Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Pomoc
Przeładuj stronę Czesto zadawane pytania!

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 31-07-07, 00:55   #1
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie Czesto zadawane pytania!

DPOWIEDZI NA CZESTO ZADAWANE PYTANIA:

Dlaczego moj pasek wytrzymalosci jest szary?
cierpisz na słabość. Twoja wytrzymalosc jest regenerowana w znacznie zwolnionym tempie. Nalezy udac sie do alchemika i kupic odpowiedznia miksture.

Jak sie zabija?
gdy juz twqoj przeciwnik lezy na ziemi, nacisnij i przytrzymaj PPM (prawy przycisk myski) a nastepnie LPM (lewy Przycisk myszki) co spowoduje dobicie wroga. Jednak zastanow sie dobrze gdy kogos zabijasz, zyskasz wielu nowych wrogow po morderstwei na oczach ludzi (lub orkow)

Jak dotrzec do Ortegi?
Zaczynamy w adrei. Oto siedem screenow prezentujacych droga do ortegi (autor - vabun)
Krok 1
Krok 2
Krok 3
Krok 4
Krok 5
Krok 6
Krok 7

Czy mozna naprawic zuzyte bronie?
Niestety nie mozna ich naprawic, najlepiej sprzedac je jakiemus kupcowi. Niepotwierdzona informacja donosci, ze po zaostrzeniu bronie (niektore, chyba bo ja orkowe ostrzylem i nic) traca atrybut "zuzyte"

Mam tylko 11 kielichow ognia. Jak zdobyc 12-sty?
Przez bug jest niestety tylko 11 takich pucharow, ale jest pewien sposob na obejscie tego bledu. W monterze jest pewien neiwolnik pracujacy przy wykopaliskach oferujacy nam kilich w zamian za zwolnienie z pracy. Najpierw pobijmy go i okradnijmy z tego kielicha, a potem poprosmy jego dozorce o zwolnienie z pracy. W zamian za wolnosc niewolnik da nam drugi puchar, ktory juz wczesniej mu zabralismy (skubany)

Jak moge nauczyc sie walki dwoma mieczmi?
poziom podstawowy - najblizej - bakaresh jeden z gladiatorow, najpier nalezy pokonac go na arenie. (wymagane 150 sliy i zrecznosci)
mistrzostwo - zuben w Ishtar, wymagane jest 75 punktow reputacji u Assasynow. (wymagane 200 sily i zrecznosci)

Piec kluczy do swiatyni w Mora Sul
O pierwszym kluszu dowiemy sie od Bandaro. Powie nam o niewolniku Yussufie, ktory przebywa na polnocny wschod od miasta. Mozemy go albo zabic albo zastraszyc. Ruiny polozone sa jakies 5-7 minut drogi w podanym wczesniej kierunku, niewolnik przebywa w towarzystwie palladyna, ktoremu mozemy pomoc wykonac questa i zdobyc ognisty puchar.
Drugi klucz ma kupiec imieniem Ilja. dostaniemy od niego klucz bez problemu.
Aby zdobyc trzeci klucz nalezy znalezc Kirka (gospoda) i z nim porozmiawiac. Gdy wyjdziemy z miasta razem z nim bedizemy musieli stoczyc dosc prosta walke i zabrac mu klucz.
Czwarty klucz do swiatyni ma prrzywodca gonzales w swiatyni. Aby z nim pogadac musimy zdobyc 75 procent poparcia w miescie. Komu jednak by sie chceialo robic te proste questy jak mozna zaatakowac miasto i bez problemu wyciac wszystkich wojownikow. Z ciala pokonanego zabieramy klucz i wracamy do swiatyni.
Ostatni klucz ma ork Kalesch, da nam go chyba bez problemu (a jak cos zawsze mozna mu obić morde)

Nauczyciele najwazniejszych zdolnosci:
Punkty zycia: kapliczki innosa i beliara, 5 punktow nauki podnosi zdrowie o 20. kapliczek jest sporo, np. jedna kolo cape dun, jedna wewnatrz stolicy, kolejna w okarze
Zdolnosci mysliwskie:buntownik w dorodze do montery. uczy w zamian za wypedzenie goblinow z jaskini obok.
w faring gdy zdobedziemy poparcie mysliwych jeden z noich bedzie nas nauczal
niedaleko mostu do faring jest ciekawa osoba - mysliwy robiacy najlepszy bimber pod sloncem. W wolnych chwilach uczy takze polowania.
Silden - Pavel i Falk (w chatce mysliwego)
Siła: Większość właścicieli aren gladiatorow znajujacych sie w prawie kazym miescie
norris (niestety chyba nie chuck) w reddock

Poza tym 2 ciekawostki (thx romancef)
- jezeli masz lopate mozesz kopac skarby oznaczone mala czaszka

- do wypicia Tunelowego bulgotu potrzeba minimum 200 pkt wytrzymalosci
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...

Ostatnio edytowane przez Rabittous : 31-07-07 o 01:02.
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-09-08, 10:12   #2
Kalessin d'Nertea
Kąsacz

Kalessin d'Nertea awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Kalessin d'Nertea
Domyślnie

Ha! Mam sposób na częsty bug związany z zadaniem "Wytapiacze rudy"!

Wiele osób nie może znaleźć Larsona, choć kierują się mapką. Otóż nasz drogi kowal skrył się w... chmurach Jest mniej więcej w tym miejscu co powinien, tylko paręnaście dobrych metrów wyżej

A kod na przyzwanie Larsona (spawn Larson) nic nie daje, gdyż po doprowadzeniu nas do rudy chłopak zacina się i nie da się z nim pogadać.

Sprawdzona metoda - w konsoli wpisujemy "goto Larson", przenosimy się tam bardzo wysoko i wtedy możemy z nim porozmawiać, z tym, że pojawia się kolejny błąd, gdy chcemy biec za nim. Po prostu, gdy nam zniknie z pola widzenia stosujemy tą samą komendę i przenosi nas... w okolice Klanu Wilka Ale Larson jest odblokowany, my też... i prowadzi nas do rudy. Trzeba się tylko więcej nabiegać

EDIT: Pozdrowienia dla Rabbiego
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-08, 20:43   #3
Orkowy Wojownik
Krwiopijca

Domyślnie

Wiele osób nie może znaleźć Larsona, choć kierują się mapką. Otóż nasz drogi kowal skrył się w... chmurach Jest mniej więcej w tym miejscu co powinien, tylko paręnaście dobrych metrów wyżej

Dobry pomysł! Ja miałem deczko inaczej. Mianowicie poszedłem do Rune ten powiedział że Larsona nie ma w domu (Rune nie był u Larsona leczu u siebie). Skończyłem z nim rozmowę, a ten pobiegł do chatki Larsona. Pobiegłem za nim patrze a tu Larson stoi sobie przed chatką?? Pogadałem z nim a on:
-Jak mnie tu znalazłeś
-Zdałem się na instynkt

Nieźle się z tego uśmiałem. Gdy powiedziałem mu że mu pomogę to nagle zaczął biec do tej rudy pakując się w niezłe potwory a ja za nim. O mało mi dziad nie zginął. Zapisałem i wczytałem jakiś zapis trochę wcześniej i jak wykonuje to zadanie to za każdym razem on jest w swojej chatce (a może tak ma być?)

Ostatnio edytowane przez Orkowy Wojownik : 18-10-08 o 20:44. Powód: Troche błędów xD
RPG
Orkowy Wojownik jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-06-09, 16:11   #4
Major8
Chrząszcz

Domyślnie

Jak pobłogosławic broń ?
RPG
Major8 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-06-09, 16:24   #5
wienio
Krwiopijca

Domyślnie

Musisz znalezc zwoj albo wyuczyc sie czaru. Tylko musisz zrobic questa: Za Innosa!
RPG
wienio jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-08-09, 02:01   #6
jom55
Chrząszcz

jom55 awatar

Domyślnie

Nie musisz wypełniać zadania "Za Innosa" zwój jest dostępny dla każdego w którejś skrzyni z magią.
RPG
jom55 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-10-09, 13:21   #7
Smokus206
Chrząszcz

Smokus206 awatar

Domyślnie Danina z Bragi

Goście, byłem najpierw u Jose-dał daninę, potem u Bernardo-walka, ale dał,
potem u Tufaila ale on już nie dał bo okradli go koczownicy. I co teraz???
Zapłaciłem Nafalemowi jego daninę a on: CO??!!! JAK???!!.I co teraz?????
RPG
Smokus206 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-11-09, 20:30   #8
Lee194
Krwiopijca

Lee194 awatar

Domyślnie

Musisz znaleźć obóz koczowników, w jaskini niedaleko i odebrać im złoto.
RPG
Lee194 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-02-10, 13:32   #9
Chrzaszcz
Krwiopijca

Domyślnie

Co do zadania w Bradze to kiedy idziesz do Tufaila po daninę on Ci proponuje żebyście poszli zabić koczowników którzy go okradli. Idziesz z nim i wybijasz koczowników a potem płacisz za niego daninę u Nafalema. Należy także zabrać koczownikom puchar sprzedawców wody który jest daniną Abbasa. Kiedy dasz całą daninę od wszystkich zaliczy Ci misję.
RPG
Chrzaszcz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-10, 15:40   #10
Matrx
Chrząszcz

Domyślnie ;/

Jestem w Trelis mam znaleźć alchemika Avokadro coś takiego. gdzie on jest????
RPG
Matrx jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-10, 16:14   #11
majkel880505
Zębacz

majkel880505 awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrx Zobacz post
Jestem w Trelis mam znaleźć alchemika Avokadro coś takiego. gdzie on jest????
Avogadro jest na farmie na wzgórzu na północ od Trelis. Wyjdź wschodnią bramą i idź na północ a napewno trafisz.

RPG
majkel880505 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-10, 16:52   #12
Matrx
Chrząszcz

Domyślnie

dzięki............
RPG
Matrx jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz