Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Wyświetlanie imion postaci

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 26-04-08, 16:49   #1
xeroloth

Domyślnie Wyświetlanie imion postaci

Witajcie.
Tak sobie dzisiaj myślałem, aż postanowiłem poznać waszą opinię na ten temat.
Mianowicie, jak wiadomo we wszystkich trzech częściach Gothica nad każdym NPC od razu wyświetlało się jego imię. A gdyby programiści zrobili tak, aby imię postaci wyświetliło się i wyświetlało się nadal dopiero po rozmowie z tą postacią? Takie coś byłoby znacznie ciekawsze od łażenia i patrzenia na napis nad postacią. No i bardzo urealniło by to rozrywkę. Pomyślcie tylko: idziemy do miasta poszukując kupca sprzedającego żywność, ale jest ich kilku. Od jakiegoś mieszkańca dowiadujemy się, że kupiec którego szukamy ma na imię X, więc idziemy się dopytywać tychże kupców, aby się nam przedstawili itd... Pomyślałem także nad tym, czy nie lepiej by było, aby NPC mieli imiona i nazwiska? W G1 mieliśmy raczej do czynienia z pseudonimami a nie imionami, bo trudno sobie wyobrazić kogoś o wdzięcznym imieniu Szakal, albo Wilk. No o tym myślicie? Czekam na wasze opinie.
RPG

Nieprzeczytane 26-04-08, 17:17   #2
Aproxar
Polna Bestia

Aproxar awatar

Domyślnie

Może i dobry pomysł... Ale np. taki Xardas czy Diego... Też by się nam miał przedstawić? Nowi gracze nie połapali by się kto jest kim wtedy... A od tego szukania mogło by się już grać odechcieć... Dajmy na to, że jest jakieś wielkie miasto w G4 i szukamy npc o imieniu X który jest jakimś biedakiem bez domu i mamy go znaleść w tym mieście gdzie będzie jeszcze 20 takich biedaków... Idź i pytaj ! Niepotrzebny dodatek... Może i dobry ale jest więcej minusów niż plusów...
Nieprzeczytane 26-04-08, 19:19   #3
Sturmovik
Wilhelm Strasse

Sturmovik awatar

Domyślnie

Uważam pomysł za całkiem niegłupi. Przecież normalnie też trzeba się kogoś zapytać, kim jest, nie wiemy od razu, z kim mamy do czynienia. Takie szukanie urozmaiciło by rozgrywkę, np. Ostrzegają nas przed agresywnym Najemnikiem, dajmy na to Sentenzą. Nie wyświetlają się imiona, więc niechcący zagadujemy właśnie jego... i obrywamy w pysk, następnym razem będziemy uważać, a nie jak zwykli oszuści pobiegamy z łukiem i od razu będziemy wiedzieć, kto jest kilka metrów przed nami, mimo, że pierwszy raz na oczy go widzimy.
Nieprzeczytane 26-04-08, 22:26   #4
ZapomnianyWojownik
Krwiopijca

ZapomnianyWojownik awatar

Domyślnie

tak naprawdę fajny pomysł a naprzykład znajdujemy się w nowym świecie i musomy odnależć jednego z naszych przyjaciół jakby się pojawili. Znajdźmy takiego Lee, będzie wyglądał inaczej niż w poprzednich częśiach, nowa grafa itd. więc co będziemy każdego na Wyspach Południowych poznawać aby odnaleść Lee.
Ten pomysł jak dla mnie jest bezsensu, ale to tylko moje zdanie. Chciałeś poznać różne opinie to troszkę krytyki nie zaszkodzi na twój pomysł.
Tam gdzie śnieg leży przez cały rok, tam jest wioska, w wiosce tej żyje stary człowiek, legendy o nim są rozpowiadane po drugiej stronie oceanu a pieści wyśpiewują w królewskich dworach krain sprzymieżonych....
ZapomnianyWojownik
RPG
ZapomnianyWojownik jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-08, 22:45   #5
 xilk
WT

Domyślnie

Co do pomysłu, to jestem za nim, choć nie do końca. Powinno być tak, że najpierw nie mamy żadnego imienia, a imię pojawia się dopiero, gdy z daną osobą zagadamy i ta się przedstawi. To rzeczywiście byłoby dobre, bo np. grając w G3 szedłem przez pustynię i zauważyłem trzech mężczyzn, których wcześniej tam nie było. Wyciągnąłem łuk i od razu zauważyłem czerwony kolor ich imienia i napis "Mordercy", czy jakoś tak. W ten sposób zepsułem wszystko, bo miała to być zasadzka, a ja w ten sposób bardzo łatwo mogłem zabić z dużej odległości za pomocą czarów tych napastników. A gdyby wprowadzić motyw z brakiem imion, to rzeczywiście wpadłbym w zasadzkę i inaczej ta gra by wyglądała

Co do nazwisk, to jestem raczej przeciwny. Lepiej niech będą imiona i jakieś przydomki może. Już Abuyin nas przekonał, że ludzie z Wysp Południowych mają strasznie długie nazwiska

RPG
xilk jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-08, 23:10   #6
xeroloth

Domyślnie

Cytat:
Co do pomysłu, to jestem za nim, choć nie do końca. Powinno być tak, że najpierw nie mamy żadnego imienia, a imię pojawia się dopiero, gdy z daną osobą zagadamy i ta się przedstawi.
No, raczej chodziło mi o coś takiego, tylko, że i tak musisz tego jegomościa odnaleźć po np wyglądzie - ktoś inny opisuje ci jak on wygląda np jaką ma na sobie koszulę czy coś w tym stylu
Cytat:
Co do nazwisk, to jestem raczej przeciwny. Lepiej niech będą imiona i jakieś przydomki może. Już Abuyin nas przekonał, że ludzie z Wysp Południowych mają strasznie długie nazwiska
Ano, nie pomyślałem o Abuyinie :P Rzeczywiście, oni mają strasznie długie te swoje imiona/nazwiska/przydomki czy co tam jeszcze, także to mogło by zostać.
RPG

Nieprzeczytane 27-04-08, 18:29   #7
Aproxar
Polna Bestia

Aproxar awatar

Domyślnie

To też za bardzo wymyślone... Z drugiego końca mapa ktoś Ci mów co ma aktualnie na sobie i jakiego koloru koszule z innego końca mapy... Jasnowidz ;p... Pomysł jest bardzo dobry... Ale na grę w której jest jedna i tylko jedna część i zaczynamy nie znając nikogo.
Nieprzeczytane 27-04-08, 20:01   #8
xeroloth

Domyślnie

Cytat:
To też za bardzo wymyślone... Z drugiego końca mapa ktoś Ci mów co ma aktualnie na sobie i jakiego koloru koszule z innego końca mapy... Jasnowidz ;p... Pomysł jest bardzo dobry... Ale na grę w której jest jedna i tylko jedna część i zaczynamy nie znając nikogo.
No, to można wprowadzić też coś takiego, że ludzie znają się tylko ci z danego miasta Np ludzie z miasta X nie znają ludzi z miasta Y, ewentualnie można wykluczyć wędrownych kupców... No i pomyśl - trafiasz do jakieś nieznanej krainy, znasz tam kogoś? Nie, więc możesz poznać
RPG

Nieprzeczytane 04-05-08, 13:50   #9
xeroloth

Domyślnie

Cytat:
Na początku jak widzimy jakiegoś typa to pisze jego przynależność np: najemnik, kupiec, paladyn a dopiero jak z nim pogadamy to jeśli chce wajawia nam imię.
O, to też ciekawy pomysł. Wpadłem też na to, że ciekawie by było, gdyby podobnie stało się ze zwierzakami. Widzimy takie coś, a nie wiemy, że jest to ścierwojad (nie wyświetla się nazwa) no to idziemy do miasta, kupujemy książkę na ten temat lub gadamy z myśliwym i on nam to tłumaczy. Coś na podobe tych książek na regałach w G2 opisujących dane zwierzęta np cieniostwora. Jak wam się podoba taki pomysł?
RPG

Nieprzeczytane 04-05-08, 16:43   #10
Inkasent
Krwiopijca

Inkasent awatar

Domyślnie

Mnie tam pasi. Urealniłoby to rozgrywkę. W końcu skąd nasz bohater ma dysponować tak obszerną wiedzą o potworach już na samym początku gry?
Jak dla mnie nazwy zwierząt mogłyby się wcale nie wyświetalać. Gra byłaby wtedy dłuższa bo musielibyśmy popytać ludzi i postudiować kilka książek co mnie się bardzo podoba.
Pomysł dobry i mam nadzieję że twórcy wezmą go pod uwagę.
Nieprzeczytane 11-05-08, 16:17   #11
Qbba
Krwiopijca

Qbba awatar

Domyślnie

Ciekawy pomysł z tym wyświetlaniem. Dodało by to dużo realizmu w rozgrywce, co też by ją urozmaiciło.
Co do kwestii potworów to to samo. Na początku nie pojawia nam się żadna nazwa, a dopiero po przeczytaniu odpowiedniej księgi (czy to myśliwskiej, czy to magicznej) dowiadujemy się jak się potwór nazywa, gdzie przeważnie występuje, jak go unicestwić i tak dalej...
Z nazwami postaci to ja bym to zrobił tak, jak podał ktoś wyżej, czyli najpierw widzimy tylko napis. Dajmy na to Najemnik, a jeżeli z nim pogadamy i on przedstawi się nam, wtedy już wiemy jak ma na imię i jego "wizytówka" zmienia się na jego nazwę.

"Miecz Przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty..."

RPG
Qbba jest offline  
Nieprzeczytane 12-05-08, 11:30   #12
Loczek al zah Chaber

Loczek al zah Chaber awatar

Domyślnie

Co do potworów, to jednak nie tak bardzo. Sądzę że nazwy popularnych potworów i takich które już spotkaliśmy powinny być od początku. Z kolei do poznania nowych nie trzeba czytać książek, wystarczy rozmowa z myśliwym, zleceniodawcą misji z potworami lub kimś, kto się zna.
RPG
Loczek al zah Chaber jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania