Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Elex
Przeładuj stronę Elex - dyskusja ogólna

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 08-10-17, 09:52   #169
Arashel
Chrząszcz

Arashel awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Skellen Zobacz post
Zabawne gdy taka forumowa jętka zabiera głos. Pewnie za chwilę nie będzie z kim polemizować. Cóż, taki los jętek.
Nie wiedziałem że muszę być jakimś no-life'em co traci życie na siedzenie na forum Gothica, żeby mieć praco głosu

Cytat:
Wracając do tematu: pożyjemy zobaczymy.
Czyli: Moje ego zostało urażone, wiec MUSZĘ kogoś obrazić aby poczuć się lepiej, no ale to niezbyt zgodne z zasadami więc dla niepoznaki dodam jakiś kompletnie nieistotny fragment zajmujący 1/10 objętości całej wiadomości.

Cytat:
Dopowiem tylko: o wszechwiedzący, że jak twórcy wydają jakikolwiek komunikat, nie jest on osadzony w próżni. Można się więc domyślić, że skoro tak twierdzę (iż nie będzie DLC), to chyba uzgodnili swoje stanowisko z wydawcą... C'nie? Bo chyba nie będą z siebie robić durniów bez konsultacji z partnerem?
Odnosisz się do tego: http://www.gram.pl/news/2017/09/05/n...gry-elex.shtml
Po pierwsze to nie jest żadna oficjalna nota prasowa, tylko luźna gadka. Deweloperzy zawsze gadają co im ślina na język przyniesie, pokazują ładne trailery a potem i tak dostajemy co innego.
Po drugie, mówi to ten łysy gość, którego od czasów Risena jedyną rolą jest chodzić po mediach, pokazywać swój pedalski amulecik ze Śniącym i za pomocą tego oraz tekstów o "wracaniu do korzeni", ściągać naiwnych fanów Gothic do kupowania i budżetowych gier.

Cytat:
No tak, ale przyszedł ziutek i koniecznie chce pokazać jak działa logika, tyle że wcześniej coś zajarał i jego misiu się zwoje poplątały pff. Lubię to.
Ponownie To że tracisz swoje życie na tym forum, nie daje Ci żadnej przewagi nade mną xD Poza większą ilością straconego czasu. Tacy kretyni jak Ty są powodem dla którego to forum zdycha. Typowa toksyczna społeczność, która swoje przetrwanie upatruje w ciąłym zwieraniu szeregów pozostałych użytkowników i atakowaniu czegokolwiek nowego.
Nieprzeczytane 09-10-17, 15:50   #170
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Talking

Cytat:
Napisał Arashel Zobacz post
Nie wiedziałem że muszę być jakimś no-life'em co traci życie na siedzenie na forum Gothica, żeby mieć praco głosu

Nie musisz, nic nie musisz. Ty jednak wchodzisz gdzieś, gdzie jesteś pięć minut i mądrzysz się jakbyś pozjadał wszystkie rozumy. No więc nie pozjadałeś.

Cytat:
Czyli: Moje ego zostało urażone, wiec MUSZĘ kogoś obrazić aby poczuć się lepiej, no ale to niezbyt zgodne z zasadami więc dla niepoznaki dodam jakiś kompletnie nieistotny fragment zajmujący 1/10 objętości całej wiadomości.

Chromolisz jak potłuczony. Moje ego ma się dobrze, po prostu jak pisałem wyżej, nie lubię protekcjonalnego tonu od kogoś, kto jest dla mnie nikim, bo pojawił się znikąd i niczego jeszcze nie udowodnił.

Cytat:
Odnosisz się do tego: http://www.gram.pl/news/2017/09/05/n...gry-elex.shtml
Po pierwsze to nie jest żadna oficjalna nota prasowa, tylko luźna gadka. Deweloperzy zawsze gadają co im ślina na język przyniesie, pokazują ładne trailery a potem i tak dostajemy co innego.
Po drugie, mówi to ten łysy gość, którego od czasów Risena jedyną rolą jest chodzić po mediach, pokazywać swój pedalski amulecik ze Śniącym i za pomocą tego oraz tekstów o "wracaniu do korzeni", ściągać naiwnych fanów Gothic do kupowania i budżetowych gier.
Nie, nie odnoszę się do tego. Odnoszę się do innej wypowiedzi "tego łysego gościa". Jak dla mnie "ten łysy gość" jest bardziej wiarygodny, niż jakiś internetowy no name.

Cytat:
Ponownie To że tracisz swoje życie na tym forum, nie daje Ci żadnej przewagi nade mną xD Poza większą ilością straconego czasu. Tacy kretyni jak Ty są powodem dla którego to forum zdycha. Typowa toksyczna społeczność, która swoje przetrwanie upatruje w ciąłym zwieraniu szeregów pozostałych użytkowników i atakowaniu czegokolwiek nowego.
Gdybyś zadał sobie choć trochę trudu, nie pisał byś takich bzdur. Jestem na forum (data rejestracji) od 2005, jednak ilość postów napisanych przeze mnie nie poraża. To dlatego, że wchodzę na forum przy okazji premier kolejnych gier Pirań i wtedy trochę (więcej lub mniej) się udzielam. Obecnie wszedłem dla Elexa, po ok. 2 latach przerwy. Zaiste no life ze mnie jak cholera he he.
A forum to umiera tak samo jak multum innych zajmujących się grami. I nie tylko zresztą grami. Powód jest prozaiczny: internet się zmienia. Kiedyś nie było fb, tweetera, instagramów i Bóg wie czego jeszcze. Nie było nawet yt, a gdy się pokazał jego możliwości były mniejsze, w dodatku użytkownicy mieli ograniczone prędkości łącz i nie mogli w pełni korzystać z multimediów. Sytuacja się zmieniła. Młodym nie chce się pisać i czytać, mają inne formy komunikowania się z rówieśnikami w necie. Ale co taki mądrala jak ty może o tym wiedzieć.
Ty już wydałeś diagnozę, że forum umiera przez takich jak ja ha ha ha. Good one. Mów do mnie jeszcze
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-10-17, 17:33   #171
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

Panowie, więcej dyskusji o tytule, a mniej personalnych wycieczek i epitetów. Dziękuję
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-10-17, 11:54   #172
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Oglądałem najnowsze filmiki z Elex. Przypomina mi to trochę Risen 1.
Oczojebność kolorków. Ale to pewnie dla "amerykańskiego odbiorcy".
Sama mechanika walki bronią ręczną bez rewelacji, zawiodłem się.
Postaci często da się zablokować stając w odpowiednim miejscu.
Ale co do reszty to nie mam większych uwag. Ot, solidny kawał dobrze wykonanej rzemieślniczej roboty, bez powalających na kolana rewelacji.

Z filmików nie mogłem tylko załapać czy da się grę zapisać w dowolnym momencie, czy tez są możliwe tylko autozapisy robione co kilka minut przez grę.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-10-17, 20:24   #173
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Smutas Zobacz post
Z filmików nie mogłem tylko załapać czy da się grę zapisać w dowolnym momencie, czy tez są możliwe tylko autozapisy robione co kilka minut przez grę.
Można będzie zapisać grę w każdym momencie. Pod tym względem nic się w grach Pirań nie zmieniło, co mnie osobiście odpowiada. Nie lubię tych checkpointów rodem z konsol, może dlatego produkcje stricte konsolowe nigdy mnie do końca nie ruszyły.
Heh jestem starym ortodoksem, niezmiennie ceniącym sobie mysz i klawiaturę, choć siedzenie na kanapie i giercowanie z padem w ręku przed 60 calowym tv brzmi kusząco.

Ostatnio edytowane przez Skellen : 12-10-17 o 20:26.
RPG
Skellen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-10-17, 14:08   #174
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

A przed chwilą wyszła "recenzja" od TVGrypl: https://www.youtube.com/watch?v=zELSaMlRRSc

No i póki co to przewiduje jedno. Trzeba będzie poczekać na jakieś porządne patche, nie ważne czy to od twórców, czy od community heh
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 15-10-17, 12:34   #175
Arashel
Chrząszcz

Arashel awatar

Domyślnie

Raczej będzie trzeba poczekać aż gra zejdzie poniżej 50pln albo ją spiracić
Ta gra oferuje poziom szczegółowości lokacji z czasów G3/Obliviona. Jakość postaci i ich mimikę z czasów Skyrima. Animacje chyba sprzed G3/Obliviona.

Połowę ich budżetu pewnie zjadły te wszystkie ładne zbroje, które ktoś zaprogramował aby miały "materiałowe" elementy które się na wietrze ruszają xD
Nieprzeczytane 16-10-17, 11:28   #176
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Jak dla mnie to grafika może być. Zawsze jest "umowna". Bardziej mnie interesuje klimat gry i scenariusz a nie to czy akurat ryło bohatera jest bardziej czy mnie naturalne, czy listki na drzewach drżą na wietrze czy nie.

Ciekawe jest rozwiązanie, że opwarcie okien nie zatrzymuje gry. Czyli trzeba uważać, bo gdy np. będziemy sobie chcieli coś w ekwipunku zmienic, to jakiś stwór, korzystając z tego, że nie widzimy ekranu gry, może nas podejśc i zaatakować.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-10-17, 18:58   #177
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

#jprdl

Dziś premiera Elexa, czyli 17.10.2017. Przynoszę pudełko do domu aktywuję numerem na steamie numerem z pudełka z grą, po czym próbuję zainstalować grę i otrzymuję taki komunikat:

Nie można zainstalować gry Elex, gdyż nie miała ona jeszcze premiery.

Jeszcze człowiek nie zaczął grać, a już zaczynają się bugi.

#jprdl
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-17, 11:04   #178
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Ja oglądam pierwsze filmiki z gry. Bugów od zarypania. Przenikające się tekstury, blokujace postaci, niemożliwość przejścia... Pewnie zaraz pojawi się pierwszy patch. Ale sama fabuła nawet ciekawa. Podoba mi się że od początku możesz trafisz na silnych przeciwników, z którymi w bezpośredniej walce nie ma się szans. Ale, jak zauważyłem, można pokombinować z bronią dystansową, granatami i nawet mocarnego przeciwnika pokonać.
Ilośc możliwości nauki i rozwijania postaci wymagać będzie solidnego poradnika, kto, gdzie i czego uczy, bo inaczej idzie się pogubić.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-17, 22:10   #179
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

W końcu wszystko się powiodło i dziś po powrocie z pracy i załatwieniu wielu innych spraw usiadłem do gry. Łupię tak ok. 2,5 godziny. Czy gra ma wady? Na tym etapie nie aż tak wiele, ale ma. Czy zamierzam o nich pisać? Nie.

O wadach i bugach pisze każdy, gdyż tak od G3 krytykowanie PB jest w modzie, więcej, w dobrym tonie. Nie mówię, że im się nie należy, ale przecież nie o to chodzi.
Mam swoje lata i grałem w mnóstwo gier różnych gatunków. Tylko produkcje PB wciągają (mimo wszystkich niedociągnięć) jak bagno. No może poza Risenami, a w szczególności 2 i 3. Za bardzo oczojebne i takie niegothicowe. Pirackie klimaty to był strzał w stopę imo.

Krótko mówiąc, wracam do gry. Zajrzałem tu na chwilę, by podzielić się swoimi odczuciami. Wiadomo: tona gier lepszych, ale PB są personalnie dla mnie. Mnie nawet niektóre bugi odpowiadają he he. Także ten. Nie wiem jak wy, ale ja idę ciupać dalej. Moja luba mnie zabije...

Ostatnio edytowane przez Skellen : 18-10-17 o 22:12.
RPG
Skellen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-10-17, 22:22   #180
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Mnie trochę dobijają tłumaczone teksty. Jakby kilku tłumaczy to robiło i nikt potem do kupy tego nie przeczytał i nie poprawił wielu powtórzeń.
Ale, jak napisał Skellen, gra wciąga jak bagno... Nawet te niedoróbki są takie... gothicowe?
Heh, obejrzałem kilka filmików z gry i sam zaczynam w weekend rozgrywkę. Co prawda zapewne zajmie mi sporo czasu, bo ja zawsze staram się maksymalnie czyścić mapę i kombinować jak tu słabą postacią silniejszych przeciwników wybijać. toteż na początku kupę czasu zajmie mi mozolne wybijanie tego co się da.
Ciekawi mnie tylko jak daleko z zadaniami można będzie dojśc u wszystkich frakcji, zamin się którąs wybierze. No i czy da się je potem zmienić? Cikae jak wysoko da się dojśćz nabijaniem expa na maksa.
Trochę będzie też pisania, bo zapewne znajdę sporo skrzyń i innych znajdziek, których na początku nie będę mógł otworzyc/eksploatować. No i wypada potem do nich wrócić.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania