Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Ulubione miasto w G3 [Myrthana]

Zobacz wyniki ankiety: Jakie jest wasze ulubione miasto w Myrtanie?
Ardea 31 5.38%
Reddock 10 1.74%
Cape Dun 39 6.77%
Montera 70 12.15%
Gotha 45 7.81%
Faring 141 24.48%
Vengard 85 14.76%
Okara 7 1.22%
Silden 66 11.46%
Geldern 55 9.55%
Trelis 21 3.65%
Nemora 5 0.87%
Khorinis 1 0.17%
Głosujących: 576. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 26-07-13, 11:41   #181
DiegsoN
Chrząszcz

DiegsoN awatar

Domyślnie

Cape Dun ze względu na fajny klimacik
Faring też jest dobre, ale Cape wole bardziej ..
"Adanos obawiał się, że pewnego dnia bestia powróci na Ziemię. Dlatego uprosił Innosa, by ten zostawił część swojej mocy na Ziemi, aby pewnego dnia przywrócić ją człowiekowi. A Innos w swej mądrości tak uczynił."
RPG
DiegsoN jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-08-13, 17:13   #182
Pretor
Chrząszcz

Post Dla mnie Gotha

Mi najbardziej podoba się Gotha....miasto co prawda z pajęczynami i nie tętni życiem,ale jest fajnie zrobione...wielkie mury,muzyczka jak w jaskiniach..i do tego ta walka z demonem podoba mi się to,że w G3:ZB miasto tętni życiem
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 25-08-13, 23:49   #183
MiO

MiO awatar

Domyślnie

W Myrtanie najbardziej przypadło mi do gustu Trelis. Ma ciekawą architekturę i budowę, a sam wygląd też jest całkiem w porządku. Poza tym można tam spotkać Thorusa który jak zawsze czegoś pilnuje.
RPG
MiO jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-09-13, 10:45   #184
dunio1
Zębacz

Domyślnie

Ulubione miasto brak - gdyz wszystkie sa takie same praktycznie.
RPG
dunio1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 11-11-13, 23:43   #185
Vojtte
Chrząszcz

Vojtte awatar

Domyślnie

Wybrałem Cape Dun ze względu na niepowtarzalny nadmorski klimat i piękne widoki.

Mówienie że wszystkie miasta są takie same jest błędem - pomimo że są małe, widac sporą różnorodnośc w układach murów i rozmieszczeniu (miniaturowych wprawdzie) dzielnic.

Najbardziej rażącą wg. mnie nieprawidłowością jest ich rozmieszczenie. Co krok zamek albo ruiny fortecy! Wiem że to świat fantastyczny, ale mimo wszystko w średniowieczu jeden zamek przypadał na wiele wiele hektarów. A w G3 co widzimy? Nieprzerwany łańcuch zamków : Vengard - Faring - Gotha - Montera - Trelis - i wszystko w linii prostej. Na co komu tyle warowni??

Kolejną rzeczą jest ich architektura. Khorinis było typowo renesansowym miastem. Pobielane ściany, żelazne ogrodzenia, okna szklane, w porcie prymitywne armaty. Natomiast miasta z G3 są... cóż, conajmniej cofnięte o kilka epok.

Są to jednak jedne z nielicznych błędów twórców, które wcale nie umniejszają grywalności ani tym bardziej klimatu Bo gothica lubi się najbardziej za klimat, który każde miasto ma nieco inny.
RPG
Vojtte jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-11-13, 00:44   #186
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Vojtte Zobacz post

Najbardziej rażącą wg. mnie nieprawidłowością jest ich rozmieszczenie. Co krok zamek albo ruiny fortecy! Wiem że to świat fantastyczny, ale mimo wszystko w średniowieczu jeden zamek przypadał na wiele wiele hektarów. A w G3 co widzimy? Nieprzerwany łańcuch zamków : Vengard - Faring - Gotha - Montera - Trelis - i wszystko w linii prostej. Na co komu tyle warowni??.
Co do montery nie wiem czemu tam mógł być zamek(biorąc pod uwagę Gothe która była "za rogiem" ale:
Gotha była twierdzą czysto paladyńską (coś jak klasztor jest dla magów tak paladyni mieli "swoje" miejsce)
Vengard wiadomo,stolica,król i te sprawy więc zamek musi być.
Faring i Trelis są na granicach krain i na wypadek wojny ktoś musi powstrzymywać najeźdźców.

Wracając do tematu to wybór jest ciężki jednak wybrałbym albo Silden albo Faring.Silden z powodów spokoju-jezioro,lasy,wodospady.Za to Faring to moje ukochane góry,trochę lasów,potężna twierdza i blisko do Nordmaru(mojej ulubionej krainy)
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 12-11-13, 18:26   #187
Vojtte
Chrząszcz

Vojtte awatar

Domyślnie

Twierdza paladynów mogła byc w Vengardzie a nie w Gocie, w końcu to nie jest tak daleko, a stolica pewnie bardziej by im pasowała.
Najbardziej nie rozumiem tego: stoję pośrodku doliny pomiędzy Faring i Gothą (tam gdzie wargowie) i widzę dwa olbrzymie zamki obok siebie z kolei stojąc obok wiatraków i pól pszenicy, widzi się Monterę i Gothę - również w odległości ledwie większej niż kilometr. Nie chcę wytykac teraz wad Gothica 3, któremu należy się tak czy siak chwała i cześc - po prostu ta nierealistycznośc razi.
RPG
Vojtte jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-13, 00:13   #188
Simon_Dark_lord
Jaszczur

Simon_Dark_lord awatar

Domyślnie

Wiesz,równie dobrze klasztor magów mógłby być w Vengardzie,poprostu każdy potrzebuje "swojego miejsca"(chociażby żeby trzymać swoje tajemnice) dlatego paladyni mieli swoją twierdzę a magowie mają klasztor.
Zresztą rybak z silden sam nam mówi (nie pamiętam który ale ten co daje nam zadanie znalezienia narzędzi),że paladyni mieli swoją twierdze koło Silden dopóki koło Trelis nie wybudowano tamy,wtedy Rhobar dał im Gothe czyli to nie jest coś "nowego",że paladyni mieli swój "dom"

Ostatnio edytowane przez Simon_Dark_lord : 13-11-13 o 00:16.
RPG
Simon_Dark_lord jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 13-11-13, 12:03   #189
matek103
Czarny Goblin

Domyślnie

Cytat:
Napisał Vojtte Zobacz post
Najbardziej nie rozumiem tego: stoję pośrodku doliny pomiędzy Faring i Gothą (tam gdzie wargowie) i widzę dwa olbrzymie zamki obok siebie z kolei stojąc obok wiatraków i pól pszenicy, widzi się Monterę i Gothę - również w odległości ledwie większej niż kilometr. Nie chcę wytykac teraz wad Gothica 3, któremu należy się tak czy siak chwała i cześc - po prostu ta nierealistycznośc razi.
o co ci chodzi?
RPG
matek103 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-11-13, 00:00   #190
Vojtte
Chrząszcz

Vojtte awatar

Domyślnie

ech.
Chodzi mi o to, że napakowane jest w świecie mnóstwo zamków.
I nie chodzi mi już o siedziby paladynów czy magów. Po prostu żadne normalne królestwo nie zbudowałoby dwóch potężnych zamkow tuż za skalną ścianą, jak Faring i Gotha (ze względów czysto praktycznych, jak chociażby koszty). A zauważcie, że zamków musiało byc kiedyś więcej. Zatopiona forteca w Silden, ruiny na wschód od Faring, ruiny na zachód od Montery i wiele innych... słowem niewiele było niegdyś w Myrtanie dzikich, dziewiczych miejsc Zastanawiam się, kto te wszystkie miasta budował? Niewolnicy?...
RPG
Vojtte jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-13, 11:12   #191
Milten3398
Czarny Goblin

Domyślnie

Głosowałem na Montere. Duże handlowe miasto ,ruiny świątyni ,duży zamek ,arena ,farmy i te krajobrazy. Jest też bardzo dobrze bronione (chociaż mogą odbudować bramę).
Na dodatek jest jednym z największych i najbogatszych miast w Myrthanie.
Według mnie najlepsze miasto w Myrthanie.
RPG
Milten3398 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 17-11-13, 23:12   #192
sliq
Chrząszcz

Talking Moje ulubione miasto w myrtanie

Najbardziej lubię Monterę...
1. Uwielbiam misje które dostaje od buntowników na obszarze montery (m.in. To z zabijaniem krów na farmie albo to z odciąganiem straży od niewolników )
2. Em... dialogi? (nie pamiętam jak nazywał się ten buntownik ale hasło wymyślił genialne)
3. Bardzo fajne questy od orków.
4. Miasto bardzo ładnie skonstruowane.
5. Tam gdzie było 6 worków pszenicy u bandytów to niedaleko znajduje się jaskinie w której jest FULL itemów i wgl można się wzbogacić zarówno materialnie jak i w PD (pełno gargulców i umarlaków do ubicia)
RPG
sliq jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania