Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Za co lubicie Gothica 3?

Zobacz wyniki ankiety: Za co lubicie Gothica 3?
Bronie(miecze, topory, łuki itp.). 18 5.08%
Ludzie i Orkowie. 33 9.32%
Miasta. 29 8.19%
Piękne krajobrazy. 196 55.37%
Zbroje, tarcze, amulety itp. 7 1.98%
Zadania. 33 9.32%
Frakcje. 38 10.73%
Głosujących: 354. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 05-05-07, 20:47   #1
Got-Hic
Chrząszcz

Got-Hic awatar

Talking Za co lubicie Gothica 3?

Jak w tytule za co lubicie Gothica 3? Ja lubie tą gre za to że podobają mi się tam miecze, topory, łuki itp. A za co Wy go lubicie? U góry ankieta z przkładowymi pomysłami
RPG
Got-Hic jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-09, 11:10   #2
betenoire
Polna Bestia

betenoire awatar

Domyślnie

No cóż... Zaznaczyłem krajobrazy i widzę, że nie jestem w tym sam. Ciekawe, że znacząco większa liczba graczy wybrała tę pozycję ankiety...

Świat G3 jest piękny i to była pierwsza i ostatnia rzecz, która mnie w grze naprawdę zachwyciła.

G3 trudno jest lubić za inne rzeczy.
Na drugim miejscu zaznaczyłbym "bronie", ale... system znajdowania najlepszych broni w kolejnych/losowych skrzyniach jest po prostu głupi. Co prawda można tu nadrobić wykuwaniem dobrych broni, ale jeśli np.: zużyło się wszystkie dragroty to nie da się zrobić dwóch z nich. Słyszał ktoś kiedyś o tym, żeby do wyrobu broni potrzebne było zielsko?... No chyba, żeby sobie przypalić, ale wtedy byłoby to bagienne ;-) ...

Dlatego na drugim miejscu postawiłbym "zadania", mimo, że dużo jest nudnych i schematycznych, to w Gothic gram głównie właśnie dla wykonywania zadań. Niestety tylko kilka z nich było naprawdę ciekawych.

Na tym samym miejscu mógłbym też widzieć rozwój postaci, ale na na czystej, niespatchowanej wersji gry - w którą ledwo da się grać z powodu bugów - jest on zbyt prosty. Za to na wersji z CP 1.7x zbyt trudny, bo umiejętność, którą chcemy zdobyć zależy od innej, a ta z kolei od jeszcze innej, która bazuje na kolejnej... Powoduje to np.: że alchemia i wyrób trwałych mikstur staje się nieopłacalny i nieciekawy, bo te kilkadziesiąt punktów na jej zdobycie można po prostu poświęcić na nauczenie się zdolności u nauczyciela.

Walka bronią białą została sporo ulepszona względem wcześniejszych części, ale wciąż nie jest to to co chciałbym widzieć. Mimo wszystko walka w G3 to spory plus dla gry.

Możliwość eksploracji świata to ciągle ważny plus Gothica. Nie znam i nie słyszałem o drugiej grze, gdzie można zajrzeć w każdy zakamarek świata i nie tylko go zwiedzić, ale i znaleźć tam jakieś fanty czy misje poboczne. Za to zdecydowanie lubię G3, jednak do miana dobrej i grywalnej jeszcze sporo grze Gothic 3 brakuje.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 08-05-09, 11:58   #3
Skellen
Zębacz

Skellen awatar

Domyślnie

W sumie zgadzam się z kolegą powyżej. Ale dodam jeszcze kilka uwag.
Gdybym nie zaznaczył krajobrazów, to skusiłbym się jeszcze o wybór miast.
Miasta są naprawdę fajne i w miarę zróżnicowane, szczególnie porównując te Marytańskie z tymi w Varancie (bo w Nordmarze praktycznie ich nie ma).
Choć brakuje mi takiego jak Khorinis. To miasto miało specyficzną atmosferę. Świetnie skonstruowane i podzielone na dzielnice: mieszczańska, kupiecko-rzemieślnicza, portowa, a do tego jeszcze koszary. Tego akurat trochę brak w mistach z G3.
Tam istnieje tylko podział na część silnie ufortyfikowaną obsadzoną przez szefa orków i resztę miasta. Fakt, że Gelden, Trelis czy Monterę otaczają mury w całości, ale chodzi o to, że nie ma tam dzielnic w normalnym rozumieniu i tego mi brakuje.
Tak czy inaczej, krajobrazy i miasta są sporym atutem gry i sprawiają, że mimo jej niedociągnięć chce się wracać do tych lokacji i pokręcić się po nich choć trochę, wchłaniając ich atmosferę...
RPG
Skellen jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 10:44   #4
Mendoza
Czarny Goblin

Mendoza awatar

Domyślnie

Ja lubię Gothica 3 za miecze, łuki, topory, piękne krajobrazy i za to, że jest. GOTHIC rządzi

RPG
Mendoza jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 14:48   #5
ucho180
Kąsacz

Domyślnie

ja lubię za krajobrazy. Świat jest wielki i klimat jest dopasowany do półkuli
RPG
ucho180 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 21-03-10, 23:59   #6
Orbus
Cieniostwór

Domyślnie

Ja Lubie G3 Miendzy innymi za :

1.Fabułe prawie jej niema ale to nic
2.Piękny swiat różnorodny świat tego mi brakowało w poprzednich częsciach ciągle las las las...... no nielicząc Jarkendaru a w G3 Mamy piękną pustynie zielona Myrtane Lodowy Nordmar i wg.
3.Co prawda niektóre Quest są zje...ane ale i tak lubie G3
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-04-10, 10:30   #7
Adrian234
Czarny Goblin

Domyślnie

Witam. Ja tam mam Gothica 3 za przeciętniaka, ale coś w końcu musiało mi się spodobać. I to z pewnością były piękne krajobrazy. O tak, jeszcze na takiej dobrej grafice. Pięknie wyglądały takie zachody słońca
A fabuła? W Gothic 3 jest raczej kiepska. Zadania? Boki zrywać, przecież każde jest niemal takie same! Pójdź do punktu B, zabij/przynieś coś i wróć do punktu A. W poprzednich Gothicach niektóre zadania były o niebo lepsze, jak choćby Próba Ognia, Świątynia Śniącego (trzeba było trochę pomyśleć nad tajnymi przejściami i pułapkami) czy Kamienie ogniskujące. Frakcje średnie, i źle zrobili je! Możemy być zaciekłym wrogiem buntowników, a ci i tak będą nas szanować i traktować jak brata. W broniach i zbrojach też nie ma nic nadzwyczajnego.
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-04-10, 10:56   #8
Vezone
Pan Cienia

Vezone awatar

Domyślnie

Krajobraz jest najlepszą rzeczą w tej grze. Gdyby nie on to prawdopodobnie G3 byłby jeszcze większą klapą. A tak przy okazji to mógłbyś dodać w sondzie muzyka, bo ta też jest wielkim atutem G3.

Kinematograf Forum
Właściciel piętna cierpienia
RPG
Vezone jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-04-11, 13:02   #9
marcin8800
Polna Bestia

marcin8800 awatar

Domyślnie

Są tam bardzo piękne krajobrazy
RPG
marcin8800 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 29-04-11, 14:24   #10
Scavenger
Polna Bestia

Scavenger awatar

Domyślnie

Mi najbardziej podoba się muzyka i krajobrazy

Muzyka z G1, czy G2 to po prostu NIC w porównaniu z G3.

Szczególnie piękny jest w wodospad w Silden.. Coś pięknego. Każdy zakątek krainy ma w sobie coś specjalnego. Gra po prostu sama kusi by w nią zagrać.

Innym plusem są zadania;
ciągle mam pewność że mam jeszcze dużo do zrobienia. (jednak głupio postąpili robić z każdej czynności zadanie typu "idź za gornem do Reddock" czy "niewolnik Leon wraca do Montery")
RPG
Scavenger jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-05-11, 13:26   #11
Tupac333
Polna Bestia

Tupac333 awatar

Domyślnie

Miałem zagłosować na bronie, ale wybór padł na piękne krajobrazy (szkoda, że nie było odpowiedzi "klimat", bo właśnie to bym wybrał). Prawie zawsze każdą część Gothic'a lubiłem za piękne krajobrazy (Jarkendar na przykład). Czasami zatrzymywałem się tam na chwilę, by podziwiać piękno natury xD. Twórcy naprawdę zadbali o sferę graficzną (pomijając niedociągnięcia, bo ogólnie to jest ładnie ).
RPG
Tupac333 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-05-11, 14:28   #12
4ka888
Polna Bestia

4ka888 awatar

Domyślnie

Ja cenię gothica za dużą ilość zadań fakt że niektóre są nudne ale bez tego to niebyłby gothic, a na 2 miejscu są frakcje ponieważ jest i dużo i każda ma inny styl walki.
RPG
4ka888 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania