Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Upadek Setarrif
Przeładuj stronę Jak oceniam dodatek Arcania Upadek Setarif?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 28-10-11, 16:11   #13
Mixxer5
Krwiopijca

Domyślnie

Spoko. Absolutnie nie bronię, w końcu sam- chociaż wiedziałem, że FoS będzie podobny do Arcanii, która mi się podobała- zagrałem. Ale jak na mój gust, to lepiej wydać forsę na coś bardziej dopracowanego. I dłuższego, bo nawet gdybym zechciał zabić każdego potwora w grze, to zajęłoby to niewiele dłużej.
RPG
Mixxer5 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-10-11, 00:28   #14
GaweL
Krwiopijca

GaweL awatar

Domyślnie

Ja nie mam innego wyboru jak kupić FoS-a. Właśnie skończyłem Arcanie 6 raz i myśle nad 7... Ta gra jest wspaniała.
Martwie się, bo nie moge znaleźć choćby angielskiej wersji FoS na xboxa... Są jakieś informacje gdzieś na temat wersji xboxowej (niemiecka pewnie jest ale...)? Jak ktoś ma jakieś info na ten temat będę wdzięczny.
Nieprzeczytane 30-10-11, 07:44   #15
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

Nie ma i raczej nie będzie FoSa na xboxa. Nordic Games nie ma na start dużego budżetu, raczej ma długi po JoWooD . FoS na PC był już gotowy w paletach, wersje cyfrowe też prawie wydane, ale JWD w międzczasie padł, więc najpierw NG zajęli się dodatkiem

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX

Ostatnio edytowane przez Macrentofeth : 30-10-11 o 07:47.
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-10-11, 23:45   #16
GaweL
Krwiopijca

GaweL awatar

Domyślnie

:C To może jak wydadza "Złotą Edycje" Arcani + dodatku i jak będzie tania to kupie. Bo FoS to nie jest samodzielny dodatek prawda?
Nieprzeczytane 31-10-11, 11:39   #17
Masato
Chrząszcz

Domyślnie

FoS to samodzielny dodatek.
RPG
Masato jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-10-11, 17:04   #18
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Zablokowałem się. Znalazłem wszystko dla miltena, odpaliłem ten kamienny ołtarz i mam teraz iśc dalej. Na mapie w2idać znacznik zadania, ale ni cholery nie moge się tam dostać. Nie ma przejścia z tych ruin do następnych budowli. Jak się tam dostać?

Heh, głupi jestem... :-) Nie zauważyłem że Diego otworzył wejście.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)

Ostatnio edytowane przez Smutas : 31-10-11 o 17:07.
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-10-11, 17:20   #19
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

to nie jest temat do pomocy, sam go założyłeś i dałeś tytuł nie mający nic wspólnego z pomocą

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 31-10-11, 18:49   #20
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Niby tak, ale nikomu nie chciało się 4 liter ruszyć, aby takie tematy założyć, a kto za to odpowiada nie?

Skończyłem ten dodatek. Jakie wrażenia? Takie same jak po grze w Arcanię.
W sumie to jakby zaden dodatek, tylko ciąg dalszy głównej gry. Trochę nowych broni i uzbrojenia, trochę nowych przepisów i nic więcej. Twórcy nawet nie pokusili się aby coś nowego dodać. Jakieś ciekawe rozwiązania czy coś w tym stylu. Po prostu nic. A mogli chociaz za czytanie pulpitów dodawać ciut doświadczenia...
Po prostu wyciągnięto kasę od ludzi i tyle. Sam pomysł na dodatek - zero myslenia. Nic. Mozna powiedziec, że to tylko kolejny rozdział Arcani, a nie kolejna gra. Pod tym względem jestem rozczarowany.

Jeżeli chodzi o sama grę, to tym którym się Arcania spodobała, dodatek tez podpasuje. Tym co nie - nie.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-11, 11:08   #21
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Drodzy Panowie, a więc zdarzyło mi się kupić ten nieszczęsny dodatek.
Podkreślam, że Arcania Gothic 4 nawet mi się spodobała, zaś ogólne odczucia z rozgrywki mam z tym tytułem lepsze niż z Gothic 3, głównie za sprawą dobrze przemyślanego wątku głównego, który bije na głowę to... bicie po głowach orków/buntowników i zbieranie śmieci ze świątyń z Gothic 3. Dałem nowemu studiu kredyt zaufania, gdyż pomimo masy błędów i widocznego nieukończenia (np. animacje interakcji pozbawione znaczenia - łóżko, narzędzia oderwane od craftingu, którego okno nosi znamiona wybitnego doklejenia na szybko tuż przed tłoczeniem).

No więc kupiłem. I szybko, gdyż po ok. dwóch godzinach pokonałem tego RANDOM ARCHDEMON. Cała ta gra to jeden korytarz (na początku są ze trzy spore jaskinie, jednak oprócz jaszczurów i goblinów tam nic nie ma, strata czasu), gdzie bez wysiłku tniemy na dwa ciosy każdego przeciwnika na najwyższym poziomie trudności. Są chyba nawet całe 3 zadania poboczne, ale kto będzie się fatygował z odprowadzaniem jakiejś rozwydrzonej księżniczki z jej skrzyniami ubrań, gdy miasto leży w ruinie zapełnione demonicznymi sługami? Przez całą grę odbywamy chyba z 6 rozmów, zdarzy się nawet jakiś fajny żarcik, absolutnie wyjęty z miejsca i sytuacji, z tego, czym ten dodatek jest (w sensie, że da się uśmiechnąć, słuchając jak zakończył Thorus po tych wszystkich latach). Mamy dwa "epizody", gdzie kierujemy Lesterem i Gornem, lecz wszystko to polega na przejściu krótkiego korytarza, wymiany dwóch zdań i ubicia dziada (zajmuje to około dwóch minut).
Oczywiście nie napotykamy żadnych trudności, opętane trolle zdejmujemy na trzy strzały z łuku, toniemy w złocie i epickim sprzęcie. W dwóch miejscach gry napotykamy na siłę wlepionych RANDOM TRADER, który odkupi od nas wszystko. Zacząłem zastanawiać się, czy to nie action adventure, czy już może jednak jakiś horror psychologiczny, gdy po wyjściu ze starożytnego grobowca, zapomnianego na wieki, wpadłem na TRZECH RANDOM TRADERS, tuż u jego tylnego wyjścia, czekających na zgarnięcie mojego bezużytecznego syfu za grube tysiące.
Walka z RANDOM ARCHDEMON to kopia walki z Xeshą, z tą różnicą, że nie jest on w stanie zadać nam tyle obrażeń, żeby było to widoczne - moja importowana postać regenerowała się szybciej.
Dlaczego wszystko RANDOM?
Gdyż ta gra nie ma żadnej historii. Nic nie tłumaczy. Kim jest ten demon, dlaczego Hagen jest podejrzewany o jego przyzwanie, co tam w ogóle robi Thorus, co z tym grobowcem, co w ogóle się dzieje? A kupa się dowiemy, gdyż gra kończy się wesołym oberkiem w postaci fatalnego outra, w którym paru fatalnych voice actorów zawiera pokój. I koniec.

Fatalne, nie warte uwagi nawet, gdyby to było freeware. Jestem zniesmaczony, jeśli Nordic Games tak zaczyna swoją karierę, pozwalając na wydanie tego widocznego na pierwszy rzut oka crapu. 0/10
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-12-11, 14:01   #22
GaweL
Krwiopijca

GaweL awatar

Domyślnie

Mnie zirytowało, że nie ma FoS na x360 i jest dostępny tylko na Steam. Po waszych recenzjach rezygnuje z kupna dodatku w jakiejkolwiek formie. Teraz odkładam na Skyrima i zacieram ręce na Risen 2 :^)
Nieprzeczytane 10-12-11, 23:45   #23
kolarz3
Krwiopijca

Domyślnie

Według mnie :
+Ładna grafika
+Bohaterowie z poprzednich serii
-Sztuczne bariery(uwielbiałem poprzednie gothiki za to że właściwie wszędzie mogłem się udać)
-Niski poziom trudności
-Wypustoszały świat(mała ilość NPC i nawet zwykłych postaci czy mieszkańców)
-Bezmyślny system walki
-Brak zadań pobocznych
-Brak smaczków(nie ma właściwie w świecie gry żadnych ciekawych przedmiotów nawiązujących do poprzednich serii)
-Duże wymagania sprzętowe
-Wysoka cena gry i brak spolszczenia
Ogólnie dałbym grze 2/10 pkt.

Ostatnio edytowane przez kolarz3 : 11-12-11 o 10:16.
RPG
kolarz3 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-12-11, 10:24   #24
syn VARANTU
Jaszczur

syn VARANTU awatar

Domyślnie

hej ale gdzie można kupić dodatek muszę go sobie kupić. Widziałem tylko jedną zapowiedz dodatku a później już nie mogę znaleźć ( szukam wersji pudełkowej )

Ostatnio edytowane przez syn VARANTU : 11-12-11 o 10:44.
RPG
syn VARANTU jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania