Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna
Przeładuj stronę [G1] Wywala mi co chwilę.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 28-11-04, 22:56   #1
Adamus
Chrząszcz

Domyślnie Gothic, wywala mi co chwila

Cześć

Mam problem, a w zasadzie to raczej więcej niz problem. Od kilku dni gram w Gothica i podczas np. ataku na jakieś zwierzę lub szybkiego zwrotu akcji, gra wywala mi się do systemu Windows. Nie mozna nawet pograć 2-3 minut, bo znów wywala. Zmniejszyłem tekstury, by sprawdzić czy to przyniesie jakis efekt....nic.

Zastanawiam się dlaczego tak się dzieje?. Grałem w Gothica 2 i tylko jeden raz gra wywaliła mnie do Windows. Przecież wg zdrowego rozsadku, to Gothic 2 powinien mieć większe wymagania niż jego poprzednik a tym samym szybciej robić takie numery co Goyhic.

W czym tkwi problem?. Mam przeprowadzoną defragmentacje. Posiadam Durona 900 MHz, 256 MB RAM, HDD 40 GB, karta grafiki GForce 4 MX440

pozdrawiam
RPG
Adamus jest offline  
Nieprzeczytane 28-11-04, 23:18   #2
Lord Gregor
Krwiopijca

Domyślnie

na twojim miejscu zainstalowałbym jeszcze raz gothica.
miałem ten sam problem a później po ponownym zainstalowaniu było wporzondku.
Nieprzeczytane 28-11-04, 23:51   #3
Donovan
Administrator

Donovan awatar

Domyślnie

Coś musi siedzieć albo w Twoim kompie, albo twoja płytka jest wadliwa i powoduje takiego rodzaju błędy. Proponuje, jak mój 'przedmówca', ponownie o przeinstalowac grę, najlepiej opartą już na oryginalnej wersji.
Sam grałem na podobnych klimatach (sprzęt) i wszystko było jak w najlepszych porządku, oczywiście nie licząc tych typowych bugów.
RPG
Donovan jest offline  
Nieprzeczytane 29-11-04, 00:27   #4
Anya
Demon

Domyślnie

Wg mnie są trzy sposoby na taki problem:

a) Spróbuj zwiększyć pamięć wirtualną:[list][*]Prawym przyciskiem myszy kliknij ikonę "Mój komputer" [My Computer] na pulpicie. [*]Kliknij polecenie "Właściwości" [Properties] w menu skrótów. [*]Kliknij kartę "Zaawansowane" [Advanced]. [*]Kliknij pole "Opcje" [Settings] "wydajności" [Performance]. [*]Przejdź do zakładki "Zaawansowane" [Advanced] i kliknij "Zmień" [Change] [*]W oknie dialogowym "Pamięć wirtualna" można zmienić parametry pliku stronicowania. [rozmiar początkowy, rozmiar maksymalny itd.] [Ustaw na więcej] Po zmianie ustawień kliknij przycisk "Ustaw" [Set], a następnie kliknij przycisk "OK". [*]Jeżeli wyskoczy okno z komunikatem o ponowne uruchomienie to: "Potwierdź"[list]
Reinstall Gothic2
c) Dokup drugą kość RAM'u...tak abyś miał 512DDR.

PS Regulamin "Pomoc Techniczna" [TU]
PS Podobne problemy innych użytkowników: [TU] & [TU] & [TU] & [TU] & [TU] & [TU] & [TU]
Nieprzeczytane 29-11-04, 15:07   #5
Adamus
Chrząszcz

Domyślnie

Dzięki Wszystkim za odpowiedzi

Zrobiłem defragmentacje partycji, zwiększyłem pamięć wirtualną a także reinstalowałem sobie Gothica. Teraz gra chodzi bezproblemowo, a co najważniejsze - płynnie.

Pozdrawiam
RPG
Adamus jest offline  
Nieprzeczytane 29-11-04, 16:36   #6
Pakomat
Krwiopijca

Domyślnie

1.do szukania danych tematow sluzy ikona "szukaj" na stronie
2.do błąd napewno zwiazany z windows XP poniewaz on jest tak cinki ze grac sie nieda
3.zainstaluje se win98 albo milennium(lepiej milenium) polecam kazdy prawie kazdy mial taki sam problem poszukaj tematów albo zobacz te co podala ania
Pakomat jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania