Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Ancoron - Skarb starego nekromanty

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-04-17, 14:10   #13
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Pijany jegomośc ponownie cię poklepał po ramieniu i odszedł, ty wchodzisz na okręt. Marynarze podnosza trap, rozwijaja żagle, ruszacie w podróż...

Zaczynasz się cieszyć z wyprawy, sprawdzasz jeszcze raz sakwę i broń. Szlag! Ten pijaczyna poklepując cię po plecach podprowadził ci dwa kołczany strzał!
Droga mija spokojnie i nudnawo. Na horyzoncie widać wyspę.
- Chcesz abyśmy cię w konkretnym miejscu wysadzili? - pyta kapitan.

Zysk: 30 sztuk złota, sztućce x 2, krzesiwo, kiełbasa x 2, butelka spirytusu,

Strata: 150 sztuk złota, 60 strzał

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-17, 14:19   #14
Ancoron
Zbanowany

Domyślnie

[Pijak kradnący strzały... Tego jeszcze nie było. Skoro jednak zostałem na zewnątrz, to nie powinieneś mnie teraz z automatu wprowadzać, w najnowszym poście nie wyraziłem takiej chęci, bym nie mógł nic zdziałać. Taka mała rada ]

- Pieprzeni złodzieje... - Mruczę pod nosem, zastanawiając się co ćpałem. Przed chwilą byłem na trapie, a teraz nagle już płynę statkiem i jestem tuż obok wyspy. - Źle z tobą, Epikur, bardzo źle. Musisz przestać w końcu palić to świństwo.
Po chwili zwracam uwagę na słowa kapitana.
- W sumie to przyjemnie by było, gdybyście mnie na południowym brzegu wysadzili, więcej mi nie trzeba, kapitanie.
Jeszcze raz sprawdzam ekwipunek, a palcem testuję ostrość grotów strzał. Idealnie. Zamierzam poddać się poleceniom załogi, by bezpiecznie dotrzeć na brzeg, w końcu nie mam zamiaru pływać, to nie ten styl...
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-17, 14:32   #15
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Jakbyś na głowie nie stawal, nie unikniesz wszystkich negatywnych zdarzeń, na jakie możesz trafic.

Zbliżacie się do wyspy. Wiatr staje się coraz bardziej porywisty. macie jakieś 150 kroków do brzegu gdy kapitan krzykiem nakazuje zrzucenie kotwicy.

- A nich to! Ktos tu musiał niedawno wylądowac. Zawsze potem przez kilka dni łaża po brzegu... - pokazuje ci ręką w stronę plazy. Rzeczywiście, widac na niej tabuny chodzących pozornie bez celu szkieletów, mumii i zombie. - Jak teraz tam zejdziesz, to wszystkie sie na ciebie rzuca od razu. - wyjasnia. - Ja tu już kilku smiałków dowoziłem, to wiem. -

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-17, 14:37   #16
Ancoron
Zbanowany

Domyślnie

[Nie mam nic do niefortunnych zdarzeń, o ile będą sensowne i logiczne]

Szczerze zęby drapieżnie, patrząc na gromadę nieumarłych.
- Dzień próby, o tak... Wreszcie... - Mówię do siebie, po czym głośno i wyraźnie kontynuuję. - Możecie przetransportować mnie nieco dalej od tej plaży, trochę na wschód czy południe?
Jeśli tego nie zrobią, to trudno, będę musiał popływać, w końcu dobrą pozycję znaleźć muszę. Co prawda zawsze trafiam w cel, lecz wydaje mi się, iż obecna odległość może utrudnić oczyszczenie plaży, a atak od wody jest bardzo złym pomysłem.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-17, 14:45   #17
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Hmmm... Na północnym zachodzie jest taka malutka wysepka tuż przy brzegu. Te umarlaki nie wchodzą daleko do wody, najwyżej tak do pasa. Stamtąd będziesz mógł się uważniej rozejrzeć. Tylko na grad uważaj. - Kapitan widząc twoje spojrzenie wyjasnia. - Bo tu, jak tylko zbliżysz sie blisko brzegu, to do wody przed brzegiem zaczyna spadac grad, wielki jak jaja ścierwojada. Nikt nie wie dlaczego. Pewnie to pozostałości po zaklęciach ochronnych tej wyspy. To jak, płyniemy tam? -

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-17, 14:49   #18
Ancoron
Zbanowany

Domyślnie

- A co mi tam. Płyniemy. Bardziej powalona ta wyspa być chyba nie może. Nie mam czasu do stracenia. Przeznaczenie wzywa, a zwykli nieumarli nie staną mi na drodze. - Krzywię się złowróżbnie.
Mam twardy pancerz, hełm na głowie, co najwyżej od tego gradu w uszach dzwonić mi będzie. Nie jest źle.
Postanawiam wylądować na poleconej w taki przeuroczy sposób wysepce. Potem zobaczy się co będzie.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-17, 15:02   #19
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Po krótkim rejsie dopływacie do piaszczystej łachy, ktorą od brzegu dzieli może trzydzieści kroków morza. Marynarze spuszczają cie tam na linie.
- Trzymaj się! My tu bedziemy między sobą przyjmowac zakłady ile pozyjesz! - woła kapitan usmiechając sie od ucha do ucha.
Stajesz na piasku. Od strony wyspy widzisz wąską plażę. Gdy tylko robisz krok w kierunku oddzielajacej cię od wyspy wody, z nieba zaczyna spadac do niej grad, a na plaże wylaża umarlaki.
Zauważyły cię, bo podchodzą do brzegu i stają na nim wymachując w twoją strone bronią. Jesteś tak blisko, że możesz je sobie dokładnie policzyć.
Stoi tam grupa 6 pomniejszych szkieletow, 6 szkieletów wojowników, 7 zombie oraz 4 mumie.
Oddziela was wąski pas morza do którego wali grad, a wokół wciąz wieje porywisty wiatr.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-17, 15:11   #20
Ancoron
Zbanowany

Domyślnie

- Ummmm... Fajnie. Czy wy czasem nie mieliście dostarczyć gdzieś czegoś, a tutaj tylko po drodze wpaść? Ot zagwozdka.
Silny wiatr, ostrzał będzie nieskuteczny, to akurat jest oczywiste. Postanawiam trochę popływać, w bezpiecznej odległości od brzegu, by nie zaatakowały, ruszam na wschód, będąc ciekawym czy za mną podążą, a jeśli tak to w jakim tempie. Staram się je wyprzedzić, by wyjść na brzeg w miarę bezpiecznie, gdy będą daleko. Oczywiście staram się trzymać poza granicą gradu tak długo, jak to możliwe.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-17, 15:17   #21
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Płyniesz najpierw na wschód, potem zawracasz na południe, wciąż trzymając się poza obszarem, w który wali grad. Niestety umarlaki idą wzdłuż brzegu wciąż na twojej wysokości. Nie dają się wyprzedzić w żaden sposób.
Wracasz na wysepkę. Wiatr jakby trochę osłabł. Nie jest już taki jak wcześniej, ale wciąż można go wyczuć.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-17, 15:27   #22
Ancoron
Zbanowany

Domyślnie

Nie widzę innego wyjścia, żadnej przerwy w fali gradu, żadnej drogi na przejście. Mogę tylko strzelać. Wiatr jest słabszy toteż jest nadzieja. Upewniam się co do kierunku, jeśli wieje od lewej strony, to celuję w pierś, jako największy fragment ciała, na jej lewym końcu. Delikatne zmiany wywoływane przez wiatr nie powinny aż tak wtedy zaszkodzić. Jeśli, zaś z prawej, to mierzę w prawo.
RPG
Ancoron jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-17, 15:38   #23
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Walisz na próbę. Wiatr i grad zmniejszają jednak twoją skuteczność. Obliczasz że na jednego przeciwnika stracisz od 6 do 11 strzał. Czy mimo to starasz się wybić wszystko na brzegu?

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 26-04-17, 15:47   #24
Ancoron
Zbanowany

Domyślnie

[Ciekawe co innego mam zrobić, skoro żadnych poszlak nie otrzymałem , opisu otoczenia brak, więc wiesz... Ciężko coś planować na wyrost.]
Szkoda marnować aż tyle strzał, nieumarli nie wchodzą do wody, dziwne, ale być może warto to wykorzystać. Postanawiam ruszyć na brzeg, ostrożnie i powoli, uważając przy tym na wiatr. Staram się podejść na wystarczającą płyciznę, bym mógł oddać strzał, trzymając łuk poziomo. Zawsze trochę wyżej. Jeśli nieumarli ruszą w moim kierunku, to wykonuję taktyczny odwrót na głęboką wodę, choć wydaje mi się, iż nie powinni zbyt szybko w wodzie się poruszać. Ja zresztą też.
RPG
Ancoron jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania