Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Pomoc techniczna > Pomoc Techniczna [G3]
Przeładuj stronę Alternatywny balans - pytania

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-04-10, 01:13   #1
adana4
Krwiopijca

Domyślnie Alternatywny balans - pytania

Witam
Chciałbym się dowiedzieć od was co tak właściwie zmienia włączenie alternatywnego balansu przed rozpoczęciem nowej gry . Czytałem kilka tematów i doczytałem się tego ;
-zwiękrzenie ilości potrzebnych PN na naukę (pytanie : w jakim stopniu ? w takim jak w g 2 nk ?)
-bronie maja nowe właściwości ( podobno rapier ma + 5 do wytrzymałości , a jak z innymi broniami )
-trudniejsze potwory do pokonania , ale nie wszystkie ( w jakim stopniu ? )
Aha jeśli by ktoś był tak miły to mógł by zarzucić jakieś screeny z włączonym tym trybem i pokazał na nich ten zmiany
I kilka pytań do edycji rozszerzonej
-jest jakiś lepszy miecz do duali niż półtoraramienny ( broń tylko do kupienia)
-jest lepszy łuk niż cicha śmierć ?
-czyli jeśli pakuję w siłę to zwiększają się obrażenia zadawane bronią białą ?
-to samo co wyżej ale z zdolnościami łowieckimi
-jak się robi porządne kombosy bronią białą ?
-da się coś zrobić z tym aby po naciśnięciu F8 gra się nie wyłączała ?
-podczas skradania niekiedy zdarzają się dziwne zmiany kamery wie ktoś dlaczego ?

ps. aha a na koniec chciałbym się dowiedzieć pewniej rzeczy :
-ile questów dodaje quest pack i jakiego rodzaju ?
Za odpowiedz serdeczne dzięki

Ostatnio edytowane przez adana4 : 04-04-10 o 09:24.
RPG
adana4 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-10, 10:39   #2
Kyle
Golem

Domyślnie

Ściągając patcha 1.7x masz manual w pdfie. Są tam tabele porównujące umiejętności, czary i ekwipunek na obu trybach balansu. Nie ma sensu, abym je przepisywał. Wersja online: http://s.g3cpt.de/manual/CP_1_7x_Manual.pdf

1. Koszt PN. Inaczej niż w NK. Perki są droższe. Atrybuty dopiero po przekroczeniu 250 pkt. Nie ma aż takiego progowania, jak w NK. Dochodzą zależności do perków. Nie nauczysz się zabójcy orków bez dużego oręża I itd.

2. Bronie zręcznościowe - wytrzymałość; Topory i broń paladynów - życie.

3. Czy ja wiem? Raczej nie. Tu większe znaczenie ma alternatywne ai, zmieniające ich zachowanie podczas walki.

4. Miecz do duali. Do kupienia, to półtorak. El Bastardo jest za krótki. Ze wszystkich, to mistrzowski lub Miecz Przodków. Oba do zdobycia w dwóch egzemplarzach.

5. Runiczny i Demoniczny. Oba z końcowych ciężkich skrzyń.

6. Siła->dmg broni białej i kusz.

7. Myślistwo_>dmg łuków.

8. Zwierzaka bijemy standardowo. Nie ma co kombinować. W walce humanoidem używaj tarczy, uników, gdy jest okazja dźgaj i poprawiaj silnym ciosem. W przypadku duali to spam kołowrotów. W dwuręczniaku także (kołowrót dostępny dopiero na poziomie drugim).

9. Pierwsze słyszę o takiej przypadłości. To jakaś cheaterka komenda? Graj uczciwie i nie używaj. :P

10. Nie spotkałem się u nikogo z takim błędem.

Questpack działa tylko z niemiecka wersją gry, więc z przyczyn lingwistycznych go nie używam. Nie mam pojęcia jakie zadania dodaje. Wiem jedynie, że z bohatera robi aryjskiego blondynka.
RPG
Kyle jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania