Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Pomoc
Przeładuj stronę Orkowie, czy buntownicy?

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 21-01-12, 23:45   #1
Chrups
Krwiopijca

Domyślnie Orkowie, czy buntownicy?

Cześć!

Poczytałem sobie ostatnio w internecie o ścieżce orków i buntowników (bo jak pewnie wiecie zaraz na początku gry trzeba którąś wybrać) i trochę mnie to zastanawia. Wiele osób mówi, że wybranie drogi orków jest łatwiejsze, a gdy się jest buntownikiem trzeba wyzwalać miasta, każdy ork nas od razu bije i to się przekłada na to, że trudno wykonywać inne zadania. Czy to prawda? Jaką ścieżkę według was najlepiej wybrać i czy to zabijanie buntowników w obozach jest trudne, czy raczej powinienem sobie z nimi bez problemu poradzić? Pozdrawiam.
RPG
Chrups jest offline  
Nieprzeczytane 22-01-12, 01:15   #2
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Właściwe obranie ścieżki ma miejsce dopiero pod sam koniec gry a takie niby obranie ścieżki ma miejsce już w cape dun.

W obie strony trudność jest taka sama pytanie brzmi jak chcesz grac nudnie czyli oklepany scenariusz który przerabiało się w poprzednich częściach czy może na odwrót w końcu g3 daje nam te mozliwosc.

Wybór należy do ciebie bo to oto się opiera, trudność jest taka sama. Osobiście polecam orków potem to już assasini i ogólnie droga beliara powód jest prosty jest ciekawsza i to w sumie zawsze nowość no i więcej expa jest.
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Nieprzeczytane 22-01-12, 19:25   #3
Rahnen
Czarny Goblin

Rahnen awatar

Domyślnie

To zależy jaką ścieżkę chcesz obrać, ja polecam buntowników czyli ścieżkę Innosa.

Ścieżka Innosa - stajesz po stronie buntowników (Myrtana) i koczowników(Varant)

Ścieżka Beliara - Stajesz po stronie Orków (Myrtana) i Asasynów (Varant)

Ścieżka Adanosa - tu nie jest zależne po czyjej stronie jesteś.

@Tizgar wg. mnie to na ścieżce Innosa zarobisz najwięcej doświadczenia lecz na oko jest ścieżka Innosa jest trudniejsza.

Ostatnio edytowane przez Rahnen : 22-01-12 o 19:33.
RPG
Rahnen jest offline  
Nieprzeczytane 22-01-12, 22:02   #4
HeadShoot
Polna Bestia

Domyślnie

Ścieżka Beliara jest najbardziej dochodowa jeśli chodzi o exp. Najpierw zabijasz buntowników i koczowników, a później orków i asassynów.
RPG
HeadShoot jest offline  
Nieprzeczytane 22-01-12, 22:36   #5
Rahnen
Czarny Goblin

Rahnen awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał HeadShoot Zobacz post
a później orków i asassynów.
Tyle że to dopiero na końcu gry, a co do asasynów to tylko w Ishtar.
RPG
Rahnen jest offline  
Nieprzeczytane 23-01-12, 01:17   #6
Tizgar

Tizgar awatar

Domyślnie

Obierajac ścieżkę innosa nie polecam wyzwalasz miasto raz, obierając beliara robisz to 2x dzięki temu masz więcej expa dużo więcej
I was dreaming, about gold.

@Dark: No, nie chciałbym być tak "zajebisty" jak Domas, nawet gdyby mi za to płacili.
RPG
Tizgar jest offline  
Nieprzeczytane 23-01-12, 12:59   #7
Chrups
Krwiopijca

Domyślnie

Rozumiem, a czy jest możliwość, aby zakończyć grę bez zabijania orków lub Asasynów? Chodzi mi o to, żeby Asasyni byli ze mną w zgodzie.
I przypuśćmy, że zabiję orków i buntowników, to wtedy ktoś będzie po mojej stronie (np. najemnicy), czy będę przeciwko każdemu? :P
RPG
Chrups jest offline  
Nieprzeczytane 23-01-12, 15:40   #8
 xilk
WT

Domyślnie

Cytat:
Napisał Chrups Zobacz post
Rozumiem, a czy jest możliwość, aby zakończyć grę bez zabijania orków lub Asasynów? Chodzi mi o to, żeby Asasyni byli ze mną w zgodzie.
Tak naprawdę można zakończyć grę bez zabijania prawie kogokolwiek poza potworami lub też zabijając każdą napotkaną osobę, wybór należy do Ciebie. I ścieżki nie mają tutaj zbytniego znaczenia.
Jeśli chcesz być z asasynami w zgodzie, to po prostu olej zadania od koczowników. Los wędrownego ludu nie wpływa na żadną ze ścieżek.

Cytat:
Napisał Chrups Zobacz post
I przypuśćmy, że zabiję orków i buntowników, to wtedy ktoś będzie po mojej stronie (np. najemnicy), czy będę przeciwko każdemu? :P
Jeśli zabijesz zarówno orków, jak i buntowników, to w Myrtanie nikt nie pozostanie. Ludy innych krain jednak nie będą reagowały na to, co zrobiłeś w Myrtanie, a wyłącznie na to jak Cię postrzegały wcześniej.

W sumie polecam każdą ze ścieżek, choć mi żadna z nich nie przypadła do gustu. Zakończenie Innosa jest powtórką z G2, tylko w dużo gorszym stylu, Adanosa jest może i fajne, ale mi osobiście pomysł Xardasa się nie spodobał. Za to ścieżka Beliara byłaby bardzo dobra, gdyby lepiej rozwiązali zadanie z orkami od Pana Śmierci. Zabijając dowódców orków, wyzwalamy Myrtanę spod ich jarzma, czyli robimy to, czego Innos by zapragnął...

RPG
xilk jest offline  
Nieprzeczytane 28-01-12, 21:41   #9
Żel33k
Chrząszcz

Żel33k awatar

Domyślnie

Zaczynam grać ścieżką beliara i koledzy i koleżnki po wyżej mają racje ta ścieżka jest dużo więcej dochodowa niż pozostałe ale lubię grać ścieżką innosa.
RPG
Żel33k jest offline  
Nieprzeczytane 28-01-12, 21:57   #10
sheer"ghar
Krwiopijca

sheer"ghar awatar

Domyślnie

Moim zdaniem ta dyskusja jest wielce niepotrzebna, warto grę przejść każdą ścieżką, dobrze przy tym "klimatycznie" budować postać, ale nie bronie nikomu grania mrocznym magiem po stronie Innosa
RPG
sheer"ghar jest offline  
Nieprzeczytane 29-01-12, 11:37   #11
kacper_one
Chrząszcz

kacper_one awatar

Domyślnie

Jeśli wybierzesz ścieżkę Adanosa to na koniec gry musisz iść z Xardasem. A ja osobiście nie lubię z nim iść bo miałem takiego buga że wszedł na kamień i nie mógł zejść
RPG
kacper_one jest offline  
Nieprzeczytane 05-02-13, 19:49   #12
Krycha001
Polna Bestia

Krycha001 awatar

Domyślnie

Zapominacie o Nordmarczykach,

Dla mnie najlepsza jest właśnie ta droga choć nie można tego nazwać ŚCIEŻKĄ bo ścieżkę wybierasz albo innos,beliar lub addanos.

Ale jeżeli chodzi o to to dla mnie najlepszy jest nordmarczyk ( czyli ten który żyje w nordmarze w klanach )

powiem jeszcze coś , według mnie najlepiej jest być :

Nordmar - nordmarczyk ( ponieważ innej profesji tam nie ma )

Myrtana - najemnik orków

Varant- assasyn

RPG
Krycha001 jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania