Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Wrażenia

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 14-04-11, 17:38   #217
dawidus12310
Chrząszcz

Domyślnie

Powiem jednym słowem ARCANIA GOTHIC 4 to jest dno, klimat już nie ten sam co w poprzednich cz. gry, jedynie grafika jest bardzo ładna, a tak poza tym gra jest za krótka, a ten filmik końcowy to chyba jakiś żart. NIE POLECAM
RPG
dawidus12310 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-05-11, 01:06   #218
MikoGot
Chrząszcz

MikoGot awatar

Domyślnie

Jak powyżej
Ale nie do końca tak uważam.
Może i Arcania to samo dno klimatyczne ale fabuła rozwiała moje wątpliwości co do osoby i charakteru Bezimiennego. To już nie ten zadufany w sobie bubek tylko normalny facet z pierwszych części Gothic'a. A graficznie wymiata. Tylko animacje i sposób przeprowadzania rozmów mogli zrobić lepiej...

Nieoficjalny trailer MP do Gothica:
http://www.youtube.com/watch?v=ZA4aSc1mwPI
RPG
MikoGot jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-11, 00:28   #219
Rex
Kąsacz

Rex awatar

Domyślnie

Ja tam nie wiem co wy na to G4 tak wszyscy narzekacie .

Fakt , jeszcze nei przeszedlem calej gry ale jak na razie to fabula i humor porownywalne z G1. Nowy bohater (rowniez bez imienia ) jak najbardziej mi pasuje ze swoim podejsciem do zycia , spotyka sie starych znajomych (az mi sie lezka w oku zakrecila jak pierwszy raz spotkalem podstarzalego, siwiejacego Diego, ktory nadal jest takim samym przekretem jak byl we wszystkich czesciach ) . Grafika i grywalnosc praktycznie jak z Risen , ale to w tej chwili juz standard , no i calosc luzno nawiazuje do serii G1-G3 (o G3 FG praktycznie nie warto wspominac bo to byla totalna pomylka ) . Czego wiecej chceilibyscie od tej gry , bo jak dla mnie to jak na razie jest to druga zaraz po G1 najlepsza czesc serii . Jedyne czego mi brakuje to sterowania z G1/G2 , jakby do tego wrocili toby calosc juz totalnie wymiatala

Oczywiscie powyzsza opinia jest jak najbardziej subiektywna i pewnie wielu sie z nia nie zgodzi , ale malkontentow na siwecie nie brakuje i ja i tak nie zminie mego zdania na dany temat
RPG
Rex jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-11, 00:50   #220
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rex Zobacz post
Ja tam nie wiem co wy na to G4 tak wszyscy narzekacie .
naprawdę mam zacząć wymieniać? Juz z racji późnej pory pominę uwagi, że Arcania obok G1 nawet nie leżała. Ba, daleko jej nawet do G3, której i tak nie darzę specjalnie ciepłymi uczuciami, a do risena nawet nie ma co startować.
Nieprzeczytane 20-05-11, 15:04   #221
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

juz nie przesadzaj sent, g3 i arcania to podobna klasa

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-05-11, 22:40   #222
M@T!U$
Czarny Goblin

M@T!U$ awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Macrentofeth Zobacz post
No nie przesadzajmy. Sentenza ma rację i popieram go w 100%. Arcanii nie ma co porównywać nawet do Gothica 3. Dziwne masz zdanie. =p

"Ad maiorem Dei gloriam"
RPG
M@T!U$ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-11, 01:30   #223
Rex
Kąsacz

Rex awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sentenza Zobacz post
naprawdę mam zacząć wymieniać? Juz z racji późnej pory pominę uwagi, że Arcania obok G1 nawet nie leżała. Ba, daleko jej nawet do G3, której i tak nie darzę specjalnie ciepłymi uczuciami, a do risena nawet nie ma co startować.
No to zacznij wymieniac , bo jak na razie to wszyscy pluja na Arkanie bo tak wypada , a zadnych konstruktyenych wnioskow , ktore nei wynikalby po prostu z uprzedzen, nei widzialem . Co do G3 Arcania ma podobna grafe (tak jak podoba jest do Risen pod tym wzgledem) tyle ze jest duzo bardziej jajcarska , nie tak jak w G3 same patetyczne texty Bezi wali - i tu widze jej zwiazek z pierwowzorem serii G1
BTW - nie wiem jaka wersje jezykowa wszyscy tu maja ale ja mam angielska i bawie sie przy niej tak dobrze jak przy Risen - moze czas poswiecony lokacji danej gry ma cos wspolnego z jej klimatem

Cytat:
Graficznie jak najbardziej , jesli chodi o miodnosc grania to Risen bije G3 o glowe . Za to G4 i Risen jesli chodzi wlasnie o miodnosc grania to chodza w tej samej kategorii wagowej
RPG
Rex jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-11, 08:32   #224
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

M@T!U$, ja porownuje czyste gry bez patchow. Nie liczmy tego, ze G3 ma już 5 lat i po prostu fani za darmo ja naprawili (oprocz fabuly). G3 i Arcania sa podobnej klasy, nawet Arcanie bym troszke wyzej dal.

Arcania ma jakas fabule, ktora sie nie rozsypuje - G3 nie; jest po prostu niedorobione. Obie maja dobra sciezke dzwiekowa. Moze i G3 posiada te gothicowe cechy, ale to nie jest punkt glowny o klasie gry - Arcania tez je miala (np. sen), ale je wycieto. Grajac w obie czulem sie podobnie - czegos brakuje.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-11, 11:17   #225
M@T!U$
Czarny Goblin

M@T!U$ awatar

Domyślnie

Cytat:
Arcania ma jakas fabule, ktora sie nie rozsypuje - G3 nie; jest po prostu niedorobione. Obie maja dobra sciezke dzwiekowa. Moze i G3 posiada te gothicowe cechy, ale to nie jest punkt glowny o klasie gry - Arcania tez je miala (np. sen), ale je wycieto. Grajac w obie czulem sie podobnie - czegos brakuje.
Oczywiście zgadzam się, że G3 i Arcanii czegoś brakuje. Ale moim zdaniem nawet ten niedorobiony Gothic 3 jest lepszy od Arcanii. Co to za gra, w której dostajemy blocki i nie można iść dalej. System walki w Arcanii leży i kwiczy. Chociaż w Gothicu 3 walka opiera się na ciągłym klikaniu przycisków myszki to i tak jest lepsza od tej z Arcanii. Jeżeli chodzi o fabułę to tu chyba lepiej wypada Arcania, ale to wszystko. Sama fabuła nie uratuje gry (chociaż jest to bardzo ważny element). Na początku gra mi się podobała jak byliśmy na wyspie Feshyr, ale później to się męczyłem, żeby ją skończyć. Grałem w gorsze gry, ale nie będę zaliczał Arcanii do sagi Gothica.

"Ad maiorem Dei gloriam"
RPG
M@T!U$ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-11, 12:04   #226
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

Cytat:
Arcania tez je miala (np. sen), ale je wycieto.
co wycięto a nie jest, nie pisze się w rejestr.
Resztę pominę, bo znowu będziesz mi na gadu spamował :P

Rex - jeśli słaba fabuła, jeszcze gorsze questy poboczne, totalna liniowość i bieganie po sznurku, wybory są bo są ale nic nie znaczą, małe lokacje, kiepska optymalizacja i średnia grafika (woda to koszmar), średnia walka (przy tym łatwiutka o ile nie grasz na jakiś dziwnych poziomach trudności), beznadziejne użycie świata (tylko po to akcję przeniesiono na wyspy południowe i dano nowego bohatera, by i tak zrobić klona myrthany i starego bezimiennego. Kwestię bogini i zrobienia z orków wyjątkowych ciot z litości przemilczę), wykastrowanie serii z elementów dla niej charakterystycznych, ogólna nuda i drętwota nie są dla ciebie argumentami, to nie wiem co mogłoby nimi być.
Arcania nie ma nawet jednego elementu wykonanego bardzo dobrze i nie broni się jako zwykła gra RPG, a co dopiero czwarty gothic. Mówiłem, sam za G3 nie przepadam, G2 również uważałem za kilka klas gorszych od G1, ale stawianie ponad nimi arcanii jest grubym nieporozumieniem.
Nieprzeczytane 21-05-11, 22:30   #227
Rex
Kąsacz

Rex awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sentenza Zobacz post

Rex - jeśli słaba fabuła, jeszcze gorsze questy poboczne, totalna liniowość i bieganie po sznurku, wybory są bo są ale nic nie znaczą, małe lokacje, kiepska optymalizacja i średnia grafika (woda to koszmar), średnia walka (przy tym łatwiutka o ile nie grasz na jakiś dziwnych poziomach trudności), beznadziejne użycie świata (tylko po to akcję przeniesiono na wyspy południowe i dano nowego bohatera, by i tak zrobić klona myrthany i starego bezimiennego. Kwestię bogini i zrobienia z orków wyjątkowych ciot z litości przemilczę), wykastrowanie serii z elementów dla niej charakterystycznych, ogólna nuda i drętwota nie są dla ciebie argumentami, to nie wiem co mogłoby nimi być.
.
Czytajac powyzsze to tak jakbys G1 opisywal , fakt gra jest na tyle stara ze grafiki nie mozna porownac , ale liniowosc , maly swiat , questy poboczne ktore nic w zasadzie nie wnosza do akcji oprocz expy i fabula oparta na zasadzie 'od zera do super bohatera ' to przeciez G1 jest Ale to przeciez o caloksztalt chodzi i jak dla mnie G4 jest chlubnym nawiazaniem do tradycji w serii, ze nie traktuje sie calej historii powaznie i bohater nie jest czarny lub bialy tylko taki gdzies po srodku
Jak wspominalem wyzej ja tam sie dobrze bawie , tak jak przy Risen i uwazam ze odswiezenie bezimiennego jako pastuszka z dusza awanturnika , ktory mial pecha (szczescie ?) aby znalezc sie we niewlasciwym miejscu i czasie aby wciagnelo go w zdarzenia ktore normalnie ominelyby jego pasterska chatke szerokim lukiem , jest tym co tylko na dobrze wyszlo tej odslonie gry .
Zreszta kazdy lubi co innego - mi sie tam G4 podoba , chociaz kiedy go kupowalem bylem bardzo sceptycznie nastawiony po wszystikch opiniach ktore widzialem wczesniej na forum .

Cytat:
Napisał M@T!U$ Zobacz post
System walki w Arcanii leży i kwiczy. Chociaż w Gothicu 3 walka opiera się na ciągłym klikaniu przycisków myszki to i tak jest lepsza od tej z Arcanii. Jeżeli chodzi o fabułę to tu chyba lepiej wypada Arcania, ale to wszystko. Sama fabuła nie uratuje gry (chociaż jest to bardzo ważny element). Na początku gra mi się podobała jak byliśmy na wyspie Feshyr, ale później to się męczyłem, żeby ją skończyć. Grałem w gorsze gry, ale nie będę zaliczał Arcanii do sagi Gothica.
Co do systemu walki to nie rozni sie on zbytnio od G3 (klikanie myszka - im szybciej tym lepiej ) i niestety musi taki byc zeby bezmozgie malolaty w USA czy innych tego typu krajach byly w ogole w stanie w to pograc ... niestety sterowanie z G1 nie ma racji bytu w dzisiejszych realiach , a szkoda . Co do latwosci walki to niestety od kiedy morrowind nadal poziom trudosci w walkach mierzony w skali zaby , tez sie wszyscy na niego rzucili i kopiuja do teraz zeby sie przypadkiem gracze nei zmeczyli kombinowaniem jak tu sprytnie zalatwic wroga ktory jest dla nas stanowczo zbyt silny. Osobiscie tez wole jak system walki stawia troche wiecej wyzwan niz to co jest w G3/Arcania, ale w porownaniu z innym wspolczesnymi grami tego typu to przeciez wiekszej roznicy nie ma .
No a fabula oraz klimat w tego typu grach to przeciez podstawa - jesli te dwie rzeczy sa dobre , sorry zle powiedzialem , sa tak zrobione ze gra wciaga i milo sie przy niej spedza czas to wiele mozna wybaczyc . Moim skromnym zdaniem tak wlasnie jest z Arcania i Risen i dlatego w obie gry dobrze mi sie gra , bo G3 byl naciagany jak przezuta guma do zucia .

Cytat:
M@T!U$,
Fakt paru rzeczy doprawdy brakuje i jak dla mnie wlasnie brak snu jest tym najbardziej dokuczliwym . To smieszne ze wszedzie stoja puste lozka , czy materace , a przespac do rana sie nei mozna , tylko trza sie wluczyc w ciemnosciach co jest dosc irytujace , bo mozna latwo minac rozne rzeczy nawet jesli uzywa sie pochodni czy tego eliksiru do rozswietlania nocy .
Tak jak wspominalem wczesniej system walki z G1 , sen i jeszcze pare drobiazgow i bylaby z G4 gra tak dobra jak G1 czy G2/NK
RPG
Rex jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-05-11, 23:37   #228
Sentenza
Ten Przebiegły.

Sentenza awatar

Domyślnie

Rex - że po kolei pójdę:
1. liniowość - owszem, ale w G1 czujesz że patrzysz na konflikt w kolonii z innej perspektywy gdy dołączysz do sekty a inaczej gdy SO. Pomijam perturbacje w stylu "pomogłeś nowemu obozowi, wylatujesz". Arcania? Czy w Stewark poprzesz jednego gościa czy drugiego, w sumie jeden pies, wszyscy i tak są zadowoleni, nie ma to jakiegoś długofalowego skutku, nawet nagroda jest ta sama.
2. mały świat =/= małe lokacje. W G1 praktycznie cały świat dowolnie eksplorujesz, ogranicza cię tylko twój skill w machaniu mieczem. Arcania? Lokacje o wymiarach 100 metrów na 100 metrów, praktycznie do każdej jaskini są drzwi przez które nie można przejść bo jest ona wykorzystywana w main queście, coś takiego jak eksploracja to tutaj nie istnieje, bo i tak nigdzie nie ma nic ciekawego do znalezienia. Biegniesz jak po sznurku od lokacji a do lokacji b w ściśle ustalonym porządku, nawet przez głupi mostek nie przejdziesz bo ci wieśniak nie pozwoli, musisz wykonać 15 idiotycznyc questów by udowodnić mu że pokonasz tych 3 słabych bandytów, choć zrobiłbyś to już wcześniej.
3. questy poboczne - one właśnie są od expów, bo gsyby wnosiły, byłyby main questem. Ale tutaj dowolny gothic zjada arcanię na śniadanie - w pierrwszym rozdziale questów jest zawsze masa, nie wiadomo za co się zabrać, zwykle są też dość rozbudowane lub przynajmniej śmieszne. W Arcanii nie dość że jest ich max 5 na 'rozdział', to jeszcze sprowadzają się do 'zabij 5 potworów/przynieś 5 jabłek".
4. 'od zera do bohatera' - W G1, owszem, ale w arcanii? Tam ciagle jesteś hero, bo nieewidzialne ściany nie pozwalają ci wyjść na taki obszar, gdzie napotkany potwór stanowiłby JAKIEKOLWIEK wyzwanie. co jeszcze tylko tę grę dobija.
5. brak czerni i bieli - w gothicu może (choć nie do konca), w arcanii jest nijakość. Nie szarość, po prostu nijakość. Nie wczuwasz się w bohatera bo wygląda jak idiota, ma słabe teksty, a równie nijakie tło (znowu wracamy do w rzeczywistości nieistniejącego "dylematu" kogo poprzeć w stewark) tylko to wrażenie wszechogarniajacej nijakości pogłębia.

jak ci się podoba, graj na zdrowie, ale porównywanie arcanii do G1 jest jak porównanie malucha do TIRa, bo oba mają silnik i reflektory ;p
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania