Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Inne > Hyde Park > Gry
Przeładuj stronę Czy gry mogą czegoś nauczyć?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 25-03-04, 12:39   #25
GOTH*

Wyślij wiadomość przez AIM do GOTH*
Domyślnie

fajnie by było gdyby w tym temacie wypowiedział sie Krzysztof - z pewnoscia jeden z najwiekszych "znawców" tego tematu...

Edukacja poprzez granie, czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym zależy w największym stopniu od rodzaju gry, na którą najczęściej zwracamy uwagę, i w którą lubimy grać.
Gry strategiczne rozwijają nasze umiejętności prawidłowego zarządzania, gospodarowania, myślenia o tym, co byłoby najlepsze, najdogodniejsze, najbardziej korzystnego dla tego i tego typu działania. To są główne atuty tego rodzaju gier, co sprawia, że można ten typ zaliczyć do jednego z najciekawszych.
Gry zręcznosciowe świetnie rozwijają nasz refleks, spostrzegawczość i - moim zdaniem - należą do jednych z najbardziej wciągających, ponieważ gdy za pierwszym razem nie uda nam się: trafić, doskoczyć, złapać itp. to jakoś odruchowo podejmujemy decyzję, aby spróbować jeszcze raz, i jeszcze, aż w końcu się uda... Może nie zawsze takie działanie jest wskazane, ponieważ za bardzo można się "wciągnąć", ale to jednak aż tak bardzo nam nie grozi...
Podobnie jest z innymi typami gier, ale według mnie to, czy czegoś gra może nas nauczyć, zależy również w pewnej mierze, od nas samych - naszych zainteresowań, upodobań, osobowości itp. Można tu również wspomnieć o grach brutalnych, strzelankach i "rzeźniach" gdzie strumieniami leje się krew, o których często się mówi, że powinny być nielegalne. Wydaje mi się, że to, czy ktoś pod wpływem takiej gierki wyjdzie na ulicę i zacznie naprawdę mordować, to również zależy od jego skłonności, rozróżniania rzeczywistości od fikcji, środowiska i stosunku do innych ludzi. Widzę to na przykładach wielu ludzi, których dobrze znam, i którzy lubią grać w tego typu gry, ale na szczęście nie dzieje się z nimi "nic niedobrego..."

Ogólnie rzecz biorąc uważam, że gry nie są tak do końca "istym złem" jak stwierdziłaby zapewne wyżej wymieniona przeze mnie osoba. Chyba jednak nie bez powodu człowiek posiadł umiejętność rozróżniania dobra od zła... :roll:

!!! Czytaj Prasę Alternatywną !!!
!!! Wspieraj Scenę Niezależną !!!
RPG
GOTH* jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-03-04, 17:22   #26
Baklazan
Kąsacz

Wyślij wiadomość przez AIM do Baklazan Wyślij wiadomość przez MSN do Baklazan
Domyślnie

Cytat:
Duzo gatunkow gier moze czegos nauczyc, np. taki Medieval pokazuje realia historyczne, jest to dosc dobrze zrealizowane. Nawet taki Counter-Strike moze czegos nauczyc - jak sie nazywaja bronie .

W zupelnosci zgadzam sie z Panem Moderatorem.Gry strategiczne rozwijaja szybkosc myslenia(sczegolnie starcraft)a np Gothic uczy nas jak poprawnie sklecac zdania(bo sa tam dialogi mowione).
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 26-03-04, 13:15   #27
Gothic_elite
Czarny Goblin

Domyślnie

No nauczyłę się dużo sałów po angielsku.
RPG
Gothic_elite jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-04, 14:21   #28
Rabittous
Syn boży

Rabittous awatar

Domyślnie

no mi sie diablo na historie przydało
ale wogóle angielskojezyczne gry nauczyły angielskiego (jak go nieznalem) przecierz load, save, quit, exit to co to jest troche gry uczą, jeszcze zalezy jakie
szukać okazji, by być szybszym niż cięcie Atropos...
RPG
Rabittous jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-04, 17:33   #29
Lobart
Zbanowany

Domyślnie

ZDECYDOWANIE UCZA np.strategie myślenia,FPP refleksu,gry ANG języka itp.... :P

PS.Yeach mam 1000 postów...
RPG
Lobart jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-04-04, 11:34   #30
Majster-Peon
Chrząszcz

Domyślnie

moim zdaniem gry nieuczą tylko źle wpływają na psychike człowieka np: jakiś dzieciak grał w szalęczą szczelalinke ,a po pokonaniu bedzie chodził po mieście z nożem i jakegoś dzieciaka do ściany i powie -mam cie!!!
więc uważam że gry wpływająźle na psychike człowieka albo taki postal pójdziesz z łopatą na mieście i bedziesz nawal w innych albo policjanta zabijesz i bedziesz myślał że opadnie pasek szukania glin NARA
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-04-04, 11:36   #31
Majster-Peon
Chrząszcz

Domyślnie

moim zdaniem gry nieuczą tylko źle wpływają na psychike człowieka np: jakiś dzieciak grał w szalęczą szczelalinke ,a po pokonaniu bedzie chodził po mieście z nożem i jakegoś dzieciaka do ściany i powie -mam cie!!!
więc uważam że gry wpływająźle na psychike człowieka albo taki postal pójdziesz z łopatą na mieście i bedziesz nawal w innych albo policjanta zabijesz i bedziesz myślał że opadnie pasek szukania glin NARA
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-04-04, 01:17   #32
komar
Zbanowany

Domyślnie OCZYWISCIE

mOGA NAUCZYC I TO BARDZO DUZO! MOIM ZDANIEM SZCZEGOLNIE STRATEGICZNE ALE I TE ZRECZNOSCIOWE...
POZDRAWIAM!!!
RPG
komar jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-04-04, 14:24   #33
kara
Krwiopijca

Domyślnie

nie wiem czy się czegoś nauczyłam przez gry ale wiem ze jesli ise normalnie do tego podejdzie to wcale nie mają złego wpływu na psychike...ja z powodzeniem gram Soul Reavera, gothica i inne i co? czy biegam po ulicy i zabijam ludzi? nie!
coc musze przyznac ze jak w empiku stoi sie przy półce z grami i jakiś 20 latek wrzeszczy na cału sklep" NOWE HEROUSY!!!!!!!!!!" a potem jakos dziwie macha rekami to rzeczywiscie cos nie jest tak...
RPG
kara jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 30-04-04, 20:05   #34
wilker
Krwiopijca

Domyślnie

Gothic nauczył mnie interesów.Kardif sprzedaje informacje w tawernie,ja za jego przykładem zrobiłm to samo Zbijam kokosy
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-04, 01:08   #35
Tyrael
Polna Bestia

Domyślnie

Najwięcej nauczyły mnie gierki na faktach historycznych typu...
-Medal fo Honor
-Call fo Duty
dzięki tym grom zainteresowałem się historią 2 Wojny Światowej...
I moge powiedzieć że wiele się nauczyłem... Wszagrze praktyka czyni mistrza
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 23-06-04, 01:11   #36
Anya
Demon

Domyślnie

Na pewno poszerza wyobraźnie. Zależy też od gatunku gry…np. rpg czy typowa strategia. W tych gatunkach cza myśleć by do czegoś dojść. Natomiast nie sądzę aby gra FPP np. Postal mogła by czegoś nauczyć. [Pozbawienie głowy od reszty ciała z finezja i precyzją na dodatek łopata…czysta przemoc] < - Na szczęście nie grałam…tylko czytałam Info.
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania