Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Gothic vs. Risen

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 20-07-09, 11:41   #25
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Podejrzewam, że obie gry bedą klasą samą w sobie. Na pewno będziemy je porównywać, znajdą się zwolennicy jednej lub drugiej. Dla mnie najważniejsze bedzie to, aby było jak najmniej denerwujących bugów.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-09, 13:14   #26
Arim
Zębacz

Domyślnie

Nie wiem dlaczego, ale mam dziwne uczucie, ze Risen to bedzie niewypal. Pirania probuje odtworzyc w nim klimat z G1, w ogole na screenach widac, ze fauna z Risen przypomina te z Gothica. Nie wiem czy takie nasladowanie innej gry w calkiej nowe produkcji wyjdzie na zdrowie.

A co do Arcanii mam mieszane uczucia. Z jednej strony nowa ekipa moze wniesc duzo swiezosci, do tej juz w trzeciej czesci nudnawej, gry, a z drugiej ciekawi mnie czy nowi ludzie beda potrafili odtworzyc klima z pierwszej czesci.

"Tłum ma zbyt wiele oczu, by mieć spojrzenie"
RPG
Arim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-09, 13:24   #27
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

A co ma przypominać? W końcu roślinnośc i zwierzata mają wyglądac coraz bardziej realistycznie, to niech nikogo nie dziwi, że w kilku grach bedą do siebie podobne. A że Risen z oglądanych filmików bedzie miało trochę pomysłow zapożyczonych z G1 i G2, to co w tym złego? Trzeba wybierać to co było najlepsze, bo nie każda nowośc musi się zaraz podobac.

A G4? Pożyjemy, zobaczymy. Po nauczce z ZB na pewno sie postarają.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-09, 15:05   #28
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Właśnie!
Byłoby dziwne, a nawet głupie, gdyby PB nie wykorzystała starych, dobrych i sprawdzonych rozwiązań wymyślonych zresztą przez siebie.
Nie znaczy to, że musi to być cień Gothica, wręcz przeciwnie, nowe pomysły wplecione w sprawdzone mechanizmy, może tej grze wyjść tylko na zdrowie o ile zostanie zrobione to mądrze i z wyczuciem.
Ja uważam (i mam taką nadzieję), że Risen nie zawiedzie naszych oczekiwań...
RPG
Skellen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-07-09, 14:13   #29
Biały Wojownik
Kąsacz

Biały Wojownik awatar

Domyślnie

Mi się wydaję że RISEN będzie o wiele lepszy od Arcani gdyż jest robiony z sercem i polotem a nie dla kasy czy ratowania serii... PB nie ma na sobie żadnej presji i może spokojnie realizować swój plan. Mają szerokie pole do popisu a Spell Bound jest w pewien sposób ograniczone poprzednimi częściami.
Risen to będzie hit czuję to w kościach Choć jako Gothicowy zapaleniec mam szczerą nadzieję na remis , oczywiście na wyżynach sukcesu
Nieprzeczytane 27-07-09, 16:29   #30
WolfiX
Chrząszcz

WolfiX awatar

Domyślnie

Wnioskując z tego co zobaczyłem na gameplayach, i przeczytałem w recenzjach, myślę, że Piranha Bytes robi Risena po to aby ulepszyć Gothica i to co w nim najlepsze, więc pewnie będzie lepszy od wszystkich gier z serii Gothic. W tych "zawodach" stawiam na Risen.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-07-09, 00:02   #31
 Webster
Globalny Knur

Webster awatar

Domyślnie

Widziałem kilka trailerów z obu tych gier, czytałem kilka zapowiedzi tychże gier i powiem wam że trudno, na prawdę mi trudno powiedzieć która z nich może być lepsza. Obie mają dobrą grafikę, chociaż... w G4 trochę taka jak w Two World. Póki co Risen wychodzi IMO delikatnie na prowadzenie, jak będzie? Nie długo się już dowiemy.
RPG
Webster jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-07-09, 12:01   #32
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Jak w Play przeczytałem, że Arcania ma być grą akcji RPG, to cała nadzieja została w Risen...

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-07-09, 12:35   #33
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Jak w Play przeczytałem, że Arcania ma być grą akcji RPG, to cała nadzieja została w Risen...
A według ciebie Risen to co jest, poezja Mickiewicza przeniesiona na konsole nowej generacji.
RPG
Skyrim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 28-07-09, 17:21   #34
Biały Wojownik
Kąsacz

Biały Wojownik awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Moja nadzieja co do Arcanii prysła kiedy przeczytałem to :
Cytat:
Twórcy gry szykują znacznie więcej niespodzianek, które raczej nie spotkają się z aprobatą wiernych fanów poprzednich odsłon cyklu. Innowacje podyktowane są przede wszystkim chęcią zwrócenia uwagi na Arcanię graczy ze Stanów Zjednoczonych, którzy za przygodami Bezimiennego do tej pory nie przepadali. Po premierze nowej gry ma się to zmienić, a w osiągnięciu tego celu pomogą niemieckiemu producentowi rozmaite uproszczenia. Pierwsze zmiany widać już w podejściu do tematu eksploracji wirtualnego świata. Poprzednio gracz miał w tej kwestii praktycznie nieograniczoną wolność. W Arcanii nie będzie już takiej swobody, gdyż akcja rozgrywać się ma na trzech wyspach, podzielonych na kilka mniejszych krain, do których dostęp otrzymuje się po zaliczeniu określonych zadań, podobnie jak ma to miejsce w niektórych grach z serii Grand Theft Auto. Dużą nowością będzie też umieszczona w prawym górnym rogu ekranu minimapa. Do tej pory produkty z cyklu Gothic, a zwłaszcza jego dwie pierwsze odsłony, nie ułatwiały w tej kwestii życia graczom. Od dzisiejszych erpegów odróżniały się tym, że nie tylko nie wskazywały punktów, w których należy kontynuować aktualnie wykonywaną misję, ale nawet nie raczyły nas bardziej szczegółowymi mapami, ułatwiającymi lepszą orientację w terenie. Arcania będzie pod tym względem przystępniejsza. Gracz nie tylko bez trudu określi swoją pozycję na mapie świata, ale będzie w stanie skorzystać również z markerów, prowadzących go po sznurku przez całe zadanie. Na szczęście te ostatnie będzie można wyłączyć, dzięki czemu gracze lubiący wyzwania dostosują stopień trudności do swoich własnych preferencji.
Mam nadzieję że Risen nie będzie kierowany do "Amerykańskich" graczy
Nieprzeczytane 29-07-09, 02:02   #35
Skyrim
Kąsacz

Skyrim awatar

Domyślnie

Przecież gothic był, jest i będzie grą action RPG więc nie wiem skąd tę wasze oburzenie związku z czwórką.
RPG
Skyrim jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-07-09, 10:06   #36
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Skyrim, chodzi tu o akcenty. Na ile to ma byc nawalanka, a na ile trzymac bedzie klimat wcześniejszych wersji gry. Jeżeli sam nie grałes w G1 czy G2 to ci tego nie da się wytłumaczyć.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania