Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka > Gry fabularne
Przeładuj stronę Podręcznik do RPG w stylu Gothic

Zobacz wyniki ankiety: Co o tym myślisz?
9 100.00%
Głosujących: 9. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-07-05, 19:18   #13
Dinozord
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Dinozord Wyślij wiadomość przez MSN do Dinozord
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Mela@8-07-2005, 16:59
Gra z podręcznikiem byłaby zbyt łatwa. Moim zdaniem podręczniki to strata czasu ich autora  i zepsuta gra czytającego. Gothic jest grą w której trzeba się pogłowić, więc podręcznik zepsuje całą gre.
Cytat:
ze jak ktos(czyli ja) przejdzie Gothica 10 razy z goro to mu nie potrzebny podrencznik ale jak ktos pierwszy raz to morze sie przydac
Cytat:
Gdyby taki podręcznik wyszedł to bym kupił.Ale z ciekawości.Gothica przechodziłem z 8 razy.Ale dla początkującego(grający pierwszy raz)do byłoby dobre.

Ja pierdziele czy wy nie rozumiecie o co mu chodzi ?? Mu chodzi o system rpg w realiach swiata Gothic cos takiego jak D&D, Warhammer, Cyberpunk. A nie o jakas ksiazeczke z poradami...
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-08-05, 23:20   #14
Fremen
RPGfag

Fremen awatar

Domyślnie

widac teraz jak na dloni kto odroznia podrecznik do gry rpg od poradnika do gry rpg.
a takk swoja droga, to jakie sobie rasy wyobrazacie w takim papierowym gothicu? no bo tak na dobra reke to mozna by tworzyc 3 rodzaje druzyn: typowo ludzka, typowo orkowa i mieszana, czyli np. 2 ludzi i ork ktory zdolal sie wyuczyc ludzkiego jezyka. a teraz w jakich realiach gra by sie rozgrywala? moze g1 bo lepszy klimat? ale g2 stawia wieksze mozliwosci dla MG. pomysl jest jak najbardziej dobry, ale wiele rzeczy trzeba by bylo uzgodnic
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-05, 01:08   #15
WróbeL
Chrząszcz

Domyślnie

Podręcznik do Gothicka Ciekawy pomysł, ale na jakim systemie on by bazował ?? Hmm Ale jak dla mnie trzeba by było dodać więcej umiejętności, rozbudować karte postaci, stworzyć więcej stworów, wogóle masa roboty !! Jeśli Chce się komuś bawić !! Chętnie skorzystam z gotowego podręcznika Co nie mówie że pomóc w jego tworzeniu nie moge !!

Cytat:
2 ludzi i ork ktory zdolal sie wyuczyc ludzkiego jezyka
I ork musiał by zurzyć 2x więcej PN żeby się nauczyć spraw związanych z intelektem i logiką ( bo orki są głupie tak mi się wydaje) ale miały by bonusy np. do posługiwania się bronia!! lub nauki siły !! A i ork może nosić broń 2h w jednej ręce też dobre

Można również odrazu na początku wybierać sobie klase i od niej uzalezniać bonusy premie i takie tam wiecie o co chodzi (chyba).
np. złodziej bonus zręczność skradanie KK OZ ale minusy do siły i niemożliwośc posługiwania się bronią 2h.
Można też wprowadzić udźwig !! W gothicku to by się chyba przyjęło !! Jest wiele rzeczy do zrobienia !! powodzenia pozdro
||Dosn`t stork your bolls :P

||Rób swoje
||Ryzyko jest Twoje
||Życie nie bajka
||nie głaszcze Cie po jajkach :P

||
||
\/Za Polskę
RPG
WróbeL jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-05, 11:17   #16
Fyo
Kąsacz

Fyo awatar

Domyślnie

Ja uwielbiam papierowe RPG-i. Grałem w kilka i uważam, że taki w realiach Gothic byłby całkiem ciekawy. Gdyby coś takiego wyszło to chętnie bym kupił. Mimo, że przechodziłem już Gothica kilkakrotnie. Uważam, że jest to dobry pomysł zarówno dla początkujących jak i średniozaawansowanych. Mogłoby cuś takiego wyjść. I w tworzeniu czegoś takiego chętnie pomogę... Jeśli ktoś tutaj ma zamiar takie coś tworzyć.
RPG
Fyo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-05, 17:24   #17
Luke_Flamesword

Luke_Flamesword awatar

Domyślnie

Pomysł byłby fajny, ale pod warunkiem, że nie byłoby tylu durnych i niepotrzebnych zasad co D&D(tak wiem - narażam się fanom tego systemu, mimo iż... też jestem jego fanem )

W każdym razie, jestem za.

RPG
Luke_Flamesword jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-05, 17:29   #18
Lord_Sławomir
Polna Bestia

Lord_Sławomir awatar

Unhappy

Wg. mnie, dobry pomysł... można by było tam zebrac np. najlepsze solucje, sekrety, opisy wszystkich przedmiotów, NPC , mapy i tak dalej... Bradzo by sie to przydało początkującym Gothikowcom , ale tez starym wyjadaczom... np. mapy .
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-05, 20:15   #19
gemboj
Polna Bestia

gemboj awatar

Domyślnie

Pomysł ciekawy, fajnie by było mieć taki podręcznik, tylko po co on by mi był.

Lord Sławomir tu nie chodzi o poradnik do Gothic, tylko o podręcznik, taki jak np. do D&D, a nie jakieś tam porady czy coś w tym stylu.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-05, 20:36   #20
Malcolm
Zębacz

Malcolm awatar

Domyślnie

Dokładnie poco wam nowy system Gothic&Dragons, macie gre w 3D w której jest sporo możliwości, poza tym co chwile wymyślać nową fabułę Gothica? To trochę bez sensu Gothic to Gothic, a nawet jakby cos takiego powstało (wiadomo ze nie powstanie bynajmniej nie oficjalnie - bo kto by miał to zrobić, i na czym by się to opierało, znów trafiamy do koloni? jesteśmy w Khorinis, w Mytranie?), dla mnie to bez sensu tworzyć jeszcze cos innego na podstawie czegoś co i tak jest doskonałe (no a nie jest? ).

Profesjonaliści zbudowali Titanica, amatorzy Arkę...

RPG
Malcolm jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-05, 21:12   #21
darkreven

Domyślnie

Chociaż zagłosowałem na "Byle Jaki" pomysł, to wcale taki podręcznik by nie zaszkodził. Tylko jaki jest sens wydawania podręcznika do świata Myratany jeśli bohater ma 4 współczynniki i kilka umiejętności... Czymś na kształt takowego podręcznika była od biedy instrukcja - mieliśmy kilka potworów, pierwsze questy, bohaterów i inne przydatne rzeczy. Jeśli zaś chodziło by o podręcznik rozszerzający świat Gothica (np.szerszy opis świata, rzadkich artefaktów czy czegoś ) i urzeczywistniający go to jestem jak najbardziej za.
Do Luke'a: To wcale nie są durne zasady, ale reguły mające na celu stworzenie świata najbardziej przypominającego ten rzeczywisty (jeśli można to tak ująć).
RPG
darkreven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-05, 21:16   #22
Lord_Sławomir
Polna Bestia

Lord_Sławomir awatar

Domyślnie

Po głebszym zrozumieniu tego pomysłu - zmieniłem zdanie - nowy system Gothic jest... niepotrzebny... przeciez jest już gra... No a taki podręcznik-poradnik do GRY KOMPUTEROWEJ Gothic , to by był lepszy pomysł .
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-08-05, 23:44   #23
Fremen
RPGfag

Fremen awatar

Domyślnie

Cytat:
Ciekawy pomysł, ale na jakim systemie on by bazował ??
mysle, ze gdyby tworzyli go polscy fani, to ( moim zdaniem) najlatwiej byloby go stworzyc na bazie krysztalow czasu.dosc prosty system, latwo sie polapac
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-08-05, 16:55   #24
Imashel
Pan Cienia

Imashel awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Imashel
Domyślnie

Cytat:
Originally posted by Adanos Dragon@12-08-2004, 08:38
Ciekawe czy kiedyś zostanie wydany podręcznik do Gothica bo np. do Warcrafta już jest. Co myślicie o takim pomyśle.
84717
Myślę, że nie jest poprostu potrzebny. Gothic nie jest grą na tyle rozbudowaną, by potrzeba było jakiś opisów światów, zasad itp. To nie jest Bladur's Gate, z dzięsiątkami organizacji, stowarzyszeń tajemniczych ruin i zakazanych artefaktów. Podręcznik jest wg. mnie poprostu zbędny.
RPG
Imashel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania