Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Ogólnie o uniwersum > Gothic 3 > Dyskusja
Przeładuj stronę Prastara Wiedza -> Szybka Nauka

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 14-03-17, 17:03   #1
Raven
Polna Bestia

Raven awatar

Domyślnie Prastara Wiedza -> Szybka Nauka

Witam.
Gram na najnowszym patchu bez QP.
Prastara Wiedza od 250 to 2PN = 1PW.
Szybka Nauka do zdobycia od 50 PW.

Widziałem że ludzie chodzą po całym świecie żeby już na 1 poziomie zdobyć 50 PW z tabliczek itd. i nauczyć się Szybkiej Nauki.

Czy to ma sens? Najnowszy patch dużo zmienia, nie lepiej wbić za PN 50 PW, nauczyć się Szybkiej Nauki i potem do 250 PW i dopiero potem czytać wszystkie tabliczki itd. gdy PW wymaga 2 razy więcej PN?

Finalnie nie wyjdzie lepiej to co mówię? Proszę o odpowiedź doświadczonych graczy.

Ostatnio edytowane przez Raven : 14-03-17 o 21:57.
RPG
Raven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-17, 22:03   #2
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

Idąc punktami nauki stracisz gdzieś 6-7 pn. Jak grasz magiem, to jest to żadna strata, bo i tak będziesz ten atrybut rozwijał, jeśli zaś grasz tankiem, to tak czy inaczej wolna droga, bo PN jest w tej części sporo, jak jesteś uparty i zależy ci na wydawaniu i odpowiedniemu rozliczeniu każdego PN i zwyczajnie szkoda ci ich na PW, to po prostu zrób to co trzeba.
Jednakże zwyczajnie sugeruję: Mag --- Może, choć nie musi wbijać z PN, a bonusy zostawiać na koniec
Wojownik --- Zbyteczne, bo i tak będzie wykańczał równie sprawnie.
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-17, 22:20   #3
najemnikrav
Golem

najemnikrav awatar

Domyślnie

tu bardziej chodzi o to żeby zebrać jak najwięcej PN, choć mi osobiście nigdy nie chciało się w to bawić na samym początku i uważam że takie latanie po świecie, to zwykła strata czasu i tak zbierzemy je prędzej czy później. A samych tabliczek jest tyle że nie ma sensu dużo inwestować w prastarą wiedzę.

Ostatnio edytowane przez najemnikrav : 14-03-17 o 22:24.
RPG
najemnikrav jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-17, 22:26   #4
Raven
Polna Bestia

Raven awatar

Domyślnie

Czyli na 6 lvlu się nauczyć grając magiem Szybkiej Nauki i po problemie z tego co rozumiem

A co do grania magiem i aren, jest jakiś czar który ogłusza czy za każdym razem muszę używać kuli ognia i następnie dobijać mieczem (w kostury szkoda mi PN inwestować)?

Bo mam zamiar zrobić pure maga żeby miał tak z 350 PW / 600 mana / 800 hp (zbędne wiem ) i używał kuli ognia i ew meteorytu.
RPG
Raven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 14-03-17, 22:34   #5
najemnikrav
Golem

najemnikrav awatar

Domyślnie

jeśli chodzi o areny to chyba najlepsza metoda choć możesz też zawsze walczyć samym mieczem. Ogólnie grając magiem masz od groma PN wiec i tak większość będziesz ładował w manę i wiedzę bo nie będzie za bardzo co z nimi robić. A kula ognia to jest prawdopodobnie jedyny czar jaki będziesz używać choć lodowa lanca czy jakoś tak też jest przydatna czasami inne raczej będziesz bardzo sporadycznie używane.

Ostatnio edytowane przez najemnikrav : 14-03-17 o 22:36.
RPG
najemnikrav jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-17, 17:53   #6
Raven
Polna Bestia

Raven awatar

Domyślnie

Mam jeszcze 2 pytania
Nauczyłem się szybkiej nauki na 6 lvl.

1. Kamienne tabliczki i pulpity czytać po osiągnięciu 250 PW gdy 1 pkt = 2 pn czy to bez znaczenia bo powiedzmy powyżej 300 PW już nie dodaje dużo dmg?

2. Czytałem że Deckard w Cape Dun ma kamienna tabliczkę a u mnie nie miał, wykonałem najpierw u niego misję, już go zabiłem też zresztą, to bug czy może to losowe?
RPG
Raven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-17, 18:02   #7
 Ancoron
Ma admina

Ancoron awatar

Domyślnie

1. to jest tylko twój wybór. Różnica zawsze jest, lecz z czasem może się wydawać znikoma, aczkolwiek niekiedy te kilka punktów więcej widocznie wpływa na ilość zaklęć do ubicia. Wszystko zależy od twojego samozaparcia. Możesz mieć kiepski początek, a potem być mocniejszy, albo dobrze sobie radzić mniej więcej przez cały czas, lecz bez szału.
2. To losowe. Metoda save and load. Może wylosować nawet kilka :P
RPG
Ancoron jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-17, 18:47   #8
Raven
Polna Bestia

Raven awatar

Domyślnie

W takim razie gdy już Deckarda zabiłem to nie straciłem nic bo inny handlarz może mieć powiedzmy 2 tabliczki?
RPG
Raven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-17, 19:41   #9
najemnikrav
Golem

najemnikrav awatar

Domyślnie

Tak. Jak mówił kolega wyżej wszystko zależy od Twojego szczęścia, ewentualnie od dużej ilość wolnego czasu, jeśli chce Ci się wczytywać, tak długo aż wylosujesz większą ilość tych tablic. Oczywiście tabliczki mają tylko wybrani kupcy, handlujący artefaktami.
RPG
najemnikrav jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-17, 20:20   #10
Raven
Polna Bestia

Raven awatar

Domyślnie

Czyli to że zabiłem tego gościa nic nie zmienia i nadal mogę mieć taką samą ilość tabliczek jak każdy inny gracz?
RPG
Raven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-17, 21:16   #11
najemnikrav
Golem

najemnikrav awatar

Domyślnie

Jeśli chodzi o kupców nie ma limitu tych tablic. Wszystko zależy od szczęścia, ponieważ ekwipunek u kupców jest zawsze generowany losowo podczas pierwszej rozmowy lub "wizyty w jego sklepie" nie pamiętam już dokładnie.
RPG
najemnikrav jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 04-04-17, 22:13   #12
Raven
Polna Bestia

Raven awatar

Domyślnie

To fajnie, bo w jednej rozpisce było napisane że Deckard ma na 100% a u mnie nie miał, potem go zabiłem i już sam nie byłem pewny czy straciłem na zawsze 3 PW czy nie
RPG
Raven jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania