Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3: Zmierzch Bogów > Dyskusja
Przeładuj stronę Fabuła

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-12-08, 14:59   #1
 Webster
Globalny Knur

Webster awatar

Domyślnie Fabuła

Witam. Co sądzicie o fabule w nowym Gothic'u, proszę tu nie zwracać uwagi na wszelkie nie dociągnięcia. Chodzi mi o samą fabułę. Ja osobiście uważam że jest bardzo dobra, może nie taka jak w Gothic 1, ale IMO lepsza niż ta z Gothic 3. Przez cały czas jak grałem fabuła trzymała mnie w napięciu, może na początku byłą drętwa, a nawet nijaka, ale ostatecznie była bardzo ciekawa.
RPG
Webster jest offline  
Nieprzeczytane 15-12-08, 01:10   #2
Limbaradiel
Krwiopijca

Limbaradiel awatar

Domyślnie

Fabuła jest amatorska. Jak w opowiadaniu jakiegos poczatkujacego pisarza o niezbyt szerokich horyzontach. Nie podobala mi sie ale pozwolila mi sie zaangazowac w mniejszym lub wiekszym stopniu.
RPG
Limbaradiel jest offline  
Nieprzeczytane 15-12-08, 19:31   #3
lelad
Krwiopijca

Domyślnie Tego nie można nazwać fabułą.

Fabuła jest płytka i prostacka. A właściwie jej nie ma bo sprowadza się do zdania "Zostań królem". Głupie intro i sposób ponownego sprowadzenia Bezimiennego. Brak jakichkolwiek intryg i subtelności. Brak rozterek w podejmowaniu decyzji. Wygląda jakby była pisana przez opóźnionego w rozwoju gimnazjalistę dla dzieci specjalnej troski ( nie ujmując nic ani jednym ani drugim). Nie nadaje się do żadnego porównania z fabułami poprzednich Gothiców, które były arcydziełami.
RPG
lelad jest offline  
Nieprzeczytane 15-12-08, 20:01   #4
Dawidos_94
Polna Bestia

Dawidos_94 awatar

Domyślnie

Lelad przesadzasz . Tak może gothic 1 i 2 miały lepszą fabułe. W Gothic 3 brakowało mi tych misji głównych, tam miałeś tylko dojść do Xardasa, zebrać artefakty, wybrać boga i wykonać dla niego misje tylko tyle, a w G3 zmierzch bogów były misje głowne wciągające nie tak bardzo jak w 1 i 2 ale była dobra, dużo zaskoczeń (np. że thorus ma oko innosa) no to chyba na tyle
RPG
Dawidos_94 jest offline  
Nieprzeczytane 16-12-08, 00:15   #5
Lord_Nerevar
Krwiopijca

Domyślnie

Co prawda narazie pograłem chwile w misje główne, jednak fabuła nie jest aż taka zła, ba porównując ją do misji pobocznych mam wrażenie żę azjaci przejęli ją od pirani... Napewno jest to mocniejsza strona tej gry (o co z resztą nie trudno...)
RPG
Lord_Nerevar jest offline  
Nieprzeczytane 16-12-08, 17:45   #6
jam tam
Polna Bestia

Domyślnie

Dla mnie fabuła jest "taka sobie" ;P Myślałem o czymś lepszy, heh..
Miałem nadzieję, że Xardasa spotkamy w którymś momencie... Brakowało mi tego czegoś z G3..
Gothic bez Pirahni to nie gothic.
jam tam jest offline  
Nieprzeczytane 16-12-08, 19:10   #7
lelad
Krwiopijca

Domyślnie

Piszesz Dawidos_94, że przesadzam. Może jestem uprzedzony i nie potrafię ocenić fabuły dodatku bezstronnie. Ale pamiętam fabuły poprzednich Gothiców. Kiedy zobaczyłem co zrobiono z Bezimiennego to mnie poraziło. Osobę, która traktowała Xardasa za mentora i przewodnika duchowego i praktycznie nie wykonała żadnego ważnego ruchu,który nie został przez niego zlecony, przeciwstawiono swemu mistrzowi. I to z jakiego powodu?. Z troski o los ludu Myrtany. Jest to dla mnie bzdura. Bezimienny nigdy zbytnio nie przejmował się losem ludu. A Xardasa traktował jak wyrocznię, szczególnie w przyjętym zakończeniu G3 dla dodatku. Co gorsze wrócił jako nadęty, patetyczny idiota głoszący każdej napotkanej osobie moralizatorskie monologi. Stał się nawiedzonym głupkiem mającym głębokie poczucie misji i nieomylności obranej drogi. A przecież nigdy taki nie był. Była to osoba podchodząca bardzo septycznie do wszystkiego co robił. Nigdy nie miał poczucia żadnej misji ani swojej wielkości. Miałem zawsze wrażenie, że wszystko co robił, robił z myślą bardziej o sobie niż o ludzie Kolonii Karnej, Khorinis czy Myrtany. Co więcej, dla osiągnięcia celu i kradł i jak było trzeba mordował. A co słyszymy w dodatku: mówi jak nawiedziny, oszalały misjonarz. Autorzy dodatku zniszczyli postać Bezimiennego czego nie mogę im wybaczyć. Z osoby z "krwi i z kości", z którą gracz się utożsamiał zrobiono debila, którego postać może się podobać chyba tylko małym dzieciom. A te questy: "Zbierz pięć listów polecających", "Zaprowadź kogoś żonę tu lub tam (żeby chociaż na seks)" itp... - poprostu żenada.
RPG
lelad jest offline  
Nieprzeczytane 16-12-08, 19:15   #8
lelad
Krwiopijca

Domyślnie

Piszesz Dawidos_94, że przesadzam. Może jestem uprzedzony i nie potrafię ocenić fabuły dodatku bezstronnie. Ale pamiętam fabuły poprzednich Gothiców. Kiedy zobaczyłem co zrobiono z Bezimiennego to mnie poraziło. Osobę, która traktowała Xardasa za mentora i przewodnika duchowego i praktycznie nie wykonała żadnego ważnego ruchu,który nie został przez niego zlecony, przeciwstawiono swemu mistrzowi. I to z jakiego powodu?. Z troski o los ludu Myrtany. Jest to dla mnie bzdura. Bezimienny nigdy zbytnio nie przejmował się losem ludu. A Xardasa traktował jak wyrocznię, szczególnie w przyjętym zakończeniu G3 dla dodatku. Co gorsze wrócił jako nadęty, patetyczny idiota głoszący każdej napotkanej osobie moralizatorskie monologi. Stał się nawiedzonym głupkiem mającym głębokie poczucie misji i nieomylności obranej drogi. A przecież nigdy taki nie był. Była to osoba podchodząca bardzo septycznie do wszystkiego co robił. Nigdy nie miał poczucia żadnej misji ani swojej wielkości. Miałem zawsze wrażenie, że wszystko co robił, robił z myślą bardziej o sobie niż o ludzie Kolonii Karnej, Khorinis czy Myrtany. Co więcej, dla osiągnięcia celu i kradł i jak było trzeba mordował. A co słyszymy w dodatku: mówi jak nawiedziny, oszalały misjonarz. Autorzy dodatku zniszczyli postać Bezimiennego czego nie mogę im wybaczyć. Z osoby z "krwi i z kości", z którą gracz się utożsamiał zrobiono debila, którego postać może się podobać chyba tylko małym dzieciom. A te questy: "Zbierz pięć listów polecających", "Zaprowadź kogoś żonę tu lub tam (żeby chociaż na seks)" itp... - poprostu żenada.
RPG
lelad jest offline  
Nieprzeczytane 17-12-08, 09:59   #9
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Jeszcze nie skończyłem, ale trochę mnie rozczarowuje. Oczekiwałem czegoś w stylu NK do G2, a dostałem niezbyt nawet dopracowany zwykły mod...
Szybciej był uwierzył, że zrobiła to grupa fanów a nie profesjonalna firma.

Pomijam już bugi, ale reszta? Mało co się zmienia, zwykłe niechlujstwo. Jak nowe budynki, to nic w nich nie ma, żadnych skrzyń czy przedmiotów, ot, takie zmiany na siłę.
Tylko pomysł z wytrzymałością mi się spodobał.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Nieprzeczytane 18-12-08, 22:43   #10
Lord_Nerevar
Krwiopijca

Domyślnie

No dobra gre skończyłem to się wypowiem bardziej obeznany. Fabuła (sama w sobie) nie jest zła, ba nawet mogła by być ciekawa (gdyby nie sposówb w jaki ją nam przedstwiono). No ale ona jest tworem Spellbound, na szczęście za ten aspekt nie odpowiadają hindusy... (w zasadzie to jedyny + gry).

Brakuje tu bardziej skomplikowanych questów, porządnych dialogów, niektóre zadania są "na siłe"...

Za ten dodatek powinna się wziąć jakaś grupa modderów (o ile narzędzia są dostępne), i go przerobić do stanu używalności...

Ostatnio edytowane przez Lord_Nerevar : 18-12-08 o 22:47.
RPG
Lord_Nerevar jest offline  
Nieprzeczytane 19-12-08, 23:41   #11
MrokPL
Krwiopijca

MrokPL awatar

Domyślnie

to byl wielki blad dawac speelboundowi gothica zrobili z beziego patriotę.co 2 wypowiedzi uzywa slowo myrthana co w poprzednich czesciach prawie sie nieuzywalo tego.dretwe wypowiedzi troszczacego sie o wszystkich ludzi i orkow beziego typu:
chce sie jak najbardziej przysluzyc krajowi
i niemozliwe marzenia [ktore dostal nie wiem moze w 3 ktos go puknol kamykiem w leb?] miasta [pokojowych] orkow i ludzi
Nieprzeczytane 20-12-08, 00:39   #12
Binek
Polna Bestia

Binek awatar

Domyślnie

Według mnie dodatek jest mocno przeceniony, jak dla mnie nie zasługuje on nawet nazwy "Gothic" mnóstwo bugów więcej nawet niż w G3. Mało profesjonalna fabuła. Jak dla mnie ta fabuła odbiega znacznie od sensu gry. Tak jak już ktoś napisał z beziego zrobili nawiedzonego patriotę i miał rację. Bezi jeśli robił coś dla kogoś robił to dla pieniędzy, ale jednocześnie czynił dobro :P Słynne teksty z G1, G2 a nawet G3 w wykonaniu beziego "A co ja będę z tego miał?" Nie świadczyły chyba o miłości Beziego do ojczyzny? Strasznie wkurza mnie to w jaki sposób opowiada o sobie, sczególnie na początku, "Ty chyba zapominasz kim ja jestem", "Co?! Wiesz ile ja zrobiłem dla Myrthany?", "Przyczyniłem się dlatego kraju bardziej niż ty możesz sobie to wyobrazić". No ja bardzo przepraszam, ale bezi z przekupnego dobrodzusznego wojownika stał się nawiedzonym sceptycznym patryiotą, który swoją postawą psuje klimat gry. Tyle ode mnie. Bardzo bym chciał żeby G4 nie był już grą, która zostanie wydana z przyspieszeniem bo widać jak to się kończy. Szkoda tylko że PB już nie odpowiada za tą grę.
RPG
Binek jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania