Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Gothic vs. Risen

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-06-09, 14:54   #13
Satrius
Polna Bestia

Satrius awatar

Domyślnie

Mam przeczucie że, Arcania: A Gothic Tale" będzie o wiele lepsza niż ,,Risen". Piranha Bytes, pokazała nam że potrafi stworzyć grę, która niszczy od środka sagę Gothic. Po stworzeniu Gothic I, Piranha Bytes w pewnym sensie się wypaliła (druga część Gothic, była według mnie o wiele gorsza. Oczywiście bez dodatku), choć dodatek ,,Noc Kruka" podobał mi się nawet bardziej niż pierwsza odsłona serii. Nie mam zdania, o szczie graficznej bo do premiery może się jeszcze wiele zmienić.

Ostatnio edytowane przez Master of Gorzała : 15-04-11 o 16:22.
RPG
Satrius jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-06-09, 14:28   #14
Arturrr
Jaszczur

Arturrr awatar

Domyślnie

Wiecie co . Jak dla mnie , to Risen (oceniając po wyglądzie gry) , bardziej przypomina klimat Gothica , niz Gothic . No nawet nie Gothic ale Arciania ... Szczerze to bardziej podoba mi sie Arcania :P Ale w Risen też zagram ;>>
RPG
Arturrr jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-09, 08:38   #15
grzegor91
Cieniostwór

grzegor91 awatar

Domyślnie

Jeśli chodzi o porównanie grafiki:
- Arcania wyostrzone tekstury oraz modele,widać ze twórcy gry na wyższej pozycji stawiają grafikę od pozostałych aspektów gry..
-Risen, ładna grafika,twórcy gry nie zajęli się tylko grafiką,ale trzeba i tak przyznać ze i tak robi dobrze wrażenie.

Porównanie klimatu:
- Arcania, mroczny klimacik w niektórych miejscach który przypomina G1 lecz zobaczymy jak im to ostatecznie wyjdzie.
-Risen, będzie miał swój niepowtarzalny klimat,do którego będzie "ciągało" i będzie chciało się grac w ta grę.
Ja zdecydowanie wybieram Risen bo chce niezbugowanej,dobrze zoptymalizowanej gry oraz wspaniałej rozgrywki w rewelacyjnej fabule.
"To coś" z Risen to będzie to,co jest potrzebne graczom sagi Gothic
RPG
grzegor91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-09, 16:16   #16
Arturrr
Jaszczur

Arturrr awatar

Domyślnie

Cytat:
Ja zdecydowanie wybieram Risen bo chce niezbugowanej
To zdanie jest bez sensu. PB robiąc Gothica, robili stosunkowo dużo bugów. Teraz Arcanie tworzy inna grupa. Według twojego myślenia nad Gothicem jest klątwa, że nie da się ograniczyć bugów do minimalnego stopnia( można coś przeoczyć, w końcu gra jest dosyć rozbudowana). Myślę że nowi twórcy wiedzą co robią. Co do błędów bardziej bałbym się o Risen ]]] Bo to ta gra jest robiona przez nich. Ale jak już mówił jeden z członków PB, starają się grę dopracowywyać w najdrobniejszych szczegółach.
RPG
Arturrr jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-09, 17:27   #17
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Arturrr Zobacz post
To zdanie jest bez sensu. PB robiąc Gothica, robili stosunkowo dużo bugów. Teraz Arcanie tworzy inna grupa. Według twojego myślenia nad Gothicem jest klątwa, że nie da się ograniczyć bugów do minimalnego stopnia( można coś przeoczyć, w końcu gra jest dosyć rozbudowana). Myślę że nowi twórcy wiedzą co robią. Co do błędów bardziej bałbym się o Risen ]]] Bo to ta gra jest robiona przez nich. Ale jak już mówił jeden z członków PB, starają się grę dopracowywyać w najdrobniejszych szczegółach.
Zapominasz tylko o jednym małym fakcie:
Mianowicie takim, że PB dlatego oddała zabugowaną gierkę w ręce fanów, że terminy były nierealnie wyżyłowane przez JooWood i to na wydawcę trzeba zrzucić winę za wypuszczenie takiej a nie innej gry... Zresztą JooWood udowodnił, że nie chodzi im o jakość, tylko o ilość i kasę przy okazji dodatku Zmierzch Bogów, który to dodatek wyszedł przecież pod egidą tego samego wydawcy...
Jak pewnie wiesz oni też odpowiedzialni są za wydanie Arcanii. Idąc tym tropem dalej, to właśnie o bugi w Arcani martwiłbym się w pierwszej kolejności, nie w Risen...

Chłopaki z PB mają teraz tyle czasu ile potrzebują, aby dopieścić grę. Czytałem wywiad z jednym z developerów, w którym stwierdza, że grę można było przejść od początku do końca już na początku tego roku. Teraz po prostu dopracowują szczegóły i oczywiście starają się wyłapać wszystkie możliwe błędy.

Reasumując: o poziom jakości produktu PB tzn. Risen nie martwię się, gdyż jestem niemal pewny, że nie będzie można tej grze nic zarzucić, a już napewno nie to, że jest zabugowana.
Nie jestem jednak pewnien czy to samo da się powiedzić o Arcanii, choć oczywiście z punktu widzenia userów takich jak my dobrze byłoby, gdyby wypust JooWood tym razem miał znak jakości "Q". W takim wypadku otrzymamy po prostu dwie znakomite gry, ku naszej radości...

Tyle!
RPG
Skellen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-09, 22:39   #18
Arturrr
Jaszczur

Arturrr awatar

Domyślnie

Cytat:
Zapominasz tylko o jednym małym fakcie:
Mianowicie takim, że PB dlatego oddała zabugowaną gierkę w ręce fanów, że terminy były nierealnie wyżyłowane przez JooWood i to na wydawcę trzeba zrzucić winę za wypuszczenie takiej a nie innej gry
O tym nie wiedziałem. Ale nie ma się co dziwić że ich pośpieszali. Wielu fanów czekało na grę z wielką niecierpliwością. Ale po zagraniu w Gothica, wielu stwierdziło że PB, mogła bardziej dopracować G3.

Cytat:
Zresztą JooWood udowodnił, że nie chodzi im o jakość, tylko o ilość i kasę przy okazji dodatku Zmierzch Bogów, który to dodatek wyszedł przecież pod egidą tego samego wydawcy...
Tu się zgodze. Gdy JoWood zobacyzło że Gothic zbiera coraz to więcej fanów, zaczeła jechać na opinii...
RPG
Arturrr jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-06-09, 06:19   #19
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Arturrr Zobacz post
O tym nie wiedziałem. Ale nie ma się co dziwić że ich pośpieszali. Wielu fanów czekało na grę z wielką niecierpliwością. Ale po zagraniu w Gothica, wielu stwierdziło że PB, mogła bardziej dopracować G3.
Więc to niecierpliwi gracze są winni he he... A poważnie: nie widzisz tu pewnej sprzeczności?
Jak niby "PB mogła bardziej dopracować G3", skoro JooWood "widząc, że gracze się niepokoją odwlekającą się premierą" nie dała tego zrobić chłopakom. W pewnym momencie kazali wczesną wersję beta pakować do pudełek i na rynek... Powtarzam jeszcze raz: mieć pretensje o jakość gry do PB jest po prostu niesprawiedliwe dla tych gości. To nie oni są winni.
RPG
Skellen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-06-09, 23:23   #20
Hprp
Chrząszcz

Domyślnie

Ja np. nie patrzę na grafikę, ponieważ co mieli powiedzieć ludzie w 93 roku kiedy im piksele po ekranie zasuwały. Lecz, tak i tak grafika w Risenie jest bardzo ładna wedlug mnie na równi z Arcania Gothic Tales. Jeśli chodzi o Risena mam nadzieję, że będę czuć klimat tej wyspy tak, jak w Gothic 1, 2, Noc Kruka. Trójka też była dobra lecz te bugi są denerwujące.
RPG
Hprp jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-07-09, 23:11   #21
Jacol13
Chrząszcz

Domyślnie

Ciężko powiedziedź która gra okaże się lepsza.
Jest wielu graczy którzy wychowali się na Gothicu. Według mnie Arcania będzie lepsza, lecz Risenem też nie zgardze
RPG
Jacol13 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-07-09, 13:43   #22
Topolas
Polna Bestia

Topolas awatar

Domyślnie

Mam dziwne wrażenie,
że Arcania będzie we wszystkim lepsza od Risen oprócz
jednej najważniejszej rzeczy....

Fabuła

Arcania rzeczywiście wygląda ładniej od Risen,
ale my dobrze znamy studio Piranha Bytes,
i dobrze wiemy, że stać ich na doskonały scenariusz dla gry RPG.
Wątpię, że Spellbound zaskoczy nas ciekawą historią przeznaczoną
dla kontynuacji Gothic.

Wielu ludzi wybiera Arcania, tylko dlatego, że jest to kontynuacja Gothic. Dlaczego? Fani chyba zapomnieli kto stworzył tego dobrego Gothic'a, ja ufam Piranha Bytes i dobrze wiem, że tym razem tego nie spieprzą.

Ostatnio edytowane przez Topolas : 18-07-09 o 13:45.
RPG
Topolas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-07-09, 22:07   #23
Jolaos
Krwiopijca

Jolaos awatar

Domyślnie

Kto wie, moim zdaniem twórcą Gothica zabrakło ostatnio pomysłów i zapału które przyczyniły się do sukcesu pierwszy dwóch Gothiców, G3 to wyraźne odejście od idei z początków serii i myślę, że albo będzie to powrót do korzeni i ponowne wykorzystanie koncepcji z G1 i G2 albo dalsze brnięcie w bagno... może głupie porównanie, ale to tak jak zespół Metallica przed każdą płytą fani zapewniają się że po serri marnych płyt będzie powrót do dawnego stylu i zaraz potem wielki zawód!
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-07-09, 04:16   #24
Giselher

Giselher awatar

Domyślnie

Arcania na filmikach wygląda świetnie, płynnie chodzi, etc. Ale przecież G3 przed premierą też miał dobre trailery, śmigał i zaskakiwał światem. A jest co jest.
Risen nie ma aż tak lipnej grafiki. Co do niej mam tylko nadzieję, że dodadzą więcej modeli i tekstur postaci, bo w G3 była co chwila ta sama osoba.
Co do fabuły to się nie wtrącam, ponieważ Piranha na razie nie zawiodła. Trzecia odsłona serii wygląda jak wygląda, ponieważ mieli za mało czasu na dokończenie gry.

Co do Arcanii to:
Grafiki i silnik raczej dobry, ale... co z fabułą? Wstęp jaki dał na JW jest, że tak skromnie ujmę, do rzyci. Nowy bezimienny? kretynizm. Lebiej już było tworzyć własną postać. Ale ja się nie wtrącam.

Osobiście jestem za Risenem.
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania