Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Fantastyka > Gry fabularne
Przeładuj stronę Podręcznik do RPG w stylu Gothic

Zobacz wyniki ankiety: Co o tym myślisz?
9 100.00%
Głosujących: 9. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 23-07-06, 11:38   #37
Fyo
Kąsacz

Fyo awatar

Domyślnie

Brawo dla gemboja, który jako chyba jeden z nieliucznych zrozumiał o co chodzi ;/.
Nikt tu nie mówi o książce, w której będą solucje do GI, czy GII, tak, jak większość z wa sądzi.

To ma być podręcznik RPG. Gra stworzona NA PODSTAWIE Gothica. Podobna sytuacja polityczna, podobne potfory, ale fabuła i cel naszch poczynań, oraz postać będą zupełnie inne, niż te przedstawione w grze. Gothic to doskonały materiał na taką grę. Ten RPG ma doskonały klimat.
Głosowałem na "Dobry pomysł". Chętnie szpilnąłbym w sesyjkę w realiach GI.
RPG
Fyo jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-07-06, 14:38   #38
cierń13
Skazaniec

Wyślij wiadomość przez AIM do cierń13
Domyślnie

wedłUg mnie zamiast takiego podręcznika powinna wyjść książeczka(coś w stylu diablo) z opowieściami i chistoriami w khorinis, górniczej dolinie, stolicy, irdorath i dolinie budowniczych, taka co opowieda np. życie i działalność budowniczych kiedy powstała górnicza dolina i kto rządził przed hrobarem II. Co o tym sądzicie??
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-07-06, 19:59   #39
BigSweet

BigSweet awatar

Domyślnie

Podręcznik do Warcrafta jest ,gdyż jest w nim co opisać. W podręczniku do Gothic'a autorzy mogliby najwyżej opisać potwory, fabułę bohatera ,ale to ciągle za mało. W Warcrafcie masz 4 rasy, mnóstwo potworów, artefaktów, skomplikowaną fabułę. To jest już coś! Moim zdaniem nie ma większej potrzeby na takowy podręcznik. Jak tak bardzo go cchesz to zrób go własnoręcznie i rzuć na forum :P
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-08-06, 19:01   #40
karthim
Chrząszcz

Domyślnie

Witam trochę się zastanawiam, bo sam wpadłem na pomysł poradnika do gry gothic, ale z tego, co widzę to rozmawiacie o papierowym PGR...

Kiedy przeczytałem cały watek to pojawiło się trochę pytań... Tak zastanawiam się czy nie było, chociaż jedna osoba, która z milo chęcią przestudiowała „instrukcje do gry” z gothica 2 nie mowie tu o książeczce do nocy kruka, bo ta była...

Po prostu było by milo podziękować w takiej formie autorom gry wydając podręcznik do ich dzieła... Od siebie dodam tylko ze rozpocząłem już „produkcje podręcznika” i chętnie z kimś wejdę we współprace... na razie efekt jest marny cóż 10 minut pracy to nie jest szczególnie długo po prostu zrobiłem stonkę i wkleiłem kilka miniaturek...

Wiec chętni proszę piszcie tutaj jeśli chcecie pomoc w tworzeniu poradnika a musze powiedzieć ze oferuje granie w gothica przez 24h/dobę w celu jak najszybszego skończenia poradnika zależy mi też na tym aby autor tematu się odezwał.

p.s. A ja od siebie dodam ze jeśli ktoś wie jak uruchomić g2+nk (obie oryginalne) to niech napisze na pm bo jakoś rozwiązania nie mogę znaleźć a druga reinstalacja winxp nie wchodzi w grę.

p.s. a jakby kogoś interesowało co przez 10 min pracy zrobiłem to proszę http://img282.imageshack.us/img282/4365/testmq4.jpg tylko bez komentarzy proszę

Pozdrawiam
RPG
karthim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-08-06, 16:20   #41
S.D.5.
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do S.D.5.
Domyślnie

HAHA... Ja już zacząłem robić własny podręcznik RPG. W 3-4 godziny doszedłem do tego że kończy się rozmowa z Xardasem (przepisałem cały wstęp, głosy w filmikach, rozmowę z Xardasem i odpowiedzi wraz z pytaniami). Zrobiłem też mapy parteru, pierwszego i drugiego piętra wieży Xardasa i obszaru od wyjścia z wieży do bandy

Co wy sądzicie?? Mam kontynuować tę pracę, czy dać sobie spokój...
RPG
S.D.5. jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-08-06, 16:58   #42
Remerdion
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez AIM do Remerdion
Smile

Jak dla mnie to pomysł nie pasujący do RPG. Podręcznik do gothica??? Nieee w RPG chodzi o to żeby pomyśleć i pokierować postacią tak jak my tego chcemy a nie jak poradnik nam mówi. Do niektórych misji przydaje się pomoc ale wtedy wystarczy GOTHIC SITE
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-08-06, 15:25   #43
Azim
Jaszczur

Azim awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Azim Wyślij wiadomość przez Skype™ do Azim
Domyślnie

Podręcznik jeśli by miałby by być to taki w którym wszystko by było opisane w formie opowiadania a zadania wytłumaczone nie w 100% tylko tak, aby dla uŻytkownika była to mała zagadka Taki bajer powinien dostarczyc dodatkowych atrakcji i miłej zabawy fanowi Gothica

Sam pomysł nie jest ani dobry ani zły

(Post z kafejki)
RPG
Azim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-08-06, 16:38   #44
dark rider

dark rider awatar

Domyślnie

Tak podrecznik to niezla mysl ale nie poto aby ulatwic gre lub pomagac zbudowac dobrego bohatera tylko dla tych, ktorzy przeszli Gothic'a juz kilka razy i mogliby porownac np. swoje postacie lub mozliwosci przejscia niektorych misji. W poradniku moglyby sie znajdowac informacje dotyczace tajemnych przyjsc, skrytek. Ja na przyklad chcialbym sprawdzic czy wszystko zobaczylem podczas gry czy sa jeszcze jakies tajemnice ukryte przede mna.
RPG
dark rider jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-08-06, 08:57   #45
GOLD Dragon
Jaszczur

GOLD Dragon awatar

Domyślnie

Podręcznik do gothic'a mógłby być przydatny ale tylko dla osób które pierwszy raz tę gre przechodzą. Poza tym w necie jet pare stron w których jest wszystko o misjach itp., a przejście gothic'a daje większą sadysfakcje gdy się go przejdzie samemu i bez żadnej pomocy

|Oficer Straży Miejskiej Królestwa Innosa|
|Były Wicemistrz Pojedynków ŚP||"Coś się kończy, coś się zaczyna"|
RPG
GOLD Dragon jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-08-06, 19:29   #46
Innos95
Krwiopijca

Wyślij wiadomość przez AIM do Innos95
Domyślnie

Według mnie podręcznik do gothica to raczej dobry pomysł ale dla osób niedoświadczonych bo po co takie coś komuś kto przeszedł wszystkie części tak jak np JA. Gothic to nie jest raczej trudna do zrozumienia gra , wystarczy tylko umieć siekać
RPG
Innos95 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-08-06, 01:57   #47
dragonhunter
Zębacz

dragonhunter awatar

Domyślnie

boże widzisz, a nie grzmisz! ludzie, czy wy naprawdę nie znacie różnicy pomiędzy podręcznikiem rpg, a solucją do gry?! czy naprawdę tak trudno jest przeczytać ze zrozumieniem tytuł tematu, gdzie wyraźnie jest napisane "Podręcznik do RPG w stylu Gothic" ? czy widzicie tam gdzieś słowa "opis przejścia" lub "solucja"?
ehh, ale do rzeczy, taki podręcznik to całkiem dobry pomysł, tylko trzeba by go oprzeć o jakiś prosty i nieskomplikowany, a jednak dostarczający dużej ilości możliwości system. bo gdyby ktoś miał to zrobić z założeniami takimi jak panowie z wizards of the coast i zrobić gothicowe d&d które polega prawie wyłącznie na bezmyślnym rzucaniu kostkami, to nie miało by sensu. osobiście już od jakiegoś czasu planowałem zabrać się za zrobienie podręcznika rpg gothic w oparciu o założenia world of darkness (tylko czasu mi brakuje), który IMO jest chyba technicznie najprzyjaźniejszym systemem (przynajmniej najprzyjaźniejszym spośród tych, które miałem okazję poznać), a i nie powinien być trudny do tak dogłębnej przeróbki. w sumie jeżeli ktoś system zna i chciałby porozmawiać, to zapraszam na pw, może we dwójkę by się coś udało ruszyć.
dragonhunter jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 27-08-06, 02:02   #48
Patrykjusz
Chrząszcz

Domyślnie

Gothic jest najbardziej filmową grą oprócz Max Payne'a w jaką grałem (bez komentarzy). Sądze, że papierowy Gothic musiałby mieć świat tak ze 40 razy bardziej rozbudowany niż gra. Bo tak naprawdę, świat Gothic'ka jest chaotyczny, a jednocześnie za mało złożony. Nie sprawdziłby się do żywcem przeniesiony do papierowych RPGów.
RPG
Patrykjusz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania