Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park
Przeładuj stronę Fajny film wczoraj widziałem...

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 09-03-18, 12:56   #757
Hudof
Pan Cienia

Hudof awatar

Domyślnie

Moonlight (2016) 7/10 oceniłbym na 8/10 gdyby nie te walenie konia na plaży i oglądanie sobie siurków w toalecie
Chciwość (2011) 7/10 trudno się połapać o czym w tym naprawdę chodzi
V jak Vendetta (2005) trzeci film którego oglądanie skończyłem w połowie, lewackie smęty przy których połączenie Spotlight + Moonlight to nic.
Kingsman : Tajne służby (2014) 4/10 film dla gimbusów od deadpoola i takich podobnych
Wyspa Tajemnic (2010) 9/10 takie filmy to ja lubię

Ostatnio edytowane przez Hudof : 12-03-18 o 12:04.
RPG
Hudof jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 05-05-18, 17:44   #758
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Wierna. Se wczora z wieczora wzialem na tvnie obejrzalem, tej bezboznej stacji. Przyznam, ze film dupy nie urywa, juz nawet ksiazka byla lepsza. Tam przynajmniej pokazali, ze byly idee i slabosc ducha, a tutaj po prostu czarno-bialy uklad: dobrzy zli. Juz totalnie mnie rozwalilo, gdy morderca blagal pod koniec filmu o wpuszczenie go do miasta i litosc, co calkowicie przeczylo charakterowi postaci kreowanemu przez trzy czesci. Srednio 5/10
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-06-18, 18:40   #759
Hudof
Pan Cienia

Hudof awatar

Domyślnie

Nagi Lunch (1991) straszna kupa, czas stracony 4/10
RPG
Hudof jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-06-18, 10:13   #760
Spykers
Artistic soul

Spykers awatar

Domyślnie

Imaginaerum (2012) 9/10

Przenieśmy się w świat wyobraźni, wyimaginowaną rzeczywistość obserwowaną oczami dziecka, pełną symboliki i fantazji. Oniryzmu. Wyruszmy w podróż, która odkryje nasze horyzonty, zagłębmy się w powieść, która nas przeczyta.

"Imaginaerum opowiada o podstarzałym kompozytorze, Tomie, który popadł w poważną demencję. Choroba ta ciąży nad nim od lat, przez co cofnął się do stadium dziecięcego. Dlatego też nie pamięta on niemal nic ze swojego dorosłego życia. Jego muzyka, przyjaźnie, cała jego przeszłość, wliczając w to wspomnienia o córce, są niczym więcej niż niewyraźnym śladem w jego umyśle. Wszystko, co mu pozostało, to wyobraźnia 10-latka. Gdy stopniowo pogrąża się on w śpiączce, odzyskanie tego, co utracił, wydaje się niemożliwe, lecz czy w rzeczywistości takie jest? Kiedy ciało Toma leży w szpitalu, a jego umysł odkrywa tajemnice jego życia, Gem, jego córka, mająca uraz do taty, poznaje jego prawdziwe intencje, odkrywa w nim nowego człowieka, łagodząc iskrzące blizny przeszłości, pogłębiając uczucie miłości."

Muzyka, spójność, emocje, metaforyka. Zdecydowanie kino dla ambitnego widza. 9/10, ponieważ ten film jest - można rzec - uzupełnieniem historii zapisanej w albumie o tej samej nazwie zespołu Nightwish (a konkretnie jest to opowieść Tuomasa Holopainena, bo to on jest głównym kompozytorem zespołu). Nie trzeba znać tego i tego, by docenić i jedno i drugie, ale to klimat, który łatwiej przyswoić fanom tego zespołu.

PS: Tylko polecam obejrzeć jednak w oryginale, ponieważ wtedy dużo mocniej jesteśmy w stanie wczuć się w klimat utworu, a poza tym (z tego co wdziałem), to jest tylko wersja z napisami polskimi, ale nie jest to wersja ani HD, ani HQ, więc nie ma co męczyć oczu. Przeciętny widz powinien bez problemu przebrnąć przez dialogi, ponieważ nie ma ich aż tak dużo w porównaniu do długości filmu, a i nie są też na zaawansowanym poziomie.
Sleep the journey from your eyes

Ostatnio edytowane przez Spykers : 18-06-18 o 10:26.
RPG
Spykers jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-06-18, 10:24   #761
Bloody66
Chrząszcz

Bloody66 awatar

Domyślnie

Pewnie już Wam to polecałem, ale uwielbiam te filmy:
Anihilacja
The Divide
Kontakt
A zresztą macie całego fanpage - oglądałem wszystkie filmy z listy!
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-11-18, 00:54   #762
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Droga do zapomnienia 8/10
Fajny film prezentujący to całe wojenne gówno, gdzie ludzie nigdy już nie wracają z wojny i bez przerwy przeżywają swoje piekło.
Weteran wwII walczy z własnymi demonami, wspierany przez żonę, trawiony wspomnieniami tortur serwowanych przez japońców. Sednem filmu jest cytat głównego bohatera, jedna z dobrych ról Colina Firtha: "Dla mnie wojna trwa nadal". Fajnym szczegółem jest to, że film jest na faktach.
Polecam serdecznie.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-18, 21:09   #763
Hudof
Pan Cienia

Hudof awatar

Domyślnie

Bedevilled (2010) 8/10 jeden z lepszych filmów, jakie widziałem w ostatnim czasie, jest tu dramat mieszający się z psychologią, który zamienia się w slasher, by na końcu uraczyć nas twistem. Azjatycki Oscar dla odgrywającej "Nękaną".
RPG
Hudof jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-12-18, 04:21   #764
justnail899
Chrząszcz

Wyślij wiadomość przez ICQ do justnail899
Domyślnie

Wszystkie cześci uprowadzonej.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-11-19, 22:29   #765
Sonisphere
Pan Cienia

Sonisphere awatar

Domyślnie

widziałem ostatnio "Kieł" Jorgosa Lantimosa. Dziwny film z ciekawym konceptem. Ojciec nie wypuścił nigdy swoich dzieci poza posesje, na której stoi ich dom. Uczy innego znaczenia wyrazów, przedstawia samoloty jako zabawki które spadają z nieba. o ile sam wstęp i przedstawienie bohaterów są ciekawa, tak fabuła jest nijaka. nic ciekawego.
5/10

Walk down the right back alley in Sin City and you can find anything...
RPG
Sonisphere jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania