Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Czy zagrasz w Arcanię?

Zobacz wyniki ankiety: Czy zagrasz w Arcanię?
Tak. Uważam że to będzie świetna gra na poziomie Gothica! 24 29.63%
To już nie jest Gothic. Ale jednak zagram w nią z ciekawości. 46 56.79%
Nie. Arcania nie jest godna mojej uwagi ani pieniędzy. 11 13.58%
Głosujących: 81. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 20-09-10, 00:10   #13
Smok Ożywieniec
Czarny Goblin

Smok Ożywieniec awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Nederland Zobacz post
Chodzi tutaj o tekst, który razi mnie w oczy: "Uważam że to będzie świetna gra na poziomie Gothica!". Po prostu nie sądzę, żeby Gothic był świetną serią.
Widzisz Nederland, gdybym miał dopasować opcje ankiety do każdego gracza, to bym musiał ich zrobić kilkadziesiąt lub kilkaset. Bo każdy trochę inaczej na to patrzy. Ja ograniczyłem się do 3-ch. To i tak o jedną za dużo, biorąc pod uwagę fakt, iż pytanie zaczyna się od "Czy".

-Dlaczego kucharze faceci są lepsi od kobiet?
Bo żeby zrobić prawdziwy żurek, trzeba mieć jaja.
RPG
Smok Ożywieniec jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 08:31   #14
Master of Gorzała
Lewacki głos na Twoim forum

Master of Gorzała awatar

Domyślnie

Wystarczy "Tak", "Nie" i "Możliwe", i jest pełen obraz.

Ja jeszcze nie wiem. Poczekam na recki i demo czy mi pójdzie.

Podziemie - Mroczny Paladyn
Sent ver 0.73 official beta
Gorzelnik Podziemia
Komendant Orgath
RPG
Master of Gorzała jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 09:59   #15
Atrion
Pan Cienia

Atrion awatar

Domyślnie

Ja także poczekam z odpowiedzią na demo. Jak się spodoba to może...

RPG
Atrion jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 10:16   #16
 xilk
WT

Domyślnie

Ja oddałem głos, że ta gra nie jest godna mojej uwagi i to z kilku powodów. Po pierwsze: "nawiązania" do serii Gothic. Większość wymuszona i chociaż by dali spokój z przyjaciółmi Beziego. Jednak nie, gra znów musi się opierać na nich (Diego ponownie na początku gry będzie robił za naszego nauczyciela). Po drugie: wymagania sprzętowe. Ja nie zamierzam kupować komputera pod jedną grę, za którą będę musiał zapłacić jakieś 150zł. Już wolę poczekać, aż tę grę będą dodawać do jakiejś gazety lub sprzedawać za grosze, a do tego czasu to pewnie wymienię komputer, ale wyłącznie z powodów technicznych (po prostu obecny za te kilka lat się rozleci ). Po trzecie: chcę poczekać. Nie tylko na opinie graczy, choć to też, ale głównie na wyłapanie błędów tej gry. Skoro pod względem graficznym gra zapowiada się na zoptymalizowaną jak G3, to nie zdziwię się, że jeśli chodzi o błędy w wykonywaniu zadań, to będą podobne do tych z ZB.

RPG
xilk jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 12:15   #17
Nederland
Black Swan

Nederland awatar

Domyślnie

Cytat:
Cytat:
Napisał tyson90
Widzisz Nederland, gdybym miał dopasować opcje ankiety do każdego gracza, to bym musiał ich zrobić kilkadziesiąt lub kilkaset. Bo każdy trochę inaczej na to patrzy. Ja ograniczyłem się do 3-ch. To i tak o jedną za dużo, biorąc pod uwagę fakt, iż pytanie zaczyna się od "Czy".
Cytat:
Napisał MoG
To jest aż nadto proste. Wszystko jasne, jak mniemam.
Zaznaczając pierwszą lub drugą opcję okłamywałbym siebie. Nie uważam, że ta gra to już nie jest Gothic, bo Gothikiem jest. Nie sądzę również, jakoby Gothic był "świetną grą", bo gdybym tak sądził, żyłbym w kłamstwie. Nawet w pierwszej części, niemal beatyfikowanej przez niby wiernych bezkrytycznie na nią patrzących niby fanów jest więcej kiepskich aspektów niż świetnych.

Zagłosowałbym na "tak", ale takiej opcji w ankiecie nie ma.
Nederland jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 13:14   #18
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

Gdy się tak czyta Twoje wypowiedzi panie Nederland (i to nie tylko w tym wątku), to można dojść do wniosku, że ta dziadowska seriia gier jaką jest Gothic, sprawia panu dużą przykrość i ogólnie jest jak ten przysłowiowy cierń na dupie... Wypada się zastanowić, po co się pan tak męczy?

Ja rozumiem, że można być fanem danej gry, widząc jednocześnie jej wady i niedostatki. Nie twierdzę, że prawdziwy miłośnik serii musi być bezkrytyczny. Ale na Boga, te utyskiwania typu: Nie sądzę również, jakoby Gothic był "świetną grą", bo gdybym tak sądził, żyłbym w kłamstwie. (oooo... to straszne...żyć w kłamstwie? o nie, tylko nie to...),
czy- Nawet w pierwszej części, niemal beatyfikowanej przez niby wiernych bezkrytycznie na nią patrzących niby fanów jest więcej kiepskich aspektów niż świetnych. są po prostu nudne w swojej pretensjonalności silącej się na wszechwiedzę w dziedzinie gier z pod znaku G.

Że jedynka nie była doskonała? No nie była. I co z tego?
Przy całej swojej ułomności miała to wszystko co spowodowało, że wielu z nas grało w nią nie jeden i nie dwa razy. Dzięki niej powstało to forum (na którym teraz można się na nią żalić...) i wiele innych.

Nie ma gier doskonałych i bez wad. Są tylko bardziej dopracowane i te nieźle skaszanione...

Mam nadzieję, że błędy w Arcani będą na tyle nieznaczne, iż nie wpłyną na całościowy odbiór gry ze wszelkimi jej aspektami, tak jak to było w przypadku Gothic 1, w którym ogólne wrażenia niwelowały poszczególne, w sumie mało znaczące, wady...

I na tym zasadza się genialność. Więc ja, Niby fan Gothica twierdzę, że dla mnie, to była gra doskonała i wali mnie, że ktoś tam próbuje odrzeć mnie z takiego wrażenia...
Nieprzeczytane 20-09-10, 16:26   #19
Macrentofeth
slugabeliara

Macrentofeth awatar

Domyślnie

skellen, ale prosze nie offtopuj, bo juz raz od jednego moderatora dostales przymusowy urlop, wiec jestes w strefie zagrozenia. zalatwcie to na pw

+ jakby cie walilo to bys mi tu nie spamil.

Gothic Multiplayer | Gothikowy Celebryta | ELEX
RPG
Macrentofeth jest offline  
Nieprzeczytane 20-09-10, 16:43   #20
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

+ jakby cie walilo to bys mi tu nie spamil.

to taka ekspresja, nie mam potrzeby pisać do niego na pw, chyba, że on uzna to za konieczne... Jednak masz rację z tym offtopę. Sorry.

Jeszcze raz podkreślę: w Arcanię zagram, choć z innym podejściem niż do poprzednich gier, tego cyklu. Co z tego wyniknie dla mnie to się zobaczy i jak nie wyślą na przymusowy urlop... opiszę...
Nieprzeczytane 20-09-10, 19:38   #21
Smok Ożywieniec
Czarny Goblin

Smok Ożywieniec awatar

Domyślnie

A czym Ci się Ned nie podoba druga opcja? Rozumiem, że wg Ciebie Arcania nie jest Gothiciem, a Gothic nie był świetny. Więc czemu nie zaznaczysz opcji drugiej?

Cytat:
Napisał Valgaav Zobacz post
Może to by i było proste rozwiazanie. Ale ja wolałem odpowiedzi wynikające z danego podejścia do owej gry. Może to i błąd. Ale jest jak jest. Jeśli komuś nie odpowiada niech nie głosuje. Jeśli ktoś czuje wielką chęć udzielenia się w podobnej ankiecie o innych opcjach - niech taką stworzy. Kropka.

P.S. Powyższym tekstem nie miałem zamiaru nikogo urazić.

RPG
Nieprzeczytane 20-09-10, 19:45   #22
Smok Ożywieniec
Czarny Goblin

Smok Ożywieniec awatar

Domyślnie

Czyli jak rozumiem Ned, dla Ciebie Gothic nie jest świetną serią. Ale czy Arcania wg Ciebie jest Gothickiem? Bo jeśli nie jest, to dlaczego nie zaznaczysz opcji drugiej? Czym ona do Ciebie nie trafia?

Cytat:
Napisał Valgaav Zobacz post
Fakt, to by było proste rozwiązanie. Ale ja wolałem opcje odpowiadające danemu podejściu do owej gry. Może i był to błąd. Ale tego nie zmienię. Jak komuś one nie odpowiadają, nie musi przecież zaznaczać żadej. Ja do tego nie przymuszam. Jeśli jednak ktoś chce sie udzielić w podobnej ankiecie, ale z innymi możliwymi opcjami do wyboru - niech stworzy takową. Moja jest jaka jest. Kropka.

P.S. Powyższą wypowiedzią nie miałem zamiaru nikogo urazić.

RPG
Nieprzeczytane 22-09-10, 20:55   #23
Artdico
Krwiopijca

Artdico awatar

Domyślnie

Jestem fanem GOTHICA, posiadam całą sagę ale... Patrząc na screenshoty i wiedząc która firma to robi (Ci co zdupczyli Zmierzch Bogów) sądzę że to nie będzie to samo... chociaż zagram z ciekawości.
RPG
Artdico jest offline  
Nieprzeczytane 22-09-10, 21:05   #24
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Artdico
Patrząc na screenshoty i wiedząc która firma to robi (Ci co zdupczyli Zmierzch Bogów)
Nie wiem co Ty za sceeny oglądałeś, ale Arcanie tworzy Spellbound a Zmierzch Bogów wylęgli Trine Games.
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania