Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 2: Dark Waters > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Czy coś w grze was irytowało?

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 18-05-12, 11:34   #1
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie Czy coś w grze was irytowało?

Co w Risen 2 doprowadzało was do szewskiej pasji? Były takie elementy?

Mnie dobił pomysł z tym, że wskakiwanie na skałe było możliwe tylko w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach, widocznych z daleka jak ku*as na czole. Nie dało się wskoczyć nigdzie indziej, wleźć na jakiś dach czy wdrapać się na skalne rumowisko. Raz że sztucznie to wyglądało, dwa pozbawiało wielu możliwości penetracji mapy.

Rozczarowała mnie też ilość możliwych do brania przedmiotów. O ile to, że każde znaleziona żarło lądowało w jednym miejscu jako posiłek, szło jeszcze przeboleć. Ale to, że 95% widocznych rzeczy nie dało sie podnieść, to było denerwujące. Żeby w domu bogatego kupca w Calderze prawie nic nie było? Żadnej szafy nie da się otworzyć? Raptem jakiś świecznik i kielich zabrać?

Kolejnym rozczarowaniem była niemożliwośc zabicia neutralnych postaci. Każda potem wstawała i łaziła jakby nigdy nic. Nawet jak była obrażona, to wystarczyło się przespać i było już OK. I do tego po pokonaniu takowej nie mozna jej było okraść.

Do tego trofea od zabitych stworów. Tu już była żenada.

Tak samo z bronią i ubraniami. Wybór naprawde niewielki i w sumie kupowane stroje nic nie zmieniały. Do tego na samym początku mozna było zdobyć spodnie czy czapke, której do końca gry nie opłacało się już zmieniać.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 06-07-12, 14:10   #2
Radosz
Krwiopijca

Radosz awatar

Domyślnie

Dokładnie i dodatkowo jak już próbowaliśmy poskakać sobie po skałach to można było znaleść niewidoczne ściany.
Liczba potworów była też mizerna, ciągle to samo, cała wyspa z małp i guźców.
Miasta nie tętniły życiem. np. obóz piratów nie wiem czy miał ok. 10 ludzi.
Jeśli porównamy to z Gothicami to wypada to miernie.

Najbardziej mnie irytowała prosta scieżka kariery, gdzie raczej nie mogliśmy przyłączyć się do jednej frakcji. Była możliwość pomocy Indianom lub inkwizycji ale to tylko krótki epizocik.
Ogólnie w gre grało się dobrze, miała ciekawą fabułe, krótka może, lecz po wszystkim pozostawał duży niedosyt.
Dodatkowo chciałem na początku przejść wątek główny a wyspę skarbów zostawić na koniec. I co? Wyjście do menu po zabiciu Mary, aby pobawić się na wyspie skarbów musiałem iśc od zapisu przed wyruszeniem do świątyni wody.
Troszkę nie wykorzystane były topielce, dobrze by wypadły np. ataki na miasto czy statek.
RPG
Radosz jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 07-08-12, 09:11   #3
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Dodatkowo wkurza łatwośc pokonywania wrogów nawet na najwyższym poziomie. Jak już załapiemy dobrą broń, to waląc z niej do przeciwnika nie ma takiego wroga, który zdąży nas z raz trafić, zanim go załatwimy. Zanim zacząłem filnalną walke przeczytałem, że nasza przeciwniczka co jakiś czs wzywa stwory na pomoc. Przygotowany na trudną walkę oddałem do niej jakieś 5-6 strzałow i ona padła nic mi nie robiąc...

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-12, 20:17   #4
Twisted
Krwiopijca

Twisted awatar

Domyślnie

Taaak, im dalej tym łatwiej, niestety. Swoją drogą nie spodziewałem się, że ta babka po prostu będzie we mnie nawalała mieczem!

No i bardzo mnie tu boli nędzność świata. Eksploracja jest bezcelowa, prawie jej nie ma.

Gra jednak jest dobra.
RPG
Twisted jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania