Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Fexo - Listy do członków Gildii Kupców

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 12-07-17, 17:08   #313
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Niestety z tej odległości za dużo nie idzie zobaczyć. Skaczesz więc na stertę siana... Lecisz w dół... Tuż przed upadkiem dopiero zauważasz, że w stercie siana leżą jakieś narzędzia...

Jeb!!!! Nabijasz się na leżące w sianie widły łamiąc je przy okazji... Czujesz jak przebijają ci wnętrzności...

Fexo - 75 pkt. życia.

Przez chwilę leżysz sparaliżowany z bólu. Ale widzisz tu trochę narzędzi, które może da się zabrać, a pod murkiem odgradzającycm to podwórze od podwórza domu Aavisa zauważasz jakiś warsztat godny przeszukania.
Żeby tylko ten kawałek wideł w klacie tak nie napierdalał...

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-17, 17:16   #314
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

- Egh.. - Pluję krwią przed siebie czując jak moje ciało drży z bólu z powodu wbitych w klatę wideł. - Kurwa... Ja to mam szczęście... Tfu

Jeszcze chyba nic do tej pory mnie tak nie napierdalało jak to, ta magiczna strzała była niczym masaż w porównaniu do tych męczarni. Zbierając w sobie siły, których i tak nie jest wiele z powodu wypadku staram się jakoś wyrwać te widły i zebrać lezące w sianie narzędzia. Następnie kuśtykając zamierzam udać się do warsztatu i zabrać to co tam znajdę. Przed tym jednak decyduję się wypić dwie esencje lecznicze oraz zjeść trzy kawałki surowego mięsa.

[Esencje chyba jeszcze mam gdyż są wpisane w stanie ekwipunku na poprzedniej stronie, prawda?]
Spryciarze wśród dzisiejszych muzyków umieszczają nowe kompozycje w sieci, jak pasztet do ostygnięcia na parapecie, i czekają, aż jacyś anonimowi muzycy dokonają przeróbek. (…) Proces twórczy nie dokonuje się już w głowie jednostki, jeśli kiedykolwiek tak było. Dzisiaj wszystko jest do pewnego stopnia odbiciem czegoś innego.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-17, 17:24   #315
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Taką żywnośc posiadasz:

esencja lecznicza x 2, miód, mięso x 9, kiełbasa, mleko x 2, ryba x 2,

Na razie nic ci nie odejmowałem, skoro nie byłeś pewien co masz. Umówmy się, że w następnym poście napiszesz co zjadasz/wypijasz. Jeżeli nic nie napiszesz, to założę że spożyłeś to co wcześniej napisałeś.

W stercie siana znajdujesz: kosa x 3, grabie x 4, motyka x 3, miotła x 3. Potem przeszukujesz warsztat. Tam znajdujesz:
Drewno na łuczysko x 3, drewno na kuszę x 4, kawałek drewna x 5, piła x 3, siekiera x 2.
Podchodzisz do murka i sięna niego podciągasz. Nikogo na podwórzu Aavisa nie widać. Teraz widzisz że w sumie to można się wspiąć pod otwarte okno po porośniętej kratownicy.

Stan posiadania:
Żywność:
esencja lecznicza x 2, miód, mięso x 9, kiełbasa, mleko x 2, ryba x 2,
Przedmioty:
strzały x 421, 520 sztuk złota, wędka, sznur x 12, kawałek drewna x 7, miotła, patelnia, siekiera, piwo x 3, butelka z wodą x 8, butelka spirytusu x 2, sól x 5, pałka x 2, pióro x 3, bagienne ziele x 2, kły x 2, zęby x 4, żuwaczki polnej bestii x 2, miecz, menzurka x 5, koszula, buty obywatela, spodnie obywatela x 2, koszula obywatela x 2, miedziany pierścionek, zardzewiały miecz, sztylet, skórzana czapka x 2, miecz półtoraręczny, lekka drewniana tarcza, skórzany strój, pochodnia x 3, krzesiwo, srebrny pierścień z topazem, złoty pierścień z perłą, złoty kolczyk ze szmaragdem x 2, ryżówka x 3, nóż kastetowy x 3, łuk kawaleryjski x 2, łuk dębowy, średni kaftan myśliwski, Krush Varok, lekka szata asasyna, strój bandyty x 2, skóra bizona x 6, rzepa x 4, orkowe ziele x 3, magiczny korzeń, alkojagoda, krwawa trzcina x 2, żabi korzeń x 5, ognista pokrzywa, leśna jagoda x 6, kocianka x 3, rosa poranna x 8, kubek x 2, sztućce, kosa x 3, grabie x 4, motyka x 3, miotła x 3, drewno na łuczysko x 3, drewno na kuszę x 4, piła x 3, siekiera x 2,

Wredny barbarzyńca

Ostatnio edytowane przez Smutas : 12-07-17 o 17:28.
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-17, 17:43   #316
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

Decyduję się wspiąć pod otwarte okno licząc, że być może uda mi się coś podsłuchać. Zanim to jednak uczynię wole się upewnić czy to wszystko mnie utrzyma gdyż nie chcę znowu spaść na jakieś jebane widły.
Spryciarze wśród dzisiejszych muzyków umieszczają nowe kompozycje w sieci, jak pasztet do ostygnięcia na parapecie, i czekają, aż jacyś anonimowi muzycy dokonają przeróbek. (…) Proces twórczy nie dokonuje się już w głowie jednostki, jeśli kiedykolwiek tak było. Dzisiaj wszystko jest do pewnego stopnia odbiciem czegoś innego.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-17, 17:54   #317
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Stan posiadania:
Żywność:
miód, mięso x 6, kiełbasa, mleko x 2, ryba x 2,
Przedmioty:
strzały x 421, 520 sztuk złota, wędka, sznur x 12, kawałek drewna x 7, miotła, patelnia, siekiera, piwo x 3, butelka z wodą x 8, butelka spirytusu x 2, sól x 5, pałka x 2, pióro x 3, bagienne ziele x 2, kły x 2, zęby x 4, żuwaczki polnej bestii x 2, miecz, menzurka x 5, koszula, buty obywatela, spodnie obywatela x 2, koszula obywatela x 2, miedziany pierścionek, zardzewiały miecz, sztylet, skórzana czapka x 2, miecz półtoraręczny, lekka drewniana tarcza, skórzany strój, pochodnia x 3, krzesiwo, srebrny pierścień z topazem, złoty pierścień z perłą, złoty kolczyk ze szmaragdem x 2, ryżówka x 3, nóż kastetowy x 3, łuk kawaleryjski x 2, łuk dębowy, średni kaftan myśliwski, Krush Varok, lekka szata asasyna, strój bandyty x 2, skóra bizona x 6, rzepa x 4, orkowe ziele x 3, magiczny korzeń, alkojagoda, krwawa trzcina x 2, żabi korzeń x 5, ognista pokrzywa, leśna jagoda x 6, kocianka x 3, rosa poranna x 8, kubek x 2, sztućce, kosa x 3, grabie x 4, motyka x 3, miotła x 3, drewno na łuczysko x 3, drewno na kuszę x 4, piła x 3, siekiera x 2,

Fexo - 195 pkt. życia

Pod ścianą kamienicy nic nie leży. Wspinasz się więc po kratownicy pod okno. Gdy jesteś już prawie przy nim dobiegają cię głosy:
- Gildia zabójców wykona twoje zlecenie bez najmniejszego problemu. - mówi jeden.
- Zapłacę podwójną stawkę za "specjalne" wykonanie zlecenia. - to głóos Aavisa.
- Na czym ma to polegać? -
- Zabójstw ma dokonać jedna osoba, a potem sama ma zginąć, by nie móc się nikomu pochwalić tym co zrobiła. -
- Hmmm... Da się to załatwić, ale za potrójną stawkę. -
- Zgoda. Pamiętasz kto ma zginąć? -
- Tak jest. To Grymgryrk Jazgrogrodykr, Gorbasz Gorgudor i Melchior Bum Cykada. -
- Tylko pamiętaj. Dopiero po zjeździe gildii. Macie mnie obserwować. Jak wyjdę na miasto ubrany w czerwony kubrak, to w ciągu trzech dni cała ta trójka ma zginąć. Niepotrzebni mi chętni do podziału zysków. - rechocze Aavis. - Ach. I jeszcze jedno. Zapłacę normalną stawkę za zlikwidowanie pewnego jaszczurozłowieka. Ale dopiero jak wyjdzie ode mnie. Zleciłem takiemu jednemu rozniesienie poczty i też nie chcę aby chlapał ozorem o tym co mógł się przy okazji dowiedzieć. -
- Będzie jak sobie zażyczysz... -

Słyszysz kroki i trzask zamykanych drzwi. Podciągasz się do parapetu i zaglądasz do komnaty. Widzisz tylko Aavisa siedzącego za biurkiem i przeglądającego jakieś papiery. W komnacie jest tylko kilka szaf z solidnymi zamkami.

Co robisz? Wchodzisz przez okno do środka? Schodzisz na dół i wchodzisz do kamienicy drzwiami? Coś innego?

Wredny barbarzyńca

Ostatnio edytowane przez Smutas : 12-07-17 o 18:15.
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-17, 18:14   #318
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

Zamierzam wykorzystać umiejętność skradania się aby po cichu zbliżyć się do Aavisa. Tak przypuszczałem, że skurwiel będzie chciał się mnie pozbyć, dobrze, że podsłuchałem ich rozmowę.

- Grymryka masz już z głowy więc nie zawracaj sobie nim głowy Hrabio Aavisie. - Odpowiadam po cichu stając kawałek za jego plecami. - Zadanie także zostało wykonane,ale nie pamiętam aby była tam mowa o mojej śmierci, więc chyba trzeba uiścić tam kilka znacznych zmian. I nawet nie próbuj wzywać tych ludzi bo przed własną śmiercią zabiorę też ciebie na drugą stronę.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-17, 18:18   #319
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Aavis podskakuje, jakby ktoś wbił mu w dupę szpilkę.
- Eeee... Co tu robisz? jak się tu dostałeś? - pyta. A potem, wyraźnie przestraszony mówi:
- Zapłacę ci ile chcesz, tylko nie rób mi krzywdy! Zrobię cię moim wspólnikiem! Będziesz bogaty! - błaga ze łzami w oczach.

Wierzysz mu? Czy też zabijasz go od razu i przeszukujesz zwłoki?

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-17, 18:29   #320
 Fexo
POP/STAR

Fexo awatar

Domyślnie

- Powiedz mi jaką mam gwarancję, że po przyjęciu twojej oferty nie zostanę zabity tuż po wyjściu z twojej siedziby? Żadną, a kupieckie korzenie nauczyły mnie jednej, istotnej rzeczy, mianowicie nie wolno bezgranicznie zawierzać kupcom gdyż każdy z nich dba tylko o swój interes. - Nie spuszczam wzroku z mężczyzny aby być gotowym do działania w każdej chwili. - Ale wiesz co?

Zaczynam chodzić po pomieszczeniu gładząc od czasu do czasu ręką mój łuk oraz strzałę trzymaną w dłoni. Doprawdy, głupota tego kupca doprowadziła mnie do zażenowania i zarazem obrzydzenia do tej całej gildii. Wyrwanie takiego chwasta byłoby ratunkiem dla społeczeństwa i tej gildii skoro chce pozabijać wszystkich, którzy mu pomagają.

- Nawet jeżeli mnie zabijesz to osoba, która zabiła Grymryka przybędzie także po ciebie aby ściąć i twoją głowę. - Odrzekam, a następnie obmyślam plan działania. - Dawaj kasę, a zostawię cię przy życiu.

Jeżeli kupiec zdecyduje się dać mi pieniądze za wykonane zadanie to zamierzam je wziąć, a następnie posłać tą opasłą świnię do piachu. Jeżeli nie zgodzi mi się ich dać to i tak mam zamiar go zabić, mała strata. Chwasty w społeczeństwie trzeba wyrywać.

RPG
Fexo jest offline  
Nieprzeczytane 12-07-17, 18:40   #321
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Aavis rzuca ci sakiewkę z 200 sztukami złota. Gdy ją łapiesz rzuca się w kierunku sznura zwisającego z sufitu przy biurku. To pewnie linka, na końcu której wisi dzwonek wzywający pomoc. Wywalasz w niego dwie sera strzał i aavis pada martwy...
Zabierasz z niego biżuterię, którę jest obwieszony:
złoty wisiorek z rubinem, złoty pierścień z szmaragdem, złoty pierścień z perłą, srebrny pierścień z szafirem, srebrny pierścień z bursztynem.
Po wszystkim czujesz się zmęczony, ale zadowolony. Powstrzymałeś tych, którzy chcieli zrobić z Gildii Kupców złodziejską organizację. Co prawda Lizzryk też ma sporo za pazurami, ale chociaż woli uczciwie handlować.
Czujesz że musisz udać się teraz do Ambulatorium i wypocząć.

KONIEC WYPRAWY

Stan posiadania przed sesją miałeś taki:
esencja lecznicza x3, ekstrakt leczniczy x 5, miód, Napój kamuflażu,
539 sztuk złota, strzały x 463, wędka, sznur x 12,

Po sesji masz taki:
Stan posiadania:
Żywność:
miód, mięso x 6, kiełbasa, mleko x 2, ryba x 2,
Przedmioty:
strzały x 411, 720 sztuk złota, wędka, sznur x 12, kawałek drewna x 7, miotła, patelnia, siekiera, piwo x 3, butelka z wodą x 8, butelka spirytusu x 2, sól x 5, pałka x 2, pióro x 3, bagienne ziele x 2, kły x 2, zęby x 4, żuwaczki polnej bestii x 2, miecz, menzurka x 5, koszula, buty obywatela, spodnie obywatela x 2, koszula obywatela x 2, miedziany pierścionek, zardzewiały miecz, sztylet, skórzana czapka x 2, miecz półtoraręczny, lekka drewniana tarcza, skórzany strój, pochodnia x 3, krzesiwo, srebrny pierścień z topazem, złoty pierścień z perłą, złoty kolczyk ze szmaragdem x 2, ryżówka x 3, nóż kastetowy x 3, łuk kawaleryjski x 2, łuk dębowy, średni kaftan myśliwski, Krush Varok, lekka szata asasyna, strój bandyty x 2, skóra bizona x 6, rzepa x 4, orkowe ziele x 3, magiczny korzeń, alkojagoda, krwawa trzcina x 2, żabi korzeń x 5, ognista pokrzywa, leśna jagoda x 6, kocianka x 3, rosa poranna x 8, kubek x 2, sztućce, kosa x 3, grabie x 4, motyka x 3, miotła x 3, drewno na łuczysko x 3, drewno na kuszę x 4, piła x 3, siekiera x 2, złoty wisiorek z rubinem, złoty pierścień z szmaragdem, złoty pierścień z perłą, srebrny pierścień z szafirem, srebrny pierścień z bursztynem.

Fexo okazał się sprawnym userem, który bez większych problemów pokonywał postawione przed nim zadania. Jedyny minus - to dlugi czas jej trwania. Z praktyki wiem, że najlepsze są sesję, które trwają maksymalnie 3 tygodnie, przy dłuższych gracz zapomina co działo się na początku sesji.
Ale Fexo uczciwie zarobił 5 KH za udział w sesji.

Karta RPG zostanie uzupełniona po wystawieniu przez Fexo oceny mojej pracy.

Wredny barbarzyńca

Ostatnio edytowane przez Smutas : 12-07-17 o 18:52.
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania