Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Myrtana
Przeładuj stronę Podróz Khorinis-Myrtana

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 04-01-10, 14:14   #1
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie Podróz Khorinis-Myrtana

Gdzieś wyczytałem że podróż na kontynent z Khorinis trwa 27dni. W tym wypadku pytam jak Paladyni byli już zadomowieni w mieście po 30 dniach?Ktoś musiałby popłynąć na kontynent zdać raport.Paladyni musieli się zorganizować i dopłynąć (czyli mogliby przybyć na wyspę po ok.60dniach).

Oczywiście podważam tylko tezę o tym że podróż trwa 27dni.Chyba że np.Pyrokar magicznie zdał raport do Carrypto. Wiele można rokować.

Według mnie podróż trwa ok.10dni.
A wasze sugestie??
Nieprzeczytane 04-01-10, 14:25   #2
Kubolen
Krwiopijca

Kubolen awatar

Domyślnie

Oj takiego czegoś się nie dowiesz, musiał byś spytać się osoby która napisała historie gothic. Ale moim zdaniem podróż trwa 2 tygodnie, nie wiem czy sobie to wymyśliłem, czy gdzieś usłyszałem ale w głowie mam ten cytat (z gothica)
"Po dwóch tygodniach podróży musisz być kompletnie wyczerpany".
RPG
Kubolen jest offline  
Nieprzeczytane 06-01-10, 13:52   #3
mag alkoholu
Zębacz

mag alkoholu awatar

Domyślnie

Nie ma takiego cytatu .Natomiast ten na h w ardeii mówi gdzie sie podziewaęłś rpzez te kilka tygodni to chyba nie dwa myślę że bezi płynął jakieś 4 tygodnie.ale paladyni nie musieli przypłynąć po upadku bariery mogli zrobić to wcześniej zeby załadować rude
Nieprzeczytane 06-01-10, 14:26   #4
Quetz
Krwiopijca

Domyślnie

Cytat:
Napisał mag alkoholu Zobacz post
ale paladyni nie musieli przypłynąć po upadku bariery mogli zrobić to wcześniej zeby załadować rude
I to jest możliwa hipoteza. Po za tym, paladyni to wojownicy Innosa. Normalna podróż trwa powiedzmy te 27 dni, ale skoro Innos chciał wygrać wojnę bogów, to mógł pośrednio czy bezpośrednio (np. za pomocą zaklęcia) wpłynąć na losy statku, aby dotarł na miejsce wcześniej. To dało mu jakąś przewagę.

No jest tylko jedno ale - bogiem wód jest Adanos, więc nie wiadomo czy Innos miałby taka władzę by przyspieszyc podróż.

Tak czy tak, w Gothicu mamy wiele takich niedociągnięć
RPG
Quetz jest offline  
Nieprzeczytane 06-01-10, 14:58   #5
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał mag alkoholu Zobacz post
Nie ma takiego cytatu .Natomiast ten na h w ardeii mówi gdzie sie podziewaęłś rpzez te kilka tygodni to chyba nie dwa myślę że bezi płynął jakieś 4 tygodnie.ale paladyni nie musieli przypłynąć po upadku bariery mogli zrobić to wcześniej zeby załadować rude

1.Myślę że nie powinniśmy mieszać w to podróży Bezimiennego,ponieważ odwiedził on dwór Irdorath,a poza tym miał statek załadowany złotem.

2.Jednym z pobocznych zadań dowiadujemy się że król wysłał Lorda Hagena(z paladynami) żeby przejęli kontrole w GD nad wydobyciem rudy po upadku bariery,wiec Twoja teza odpada.
Nieprzeczytane 06-01-10, 16:39   #6
Quetz
Krwiopijca

Domyślnie

Zostaje teoria z pomocą Innosa.

Jest jeszcze jedna sprawa - Esmeralda (jeśli dobrze pamiętam nazwę statku) jest dość duża. Największa w serii Gothica z łodzi (choć wiele ich nie ma). A jak wiadomo im większy żaglowiec tym szybciej płynie. Jeśli uznać Esmeraldę za "cud techniki" to mogła pokonać taką odległość szybciej niż mniejsze okręty. Szczególnie, że nie miała dużego obciążenia (paladyni dopiero płynęli po rudę), a biorąc pod uwagę, że spodziewano się dużych nakładów surowca, to w magazynach było dużo miejsca.
RPG
Quetz jest offline  
Nieprzeczytane 08-01-10, 08:04   #7
mag alkoholu
Zębacz

mag alkoholu awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Quetz Zobacz post
Zostaje teoria z pomocą Innosa.

Jest jeszcze jedna sprawa - Esmeralda (jeśli dobrze pamiętam nazwę statku) jest dość duża. Największa w serii Gothica z łodzi (choć wiele ich nie ma). A jak wiadomo im większy żaglowiec tym szybciej płynie. Jeśli uznać Esmeraldę za "cud techniki" to mogła pokonać taką odległość szybciej niż mniejsze okręty. Szczególnie, że nie miała dużego obciążenia (paladyni dopiero płynęli po rudę), a biorąc pod uwagę, że spodziewano się dużych nakładów surowca, to w magazynach było dużo miejsca.
Teoria z Innosem może być prawdopodobna .Innos nie ma władzy nad morzem ale Adanos ma a jak wszyscy wiemy równowagi nie ma bo Innos przegrywa wiec moze pomógł plakom ?
Nieprzeczytane 08-01-10, 16:50   #8
Marako
Krwiopijca

Domyślnie

A co tu do podróży mają bogowie?? Statek i tak będzie trochę płynął nie??? A niby jaki udział miałby w tym adanos? Wedle mnie to teoria z bogami jest błędna.
RPG
Marako jest offline  
Nieprzeczytane 08-01-10, 21:02   #9
Elem
Zindoktrynowany

Elem awatar

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcą.Mieszanie w to Bogów nie ma sensu,bo myślę że tylko Adanos mógłby coś zrobić z Esmeraldą. Ale jako strażnik równowagi nie chciał wpływać na los podróży.

@down

Co do wypowiedzi Marako się zgadzam,ale myśle że i tak różnica byłaby niewielka (dajmy na to 1dzień)

Ostatnio edytowane przez Elem : 10-01-10 o 17:22. Powód: Komentarz na poniższy post.
RPG
Elem jest offline  
Nieprzeczytane 08-01-10, 22:19   #10
Marako
Krwiopijca

Domyślnie

Ten temat nie ma sensu bo na podróż wpływają też prądy doświadczenie kapitana isztormy a także wydolność załogi, więc określenie długośći tej podróży nie jest możliwe
RPG
Marako jest offline  
Nieprzeczytane 16-01-10, 19:30   #11
Kalten
Krwiopijca

Domyślnie

eh caly ten gothic jest poplatany bo jak mogli przyplynac po upadku bariery i byc juz tam 3 tygodnie bo jak dobrze pamietam to bezi lezal 2 tyg pod ruinami a jak bezi zabil sniacego to upadla bariera
RPG
Kalten jest offline  
Nieprzeczytane 17-01-10, 17:44   #12
Nocny Wilk

Nocny Wilk awatar

Domyślnie

Myślę że droga trwa jakieś 20 do 25 dni... Widziałem mapkę na jakiejś stronie gdzie leży Khorinis a gdzie Myrtana... Jeśli brać na oko to jak wcześniej wspominałem: 20 do 25
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania