Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Za co lubicie Gothica 3?

Zobacz wyniki ankiety: Za co lubicie Gothica 3?
Bronie(miecze, topory, łuki itp.). 18 5.08%
Ludzie i Orkowie. 33 9.32%
Miasta. 29 8.19%
Piękne krajobrazy. 196 55.37%
Zbroje, tarcze, amulety itp. 7 1.98%
Zadania. 33 9.32%
Frakcje. 38 10.73%
Głosujących: 354. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 08-05-07, 00:23   #13
Rattus
Czarny Goblin

Rattus awatar

Domyślnie

Grałem w to i grałem usiłując znaleźć styl gry, które wreszcie by mi pasował! to magiem czarnym, to magiem ognia, to wojownikiem w różnych wariantach, to łucznikiem, to magiem wody itd. Po wieeelu próbach stwierdziłem po prostu, że ta gra mi nigdy nie będzie pasować. Można powiedzieć, że komercyjna machina propagandowa osiągnęła zamierzony skutek w moim przypadku. Czyli po prostu kupiłem ze względu na tytuł. Do teraz tego żałuję.
A co do niesprawiedliwej oceny gry... Znam conajmniej kilku ludzi, nie będących fanami serii, którzy również uważają G3 za grę najwyżej nie najgorszą.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-07, 09:39   #14
Ulv

Domyślnie

W ankiecie nic nie zaznaczyłem.
G3 cenię za... hmm... system rozwoju postaci. do niego mam jedno ale (za dużo PN) ale i tak jest lepiej zrobiony niż dajmy na to silnik gry, etc.
Krajobrazów nie podziwiam, bo nie dam rady zbytnio, miasta są cienkie, fabuła do duszy, jedynie fajnym elementem jest droga wyboru.
Straaasznie słabo wypadł G3, i naprawdę jest niewiele elementów, które tu mozna cenić.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-07, 11:08   #15
Ksardax
Czarny Goblin

Ksardax awatar

Domyślnie

The best: zdecydowanie nieliniowosc, szkoda ze nie wymieniona w ankiecie. Fabula swietna, zawsze byla swietna w kazdej czesci, krajobrazy - bajka, szczegolnie w trojce. ZAdania: no moze to przepedzenie wilkow, przyniesienie dzbana a potem ratowanie swiata nie nalezy do naj, ale niektore tez byly ok. Na szarym koncu niestety podupadle zbroje i pancerze- za to nalezy sie slaps, ale nie ma co narzekac. GotHiC nadrabial i zawsze bedzie nadrabial grywalnoscia jakiej brakuje wiekszej ilosci produkcji. Pzdr.
RPG
Ksardax jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-07, 17:19   #16
Maniaks
Zębacz

Maniaks awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Frodo Zobacz post
Wady zasłaniają zalety
Hmmm... chyba muszę się z tym zgodzic, gdyz twórcy niedopracowali NAJWAŻNIEJSZYCH aspektów tej gry, czyli fabułe potraktowali jak coś co się praktycznie nie liczy albo inaczej, zadania GŁÓWNE, których za mało, zdecydowanie. Kolejną ogromną wadą jest wspomniana już wiele razy OPTYMALIZACJA. To właśnie przez nią wielu fanów serii Gothic nie może zagrac w najnowszą odsłonę... Jeszczem kolejnym potknięciem są bugi, ale jak już napisał Luke_Flamesword, w łatce 1.12 sporo zostało poprawionych. Oczywiście czesc nadal jest nie naprawiona, ale powiedzmy sobie szczerze, jaka gra nie ma bugów??? No...może Pacman Został jeszcze naprawdę paskudny system walki (mieczami, kosturami, włóczniami), jak wspomnał Rattus, "dla n00bów".

Mimo jednak tychże wad są też i zalety takie jak: zróżnicowanie świata (3 różnie krainy), kilka naprawdę ciekawych zadań (m.in. Znalezc artefakty Adanosa, Moc przodków czy Misje związaną z nauką kowalstwa w stopniu najlepszym), wspomniany wyżej system nauki (talenty), walka ŁUKIEM I KUSZĄ (i tutaj brawa dla P albo te napawdę ładnie się prezentujące krajobrazy...

Tak więc nie wyładowujmy swojej złości na G3, ale i także nie wychwalajmy tej gry nad niebiosa. Oceniac nie chce bo jak to ktoś napisał: "każdy ma swój gust", więc każdy oceni grę inaczej.

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
RPG
Maniaks jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-07, 20:57   #17
Ajacied

Ajacied awatar

Domyślnie

Na forum Jowooda znalazłem bardzo ciekawy temat jednego z użytkowników który twierdzi że winą za G3 obarczany jest Jowood.

Bo taka jest prawda, gdyby śmieszny Jowood nie naciskał tak na szybka premierę tylko zgodził się na jej ponowne przesunięcie Pirania Bytem z pewnością bardziej dopieściłaby G3, no ale że musieli się śpieszyć postanowili wydać G3 i łatać niedopracowania patchami, co niestety do końca się nie udało, chociaż patch 1.12 dosyc duzo naprawia.

Królestwo Innosa - Paladyn

Ostatnio edytowane przez Ajacied : 08-05-07 o 21:00.
RPG
Ajacied jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-07, 21:28   #18
Maniaks
Zębacz

Maniaks awatar

Domyślnie

Ale nawet jeśli dostali by te 3 miesiące to systemu walki, a co najważniejsze, fabuły i tak by raczej nie poprawili, bo tutaj naprawdę w porównaniu do poprzednich części jest nieporozumienie... jednak przynajmniej mielibyśmy lepszą optymalizację i mniej bugów. Eh...to i tak tylko gdybanie.

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
RPG
Maniaks jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-07, 09:07   #19
Lowc@
Demon

Domyślnie

W każdym kolejnym poście coraz gorzej mówię o Gothic 3. Więt ceraz też tak będzie.

"Skoro ci się nie podoba to czemu grałeś tak długo"
Bo pisałem solucję.

"Poza wymaganiami nie mam mu nic do zarzucenia"

Poza wymaganiami mamy milion bugów. Zresztą wymagania na pudełku są sfałszowane. "Nawet w NASA by nie pograli"

"Nieliniowość[...]Setki zadań"

Specjalnie dla was sporządziłem skróconą wersję mojej solucji:

Cytat:
Wchodzimy po kolei do wszystkich miast, walczymy na arenie, robimy kilka zadań(typu przynieś, zabij, zabierz itd.), zabijamy orków.
ALBO!(tu fabuła się rozkręca)
Wchodzimy po kolei do wszystkich miast, walczymy na arenie, robimy kilka zadań(typu przynieś, zabij, zabierz itd.), zabijamy buntowników.
Potem idziemy na pustynie i to samo, ale zamiast orków i ludzi mamy koczowników i asasynów.
Na końcu zabijamy wszystkich ważnych.
Brzmi jak Diablo. Brrrryyy

"Różnorodny świat"
Miejscami faktycznie. Ale czy odwiedzałeś śwątynie? Wszystkie takie same. Tak samo jak idziemy po łąkach to czasem znajdujemy... 2 skrzynki, i dwa trupy, jeden z mieczem drugi z toporem. Jakby kopiowali i wklejali w paincie...

"Dużo broni itd."
Hohoho. To jest argument? Może gdyby Gothic w założeniu miał być h'n's.

Podsumujmy: Gothic III to żenada.

http://drdolar.boo.pl <- that's it!
RPG
Lowc@ jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-07, 15:33   #20
Mikiel
Polna Bestia

Mikiel awatar

Thumbs down

Jaka herezja xD G3 jest komechą :/ niestety jedyne jej zalety to krajobrazy i grafika . Co do zwiedzania to ja wiem ? ;/ najciekawiej zwiedzało mi się świat G1 Fabuła o.O zamęt jakiś ;/ Ogólnie gra mnie zawiodła i jak już wcześniej pisałem przy Oblivionie ( jak tam to leci ) wypada cieniutko . A te wasze super duże możliwości :/ w TES 3 : Morrowind wydaje mi się że mamy większe Najbardziej brakowało mi Konia :/ świat jest duży i wątpie żeby jakikolwiek wojownik wybrał się eksplorować xD tereny bez konia :/ Mało realizmu . Aha i walka nie jest taka jak kiedyś . Oraz ten plecak bez dna xD mogli by to wkońcu zmienić :/
Dajcie spokój Bezimiennemu :P może nowa fabuła ?

Ostatnio edytowane przez Mikiel : 09-05-07 o 15:38.
RPG
Mikiel jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-07, 18:48   #21
Myśliwy z Przełęczy
Polna Bestia

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rattus Zobacz post
Poza tym:
-g..ane questy
-g..any system walki dla nOObów
-Mało różnorodne bronie (W dodatku wyglądają jak jakieś mutanty popromienne, a ja lubię zwykłe, proste, aczkolwiek zabójcze miecze)
-mało dopracowany świat
Może byś tak rozwinął niektóre ze swoich wypowiedzi, a dokładniej te które powyżej wymieniłem? Bo takimi argumentami to może rzucać pijaczek spod sklepu krytykując rząd - że premier jest g****any... Co ci się nie podoba w systemie walki czy questach? I dlaczego uważasz że świat jest mało dopracowany - bo nie ma 4375 wiosek i 1163 miast jak Oblivion? A bronie - sorry, ale ja nie widzę specjalnej różnicy między broniami z poprzednich części i G3 - zdecydowana większość z nich to pofalowane czy pokryte kolcami "mutanty popromienne" (twórcy zarówno Gothica jak i TES chyba przed wydaniem wysłali grę do kolegów pracujących nad STALKERem ).
RPG
Myśliwy z Przełęczy jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-07, 19:18   #22
Szlafrok
Czarny Goblin

Szlafrok awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Myśliwy z Przełęczy Zobacz post
Co ci się nie podoba w systemie walki czy questach?
A to:
System walki (wręcz, łuki i magia są ok) może i byłby fajny, gdyby nie to, że najskuteczniejszą kombinacją jest magiczne lewyklik-lewyklik-lewyklik... Można na siłę szukać w tym finezji, ale po co? Nawet próbowałem robić jakieś kombinacje z prawym przyciskiem myszy, coś tam robiłem, ale po co taka męka?
Questy to (pomijając niewiele wyjątków) 'zabij', 'przynieś', 'znajdź'... w praktycznie każdym zadaniu tylko machamy mieczem, a te w których nie machamy są przeraźliwie nudne... A że cięcie z magicznym kombo LPM-LPM-LPM po pewnym czasie się nudzi (a kombinowanie męczy) to widzisz że siłą rzeczy nuda i tak prędzej czy później nas dopadnie. Ta, najlepszym odpoczynkiem od zabijania i rżnięcia jest przecież zebranie 15 roślinek czy innych beczek... :/

Cytat:
A bronie - sorry, ale ja nie widzę specjalnej różnicy między broniami z poprzednich części i G3 - zdecydowana większość z nich to pofalowane czy pokryte kolcami "mutanty popromienne" (twórcy zarówno Gothica jak i TES chyba przed wydaniem wysłali grę do kolegów pracujących nad STALKERem ).
Tez wolałbym "normalne", ale swordy MUSZĄ wyglądać efektownie w grze komputerowej.
RPG
Szlafrok jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-07, 19:33   #23
Noname17

Domyślnie

Cytat:
Co ci się nie podoba w systemie walki
Hmm jakby to powiedzieć... Jest "kiepski" bo sprowadza się ona do klikania na zmianę w 2 przyciski myszki. W poprzednich częściach ten system był bardzo rozbudowany. Można było przegrać nawet prostą walkę z kopaczem, bez odpowiednich umiejętności, a teraz?? Idziesz przed siebie, i możesz zaciukać niemal wszystko co się rusza....
Cytat:
czy questach?
One są po prostu nudne - przynieś, zabij itp.
Cytat:
I dlaczego uważasz że świat jest mało dopracowany - bo nie ma 4375 wiosek i 1163 miast jak Oblivion?
Aby świat był dopracowany wcale nie potrzeba 23874634 miast i wiosek. Udowodnił to Gothic jedynka, którego świat był rozmiarów porównywalnych do nowego trenu z NK, a mimo to był bardzo wciągający. Wystarczy że lokacje będą ciekawe, rzeźba terenu będzie urozmaicona.
Cytat:
A bronie - sorry, ale ja nie widzę specjalnej różnicy między broniami z poprzednich części i G3
Różnica jest dość znaczna. Bronie z poprzednich części wyglądały na autentyczne bronie z wieków średnich, te z Trójki są niepotrzebnie udziwniane.

Ostatnio edytowane przez Noname17 : 09-05-07 o 19:38.
RPG

Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-07, 19:52   #24
sir_doom
Polna Bestia

sir_doom awatar

Domyślnie

Sry ale czy ta gra może się w ogóle podobać? G3 miał wprowadzić serię na świat, a co mamy? [ironia mode on](nie dotyczy nawiasów) Finezyjny system walki (wymaga nie lichej zręczności... duszenie lewoklika jest bardzo pracochłonne i niezwykle fascynujące, po co robić co innego skoro tak zabijemy na raz wszystkich orków + ludzi w grze? Zwierząt nie, bo wystarczy jedna seria, żeby obejrzeć fajny napis 'Koniec gry'), wciągająca fabuła (szukaj i porozmawiaj z Xardasem, przynieś co ci każą + bonus u Beliara i Innosa zabij zbędną ilość NPC), świetny balans gry (już na początku gry dostaniesz jedną z najsilniejszych broni w grze za 1000 szt. zł. - ognisty miecz, ponadto zabijesz [x^2*666+9999]^666 NPC na raz ale zabije cię 3 magów, tudzież kilka zwierzątek), idealny rozwój postaci (w szybkim czasie dojdzie do tego, że nie będziesz miał na co wydać PN, bo wydałeś już na wszystko, a uważasz, że postać jest "przekoksiona"), zastaniesz dobry silnik gry (wyświetla artefakty na niektórych konfiguracjach, niekiedy nawet w ogóle się nie odpala, a żeby grać płynnie trzeba pożyczyć technologię od obcych - uwaga i tak nie jest pewne, czy płynnie i bez problemów sobie pograsz!!!), gra jest też 'bug free' (dobry żart nie? szczytem jest to, że część umiejętności nie działa poprawnie/w ogóle, lub nie dają praktycznie nic więcej niż poprzednie jej poziomy), świetna muzyka (będziesz chciał zabić kompozytora kiedy po raz n usłyszysz motyw walki) - to wszystko oferuje gra którą w glorii wydano na świat (oczywiście nazwanie jej mianem 'BETA' to przesada, bo ona nawet tym nie jest... wahałbym się czy nazwać ją 'ALFA'). [ironia mode off]

Przekonajcie mnie, że ta gra ma coś w sobie (na chwyt, że ma piękne krajobrazy się nie nabiorę, bo żeby je ujrzeć, trzeba mieć znajomego kosmitę; o muzyce też swoje napisałem; fabuła... jest tu w ogóle coś takiego? Ta gra nie ma żadnej cechy RPG (nazywanie tego "czegoś" w ten sposób, to tak jakby powiedzieć, że Diablo II jest podobne do Baldurs Gate) poza systemem XP...)

Ps: Do "zalet" zapomniałem dodać "fajnych" questów, ale to było już wcześniej. Zapomniałem też dodać, że jak na tak dużą grę jest w niej zatrważająca ilość broni i zbroi...

Ostatnio edytowane przez sir_doom : 09-05-07 o 19:54.
RPG
sir_doom jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania