Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Archolos > Biblioteka Archolos > Sesje RPG
Przeładuj stronę Cena wolności - Hassan1, Kyrie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 01-04-19, 20:00   #13
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

Oskar w końcu uniósł lekko głowę, patrząc mu prosto w oczy i zmienił nieco wyraz twarzy z tępego i zrezygnowanego na tępy i oczekujący. Uniósł brwi jeszcze bardziej, czekając co się wydarzy dalej. Niedoczekanie. Odkupić winy? Albo ktoś tu sobie nieźle pogrywa albo to jakiś żart. Z otwieraniem ust w obronie swojej niewinności miał złe doświadczenia, dlatego po prostu czekał na rozwój wypadków. I tak już mu wszystko jedno.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 01-04-19, 22:09   #14
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

[Ech, Kyrie, na razie przykryłam na to oko, ale staraj się w przyszłości nie wychodzić poza kompetencje gracza.]

Go'el: Odgłosy zza ściany stają się głośniejsze, jednak tak nieprawdopodobne, że Ork woli myśleć, że to coś innego, co nawet potwierdza słownie. Lecz wtem słuch zostaje poparty wzrokiem. To niewiarygodne, ale rzeczywiście ze ściany wypada jedna z cegieł, upadając głucho na podłogę. Nadszedł strażnik. Go'el zignorował więc niecodzienne wydarzenie i wdał się z funkcjonariuszem w rozmowę. Gdy stróż prawa zanosił jedzenie, kolejne cegły odłączyły się od reszty, co nie umknęlo uwadze strażnika. Unosząc brew spojrzał na Orka.
- Co to za dziura? - zapytał podejrzliwie.
Tymczasem z wyrwy wyszedł chrząszcz. Porozglądał się chwilę. Następne wydarzenia nastąpiły w czasie kilku mrugnięć. Na miejscu chrząszcza pojawił się mężczyzna w więzennym stroju, który prędko pchnął Orka na strażnika, po czym dopadł do nich, wyciągając temu drugiemu miecz z pochwy. Zręcznym zamachem poderżnął gardło funkcjonariuszowi nie raniąc przy tym Go'ela, po czym chwycił bochenek chleba z tacy, podzielił go na pół i zostawił zielonoskóremu resztę. Zabrał też sakiewkę przytroczoną do paska strażnika. Będąc przy drzwiach obrócił się jeszcze w stronę więźnia.
- Jakby co, przepraszam. Co złego, to nie ja - rzekł i oddalił się prędko.
Ork został sam z jeszcze ciepłym trupem strażnika oraz jedzeniem przez niego przyniesionym. Drzwi do celi były otwarte.
Oskar: Dalsze milczenie ponownie rozgniewało żołnierza.
- No powiedz coś wreszcie! - uderzył pięścią w stół. - Patrzcie, z Raderem był bardziej rozmowny! Może trzeba zastosować inne metody.
- Spokojnie - rzekł opanowanym głosem adiutant. Spojrzał na Oskara z cierpliwością. - Z pewnością oczekujesz konkretów. Proszę bardzo. Ostatnio na wyspie rozwinęła się działalność przestępcza na niespotykaną dotąd skalę. Co gorsza aktywne nie są wyłącznie jakieś tam bandy tępych rzezimieszków - tu mężczyzna nachyla się lekko i nieco ścisza głos. - Ze swych nor wychodzą także różnorakie sekty, które werbują pozbawionych nadziei obywateli, a takich coraz więcej. Dlatego właśnie ściągamy naszych agentów zewsząd, aby przydali się tutaj.
- Ciebie nietrudno było namierzyć - zabrał głos porywczy żołnierz. - Ale kiedy dowiedzieliśmy się, że jesteś podwójnym agentem, trafiłeś tutaj. Więc teraz będziesz pracował za darmo! - mężczyzna patrzy wyczerpująco na Oskara, dając adiutantowi znak, by nic nie mówił.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-19, 09:49   #15
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

Jakbyś mógł to przedzielaj linijką odstępu wpisy do mnie i Kyrie, żeby były najbardziej widoczne. I miło by było, jakbyś dał jakiś znak, na jakim etapie fabularnym jestem, bo w końcu poprzedniej sesji nie skończyłem, a od misji z Raderem jestem na Kahr.
- Zamieniam się w słuch - powiedział cicho, głosem ochrypniętym od długiego milczenia.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-19, 18:03   #16
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

[Oczywiście, mogę. Jeśli chodzi o fabułę, to zakładam, że Ferlik Rogewen zgarnął Cię z Kahru na rozkaz Gubernatora (w ramach akcji ściągania archoliańskich agentów z powrotem na wyspę by zlikwidowali zagrożenia wewnętrzne). Jednak w toku podróży wyszła na jaw informacja, że zawarłeś układ z Raderem (by donosić mu na rzecz Królestwa Myrtany). Wsadzono Cię więc do celi i po pewnym czasie wyciągnięto, na wniosek Epikura. I zgodnie z wcześniejszym prawem wciągnięto Cię w sprawę, lecz na innych warunkach...]

Na twarzy żołnierza pojawił się wyraz satysfakcji. Dał swemu adiutantowi sygnał, by kontynuował, a sam wyciągnął z biurka butelkę wódki, otworzył i nalał sobie po całości do kieliszka.
- No więc - zaczął ordynans - podzieliliśmy was na grupy. Trafiłeś do tej, mającej rozprawić się z sektami. Jest ich wiele, lecz tylko cztery są na tyle niebezpieczne, żeby się liczyć. Pierwsza: Hedoniści odpowiedzialni za wiele przestępstw seksualnych na południu i w centrum kraju. Także rabują, a w ostateczności mordują. Drugą sektą są wyznawcy Czerwonego Bizona w okolicach Dusen. Łupią, mordują i są ciągle w drodze co utrudnia ich rozbicie. Zwłaszcza, że ich wpływy systematycznie się zwiększają. Widziano ich nawet w pobliżu Ampeldorf. Następni są byli Magowie Ognia. Oni utworzyli zaś... - tu przyboczny urywa, aby sobie przypomnieć. - Stowarzyszenie Magów Ognia? - dokończył niepewnie.
- Zgromadzenie - poprawił go od niechcenia żołnierz sączący alkohol.
- Przepraszam, jestem już nieco zmęczony. Wracając. Oni prześladują wszystkich zamieszkujących wyspę wyznawców Beliara, głównie Asasynów z Varantu. Działają na całej wyspie. We wszystkich miastach Guberni odnotowano przynajmniej trzy zabójstwa, gdzie denat był zwęglony. Tu istnieje obawa powstania organizacji samoobrony wyznawców Beliara. Czwarta sekta pojawiła się niedawno i nie zdążyliśmy ustalić o niej szczegółów. Różnią się metodami od innych. W okolicach Piscoris, gdzie najprawdopodobniej jest ich główny obszar działania udaremnili oni zamach Zgromadzenia Magów Ognia na bogatym varanckim kupcu i jego świcie. Potem jednak sami ich zabili. Wszystko widzieli nasi strażnicy. Nie zareagowali, woleli przekazać nam informacje niż zginąć. Na ciałach zamordowanych została wycięta ostrzem noża litera "A". Tylko tyle na razie wiadomo.
- Twoim zadaniem jest zebranie jak największej ilości informacji na ich temat - powiedział żołnierz. - Wiedz jednak, że będziesz pod naszą kontrolą. Co dwa dni masz zdawać raport Ferlikowi, który będzie nad tobą czuwał, żebyś znowu czegoś nie odwalił. Jeśli zaś dotrzesz do jakiegoś miasta, masz się tam zgłosić do lokalnego posterunku Straży i powołać na pułkownika Karola, abyśmy wiedzieli gdzie się znajdujesz. Wiedz, że jeśli się do tych wymagań nie ustosunkujesz, wznowimy wobec ciebie zarzuty i wyślemy za tobą listy gończe. Mamy już przygotowany szablon. Jest przewidziana za ciebie także kusząco wysoka nagroda.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-19, 22:25   #17
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Nagroda? - uniósł brwi do granic możliwości Oskar. Nie dał po sobie poznać, jak wpłynęły na niego poprzednie słowa. - Na ile więc wyceniono biednego zielarza i patriotę z Archolos?
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 02-04-19, 22:41   #18
 Kyrie
Shaman

Kyrie awatar

Domyślnie

Ork zdezorientowany wypadkami, które wydarzyły się przed chwilą nie potrafi normalnie przełknąć śliny.
- Więzień potrafił przemienić się w chrząszcza. Podejrzane - pomyślał.
Szamańskie zmysły Go'ela rzadko go zwodziły. Z natury Orkowie nie dumali zbyt wiele, działali szybko i pochopnie. Ten zielonoskóry był jednak inny.
Wrócił wreszcie do siebie. Przestał błąkać w obłokach jakby był na wolności i zrozumiał, że jest w olbrzymich tarapatach. Go'el był sam z truchłem. Pierwsze co przyszło mu do głowy to "skąd u licha wziął się tu ten skazaniec?" i "mam przesrane". Niestety, tym razem nie wiedział co ma robić dalej.

Mistrz Pracowni Alchemicznej | Doomhammer | For the Horde! | Obywatel Archolos
RPG
Kyrie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-19, 10:16   #19
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Oskar: Pułkownik i jego adiutant spojrzeli po sobie.
- Nieważne - zbył Nordmarczyka żołnierz. - Ciebie powinna teraz interesować wyłącznie twoja misja! - mężczyzna chwycił kieliszek i jednym duszkiem wypił jego zawartość. - Chcesz wiedzieć coś jeszcze?! To prędko, bo nie chcę marnować na Ciebie więcej czasu!

Go'el: Ork stoi sam z trupem w celi nie wiedząc co robić. Zastanawia się jak tamten skazaniec się tu dostał. Wtem przez dziurę w ścianie dostrzega pustą fiolkę leżącą na ziemi.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-19, 11:21   #20
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Jakieś wskazówki? Rady? Przestrogi? Będę potrzebował też wyposarzenia i niemalych ilości gotowki, jesli to ma mieć jakąkolwiek rację bytu. To nie moje wymagania lecz zwykły pragmatyzm. To wam zależy, bym to przeżył. Rzecz jasna zapewnienie na piśmie o uniewinnieniu lub choćby amnestii byłoby również mile widziane.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-19, 16:06   #21
 Kyrie
Shaman

Kyrie awatar

Domyślnie

- Fiolka... - pomyślał Ork. Pierwsze co przyszło mu do głowy to to, że ów więzień wcześniej był czeladnikiem u Alchemika. Mimo wszystko nie był do końca pewien.
Go'el podszedł bliżej, wyciągnął dłoń przez dziurę, złapał fiolkę i przeciągnął na swoją stronę. Powąchał, kosztować nie zamierzał. Znał ten zapach, kojarzył mu się z czymś, nie potrafił jednak dokładnie określić co to było. Największym jego problemem jednak był trup.
- Gdzie ja schowam to truchło? Niech ja spotkam tego sukinsyna drugi raz. Zabiję go. - powiedział sam do siebie.

RPG
Kyrie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-19, 18:43   #22
 Mika 123
Strażnik Miejski

Mika 123 awatar

Domyślnie

Oskar: Pułkownik uśmiechnął się szyderczo.
- Szczerze, wolałbym, żebyś gryzł ziemię, więc ze stwierdzeniem, że nam na tobie zależy bym się tak bardzo nie spieszył. Ale skoro jeszcze żyjesz, to się możesz przydać. Oczywiście, dostaniesz swój stary ekwipunek. Wyda ci go nasz kwatermistrz. Jak stąd wyjdziesz to prosto i na lewo. Tam go znajdziesz - mężczyzna zaczął grzebać w biurku. - Nie mogę zaoferować ci więcej jak sto sztuk złota - rzekł rzucając na blat sakiewkę. - Uniewinniony zostaniesz po wykonaniu swego zadania, możesz być tego pewny - dodał na koniec, po czym oparł się ciężko plecami o krzesło i nalał sobie wina do kieliszka. Spojrzał znacząco na swego adiutanta.
- Mogę ci poradzić, żebyś nie drażnił ludzi ze Zgromadzenia. Mają wpływy na całej wyspie, więc nie miałbyś wtedy spokoju. W miarę możliwości nie nadużywaj także chodów u strażników jakie posiadasz ze względu na współpracę z nami. Właśnie po to nie nosisz munduru strażnika, żeby móc się wtopić w półświatek. Wskazówki... - przyboczny rozmasował czoło w zamyśleniu. Widać było, że jest zmęczony. - Poszukaj jakichś śladów na drodze z miasta stołecznego do Piscoris. Wspomniana przed chwilą akcja czwartej sekty była całkiem niedawno, więc może natkniesz się na jakieś ślady. Tylko pamiętaj o zameldowaniu się w tamtejszym komisariacie Straży Miejskiej. I uważaj na Hedonistów. Jeśli widzisz, że komuś dzieje się krzywda, nie zgrywaj bohatera. Oni są cholernie niebezpieczni.

Go'el: Ork wyciąga fiolkę z sąsiedniej celi przez dziurę w ścianie. Trochę czasu zajmuje mu rozpoznanie resztek substancji pozostałych w naczyniu po pośpiesznym wypiciu, jednak w końcu dochodzi do wniosku, że musiała to być mikstura przemiany w chrząszcza. Satysfakcja z odkrycia tego faktu nie trwa jednak długo, ponieważ zielonoskóry słyszy z korytarza echo kroków jakiejś nadchodzącej postaci.
RPG
Mika 123 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-19, 22:00   #23
 Hassan1
Kąsacz

Hassan1 awatar

Domyślnie

- Ciekawe czy powiesz to samo jak przyjedziesz do mojej pracowni po lekarstwo dla żony. Albo ziółka na kupkę - prychnął Oskar. - Sto sztuk złota to niezbyt dużo. Nawet jakbym chciał się powiesić to musiałbym wydać więcej. To wasza strategia? Nie ukrywam, że jeśli zależy wam na moim życiu chociaż trochę, to przydałaby się większa pomoc. Wierzcie mi. Znam siebie i swoje szczęście. A raczej jego brak - dodał, na wszelki wypadek jakby byli mniej bystrzy niż wyglądali.
Zapowiara sie ciekawie. Juz wczesniej spadl z patelnii w ogien. Teraz czul sie jak zdeptana i zjedzona przez psa skwarka.
RPG
Hassan1 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 03-04-19, 22:59   #24
 Kyrie
Shaman

Kyrie awatar

Domyślnie

Zielonoskóremu, pomijając fakt stresu przed tym co się z nim stanie, chwilę zajęło myślenie nad tym, dlaczego facet zamienił się w chrząszcza. Początkowo obstawiał zwój, jednak po poczuciu zapachu z fiolki wiedział, że to wywar z bagiennej łodygi, królewskiego aloesu i serca chrząszcza. Widział, jak orkowi szamani praktykują tę sztukę żeby dostać się do tajnych przejść. Ork usłyszał kroki, momentalnie odsunął się od truchła. Był zakłopotany.
- O cholera! Wiać czy zostać i powiedzieć prawdę? - zawahał się przez chwilę. - Przecież nikt mi nie uwierzy! Oni myślą, że "ja być głupi ork, ja umieć rzucać topór i jeść mięso". Chyba czas wziąć nogi za pas. - mówił sam do siebie.

RPG
Kyrie jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania