Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park > Gry
Przeładuj stronę TES V: SKYRIM

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 30-04-14, 21:47   #589
Thompson
Zębacz

Domyślnie

Ja grając któryś raz z kolei, zainstalowałem moda, który znacznie ułatwia otwieranie zamków (pokazuje w jakim miejscu ustawić wytrych). W każdym bądź razie potem będziesz miał dużo wytrychów, a umiejętność otwierania zamków sama wzrośnie do wystarczającego poziomu.

"Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także to, by nie wyczerpać słuchaczy." - Winston Churchill
RPG
Thompson jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 09-05-14, 21:10   #590
syn VARANTU
Jaszczur

syn VARANTU awatar

Domyślnie

A Kościany klucz to już go oddałem liczyłem na to, że rozwinie się to tak, że postać powie tej całej nocnicy, że zatrzymuje klucz i basta, a tu dupa . Ale, za to widzę, że mogę wytrenować wytrych do niezniszczalnego, chociaż teraz się skupiłem na zaklinaniu, bo chce sobie buty zaklną na udźwig w okolice 40 lub wyżej ma takie, ale już bym chciał je zmienić na ebon lub ded.... coś tamta.Statystyka wyjściowa pancerza wyższa i Podbiciu tez. Ciężka Zbroja + łuk + Magia + Dedrowe artefakty = to co używam
RPG
syn VARANTU jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-05-14, 22:58   #591
Thompson
Zębacz

Domyślnie

Zważ też na to, że ilość pancerza ma cap 587, co daje 80% redukcji, wyższe wartości nic nie dają. Więc z lekką zbroją osiągniesz taki sam poziom ochrony jak z ciężką. Chociaż faktem jest, że daedryczna wygląda kozacko. Jeśli chodzi o broń, to spokojnie można osiągnąć kilkaset dmg, oczywiście legalnie.

"Mówcy powinni mieć na uwadze nie tylko to, by wyczerpać temat, ale także to, by nie wyczerpać słuchaczy." - Winston Churchill
RPG
Thompson jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-05-14, 13:05   #592
syn VARANTU
Jaszczur

syn VARANTU awatar

Domyślnie

Niedawno udało mi się dobić Kowalstwo na 100 i można je zamienić w Zdolność Legendarna, ale, wtedy z tego co widzę muszę poznawać od nowa tę sztukę, bo się ona resetuj na 15 (znikają te lepsze umiejętności jak magiczne kowalstwo , elfie , Daedryczne i cała reszta zostaję tylko te podstawowe badziewia ). Jak myślicie opłaca się klepać ta zdolność na drugim kółku jako legendarną ?? Ps smocza zbroja łączy w sobie oba typy pancerza lekkie i ciężki ale o dziwo jest nieco słabsza od Daedrycznego kilka puków . Ma teraz 51Level

Ostatnio edytowane przez syn VARANTU : 16-05-14 o 13:13.
RPG
syn VARANTU jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 16-05-14, 23:03   #593
Thompson
Zębacz

Domyślnie

To jest po to, aby znieść cap poziomów. Chociaż ja na twoim miejscu zamieniłbym na legendarną tą umiejętność, którą łatwo wyskillować. Np. iluzja czy przywołanie.

RPG
Thompson jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-05-14, 12:28   #594
syn VARANTU
Jaszczur

syn VARANTU awatar

Domyślnie

Hmm to może łucznictwo wbiło mi się też na 100, ale tam rozwinąłem tylko 2 lub 3 cechy i to nie na max tylko na tzw zaznaczenie . Ps to, jak dojdę do 100Leveul to 101 będzie znowu 1, ale Legendarnym??, o ile się da. Druga sprawa wyłem sobie około 4000 strzał Krasnoludzkich połowę dałem Lidi a jakiś czas potem u jakiegoś typka chyba w samotni podkradłem kila strzał tego typu i teraz ma taki problem, że wszystkie strzały krasnoludzie jakie ma ( w ekwipunku ) są przez gra uznane za skradzione typkowi próbowałem je wyczyści u odpowiednich handlarzy, ale albo, im brakuje kasy na zakup albo mnie na odkup. Miła ktoś takiego dziwnego buga ? Czasem tez Kadzickie namioty pod Białą granią się pokazują bez mieszkańców a czasem Kadzicy kupcy bez swoich namiotów .

Ostatnio edytowane przez syn VARANTU : 17-05-14 o 12:41.
RPG
syn VARANTU jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-05-14, 19:51   #595
Thompson
Zębacz

Domyślnie

Gdy osiągniesz 100, to przestaniesz zdobywać tam doświadczenie. Musisz sam zamienić tą umiejętność na legendarną. Co do strzał to nie grałem dawno i nie wiem, co z tym systemem.

RPG
Thompson jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 19-05-14, 21:06   #596
syn VARANTU
Jaszczur

syn VARANTU awatar

Domyślnie

edit Całkowity
Pytanie dotycz kupienia posiadłość w Markarcie I Wichrowym Tronie .
Jak można je nabyć W Wichrowym tronie wiem, że Posiadłość jest związana z zdaniem Krew na Lodzie
( te morderstwa) zadnie to już dawno zaliczyłem, ale nadal nie mogę kupić Posiadłości co do pomagania ludność to tu też ma spor za sobą. Słyszałem, żeby dostać tą podłość trze dołączyć do wojny domowe ? Podobnie w mieście Markart tam też ma sporo zadań Nawet Igmunt mówił mi raz, że mogę nabyć dom w mieście, żeby porozmawiać o tym z zarząd , zarządcą jest ten jego wujek, który ma dla mnie tylko misje z nagrodami nie można go zapytać o posiadłość, bo nie ma takiej opcji dialogowej . Teraz tak na jakimś filmik widziałem, że zarządca w Markart był nie wuj Igmunda tylko Reburrus Quintilius ( chyba dobrze to przepisałem ) dwa ja ma zadnie z : rengtam w wykazie tych zaczętych, odkąd jakiś facet wcisną mi ulotkę, czy to może blokować kupno domu w markart ?.
Jakby ktoś wiedział jak jest z tymi posiadłościami to proszę czekam na odpowiedz. Thompson lub kto- -kolwiek jak coś wiecie to śmiało

Ostatnio edytowane przez syn VARANTU : 21-05-14 o 21:52.
RPG
syn VARANTU jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 24-11-14, 07:06   #597
stachnie
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał syn VARANTU Zobacz post
W Wichrowym tronie wiem, że Posiadłość jest związana z zdaniem Krew na Lodzie
( te morderstwa) zadnie to już dawno zaliczyłem, ale nadal nie mogę kupić Posiadłości co do pomagania ludność to tu też ma spor za sobą. Słyszałem, żeby dostać tą podłość trze dołączyć do wojny domowe ?
Nie tyle dołączyć, ile ją zakończyć (nie chce mi się sprawdzać, czy zawsze - może wystarczy mieć zaliczone zadanie "Niekończąca się pora roku", czyli wynegocjowanie zawieszenia broni).

Cytat:
Podobnie w mieście Markart tam też ma sporo zadań Nawet Igmunt mówił mi raz, że mogę nabyć dom w mieście, żeby porozmawiać o tym z zarząd , zarządcą jest ten jego wujek, który ma dla mnie tylko misje z nagrodami nie można go zapytać o posiadłość, bo nie ma takiej opcji dialogowej .
O ile dobrze pamiętam, trzeba zrobić całe zadanie ze spiskiem Renegatów (na końcu ucieczka z kopalni i oczyszczenie imienia) i zrobić dwie misje dla jarla (zabić jednego z przywódców Renegatów i odzyskać pamiątkę rodzinną, bodajże jakąś tarczę).

Cytat:
Teraz tak na jakimś filmik widziałem, że zarządca w Markart był nie wuj Igmunda tylko Reburrus Quintilius ( chyba dobrze to przepisałem )
Być może tak się dzieje po zdobyciu Pogranicza przez Gromowładnych. Przy przejmowaniu miast przez którąkolwiek ze stron zawsze zmienia się jarl i na ogół zarządca.

Cytat:
dwa ja ma zadnie z : rengtam w wykazie tych zaczętych, odkąd jakiś facet wcisną mi ulotkę, czy to może blokować kupno domu w markart ?.
Właśnie to - spisek Renegatów.

Jeśli chodzi o umiejętności Legendarne, to niezależnie od tego, ile było na początku (premie zależne od rasy), po zrobieniu Legendarnej umiejętność zostaje zresetowana do 15. Można to robić wielokrotnie. W praktyce opłaca się to robić tylko z umiejętnościami, które można łatwo awansować. Z mojego doświadczenia wynika, że:

- zupełnie nie opłaca się tego robić z kradzieżą kieszonkową i umiejętnościami walki (bronie 1-, 2-ręczne i łuki), gdyż najtrudniej je rozwinąć
- odradzałbym skradanie, pancerze, blokowanie i retorykę
- można spróbować z zaklinaniem, alchemią kowalstwem i otwieraniem zamków jeśli ma się nadmiar składników o znanych efektach (alchemia), sztabek (kowalstwo), pełnych kamieni dusz i np. biżuterii (zaklinanie) lub wytrychów (otwieranie zamków); warto mieć mikstury i zaklęty sprzęt z premiami do kowalstwa i alchemii, gdyż szybkość awansu zależy od wartości wytworzonych lub ulepszonych przedmiotów
- najbardziej opłaca się to robić ze szkołami magii jeśli ma się sprzęt redukujący koszt czarów do 0 (jeśli ma się wymaksowane zaklinanie z odpowiednimi perkami, to wystarczą 4 przedmioty i ma się sprzęt dla 2 szkół magii naraz; z odpowiednimi miksturami i dodatkowymi premiami z Dragonborna wystarczą 3) i zrobione zadania z czarami rytualnymi (dostęp do zaklęć mistrzowskich); moim zdaniem absolutny hit to rzucanie Grupowej Harmonii (iluzja) w miejscu, gdzie jest dużo niskopoziomowych i nieagresywnych stworzeń, np. Farma Sarethi.

S.

Ostatnio edytowane przez stachnie : 25-11-14 o 19:14. Powód: Usunięcie jednego z podpisów po sklejeniu dwóch postów przez admina
RPG
stachnie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-11-14, 23:50   #598
Thompson
Zębacz

Domyślnie

Jeśli chodzi o skillowanie - to można też tworzyć miksturki przywracania i pić, znowu tworzyć, itd. Dostajesz mikstury + ileś milionów do przywracania, jedna taka mikstura nabija alchemię do 100, czyli tworzysz, resetujesz umiejętność, tworzysz, resetujesz. Następnie resetujesz retorykę i sprzedajesz te mikstury (nie jest ważne to, że handlarz nie ma złota), tutaj też jedna mikstura zapełnia pasek do 100. Jednak to już jest duży exploit. Z mniej inwazyjnych sposobów można spróbować przywołania (pułapka duszy) lub iluzja.

Jeśli ktoś posiada DG i DB, to warto zostać wampirem i wykupić perk "Nekromag", który daje 25% boosta do czarów przeciwko nieumarłym. Co najlepsze - działa to na nasze perki oraz zaklęte przedmioty. Kombinowałem z maxem i udało mi się osiągnąć chyba 130 zdrowia na przedmiocie. Tzn. troszkę ponad 100, ale perk nekromaga dodał 25%. Z tego co pamiętam, to zaklęcia + % do obrażeń wbiłem na 70 lub 80% na przedmiot.

RPG
Thompson jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-11-14, 07:40   #599
stachnie
Chrząszcz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Thompson Zobacz post
Jeśli chodzi o skillowanie - to można też tworzyć miksturki przywracania i pić, znowu tworzyć, itd.
[...]
Jednak to już jest duży exploit.
Tzw. Fortify Restoration Glitch (trzeba jeszcze zdjąć i założyć wszystkie przedmioty z premią do - w tym przypadku - Alchemii) - jeśli przy jego pomocy stworzysz mikstury z premią do Zaklinania, możesz tworzyć przedmioty magiczne o dowolnie dużej mocy (np. olbrzymia premia do zdrowia powoduje, że postać jest praktycznie nieśmiertelna). Podobnie wielka premia do Kowalstwa powoduje, że wystarczy raz (lub parę razy) ulepszyć byle przedmiot i już masz Kowalstwo na 100. Zostało to usunięte przez mod Unofficial Skyrim Patch.

S.
RPG
stachnie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania