Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 3: Titan Lords > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen 3: Titan Lords

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 22-02-14, 21:53   #25
Gold10
Chrząszcz

Domyślnie

ten artykuł na worldofrisen czytałem (tzn przetłumaczyłem translatorem xD) Zrozumiałem jedynie że broń palna pozostaje ale łuki wracją,będzie nowy bohater ale stary będzie odgrywał znaczącą rolę w fabule,w grze wystąpią Ismael i Ursergor,magia powróci (oraz magowie?) świat będzie zróżnicowany (tzn głównie środkowo-europejskie lasy rodem z Gothic 1-2 ale tropikalnych lasów też nie zabraknie patrz:R1,R2 ) będzie dużo ksiąg które dostarczą więcej info o uniwersum Risen,rozbudowany rozwój postaci, poprawiona walka (możliwość kontrowania ataków potworów?) dochodzą jeszcze combosy
Jak coś to mógłbyś zweryfikować to co tutaj napisałem (tzn czy nie napisałem żadnych bzdur albo czegoś nie pominąłem)
P.S - Swoją drogą ciekawe jeśli by się potwierdziły informacje z gothic.org.pl że giniemy na początku i wybieramy postać ludzką albo ducha? to jakby wyglądała gra tym drugim? taki myk był zazwyczaj stosowany w grach gdzie mieliśmy na początku kreacje postaci.
Nota bene plotki mówią jakoby premiera miała by się odbyć pod koniec tego roku (sierpień?) a PB zazwyczaj zapowiadało swoją grę rok przed premierą.Jeśli to prawda to z tego wynikałoby że gra już jest skończona i teraz ją już szlifują

Ostatnio edytowane przez Gold10 : 22-02-14 o 22:05.
RPG
Gold10 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-14, 22:18   #26
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Mniej więcej i to w sumie jest jedyne co tak naprawdę wiemy, gdyby te 8 stron z PC games było juz w sieci to na WOR tez by było a ich niema a nagle na gothic.org są i są niby przetłumaczone ( pomijam ze cos mało tego jak na 8 stron na których jest tez 8 artow no ale tekstu wchodzi więcej ) nie mowie ze są nieprawdziwe ale dopóki czegoś nie ma na woru to trudno w coś uwierzyć to chyba rzecz jasna :P

Dziwne żeby Polacy mieli już Info z Pc games a Niemcy nie maja mimo ze dziś do abonentów trafili ich gazetki do sprzedaży normalnej trafia 26 wtedy tez będzie zapowiedz

News z WOR

Na łamach Marcowego Numeru Pc Games pojawił sie pierwszy obszerny raport z nowej produkcji PB. Ujawniono ze Risen 3 będzie nosił tytuł Władca tytanów. Na 8 stronach magazynu będzie można ujrzeć kilka artów oraz przeczytać kilka wstępnych info na temat gry jak również przeczytać wywiady z twórcami.

W R3 będziemy kierować poczynaniami nowego bohatera leczy również stary bohater będzie występował i odgrywał również istotna role w fabule ( możliwe nawet ze nim zagramy epizodycznie [gdybanie wyciągnie z forum WOR] ) Potwierdzono tez ze zobaczymy postaci znane z poprzednich części

Historia cięgnie watek podjety w R1 ( ciągłość historii ) Ismael i Ursergor będą walczyć o piecze nad tytanami w co zostajemy wciagnieci tez my z powodu problemów obecnego wladcy czyli bohatera znanego z R1

Tereny są inspirowane dość mocno z gothica ale i również nadmorskie plaże stylizowane na R1 i r2 będą gotowe na eksploracje zaś wszelkie jaskinie i tym podobne lochy są w dosc dużym stopniu tym co widzieliśmy w R1 z ta różnica ze ma być mroczniej i tajemniczo

Będziemy mieli tez okazje z gry dowiedzieć sie więcej na temat świata z serii gdyż R3 będzie działo się na kontynencie to stad wlasnie pochodzi inkwizycja która przybyła na farange

Gildii ma być dużo więcej i każda ma w sumie specjalizować się w czym innym przez co będziemy mieli lepszy i większy wybór w rozwoju postaci.
Oprócz muszkietów wracają tez łuki i kusza jako bronie dystansowe które cechują się lepszym zastosowaniem
System walki zostanie uprawniony lecz dalej w dużym stopniu jest wzorowany na tym z R1 ( dalej są możliwości łączenia ataków w combosy )

Jest tez info na temat wywiadu w który sa ukazane bolączki z R2 wskazane przez graczy chcąc uniknąć wpadki to co wskazali gracze jako pomyłki w r2 nie ukaże się w r3

Pc games dziś trafił do subskrybentów zaś do sprzedaży handlowej trafi 26 lutego wraz z oficjalna zapowiedzią Risen 3
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.

Ostatnio edytowane przez Tizgar : 22-02-14 o 22:22.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 22-02-14, 22:57   #27
dunio1
Zębacz

Domyślnie

Widze ze PB w risenie wraz z kazda czescia zmienia mocno gameplay :P Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu Opis wyglada spoko
RPG
dunio1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-14, 10:32   #28
Thompson
Zębacz

Domyślnie

Trochę dziwne byłoby posunięcie PB, gdyby R3 byłby między R1, a R2. Bo po co wtedy R2, skoro w R3 uwięzimy wszystkich tytanów? Chyba PB sama zamotała dodając R2, który niczego szczególnego nie wniósł... dowiedzieliśmy się, że tylko Caldera się ostała, Ursegor walczy z innym władcą (nie pamiętam imienia) i rozwalili świat - ale co dalej? Nic nie wiemy. Dla mnie fabuła R2 to jakaś kpina - chyba, że ktoś mnie oświeci w tym temacie...

"Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także to, by nie wyczerpać słuchaczy." - Winston Churchill
RPG
Thompson jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-14, 15:36   #29
Gold10
Chrząszcz

Domyślnie

Rzeczywiście nie zrozumiałeś akcja dzieje się normalnie po Risen 2 (bron palna zostaje) Natomiast Risen 2 było czymś w rodzaju zamknięcia wątku głównego bohatera (teraz mamy nowego)
RPG
Gold10 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-14, 16:37   #30
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Akcja nie dzieje się po R2, kierownik produkcji nic takiego nie powiedział, wyraźnie napisałem ze potwierdza to ze R3 podejmuje dalszy watek znanym nam z R1 ale niema żadnego info o umiejscowieniu czasu akcji z R3 względem R1 lub R2

Co racja to racja R2 fabularnie nie wnosi nic do całej opowieści i w ogóle jest jakby czymś innym nie związanym z całości jest tylko kilka istotnych faktów o których się dowiadujemy ale niema to istotnie żadnego wpływu.

Wiemy ze w R3 mamy nowego bohatera który jednak spotka się ze starym i obecnym władca tytanów nieraz to może być most miedz R2 a R1 tylko widziany z innej perspektywy czyli tego nowego bohatera

Zabieg który strikte śmierdzi arcania gdzie pastuch pomaga beziemy tu widać ten sam aspekt gry

W żadnym wypadku watek głównego bohatera nie został zamknięty wręcz przeciwnie dopiero R3 go zamknie

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-14, 17:23   #31
Gold10
Chrząszcz

Domyślnie

Rozumiem że według Ciebie zdanie "Historia ciągnie wątek podjęty w R1" oznacza to że R3 dzieje się przed R2? Otóż nie.Przecież w Risen 2 dowiadujemy się o tym że Ismael i Ursergor walczą na kontynencie.Przecież to w Risen 2 nasz bohater coraz bardziej zaczyna schodzić na dno (pije,ma depresje,wyrzuca pancerz tytanów na dno morza) a w Risen 3 ten wątek jest dalej ciągnięty (teraz oszalał) To zdanie "Historia cięgnie watek podjęty w R1" sugeruje nam jedynie że będą nawiązania do Risena 1 a nie 2 Idąc twoim tokiem rozumowania to można powiedzieć że Risen 2 nie jest kontynuacją wątków z Risen 1 bo tam nie ma praktycznie żadnych nawiązan do poprzedniej części.Pozatym jak wyjaśnisz istnienie broni palnej skoro to jest kontynuacją Risena 1? Sądzisz że przy produkcji pierwszej części PB już miała tak rozpisane uniwersum Risena że wiedzieli iż Faranga będzie odizolowana od świata i tylko dlatego nie ma tam broni palnej blablabla...Sugerujesz że przy produkcji pierwszej części już wiedzieli jaka będzie ich następna część? Otóż jestem w 100% pewien że tak nie było, ponieważ nigdy nie stworzyli jakiegoś dokładnego uniwersum (jak np. seria TES)Przy produkcji Gothica 1 nie mieli nawet pojęcia czy będzie nast. część i o czym będzie.Popatrz na to logicznie zapowiadają mroczny klimat powrót do korzeni itd. i w związku z tym dają nam broń palną? Na pewno NIE po prostu skoro dali ją w R2 to nie mogą już jej usunąć Reasumując skoro jest broń palna oznacza to że akcja gry dzieję się po RISEN 2 ale FABUŁA jest bezpośrednią KONTYNUACJĄ RISEN 1
RPG
Gold10 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-14, 17:40   #32
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Dopóki nie zostanie oficjalnie powiedziane jak zostały umiejscowienie wydarzenie dopóty nic nie wskazuje na to ze ty lub ja mamy racje.

Jak patrzysz to tez w druga stronę powraca magia której nie było w r2 i może być tez voodo czyli zostaje magia po r1 i jakieś początki voodo które defakto wybija potem magie z obiegu jak to ma miejsce w r2

Śmieszny rzekomy zakaz magi to pic na wody gdyż to tytani są źródłem magi

Bron palna jest ale i łuki są co wskazuje na etap przed r2 gdyż bron palna dopiero wchodzi w obieg gdyż mam tez standardowe łuki i kusze które tez nie zostały wyparte przez bron palna z obiegu jak to ma miejsce w r2

To ze jest bron palna nie wskazuje na nic co właśnie udowodnilem

Wiesz możemy się bić argumentami do usranej smierci lub zaczekać na potwierdzenie od twórcy

Dzis Na WoR pojawiły się pierwsze fakty które potwierdzają mniej wiecej to o czym była mowa na gtohic.org z wyjątkiem jeden rzeczy czasu akcji nigdzie nie jest jeszcze napisane ze akcja dzieje się po r2 niema żadnego potwierdzenia ani zaprzeczenia

Defakto sami twórcy się niezłe wkopali gdyż pierwotnie r3 miało być dalej o piratach no ale skoro gracze chcą lepszego r1 to musieli zmienić tor i im się cały ich lore troszkę pogubił

Poczekamy zobaczmy jako ze będziemy mieli okazje zobaczyć starego bohatera i jeśli będzie miał monokl to akcja już bankowo będzie się dziać przed r2

RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-14, 18:00   #33
Gold10
Chrząszcz

Domyślnie

Racja czekamy na oficjalną zapowiedz
Natomiast mnie zmartwiła ta wiadomość
http://risen.info.pl/news-risen-3/ri...-michaela-hoge
Ciekawe o co dokładnie chodzi? Niedawno było sporo zmian w składzie PB, a MH mówił że po Risen 2 chciałby się zająć grą z innego gatunku niż cRPG fantasy.
Co do gry to mam wrażenie że twórcy inspirowali się Dark Souls ciekawe czy walka też będzie podobna Tu macie info w pigułce o R3
http://risen.info.pl/risen-3/ogolne
RPG
Gold10 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-14, 18:13   #34
Innos_Knight
Polna Bestia

Innos_Knight awatar

Domyślnie

No proszę Mendoza powraca ;d Jestem ciekawy jak będzie wyglądał. Fabuła całkiem zgrabna ale to "Oprócz muszkietów - łuki!" nie brzmi dość "Gothicowo" Bo muszkiety jakoś mi się nie widzą w takim typie gier i same łuki... na pewno będzie brakowało kusz i bełtów. Ale z tego info co jest już dostępne można wnioskować że całkiem niezła giera się szykuje .
Innos_Knight jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-14, 18:30   #35
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Jako duch :P w 2 świecie

RPG
Tizgar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-02-14, 18:53   #36
Gold10
Chrząszcz

Domyślnie

Póki co to Risen 3 zapowiada się naprawdę zacnie Ja tam broń palną lubiłem w Risen 2 ale tam była strasznie OP mam nadzieje że tutaj to poprawią aha no i ciekawe czy będą jeszcze kusze? natomiast system walki też zapowiada się bardzo fajnie (zajebisty był ten kombos br.jednoręczną na poziomie mistrz w G2 ) powrót combosów cieszy bo w dwójce ich kompletnie nie uświadczyłem.Co do teleportów na odległość w walce to już takie coś było w Fable i sprawdzało się świetnie (np. teleport za plecy przeciwnika )

P.S - z worldofrisen.de wynika że kuszę będą

Ostatnio edytowane przez Gold10 : 23-02-14 o 22:08.
RPG
Gold10 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania