Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Smutas - Mapa Tivfów

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 16-11-16, 22:56   #13
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Wyciągasz z torby potrzask, po czym przykucasz, aby go rozstawić i uzbroić. Nie okazuje się to jednak najlepszym pomysłem. Gdy tylko opuszczasz broń, ruch w krzakach nasila się, a z nich wyskakuje na ciebie bestia. Kątem oka dostrzegasz jej nietypowy wygląd; przypomina przerośniętego kota, trochę jakby varanckiego lwa, tyle że jest... w cętki?
Nic dziwnego, że zwierzę czekało z atakiem, kocury wszak lubią pośledzić. Zdążasz zasłonić się ręką. Ssak wgryza się w nią, przygważdżając cię do ziemi. Czujesz, jak ostre pazury wbijają się w twoje barki.

Jaguar (statystyki lwa)
Punkty życia: 150
Pancerz: 80-10-90
Obrażenia: 80

Smutas: 280/300 HP, lekko ranny

[Dodatkowe 10 HP odjąłem tak dla klimatu, bo wiesz, atak z zaskoczenia. :P]
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 16-11-16, 23:18   #14
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

[Spoko, jesteś MG, możesz mi wpuszczać wściekłych przeciwników co bardziej ranią.]

- O żesz ty kiciusiu... - warczę i wgryzam się zębami w szyję kota. Cholera, muszę z gnojem gołymi rękoma walczyć. Mam zamiar tak długo tłuc kiciusia pięściami aż padnie. A potem sprawdzę czy to przypadkiem nie samica, bo jestem tak zły, że wybzykałbym ją za ten zdradziecki atak.

[Zajebiaszcza akcja. Że ja na to nie wpadłem aby doprowadzić do tego aby gracz gołymi rękoma walczył!]

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 16-11-16, 23:46   #15
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Postanawiasz odpłacić się skurkowańcowi w ten sam sposób. Odtrącasz jego lewą łapę, po czym chwytasz go za kark i wgryzasz mu się w szyję. Jaguar ryczy z bólu, jednocześnie puszczając twoją rękę. To twoja szansa. Potężnym ciosem uderzasz go w pysk, tym samym zrzucając z siebie drapieżnika. Odrobina futra zostaje w twoich ustach. Doskakujesz do kocura i zsyłasz na jego łeb potężne młoty. Nim ten ulega twej sile, wykorzystuje swoją szybkość, by jeszcze raz cię udrapnąć. W końcu jednak z nim kończysz.

Smutas: 270/300 HP, lekko ranny

Jak wcześniej postanowiłeś, tak robisz. Obracasz cielsko na plecy, ażeby sprawdzić płeć zwierzaka. Oniemiejesz z wrażenia. Zaskakuje cię długość jego... a, nie, to ogon. Niemniej, szybko dostrzegasz, że pokonany osobnik w istocie był samcem.
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 16-11-16, 23:49   #16
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Z wściekłości, zanim zabiorę z niego trofea, odgryzam mu fiuta z jajami, niech jego duch cierpi i po śmierci!
Potem mam zamiar rozejrzeć się, czy koteczek nie miał kolezków. Jeżeli nie, to wracam ostrożnie na plaże i obserwuję, czy truchła topielców nie zwabiły innych drapieżników.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 00:09   #17
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

[Oby nas obrońcy praw zwierząt nie dojechali. xD]

W akcie furii łapiesz kota za fujarę i jajca, po czym amputujesz je przy użyciu swoich zębów. Smak jest nieco dziwny, aczkolwiek przypomina ci kurczaka - i może odrobinę przepocone onuce. Następnie zabierasz się za oprawienie zwierzęcia. Jego skórę wyceniasz na trzykrotnie droższą od lwiej, a to za sprawą ciekawego wzoru, który się na niej znajduje.

Zdobyte: ostryga x 4, surowe mięso x 7, skóra topielca x 5, pazury topielca x 5, alkojagoda x 1, dragrot x 1, twardzień x 1, roślina lecznicza x 2, leśna jagoda x 1, wilcze ziele x 1, korzeń leczniczy x 1, skóra jaguara x 1 (90 szt. złota), pazury x 1, kły x 1

Wytężasz wzrok i słuch, ale nic szczególnego już nie wychwytujesz. Udajesz się więc z powrotem na plażę.

Wychodzisz w tym samym miejscu. Widzisz, że ciała topielców wciąż leżą w tej samej pozycji, najwidoczniej nikt ich nie ruszał. Do twych uszu dobiega natomiast jakiś dźwięk. Coś jakby szmer, z jednego z namiotów...
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 00:14   #18
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Padam błyskawicznie na piasek, a potem, jak mnie starsi kiedyś uczyli, szorując jajami po ziemi przesuwam się cichutko w stronę szałasu by z bliska stwierdzić co tam się dzieje.
No żesz... Kto tu rozsypał takie ostre kawałki połamanych muszelek? Mało fiuta sobie o nie obciąłem...

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 00:27   #19
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Bezszelestnie suniesz po piachu niczym wąż, powoli zbliżając się do wejścia do namiotu. Szum morza maskuje wszelkie odgłosy, które mógłbyś nieopatrznie wydać.
Wychylasz głowę zza winkla, aby obadać, co to się dzieje w środku. A tam... człowiek! Albo przynajmniej jakaś istota stojąca na dwóch nogach; nie jesteś w stanie stwierdzić, bo stoi do ciebie tyłem. Skrupulatnie rozeznajesz się w jego fizjonomii. Mocno opalona, brązowa skóra. Nogi, plecy i bicepsy pokryte wymyślnymi tatuażami w ciemnym kolorze. Włosy ma kruczoczarne i proste, sięgają mu do barków. Jedynym elementem ubioru, który ma na sobie, jest przepaska biodrowa, która jednakowoż nie zasłania pośladków. W prawej dłoni dzierży jakiś prymitywny oręż, chyba dzidę z kamiennym grotem.
Z tego co widzisz, bacznie rozgląda się po wnętrzu szałasu.
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 00:34   #20
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Na Beliara, prawdziwy dzikus! Jeszcze takiego nie bzy.. to jest, nie zabiłem. Wstaję i podnoszę rękę lekko do góry w pokojowym geście.
- Uga buga! Mambo jambo! - mówię łagodnym głosem. Słowa te jakoś same mi wpadły go głowy. Szczerzę przy tym zęby w uśmiechu jak opóźniony w rozwoju kretyn.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 00:50   #21
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Facet podskakuje jak rażony gromem, gdy słyszy twoje okrzyki. Próbując się nagle obrócić, potyka się i ląduje tyłkiem na piasku, dzięki czemu masz okazję ujrzeć jego twarz. Dość młody, około dwudziestki. Grubo ciosana twarz, duży nos, zarostu brak. Najbardziej w oczy rzucają ci się jego brwi - przypominają ci bowiem dwie ogromne gąsienice. Nie masz żadnych wątpliwości, że to tubylec.
Gość szybko zrywa się na równe nogi i celuje w ciebie dzidą. Nie atakuje jednak; po jego twarzy widzisz, że również dla niego to dość niecodzienna sytuacja. Z jego ust padają słowa, których niestety nie idzie zrozumieć.
- Aiwa! - woła. - Aiwa!
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 00:54   #22
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

- Chcesz piwa? - dziwię się mile zaskoczony gustem dzikusa. - Niestety nie mam. Szkoda że po ludzku nie umiesz gadać, byśmy sobie ponawijali. A tak? Chyba będę musiał cię utłuc. -
Swoją drogą ciekawe czego on tu szuka.

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 01:11   #23
 GPP4
Sąsiad Przemka

GPP4 awatar

Domyślnie

Teraz, będąc w środku, jesteś w stanie zobaczyć całe wnętrze namiotu. Twoją uwagę od razu przykuwa ludzki szkielet, który spoczywa na wyplatanej linką pryczy. Widzisz, że kości są prawie śnieżnobiałe; stąd wniosek, że pechowiec musi tu już leżeć jakiś czas. Co ciekawe, wciąż ma na sobie ubranie, konkretnie skórzany kaftan, będący jednak mocno poszarpany - najprawdopodobniej przez żerujące zwierzęta. Obok pryczy stoi zaś stara skrzynia.
Wtem dzikus znienacka wybałusza gały. Zauważasz, że, jakby z niedowierzaniem, wpatruje się w twój rogaty hełm.
- Machumpas? - szepce do samego siebie.
Zaczyna kiwać głową. Chyba jakaś lampka mu się we łbie zapaliła. Odrzuca swoją broń na bok, po czym pada ci do stóp.
- Machumpas! - krzyczy. - Ake de, Machumpas! Ake de!
GPP4 jest offline  
Nieprzeczytane 17-11-16, 01:19   #24
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Nie dość, że dzikus to jeszcze pedał??? Niewiele się zastanawiając postanawiam skorzystać z okazji, że dzikus się pochylił i chcę wykorzystać moją umiejętność ogłuszania. potem chciałbym przeszukać chatę i skrzynię. Dzikusa zostawię sobie na potem. Nawet jak się ocknie to pomyśli że to mój majestat tak go znokautował. Machumpas? Pogięło go? Ja jestem Smutas!

Wredny barbarzyńca
RPG
Smutas jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania