Wróć   Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 > Piranha Bytes: Risen > Risen 2: Dark Waters > Ogólna dyskusja
Przeładuj stronę Risen 2 i DLC

Odpowiedz
Narzędzia wątku Wygląd
Nieprzeczytane 09-05-12, 17:17   #13
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Dobrzy Panowie!

Miałem wybitną nieprzyjemność zagrać w tajemnicze DLC o nazwie "Świątynia Powietrza".
Cóż, bez ogródek i z niewłaściwą mi bezczelnością! Piranha Bytes wzniosła się na wyżyny miernoty. Nie mogę doczekać się tej ponurej satysfakcji, gdy wystawią na platformę Steam dodatek, który każdy ma już na dysku, za dodatkową cenę, dajmy na to, bagatela - 14.99 euro.
Zgroza i pogarda wobec tego miernego beztalencia.
Zamiast wielkiej przygody i eksploracji (której zresztą w całej grze niewiele, więc to zrozumiałe), dostajemy kilka biednie treściwych zadań, które wszystkie to bez wyjątku polegają na zbieraniu jaj i zabijaniu gargulców (które są tylko Strażnikami o innych modelach i podłożonych dźwiękach). Owa świątynia to 4 korytarze z 2 gargulcami w środku, jednym utopcem oraz ku mojemu zaskoczeniu 3 wojownikami tubylców z Arborei - największa intryga całej przygody. Nasze wielkie zadanie wybicia podłych latających stworów ogranicza się do zatkania czterech gejzerów o magicznej mocy. Tak, taka to intrygująca historia i tajemnica świątyni powietrza.
Dodatek jest wręcz obrzydliwie, gnijąco krótki i pozbawiony wszelkiej wartości. Pokonanie go zajęło mi dokładnie 43 minuty. Oczywiście, przewiduję już płomienne mowy w obronie kochanego studia, które jak co złego, to nie ono, gdyż po pokonaniu dodatku dostajemy parę dodatkowych, hm, "zadań", które polegają na zabiciu po kilka sztuk gargulców na każdej z wysp. Specyficzny element, o którym wspominałem, będzie pewnie płomiennie opiewał to za życiowy element dodatku, który daje nam kupę zajęcia. Ale, moi drodzy, bądźmy poważni - tak nie jest.
Jedynym w miarę pozytywnym elementem całej hucpy jest Crusoe, ale rozmowa z nim zajmuje nam całe cztery minuty.

Napełnia mnie pogarda wobec tego, w co przed chwilą zagrałem, jeszcze większa niż po pierwszych DLC i tak tylko rozczarowującym zakończeniu, jakie można tylko sobie wyobrazić.
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-05-12, 21:13   #14
Kel'Thuzad
Ten kulturalny.

Kel'Thuzad awatar

Domyślnie

Dobry wieczór!

Jak zapewne jest nam wiadomo, wczoraj zostaliśmy uraczeni łatką, która jedne zmiany wprowadziła dobre (jak, między innymi, uniki do walki wręcz), jak i złe (przypadki, gdzie wróg mógł zabić naszego towarzysza "na dobre", potraktowano jako "bug"! I go "naprawiono").
Wśród tych zmian znalazło się coś, co jednak wszelkie pozytywy odnośnie całej hucpy Risen 2 zwanej, zamazało. Nie ulega wątpliwości, że wycięty z gry content, opychany za dodatkowe pieniądze, znajdował się już na płycie, i każdy posiadacz gry wszystko już ma. Na szczęście naszej własności (gdyż już za to zapłaciliśmy w cenie samej gry, skoro wszystkie dane są na owej płycie!), mogliśmy dobić się odpowiednimi komendami w konsoli. Zamiast wycofać się z kompromitującej sytuacji, studio Piranha Bytes tę możliwość usunęło. Po odpowiedniej komendzie nie odnajdziemy już przedmiotów i NPC, które ukrywaną przed nami własność odblokowywały.
Chyba nie muszę tłumaczyć na czym polega parszywość tego posunięcia.

DLC 3 za 14.99 euro, ahoj!
Kel'Thuzad jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 18-05-12, 10:22   #15
Smutas
Berserker

Smutas awatar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kel'Thuzad Zobacz post
Jak zapewne jest nam wiadomo, wczoraj zostaliśmy uraczeni łatką,
Hmmm... Nie wiem jak inni, ale mi nawet po zainstalowaniu tej łatki dawało się z konsoli przyciągać przedmioty (cholerny Kapelusz Stalowobrodego, który nieopatrznie sprzedałem i potem u kupca go już nie było). Tak samo spokojnie dało się kodem odblokować trzecie DLC (co prawda bez polskiego polskiego dubbingu, tylko napisy).

CO prawda najbardziej rozbawiła mnie łatka z "poprawką" poslkiego tłumaczenia.
Akurat grałem sobie i miałem spotkanie z wykidajłą przed knajpą w mieście piratów. Mimo że w tekście było użyte słowo gej, to w dialogu spokojnie używano słowa "pedał". Akurat zaraz po tym wgrałem łatkę i z ciekawości wczytałem wcześniejszy stan gry. Teraz słyszeliśmy już wyraźnie słowo "gej", co w sumie kretyńsko brzmiało.

Wredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 10-08-12, 19:33   #16
Twisted
Krwiopijca

Twisted awatar

Domyślnie

Fakt, te dlc... jeżeli chodzi o świątynie powietrza, to miałem wrażenie jakbym grał w średnio udanego moda. Do tego ten Eldric szermierz, fuj! Nie miałem najmniej ochoty czyścić wysp z gargulców, więc niestety te (jak strzelam) jakieś 15 bestii opanuje cały świat.
RPG
Twisted jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Nieprzeczytane 20-01-14, 22:33   #17
MM91
Polna Bestia

Domyślnie

3 DLC = 3 porażki.
1) Strój pirata to niewypał. Gra o piratach, a ja muszę dawać kasę by zdobyć jedno z pirackich ubrań? Kilka łachów za kilka złotych? O ile praktycznie cały strój stał się zbędny już po Wybrzeżu Ostrzy to pierścień mędrca towarzyszył mi na palcu przez całą grę. +5% więcej chwały z początku może się nie wydawać czymś dużym, ale w połączeniu z Pirackim Almanachem, który daje +10%, to już trochę tego wychodzi.
2) Wyspa Skarbów to kolejny zonk. Z myślą o niezliczonych skarbach i pułapkach czyhających na śmiertelnika mocno się zawiodłem. Zaledwie kilka korytarzy do przebycia i tyle samo potworów do ubicia tylko po to by odnaleźć jeden SKARB? DLC na 5 godz.? Nie licząc wszystkich rozmów i zbieraniu zapisków to na wyspie spędziłem może półtorej godziny.
3) Świątynia Powietrza to pomysł dobry, lecz kompletnie nieudany. Co prawda Wyspa Sztormów miała swój urok to jednak została bardzo słabo wykorzystana. Ogólnie całe DLC polega na tępieniu gargulców i zbieraniu jaj. Jakby nie mogli walnąć większej Świątyni, zbliżonej wielkością do np. Dworu Irdorath czy Jaskini pod Wulkaniczną Twierdzą (wypruwanie sobie flaków w końcówce fabuły G2NK czy R1 nie wychodziło mi na dobre, ale tutaj mówimy o małym dodatku gdzie taka rzecz byłaby raczej miła dla gracza), a na jej końcu dać np. Tytana Powietrza zamiast głupiego generała, którego nawet nie zauważyłem. Odnośnie jeszcze 3 rzeczy:
- zaginionego listu w butelce na Wybrzeżu Ostrzy napisanego przez Crusoe, cytuje "JEST TU PEEEEŁNO ZŁOTA. NAPRAWDĘ." to brak mi słów. Po dokładnej eksploracji całej wyspy znalazłem może ~700 sztuk złota.
- wybijanie gargulców i zbieranie jaj na innych wyspach zostało zrobione na odwal i jest to chyba nawet dłuższa część dodatku niż sama Wyspa Sztormów co czyni to DLC kolejną porażką.
- i znowu te nieszczęsne 5 godz., a nie licząc rozmów na innych wyspach ws. gargulców jak i ich wybijaniu to na WS spędziłem 2 godziny.

Gdyby nie wydanie kompletne to w życiu bym kasy nie wyłożył za jakiekolwiek DLC, bo dodatkami tego nazwać raczej się nie da.

Ostatnio edytowane przez MM91 : 20-01-14 o 22:46.
RPG
MM91 jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania