Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Elex
Przeładuj stronę Elex - dyskusja ogólna

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 04-11-17, 08:00   #193
 Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Ktoś wie skąd można ściągnąć tego nowego patcha do Elexa? Nigdzie nie mogę znaleźć działającego linka.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-12-17, 18:40   #194
Rex
Kąsacz

Rex awatar

Domyślnie

To bylo wiecej niz jeden Risenow???!!!! OMG - musze szybko ebaya oblookac to moze sie jeszcze znajdzie przed Wigilia.
To miejce to kopalnia uzytecznych wiadomosci
BTW - ta nowa gra Elex jest juz dostepna czy dalej w produkcji?
RPG
Rex jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-17, 18:38   #195
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Dobry wieczór,

zaglądam by poinformować zgromadzenie, że ELEX jest bardzo dobrą grą i w zasadzie oceniam ją ok/maybe. Kto nie grywa ten zamula.

Pozdrawiam,
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-12-17, 12:48   #196
noupi
Chrząszcz

Domyślnie

Brakowałem mi takiej gry jak Elex, miałem niedosyt po Risen 3. Elex zaskoczył mnie poziomem trudności na początku rozgrywki. Dosłownie byłem na hita od większości przeciwników przez pierwsze 4 godziny gry Ale questy, mechanika - typowy Gothic i Risen Czyli to co lubimy.
RPG
noupi jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-04-18, 11:27   #197
Rider41
Krwiopijca

Rider41 awatar

Domyślnie

A jak dla mnie to zamiast ładować starą mechanikę gry z Gothica w nowa produkcje to mogli by się zmotywować i nowego gothica wydać tak jak się należy.

Gothic - Ukończony
Gothic II - Ukończony
Gothic II Nock Kruka - Ukończony
Gothic 3 - Przechodze
RPG
Rider41 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-04-18, 13:20   #198
 Ancoron
Bękart diabła

Ancoron awatar

Domyślnie

no raczej niezbyt, bo Piranha po klesce Elexa spadla juz z rowerka, hehe
RPG
Ancoron jest teraz online  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-04-18, 09:19   #199
Rider41
Krwiopijca

Rider41 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ancoron Zobacz post
no raczej niezbyt, bo Piranha po klesce Elexa spadla juz z rowerka, hehe

Czyli jednak Elex to kolejne niepowodzenie tego studia?
Miałem okazje na ps4 sobie pozyczyc i pograc ale jakos nie zacheca mnie specjalnie mimo iz tak wielkim fanem gothica jestem

Gothic - Ukończony
Gothic II - Ukończony
Gothic II Nock Kruka - Ukończony
Gothic 3 - Przechodze
RPG
Rider41 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-04-18, 08:45   #200
Arashel
Chrząszcz

Arashel awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rider41 Zobacz post
A jak dla mnie to zamiast ładować starą mechanikę gry z Gothica w nowa produkcje to mogli by się zmotywować i nowego gothica wydać tak jak się należy.
Tylko kto im da kasę na to? Silnik Piranii to Genome Engine, który zrobili kiedy JoWood sypało na nich kasę i nawet wtedy polegli, nie wydając dobrej technologii a w konsekwencji stabilnej gry.

Dzisiaj nikt już im nie zasponsoruje takiej zabawy. Te czasy nie dość że minęły to jeszcze firmy głupie nie są i pamiętają jak pazerne PB potem w sądach wojowało z JoWood.

Jak jeszcze StemSpy dobrze działał z miesiąc temu to nie pokazywał nawet 200.000 sprzedanych kopii. Zakładając że podobnie się sprzedał na konsolach, to może jest dobrym wynikiem dla bardzo małego studia które zrobiło tą grę dla kogoś (THQ Nordic), ale kiepski wynik dla studia które myśli o tym aby stworzyć coś własnego - Gothic to ich IP i żaden wydawca nie da im kasy aby rozwijali IP które do tego wydawcy nie należy albo nie mają jakiegoś bardzo lukratywnego kontraktu, dającego im możliwość zarobienia na masie innych rzeczy poza sprzedażą samej gry w ramach dystrybucji.
Nieprzeczytane 03-05-18, 00:54   #201
 AdrianAssasyn
Jaszczur

AdrianAssasyn awatar

Domyślnie

Ale pieprzenie tutaj widzę. ELEX jest maga grywalną i ciekawą produkcją. Co najważniejsze próg wejścia w świat gry jest bardzo trudny jak w dwóch pierwszych Gothic'ach co mi się podoba. Zróżnicowany świat z pięknymi terenami Edanu, Tavaru czy nawet post-apokaliptycznego Ignadonu o Xakorze nie wspominając bo czułem się jak w Nordmarze. Rozwój postaci cholernie przypadł mi do gustu (dość podobny do tego z Risenów) 10pkt atrybutów rozdajemy sami i na początku trzeba się na główkować co się przyda najbardziej, a pkt umiejętności wydajemy u trenerów. Super. System walki może nie jest idealny ale 10x lepszy od tego z drugiego i trzeciego Risen'a. Płynniejszy, więcej ciosów i przede wszystkim dający więcej satysfakcji. Strzelanie z broni palnej jak to u PB dość mizerne. Tzn nie czuć mocy broni, ale z to strzelanie z łuku czy kuszy jak najbardziej na +. To właśnie Berserkiem-łucznikiem za pierwszym razem przechodziłem grę (obecnie gram drugi raz i Kleryk z karabinem plazmowym). Mega radochę daje eksploracja świata. Zwiedzanie zrujnowanych budynków Starego Świata, odsłuchiwanie wiadomości/nagrań, poznawanie upadłej kultury, dowiadywanie się że Elex (minerał) jest dużo potężniejszy niż nam się wydaje to wszystko sprawia, że ten świat jest fantastycznie skonstruowany i po prostu wiarygodny. Dodanie np. plecaka odrzutowego było super pomysłem bo to wznosi eksploracje na jeszcze wyższy poziom. Nie raz łapałem się później na tym, że grając w Gothic'a chciałem użyć plecaka odrzutowego. Oczywiście ponarzekać trzeba bo jak to tak. Dialogi...dialogi są po prostu takie sobie. Nie ma w nich większych emocji i o ile PL dubbing wypadł bardzo fajnie to te dialogi wszystko psują. O fabule dużo mówić nie będę bo może ktoś nie grał, ale wspomnę tylko, że była naprawdę ciekawa. Cała intryga śmierdziała z daleka, ale do samego końca nie było wiadome kto za tym stoi. Bardzo dobrze poprowadzona i nareszcie zakończenie było zależne od tego jak graliśmy. W końcu! ELEX 2 pojawi się na pewno bo nawet zakończenie jedynki sugeruje kontynuacje i tak jak część pierwszą kupię pre-order bo na Pirani jeszcze nigdy nie zawiodłem się na tyle, aby nie ukończyć i tytułu. A posiadam wszystkie ich gry

Ostatnio edytowane przez AdrianAssasyn : 03-05-18 o 00:59.
RPG
AdrianAssasyn jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-06-18, 13:55   #202
Cycero
Chrząszcz

Cycero awatar

Domyślnie

Pomimo tego, że czuć klimat z Gothiców i Risenów, ja osobiście nie dałem rady. Kompletnie nie moja bajka jeśli chodzi o świat. Acz faktycznie na plus, że od samego początku jest dość ciężko.
RPG
Cycero jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania