Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Cael Gothic
Przeładuj stronę Chromanin

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 15-02-05, 22:12   #1
Ertix
Nosferatu

Ertix awatar

Domyślnie

Chromanin

Chromanin jest dla niektórych zwykłą książką którą można odsprzedać pierwszemu lepszemu kupcowi wcześniej nawet ich nie przeglądając. Dla innych jest to zagadka w stylu poszukiwacza przygód.
Poszukiwania kolejnego Chromanina nie wydają się zbyt kłopotliwe podczas zbierania informacji zawartych w księgach i zaglądaniu w tajemnicze zakamarki. Na początku mogą wystąpić pewne trudności, wiadomo, że ogrom świata nie da się łatwo ogarnąć. Następne księgi nie powinny sprawiać większych nieścisłości w ich odnalezieniu.

Wskazówki

Chromanin cz. 1
"Mędrzec stara się zobaczyć sprawę w jej całości, nim zdecyduje się podjąć trudy wyzwania."

Chromanin cz. 2
"To, co kiedyś rozdzielono, zostanie znów połączone po bolesnej chwili rozłąki."

Chromanin cz. 3
"Mądry rybak próbuje czasem szczęścia po drugiej stronie jeziora."

Chromanin cz. 4
"Zapomniano już czyny tych, co niegdyś weszli na pokład."

Chromanin cz. 5
"Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko się zaczęło."

Chromanin cz. 6
To ostatnia księga i nie już więcej części dlatego nie posiada żadnej wskazówki.

Gdzie znaleźć chromaniny?

Chromanin cz. 1
Pierwszy chromanin możemy znaleźć w „Wieży Mgieł” która znajduje się niedaleko plaży z wrakami statków. Chromanin jest w posiadaniu Szkieletu-Maga który przebywa razem z Kościejami w tej tajemniczej wieży.

Chromanin cz. 2
Drugi chromanin możemy znaleźć na szczycie wieży „zrujnowanej” fortecy, by się dostać do chromanina należy wspinać się po półkach na samą góre.

Chromanin cz. 3
Trzeci chromanin możemy znaleźć na rozwidleniu rzek koło SO. Musimy obejść wokół wielką skałę.

Chromanin cz. 4
Czwarty chromanin możemy znaleźć po drugiej strony jeziora od zatopionej chatki rybackiej koło nowego obozu.

Chromanin cz.5
Piąty chromanin możemy znaleźć przy wraku statku na plaży koło „Wieży Mgieł”.

Chromanin cz. 6
Ostatni chromanin możemy znaleźć w zwłokach martwego mężczyzny tam gdzie zaczęliśmy swoje poszukiwania.

Zawartość chromaninów

Chromanin cz. 1
"Ten, który zechce wyrzec się ścieżki występku i błędu i zechce podążać drogą prawa i porządku, pozna prawdziwe źródło mojej potęgi. Dane mu będzie użyć jej, by skruszyć ogniwa tego świata i posiąść najważniejszą z nagród - Chromanin."

Chromanin cz. 2
"Wizje Chromanina, tajemne głosy z zamierzchłej przeszłości, rozjaśniły mój umysł. Nie porzucę ich za żadne skarby tego świata. Mój los będzie odtąd związany z nami."

Chromanin cz. 3
"O, starożytni Bogowie! Jak to możliwe, że niegodny śmiertelnik, jakim bez wątpienia jestem otrzymał tak cenne dziedzictwo waszej potęgi! Obym tylko nie zabłądził słowem lub uczynkiem i nie stracił mego skarbu!"

Chromanin cz. 4
"Nie śmiem nawet marzyć o znalezieniu się pobliżu potężnego Chromanina. Dni płaczu odeszły w niepamięć. Tak niewiele dzieli mnie od osiągnięcia absolutnej perfekcji!"

Chromanin cz.5
"Ale nie będę sam kroczył po tej ścieżce. Zaszczyt przypadł mi, ale muszę podzielić się mą potęgą z tymi, którzy okaża się godni, by podążyć w moje ślady. Mam tylko nadzieję, że mnie odnajdą."

Chromanin cz.6
Ostatnia część nic nie zawiera, są po prostu czyste kartki.

Nagroda

Nagrodą za nasze wysiłki okazują się zwłoki kopacza który najprawdopodobniej mógł być autorem tych książek. W jego zwłokach znajdujemy szóstą i ostatnią część. Być może księga ta jest pusta ponieważ zaraz po jej przeczytaniu ukazują nam się szkielety, tak więc szkielety mogły zabić tego kopacza zanim zdążył cokolwiek napisać!

Pułapka

Chromanin jest pewnego stopnia pułapką, gdy czytamy ostatnią część chromanina pojawiają się znienacka szkielety, podczas otwieranie tej księgi możemy również usłyszeć śmiech, możliwe że ktoś celowo to wszystko rozplanował aby zabić naszego bohatera.

Autor

Nie wiadomo kto jest prawdziwym autorem chromaninów, możemy jedynie mieć przypuszczenia, ale najprawdopodobniej był to kopacz którego znajdujemy martwego z czystym chromaninem w „Wieży Mgieł”.
Wielu ludzi twierdzi że autorem chromanina jest Mag Ognia którego zastąpił Milten, ale to jest raczej nieprawda ponieważ byłym magiem ognia jest Xardas.

Historia

Każdy może wymyśleć własną jaka mu się podoba, prawdziwa historia chromanina nie istnieje!

Szkielet Maga z Wieży Mgieł

W „Wieży Mgieł” możemy znaleźć pomost (najprawdopodobniej dla statków), nie daleko możemy znaleźć wrak statku. Szkielety które znajdują się w wieży mogą być piratami. Mogli przybyć do kolonii w celu szukania skarbu a do pomocy wynajęli maga. Przybyli być może w celu szukania chromaninów (skarb) a gdy znaleźli ostatnii spadła na nich klątwa.

Ogólnie

Chromaniny zdobywa się bez większej trudności ponieważ nikt ich nie pilnuje nie licząc cz. 1 i 6.
Można je zaliczyć bardziej to magicznych ksiąg niż zwykłych ponieważ musimy znaleźć pierwszą aby pojawiła się kolejna, i tu możemy uważać za to jakiegoś maga.
Szkielety w „Wieży Mgieł” w większości uważane są za piratów a szkielet mag za wynajętego maga z Khorinis, te przypuszczenia są bardzo trafne ponieważ w „Wieży Mgieł” możemy znaleźć pomost dla statków a niedaleko pomostu znajduje się rozbity wrak który mógłby być statkiem piratów.

Chromanin a kamienie ogniskujące

Chromaniny są położone blisko kamieni ogniskujących, teraz za autora możemy zacząć uważać któregoś z magów ponieważ reszta NPC jest przeciętnej inteligencji aby wiedzieć gdzie były kamienie ogniskujące.
Wszystkie chromaniny są położone blisko kamieni ogniskujących ale ponieważ chromaninów jest sześć a kamieni ogniskujących 5 to chromanin cz. 6 musiał znaleźć się w miejscu powtarzającym się co możemy uznać za kolejną zagadkę „dlaczego?”.
Chromaniny są w takich miejscach jakby miały znajdować się wewnątrz bariery która nie miała wymknąć się spod kontroli, a może to one miały wpływ na rozmiar bariery?

† Legenda Pojedynków Świętego Przymierza †

Ostatnio edytowane przez Mag Cypek : 07-03-07 o 13:54.
RPG
Ertix jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania