragiem do Nowego obozu, ale nie wchodziłbym tam (póki co założyłbym ten pierścień co go dostajemy przed obozem)
•Wróciłbym do Starego obozu i pogadał z Baal Parvez'em. Poszedłbym z nim do Obozu sekty i wykonał te łatwiejsze zadania.
•Później polatał po mapie i wykonywał dalej zadania.
Sleep the journey from your eyes
RPG
Spykers jest offline  
Nieprzeczytane 09-05-15, 03:53   #9
Hogar
Czarny Goblin

Domyślnie

Przed wejściem do starego obozu postarałbym się wbić pierwszy poziom
Po wejściu do starego obozu warto odwiedzić kuźnię Huna , obrobić jego skrzynkę i wykuć co najmniej sześć mieczy
Sprzedać je u Fiska i Dextera i wziąć od Draxa oprawianie zwierzyny
W kufrze w wieży nad zębaczami nieopodal chaty Cavalorna jest trochę bryłek rudy
Dalej tak jak poprzednik napisał wziąć od Thorusa zadanie z Mordragiem
i dać się zaprowadzić do nowego obozu (Pierścień Mordraga lepiej oddać, w starej kopalni można znaleźć podobny)
Krótki łuk jest w składziku Cavalorna (klucz jest kufrze w jego chatce) , łuk kawalerzysty w kufrze w wieży strażniczej koło karczmy w nowym obozie
Bierzemy zadanie z rozprowadzaniem prezentów to nam da sto bryłek
i dodatkową nagrodę - skręt dla Tyona jeśli zamierzamy dołączyć się do sekty albo zwoje
Kupujemy od Wilka książkę o krwiopijcach
Będąc w nowym obozie warto zajrzeć do wolnej kopalni po spodnie kopacza od Swineya
Tak jak poprzednik napisał wróć do starego obozu , daj się zaprowadzić do obozu sekty i wykonaj tam kilka łatwych zadań
Wróć do starego obozu i weź zadanie z testem zaufania
Będąc w starej kopalni możesz sprawdzić boczne szyby znajdziesz tam
pierścień zręczności , kościany łuk i łomotacz dobry na golemy
Podczas zdobywania doświadczenia zajrzyj do jaskini przy drodze z górskiej fortecy do cytadeli orków a znajdziesz tam młot orków
Po wejściu do wewnętrznego pierścienia zajrzyj do kuźni Stone znajdziesz tam mieczyk dwuręczny (zakładam że rozwinąłeś siłę do 30 - z Horacym to 15 PN)
Jeśli nie dołączyłeś do nowego obozu to możesz wejść do siedziby Gomeza w jednym z pomieszczeń jest kufer z dość dobrym amuletem jak na początek gry

Jeżeli zamierzasz rozwijać postać jako magusa to nie dołączaj do sekty
Z dwóch pozostałych obozów w starym magia będzie dostępna trochę wcześniej
Jeżeli chcesz rozwijać wojownika to w nowym obozie nie będziesz musiał dawać w jednoręczną by trenować dwuręczną a poza tym Lee przyjmuje do najemników stosunkowo wcześnie

Cytat:
Do obozu najlepiej dolaczyc na 8/9 lvl'
Nie lepiej dobić do 10. - można by od razu zaciągnąć się do najemników

Ostatnio edytowane przez Hogar : 09-05-15 o 04:05.
RPG
Hogar jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania