Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic II: Noc Kruka > Pomoc
Przeładuj stronę Poziom Trudności w NK

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 07-09-11, 20:26   #1
dudududu
Chrząszcz

Domyślnie Poziom Trudności w NK

Cześć wszystkim,
Pytanie jest ogólnikowe i kieruję je do doświadczonych graczy znających GII:NK na wylot, których tu pełno
Otóż nie jestem wielkim 'fanem' rpg, przeszedłem raptem kilka gier tego typu, Gothica jedynkę ukończyłem bez większych trudności, a jeśli takowe występowały, to były to rzeczy z gatunku niemożności znalezienia jakiś przejść, a nie problemy z walką.
Słyszałem też, że w nk podwyższono znacznie poziom trudności, no i tutaj jest sedno sprawy.
Dopiero co zacząłem drugi rozdział, mam 7 poziom, statystyki: mana 10, zr 20, siła 37, broń jednoręczna 30% + 10 PN do wykorzystania, walczę wilczym kłem 45 obr. No i właśnie, wykonałem praktycznie wszystkie zadania poboczne, dostając za nie grosze w doświadczeniu, a, mówiąc prosto, pierze mnie byle dupek.
Nie mogę pokonać złodziei pod latarnią, bronko kładzie mnie jednym ciosem, szefowa gildii to samo, nie mówiąc o cholernym jaszczurze na plaży. Spotkanie z dwoma wilkami czy ścierwojadami kończy się utratą połowy PŻ. Idąc do górniczej doliny natknąłem się na dwóch orków i moja postać kolejny raz umarła.
W związku z tym chciałem zapytać - czy w tej grze po prostu trzeba kombinować ile wlezie (przyciągać potwory do npców, kupować b. często zwoje itp. itd.), czy 'poexpić' i nabić ten 10 czy 11 poziom zanim się dalej pójdzie. Od razu mówię, że drugi sposób wyjątkowo nie pasuje mi do klimatu gothica, więc czy nie powinienem ominąć orków/przyciągnąć ich do paladynów, a resztę zadań wykonać później? A może jestem za słaby by ruszać w dalszą drogę?
Pozdrawiam i proszę o podzielenie się Waszymi doświadczeniami z tego etapu gry.

Ostatnio edytowane przez dudududu : 07-09-11 o 20:29.
RPG
dudududu jest offline  
Nieprzeczytane 07-09-11, 21:34   #2
xeroloth

xeroloth awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do xeroloth
Domyślnie

Tak, jesteś za słaby jak na ten rozdział gry. Chodź gdzie się da, wybijaj co potrafisz, a z resztą musisz kombinować. No i skoro grasz w NK to idź najpierw pobawić się z magami wody, a dopiero potem do górniczej doliny, będzie ci łatwiej.

Na tym etapie na którym jesteś powinieneś mieć w granicach 15-18 lvla jeśli nie chcesz mieć większych problemów.

*
Najlepszy Gladiator ŚP *
Najlepszy Sędzia Gladiatorów ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP *
* Kowal Podziemia *
RPG
xeroloth jest offline  
Nieprzeczytane 08-09-11, 14:14   #3
najemnikrav
Golem

najemnikrav awatar

Domyślnie

Bzdury xeroloth piszesz, postać nie jest za słaba na ten etap, nie wiem dlaczego utarło się że zawsze na początku gry trzeba wbijać jak najwyszy poziom, ja grając w gothica wybijam tylko to co mi stoi na drodze. Eksterminacją wszystkiego co żyje na wyspie zajmuje się dopiero po odwiedzeniu katakumb w 5rozdziale (za pierwszym razem jak przechodziłem gre to ze smokiem ożywieńcem walczyłem nie mając 40 poziomu). Jak nie możesz czegoś pokonać to omiń lub poszukaj jakiegoś sposobu na niego po prostu więcej zabawy.
RPG
najemnikrav jest offline  
Nieprzeczytane 08-09-11, 14:41   #4
Madderin
Looks CAN kill.

Madderin awatar

Wyślij wiadomość przez AIM do Madderin Wyślij wiadomość przez Yahoo do Madderin
Domyślnie

http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=15837
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd