Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4 > ArcaniA: Gothic 4
Przeładuj stronę Pomysły na ciekawe lokacje do Arcanii

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek Wygląd
Nieprzeczytane 19-09-07, 10:34   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Pomysły na ciekawe lokacje do Arcanii

Mam propozycję, aby ci co mają jakieś pomysły napisali tu posty z własnymi projektami ciekawych lokacji, jakie chcieliby zobaczyć w kolejnej odsłonie Gothica.
Zatem rozwijajcie swoją wyobraźnię! Podawajcie opisy miast, budowli, kopalni, terenów, wysp i innych miejsc z jakie chcielibyście odwiedzić w Gothicu 4!

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 19-09-07, 11:36   #2
 xilk
WT

Domyślnie

Trochę dziwne, bo wątpię by ktoś się wzorował na tych opisach A co tam, podam swój pomysł

Ja najchętniej odwiedziłbym miejsce, jakiego zabrakło w G3. A mianowicie jakiś grobowiec z labiryntem i mnóstwem pułapek. Ta lokacja nie byłaby związana z głównym wątkiem fabuły, tylko z jakimś zadaniem pobocznym. Aby przejść przez pułapki nietkniętym trzeba byłoby wykonać inne zadania z okolicy np. farmer ma problemy z wilkami, a w nagrodę otrzymujemy stare zapiski z wskazówkami o pułapkach w grobowcu lub gadamy z samotnym najemnikiem, który siedzi przy ognisku; ten wyjawia nam, że już dawno nie pił niczego dobrego; za odpowiednio mocny trunek oddaje nam klucz-różdżkę, który znalazł ostatnio przy ciele maga w grobowcu.

Inną lokacją mogłoby być oblegane miasto. A my musimy się do niego dostać. Siła nic nie da, jednak pod miastem jest sieć kanałów, którędy można dość bezpiecznie dotrzeć do miasta. Zakręty i mnóstwo korytarzy. A my musimy zdać się na własne siły; możemy poszukać mapy tego miejsca lub zaufać przewodnikowi, który będzie chciał coś w zamian.

RPG
xilk jest offline  
Nieprzeczytane 19-09-07, 13:04   #3
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Xilk, ja też nie wierzą, aby ktokolwiek miał się wzorować na naszych pomsłach. Ale czemu się nie pobawić?
Mi osobiście marzy się jakaś porządna kopalnia, skomplikowana nie mniej niż te w G1. sporo łączących się korytarzy w których łątwo się zagubić, do tego całą kupa potworów do wybicia. Oczywiście w samej kopalni moga się znajdować ukryte obiekt, do których musimy dotrzeć aby wykonac jakieś zadanie, bądź zdobyć informację lub przydatny artefakt.

Kolejną ciekawą lokacją byłby dla mnie "las nerwów". Czyli miejsce tak gęsto porośnięte krzewami i drzewami, że nasze pole widzenia praktycznie równaoby się zeru. Do tego naszpikować taki las potworami... Już widzę jak połowa userów dostaje stanu przedzawałowego próbując przedostać się przez takie chaszcze na drugą stronę...

O ciekawym i rozbudowanym mieście wspominał już Xilk. Mi by się spodobało to, gdyby były w nim budynki z dużą ilością pomieszczeń, ukrytych przejść, skrzyń itp. Założmy, że do spenetrowania cełego budynku trzeba by znaleźć ileś tam odpowiednich kluczy, odkryć ileś tam ukrytych przejść, rzucić ileś tam specjalnych zaklęć. Oczywiście w nagrodę znajdowalibyśmy am ciekawe artefakty.

Niezależnie od tego przydałoby się kilka osobnych budowli rozrzuconych po mapie w stylu klasztoru magów ognia z G2 czy zamku w Górniczej Dolinie. Przyznam szczerze, że wielkie, odkryte przestrzenie, w stylu tych jakie w G3 mieliśmy na pustyni lub w lasach Nordmaru niezbyt mnie pociągaja, o ile nie ma na nich potworów do zabicia.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 26-09-07, 09:10   #4
Lester94
Krwiopijca

Lester94 awatar

Wink

Dobrze by też było gdyby można było np. przepływać z Khorinis na kontynent i na Wyspy Południowe (czy jak im tam).
Naprawdę to chciałbym znaleźć się w jakimś grobowcu podobnym do Świątyni Śniącego z 1, z tym że jako misja poboczna jak to opisał xilk i aby dojść do końca zadania należałoby wypełnić tyle misji pobocznych, że głowa boli. To mogłoby być coś w rodzaju chromaninu, ale dużo bardziej rozbudowane. Myślałem też o tym aby naszpikować miasta domami bardziej wymyślnymi niż te z poprzednich części w których są czasami tylko łóżko i mały kufer.
RPG
Lester94 jest offline  
Nieprzeczytane 26-09-07, 10:54   #5
Legolas52
Jaszczur

Legolas52 awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Legolas52 Wyślij wiadomość przez Yahoo do Legolas52
Domyślnie

Ja tam najchętniej powrócił bym do Khorinis i pozwiedzał stare śmieci. Ale równie dobrze przydałby się jakiś podwodny świat wktórym zaliczalibyśmy misje poboczne,ale równie intrygujące mogłoby być zejście do jakiś piekelnych podżiemi w których jest pełno labiryntów i w których zdanibyśmy byli na swój intelekt i na Npc których spotkamy po drodze którzy siedzą tam od lat i udzielaliby nam podpowiedzi. Przydałoby się poznanie historii beziego przed zesłaniem do koloni karnej.
Nieprzeczytane 26-09-07, 12:01   #6
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Przyznam się,że nie jestem zwolenikiem wracania do Khorinis czy gdziekolwiek, gdzie już byliśmy. A dlaczego? Bo jak na początku gry zna już się mniej więcej mapę, to nie ma tej przyjemności odkrywania nowych terenó, jaka powinna towarzyszyć przy pierwszym graniu.
A co do nowym lokacji. Skoro w G4 ma być rozbudowane drzewko umiejętności naszej postaci, to również możliwości podnoszenia włąsnych umiejętności powinny byc najróżniejsze. Np. w odwiedzanych miastach moglibyśmy brać udziały w różnych zawodach, np. łuczniczych. I w zalezności od tego jak wysokie zajelibyśmy miejsce, tym bardziej moglibysmy podnieśc swoje łucznicze umiejętności. Czyli coś w stylu aren z G3, z tym, że premią za wygranie serii walk byłaby możliwośc podniesienia umiejętności posługiwania się bronią.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 26-09-07, 17:05   #7
nocny kretoszczur
Krwiopijca

Domyślnie

To wszystko zależy od tego gdzie nowy Gothic będzie się rozgrywał. Jeśli na tych terenach co dotychczasowe Gothiki to lokacje powinny być oczywiście takie jak w tych Gothicach.

Gdyby czas wydarzeń był inny (np dużo później) to znane nam miasta mogły by być bardziej rozbudowane i mieć nieco inny układ. Niektóre zmieniły by się bardziej, a inne mniej.

Gdyby akcję umieszczono na nowych terenach (wyspach, kontynentach) to przede wszystkim chciałbym aby było dużo ukrytych, tajemniczych miejsc, które bardzo trudno znaleźć. W G3 tego brakuje. Teraz zaczynam powoli przekonywać się że w G3 brakuje takiego miejsca do którego gracz (a przynajmniej ja) czuje jakieś przywiązanie Dużo miast i lokacji, ale żadne nie zapada jakoś w pamięć. Może tylko Faring, bo jest najbardziej malownicze.
Teraz zaczynam rozumieć o co chodziło ludziom mówiącym że wszystkie miasta w G3 są takie same... Wg mnie nie tyle chodzi o to, że są takie same, tylko o to, że do żadnego nie chce się jakoś szczególnie bardziej wracać... W G2 chętniej lubiłem przebywać nawet na farmie Onara (a co dopiero mówić o Khorinis) niż w niektórych miastach G3 ... Trochę wygląda to tak jakby PB przerósł ogrom terenu i ilość miast. Nie mieli pomysłu jak go wypełnić tak naprawdę... Jedynie koleś od ukształtowania samego terenu dał radę wypełnić go ciekawą formą na całej powierzchni. Nie wypełniono go tylko pomysłami i tajemniczymi lokacjami...
Oby G4 było rozległe, ale o wiele bardziej nasycone i miało lokacje do których chętnie by się wracało.
Nieprzeczytane 26-09-07, 20:31   #8
D'Artagnan
aka Fristajl

D'Artagnan awatar

Domyślnie

W Gothicu 4 chętnie ujrzałbym... Ruiny jakiejś starożytnej świątyni, świątyni jakiejś sekty oczywiście. Mógłby pojawić się nowy "bóg", taki jakim dla sekciarzy w Gothicu 1 był Śniący. Lecz nie musielibyśmy z nim walczyć. Po prostu, istniałaby świątynia w której kiedyś wyznawano owego boga. W ruinach można by było umieścić innych, nowych NPC i potwory. NPC - jakiś włóczęga, który nie ma gdzie mieszkać, lub stary Arcykapłan tej religii, który nie chce opuszczać swojego "domu". Tam mogły by znaleźć się jakieś tajemnicze skrytki i mielibyśmy do wykonania jakieś ciekawe zadania. Takie są moje marzenia na temat G4.

Klasztor Adanosa - Zabłąkana Dusza
RPG
D'Artagnan jest offline  
Nieprzeczytane 29-09-07, 18:32   #9
ICA
Chrząszcz

ICA awatar

Domyślnie

Ja tam chciałbym żeby pojawiły się góry...dużo gór. chciałbym też lasy, jakieś magiczne polanki, jaskinie, dżungle, w których byłoby mnóstwo dzikich i groźnych stworów i bestii. pozatym niemiałbym nic przeciwko staożytnym ruinom zamków, świątyni (jak wcześniej napisał Freestyle). Chciałbym także żeby dało się chodzić po terytorium orków (i przy okazji móc z nimi walczyć i je mordować)
RPG
ICA jest offline  
Nieprzeczytane 01-10-07, 12:16   #10
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

W sumie w nowej grze można umieścić wszelkie mozliwe lokacje. Iwcale nie muszą one zaraz występować na samej mapie, po której będziemy się poruszać. Przecież może być tak, że gdzieś znajdujemy/zdobywamy jakiś kamień lub odkrywamy teleport przenoszący nas w odciętą od świata dolinę, gdzie występuje dana lokacja, a wracamy stamtąd też przy pomocy teleportacji. Wtedy takie miejsca mogłby być gdziekolwiek, bez wpłwu na wygląd samej mapy.
Przykładem może być np. Jarkendar. Przecież na upartego mógłby być on gdziekolwiek skoro przenosimy się do niego za pomocą teleportu.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 01-10-07, 17:20   #11
Frodo
Czarny Goblin

Domyślnie

Tak, kryjących się po lasach w dodatku... Najbardziej brakowało mi w G3 wszelkich taktycznych wątków i strategicznych rozwiązań (mimo "buntowniczego podziemia" jakoś i tak czujemy się jak rambo), więc pomysł jest bardzo dobry. Tyle, że tak w 100% zdominowane przez orków - bez jakichś niewolników (wyrżnąć ich wszystkich!).

Ostatnio edytowane przez Frodo : 01-10-07 o 17:25.
RPG
Frodo jest offline  
Nieprzeczytane 07-10-07, 11:17   #12
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Nie podoba mi się pomysł grania na znanych mapach. To mało zajmujące. Wolałbym już odkrywać nowe miasta, niż chodzić po znanych, niewiele zmienionych.
Przydałoby się przywrócenie umiejetności wspinania się, czyli wskakiwania na dachy czy skały. Wtedy można by ukrywać gdzieś na skałach jaskinie, w których znajdować można by było ciekawe przedmioty. A wejście tam byłoby dość skomplikowane, na tyle, że trzebaby zdobywać np. stopniową umiejętnośc "wskakiwania na skały". Czyli im większy poziom tej umiejętności, tym wyżej możemy podskakiwać.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie
Wygląd

Zasady postowania